0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #780 -: Май 08, 2011, 20:55:24 pm »
Ами не зная колко е рано, аз го правих на 9-ти ден, защото беше точно Велики четвъртък преди Великден. Иначе трябваше да чакам чак до следващата седмица, което беше абсурд. Изчакай си тогава часа при д-р Стаменов щом не си от Сф, но не се притеснявай. Надали е нещо тревожно.

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #781 -: Май 08, 2011, 20:59:50 pm »
Очистително ли ? Никой нищо не ми каза. Пък за клизма и дума да не става!
Вие пили ли сте очистително преди пункция? На мен ми казаха цял ден да ям само сухари и месо за да няма перисталтика на червата по време на пункцията и нищо друго не споменаха. Да тичам ли до аптеката?

Слушай си лекаря и си следвай инструкциите. В момента сама се оплиташ като пиле в кълчища.
Не може да пиеш кафе преди пункцията. След нея си пий кафето и действай за номер 2.
И не трябва да пиеш очистително преди пункцията, нито да правиш клизма - аз това за пръв път го чувам.
Стскам ти палци за добри яйцеклетки. :)
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #782 -: Май 08, 2011, 21:03:29 pm »
И не трябва да пиеш очистително преди пункцията, нито да правиш клизма - аз това за пръв път го чувам.
Ееее сега, убедена съм, че не само мен са накарали. Явно е въпрос на практика на доктора. Не съм целила да я обърквам, малко ми прозвуча като упрек. Естествено, че ще си слуша доктора и е вярно, че многото информация оплита действително, но нали всеки споделя от своя си случай...

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #783 -: Май 08, 2011, 21:06:13 pm »
Благодаря Ви ,Лилия13 и Тара за отговора.
Лилия13 успех утре на трансфера!Успех на всички момичета.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #784 -: Май 08, 2011, 21:16:42 pm »
И не трябва да пиеш очистително преди пункцията, нито да правиш клизма - аз това за пръв път го чувам.
Ееее сега, убедена съм, че не само мен са накарали. Явно е въпрос на практика на доктора. Не съм целила да я обърквам, малко ми прозвуча като упрек. Естествено, че ще си слуша доктора и е вярно, че многото информация оплита действително, но нали всеки споделя от своя си случай...

Това и казах: не трябва, тоест не е задължително. Ако беше, щеше да се прави масово.

И аз споделям - не съм правила клизма и след две години четене за инвитро, тази практика за мен е изключение.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #785 -: Май 08, 2011, 21:40:42 pm »
Явно, навсякъде различно действат докторите,аз преди 5 дни на пукнцията ми направиха клизма,аз си мислех,че няма ама ей го на, имало бях много разочарована,но мина и замина,това е най-малкия проблем момичета...))))
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #786 -: Май 08, 2011, 21:50:55 pm »
Ее, момичета, какви са тези клизми 8O? Развалихте ми настроението. Аз с хиляди уговорки едва се отървах от клизмата на лапароскопията ми и сега пак? Аааа, не не, мерси :lol:. Пък и тя тази упойка за пункцията е сигурно като тази при цветната снимка, едва ли налага чак клизма...
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #787 -: Май 08, 2011, 22:01:56 pm »
Момичета,имам нужда от подкрепа.Стана 3 пъти ходя до тоалетна,през последния час и имам зацапване на тоалетната хартия,не е кръв ,а е кафеникаво и слузесто като в овулация(Извинявам се за подробното  обяснение)Много ми е притеснено,нямам болки и силно се надявам да не е МЦ,а захващене.Моля Ви стискайте силно :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: и ми кажете вашето мнение по въпроса,днес ми е 8 ден от трансфера.

Еми, симптомите на имплантацията са различни при всеки. Щом не е кръв може би няма повод да се притесняваш - 8 ден звучи като да е време за имплантaция (май го водят между 6-9 ден от трансфера) - силно стискам палци да са хубави симптоми - на този етап няма какво да направиш - ембриончетата ще си свършат работата :))


*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #788 -: Май 08, 2011, 22:33:31 pm »
ГЕРИ и аз така си мислех ама хихихи,сюрпризираха ме набързо,да при цветната снимка е същата упойката...)))ЕМКОООО не се притеснявай миличка,васи правилно ти е написала,успокой се и си почивай всичко ще е наред,стискам палци за всички ей!!!!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #789 -: Май 08, 2011, 22:40:45 pm »
Благодаря Ви момичета,вярвам че ще се преборят ембриончетата и ще станат едни хубави бебенца.Постоянно ходя до тоалетната,но е бледо кафеникаво и остава само на тоалетната хартия,по бельото си нямам.Нощта ми май ще е тежка.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #790 -: Май 08, 2011, 22:40:59 pm »
Леле аз пак колко писане се връщах да чета :) Много сте активниииии :)Не мога да сваря да наваксам :)
Гери, душко чакай малко повечко дни да се натрупат от стимулацията, тогава сигурно ще ти стане тежко на тумбачето..Аз първата една седмица  ама нищо ми нямаше!! После взе да ми се надува корема, болеше ме от подуто чак.. Е вече на 11тия ден от стимулацията и деня след Новарел-а, направо бях пред пръсване!
Още ме боли корема от пункцията. Малко се поприбра, не съм надута, но отвътре ме боде на моменти, особено ако кихам или кашлям ставам или сядам на д-то си..Не знам защо така, но чакам да ми мине вече  :lol:
Рунка, дано да ни се похвалиш с едно хуууубаво ЧХГ утре :) Стискам палци!
Криси, успех на прегледа душичка!! Дано видите бобчето утре :)
Еми, дано това зацапване да е имплантационно!!! :)
А за клизмата.. И аз не съм чувала.. На мен никой не ми каза нищо аз както се запичам често, се бях попритеснила... ама то вечерта от зор и притеснение корема ми се развълнува, та отидох спокойна на пункцията сутринта :))
Лили, дано мине успешно всичко утре и да си прибереш дечицата на топличко при мама :)
Ние имаме 11 ембриончета останали. Ембриолога ми каза че за "прекрасни" а 4 от тях били направо идеални.. И аз съм на ринга във Вторник. Стискайте палци :)

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #791 -: Май 08, 2011, 23:01:58 pm »
Гальонди - браво:crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:за вторник
Еми -не го мисли това зацапване дай боже всичко да е наред :crossfingers: :crossfingers:Знам как е и аз бях така на 13 ден от трансфера,но не се получи.При теб ще стане темата е късметлийска
Рунка -утре те чакаме с хубави новини :bighug:
Криска- и на теб късмет мила  :bighug:
И аз не съм правила клизма нито очистителни са ми давали явно на всякъде е различно.
На всички много,много късмет :crossfingers: :crossfingers:
Скоро и аз ще се включа официално при вас не остана само след две седмици

*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #792 -: Май 08, 2011, 23:49:42 pm »
Ехо, здравейте и от мен момичета :) Утре гледам, че е важен ден за нашата групичка, сигурна съм че ще има само добри новини! Стискам палци! Еми, не се притеснявай за кървенето. Знам от опит, а и двете сме в една клиника. Ако звъннеш на спешния телефон в Малинов ще ти кажат, че е нормално да има зацапване, да си пиеш нош па или папаверин и да почиваш. И да се обадиш пак, ако кървенето стане силно. За тест ще кажат, че е рано. Аз затова този път реших да го правя направо на 15 ден, защото до сега съм го правила по-рано, имала съм някаква малка стойност, те ти казват ела след няколки дни. Само го мисля три дена и накрая с отрицателен резултат. Така поне ще е категоричен резултата на по-късен ден. А и в лабораторията са ми разказвали за момиче, което на 12 ден е било с ЧХГ 0, а на 17 ден с над 500. Така че всеки случай е различен, понякога имплантацията е по-късна.
Прегръщам ви всички и не спирам да стискам палци за всяка една от нас :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #793 -: Май 09, 2011, 09:06:20 am »
Добро утро ,момичета.Дано деня да е много хубав за всички ни,пък и времето е с нас,греее слънце навън.Моето зацапване си продължава,както и снощи,много е странно,не е кръв а слузесто с кафеви ситни  петънца по тоалетната хартия.Иначе вече имам болка ниско долу,като преди цикъл.Днес ще се разбере какво ще става с мен или ще спре или ще тръгне с пълна сила.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #794 -: Май 09, 2011, 09:24:42 am »
Еми, стискам палци да е имплантация :crossfingers: :crossfingers:!
Ние след малко тръгваме към клиниката. Днес ще имам пълна програма - хормони, преглед, че и вливане на интралипид. Като се върна следобяд да сте изпълнили темата с поздравления към Рунка :D!
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #795 -: Май 09, 2011, 10:08:08 am »
Добро утро момичета цяла нощ сънувах едни ЧХГ-та и сега се връщам от лабораторията,но ще се помъча още малко чак в 5 часа ще ми е готово пустото ЧХГ.Не искам да правя уринарен тест защото немога повече да я понасям тази една черта така че ще си чакам до 5.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #796 -: Май 09, 2011, 10:15:35 am »
Добре си решила да изчакаш резултата от кръвния. Кураж! Намери си някакво леко и приятно занимание, похапни си нещо, което обичаш, поговори с някой близък - по телефон или, както ти е възможно. Ше минат бързо тези часове....
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #797 -: Май 09, 2011, 11:30:49 am »
Runka, стискам силно палци! Спокойно, всичко ще е наред, ще видиш!





Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #798 -: Май 09, 2011, 11:37:53 am »
Рунка,всички стискаме силно палци,за едно високо ЧХГ!
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #799 -: Май 09, 2011, 12:13:49 pm »
Eх,момичета шило в торба не стои направих и един уринарен тест за мое разочерование е отрицателен :balk_145: