0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #820 -: Май 09, 2011, 18:03:12 pm »
Рунка,много съжалявам мила :bighug: :bighug: :bighug:Знам ,че каквото и да кажа,думите не стигат и не могат да те успокоят.Дано скоро да намериш сили за да продължиш.И на нашата улица ще изгрее слънце.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #821 -: Май 09, 2011, 18:13:17 pm »
runka,мила бъди смела ще стане,не се отчайвай,прегръщам те!!!! BlackG ,браво момиче пожелавам ти успех и всичко да ок!!! Криси,много ме зарадва,нека всичко да ти върви по мед и масло.лека бременност и всичко най най!!!!ЕМИ как си ти?Аз си прибрах децата днес ,точно се прибрах с един тон хапове,пфуууу..)))Незнам какво се прави след трансфер ,но не мисля да лежа в леглото честно казано,ще ме хване нервата и по зле ...)))мисля да си водя нормален живот,без залежаване и какво ли не,просто няма да вдигам тежко и няма да правя резки движения,вие какво мислите по въпроса?изписаха ми медрол-за какво е това,дуфастон,утрогестана продължавам,едни инжекцийй в корема за 14 дни,фолиева киселина и но-шпа,не са ли много???дайте мнения по въпроса!Иначе съм добре всичко мина добре по УЗИ КОНТРОЛ,3-ма лекари гледаха къде ще ги сложи доки,не усетих хикаква болка,и сега пак нищо не ме боли,дали е нормално,на 23 ми казаха тест,дано дотогава всичко е ок!!!УСПЕХ МИЛИЧКИ,КАКВОТО И ДА СТАВА НЯМА ДА СЕ ОТКАЗВАМЕ И ТОВА Е!!!
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #822 -: Май 09, 2011, 18:45:46 pm »
Е Лили, дочаках и от теб новините, сега се отдай на почивка поне 2-3 дни, пък после си води нормално ежедневие. Поне аз така бих направила. Знам, че първите дни са най-важни. Но наистина не се залежавай, това дори е противопоказно. А колко ембриончета ти върнаха на топло?
 





Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #823 -: Май 09, 2011, 18:53:43 pm »
Честито прибиране на мъниците Лили.Аз съм добре,спря ми кафеникавото течение,силно се надявам да е било имплантацията.На мен също ми изписаха един куп лекарства и аз имам Медрол,но шпа,утрогестан,естрофен,достинекс,фолиева киселина.Чудя се този Достинекс до кога ще го пия?Иначе аз първите няколко дни си полежах и аз знам ,че са най-важни,след това без много натоварване.Успех и кажи колко си прибра.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #824 -: Май 09, 2011, 19:05:41 pm »
...
Оливче,просто вярвам че всичко ще е наред. Как да реагират - ще стават бебета много ясно - нали за това съм ги оставила там! Ако питаш мен знам и кога ще съм бременна  :D (виж графиката)!  :D

В такъв случай направо си заложи събота за трансфер :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #825 -: Май 09, 2011, 19:20:55 pm »
Там е работата,че не ми дават право на избор Оливче. Колкото и да са добри ембрионите пак ще ми ги върнат на 3-ти ден. Нашият опит е по държавната програма и явно затова - така се пестят хранителни среди и други консумативи (предполагам). Но нищо колкото по-рано си ги взема толкова по-добре. Мама най добре знае как да се грижи за хлапетата!  :wink:

Честити ти бонбончета Лили! Да си ги гледкаш добре през следващите  :cloud9: месеца!  :crossfingers:
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #826 -: Май 09, 2011, 19:53:57 pm »
Здравейте, момичета!
Криси, браво! Само такива новини да ни носиш :D!!!
BlackG, стискам палци всичките да се оплодят!
Лили, полежи поне първите дни пък после разходчици и търпение :wink:.
Рунка, страшно съжалявам :(! Дано много скоро събереш сили да продължиш напред!
И така - да се отчета и аз за днес. Току що се прибрахме от клиниката. Положението е просто трагично и има вероятност вдругиден да прекратим опита без дори да стигнем до пункция 8O! Не мога да повярвам какво ми се случва. Още от самото начало ни потръгна зле, но това вече изобщо не го очаквах. Утре ме викат отново за преглед и Естрадиол. За 4 дена не ми е повлиял Гонала, че сега за 1 нощ ще очакваме чудеса ли?! Вместо да нарастват фоликулите тези, които следяхме - изчезнали!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #827 -: Май 09, 2011, 20:04:22 pm »
 8O 8O 8O  Майтапиш се!!
Как обяснява доктора това "чудо"?!

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #828 -: Май 09, 2011, 20:13:14 pm »
Гери да не е станала някаква грешка?   :ask: Как така ще изчезнат?  osi_13 Някаква причина изтъкнаха ли?
Сигурно има грешка и утре ще се смеете много на това недоразумение!
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #829 -: Май 09, 2011, 20:20:02 pm »
Никак. След прегледа чаках още 2 часа да се консултира по телефона с д-р Стаменов и други колеги и да измислят какво да ме правят. Е, увеличиха ми Гонала. И референтните стойности на естрадиола едни странни не мога да се ориентирам. На 1-и ден преди да поставим Гонала беше 28,97 при реф.стойности за фол.фаза 24-114, а днес след 4 дена на Гонал само 39.15. ЛХ пък на 1-и ден 1.14, а днес 0.68 8O! Фоликулите се изпарили какво изобщо става?
BlackG, едва ли е грешка от недовиждане. Хайде аз нищо не виждам на видеозона, ама доктора... Пък тези от фоликулите, които останали все пак - 2 броя, и които преди стимулация бяха 5мм, сега за толкова дни са едва 6мм! Има и други не знам колко на брой по 3мм, но те не били важни и не сме ги броили :?.
« Последна редакция: Май 09, 2011, 20:29:17 pm от gergana :-) »
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #830 -: Май 09, 2011, 20:27:59 pm »
Пиши утре  какво ще правите...
Що така бе да му се невиди, чак пък 4 дни никаква реакция? :(

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #831 -: Май 09, 2011, 20:46:09 pm »
Гери - наистина е супер странно - може би просто не реагираш на гонала и може би ще ти предпишат друго лекарство??

Лили - браво и честито - желая ти късмет!! :crossfingers::crossfingers:

Криска - честито ти сакче - чакаме новини за  :heartbeat: :heartbeat:

runka - съжалявам - уверена съм че следващия път ще стане!!  :grouphug:

BlackG - радвам се че всичко е минало нормално и стискам палци за успешен скорошен трансфер!!  :crossfingers:


*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #832 -: Май 09, 2011, 20:54:09 pm »
Върнаха ми 3 на пети ден.,два бластоцида пред излюпване,а другия беше хубав според ембриолога просто по бавен,затова сложихме и него,бавен ама си расте нормално ....))))ГЕРИ какви са тез обрати неразбирам,ама щом се е случило значи е възможно,странна работа ама ще се разбере какво е станало,може тази стимулация да не е добра за теб,доки ще реши това може да ти смени лекарствата,успокой се сега утре ще говориш с него!!!Момичета още веднъж ви благодаря за стиснатите палци!!!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #833 -: Май 09, 2011, 23:59:25 pm »
runka :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:Смело на пред.Знам как ти е в момента,но ще успеем да знаеш
Лили стискам палци за добри новини :crossfingers: :crossfingers:

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #834 -: Май 10, 2011, 01:31:07 am »
Добър вечер и от мен :)
Рунка, не знам просто какво да ти кажа  :( Много ми е мъчно!
Гери и ти душичка, какво се случва там с тези лекарства и хормони?  8O Да кажеш утре какво ти е казал док... Аз съм доста учудена, но е напълно възможно Гонал Ф да не ти действа.. Офф значи, дано се разбере какво става!  :o
Лили, браво мила, герой си! Трички си прибра :) Много се радвам :)
Аз не знам дали ще ми позволят да си прибера 3 .. Ако беше на 3ти ден, може би.. За 5ти не съм сигурна. Утре сутринта като отида в клиниката, ще се разбере. Дано ми върнат 3  :lol: Ако не поне 2 със сигурност  :)
Криси, честито плодно сакче, миличка!!! Дано скоро видите и  :heartbeat:/или :heartbeat: :heartbeat:
Black G, страхотни новини!! Сега ще чакаме да се оплодят и после да си ги прибереш :)

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #835 -: Май 10, 2011, 06:04:58 am »
Рунка, съжалявам много мила, знам,че е много тежко сега, но ти си силна жена и ще видиш ,че следващия опит ще бъде успешен  :bighug:
Гери, дано днес на прегледа нещата са различни, стискам всички палци
Лилка, пази бебоците и се грижи добре за себе си
Гале, колкото преценят ембриолозите и док. толкова ще върнете, но резултата ще бъде прекрасен, сигурна съм
Благодаря на всички за милите думи, да ви се връща :)
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #836 -: Май 10, 2011, 06:21:00 am »
Криси, ти наистина не спиш обаче :)Къде се кукна толкова рано? :wink:
Благодаря за милите думи и на теб! Аз ще "поискам" да ми върнат 3  :lol: разбрах, че в картона ми пише да не се трансферират повече от 2–3 .. ще попитам за всеки случай и така :)
Не знам колко от момичетата тук знаят, че аз съм виждала толкова много  :bfp: , и че сега искам не само да ги видя тези 2 чертички, ами и да остана бременна  :oops: Няма причина, поне не е намерена.. Та си мисля аз, че ако ми трансферираат 3, поне едно ще остане при мен..  yahoo_17

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #837 -: Май 10, 2011, 06:43:11 am »
Галче, не ги мисли 2 или 3. Този път всичко ще е наред. И твоят томбак ще влиза 5мин. преди теб през вратата!  :D  Ще видиш!  :crossfingers:
Хайде тичай да вземеш децата,че и на тях им е домъчняло за мама сигурно!
Гери чакам те с новини от доки. И никакво отказване момиче! Щом не се повлияваш от Гонал-а да го сменят. Има достатъчно лекарства да му се не види. Да не ги оставиш да те мъчат. Ще си отстояваш своето! Успех!

ПП: Аз днес имам зацапване. Нормално ли е или да звъня в клиниката? Ако продължи ще пречи ли на трансфера?
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #838 -: Май 10, 2011, 07:29:44 am »
Black G, аз имах зацапване веднага след пункцията и деня след това. Първия ден зацапването беше доста. на няколко пъти- тъмно червено..Бях се попритеснила, но на следващия ден стана кафяво и изчезна. Дано не е нищо притеснително при теб!!!! От клиниката ме предупредиха, че ако почна да кървя като при цикъл, да им звъня веднага!! Ако прецениш, че се засилва и е обилно, звъни на доки веднага! :kiss:

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #839 -: Май 10, 2011, 07:39:22 am »
Галче ти още тук ли си?
С тая часова разлика ми е трудно да се ориентирам за събитията покрай теб.