0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #760 -: Май 08, 2011, 16:58:54 pm »
Подкрепям Мишлето - с много хубави новинки да започне новата майска седмица!!

Криси - много се радвам че ще видите сакчето толкова скоро - моя първи scan е чак след 2 седмици - и аз имам да устисквам дотогава...

BlackG - всичко ще е наред - преди да се усетиш ще е свършило всичко. Сигурно са те предупредили да не пиеш и ядеш нищо от 12 часа вечерта (ако пункцията ти е сутринта), за да може да подейства упойката добре. Успех и много стиснати палци!  :crossfingers: :crossfingers:


*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #761 -: Май 08, 2011, 17:01:11 pm »
Смелост момичета интересен понеделник се очертава,утре е 9 май ден пабедъй.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #762 -: Май 08, 2011, 17:20:43 pm »
Момичета благодаря ви от сърце за пожеланията и за стиснатите палци,с вас много по лесно минах през стимулациата,пукнцията абе всичко е благодарение на вас,искам да пожелая на всички нас,много късмет,много вяра в сбъдването на нашата мечта,сигурност в успеха и много положителни мисли.Утре ми е трансфера,дано всичко мине добре,искам да ви попитам сега да слагам ли пак този утрогестан,назначен ми е още след пукнцията 3х2,мисля тази вечер да не го слагам,защото все изтича по нещо колко и да се мия,а пък утре като ми слагат ембрионите...))))много неприятно това лекарсъво еййййй....))))
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #763 -: Май 08, 2011, 18:01:44 pm »
Напротив, слагай го. И утре сутринта преди трансфера, ако имаш пак го слагаш. Специално за това и аз бях питала доктора ми по телефона, не разреши никакво прекъсване. Явно не се замърсяват ембрионите. :wink:
А и ще го слагаш още доста, дай Боже, така че се настрой да не ти е толкова неприятно  :lol:

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #764 -: Май 08, 2011, 18:10:16 pm »
Да мишленце, званнах на доки и тя каза така,да го слагам постоянно без прекъсване,каза че правели тоалет преди трансфера...)))мерси миличка,по скоро да идва утре...))))
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #765 -: Май 08, 2011, 19:20:15 pm »
Здравейте на всички :)
Чета ви непрекъснато, но рядко пиша.Искам да ви попитам нещо.На 25.04.2011 ми поставиха блокаж и утре ми е първи ден от стимулацията,  много често срещам в форума, за момичета, които са пускали  имунологични изследвания преди опита, но никой от лекарите не ми е казвал да ги пускам.Утре смятам да попитам за тях, но дали не е късно :(, обвинявам се за това и ме е страх да не ми провалят опита!Честито на всички момичета с положителен резултат и УСПЕХ на всички, които им предстои опит или очакват резултат след опит!Благодаря Ви предварително.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #766 -: Май 08, 2011, 19:23:20 pm »
Момичета,успех утре на всички,деня ще е изпълнен с емоции,аз без това по цял ден чакам някой да ни зарадва с хубава вест.Рунка,успех утре за много високо ЧХГ,Лили,прибирай на топло бебоците,Криси ще видиш най-красивото сакче.А BlackG - всичко ще е наред - преди да се усетиш ще е свършило всичко,мен много ме беше страх,но нямаше за какво.Радостинка,скорошно оздравяване.И накрая на Ивето добре да си почине.И на всички останали успех
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #767 -: Май 08, 2011, 20:00:56 pm »
Извинете ме за глупавият въпрос.  :oops:
Мислите ли че ако утре сутрин пийна малко кафенце ще е фатално? Предупредиха ме да съм гладна и жадна обаче без кафе няма да мога да отида до WC   :?  :oops:

ПП: Криси приятна първа среща със слънчицето утре! И да не забравиш да се похвалиш!
 :bighug:
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #768 -: Май 08, 2011, 20:05:10 pm »
Стискам палци за утре за Лили, Рунка, Блек и Криси! Чакам с притеснение и трепет само добри новини от вас момичета  :)
Блек, не трябва да пиеш нищо от тази вечер и до утре след пункцията, иначе ще провалиш нещата. Мисли си за тази важна стъка, ще издържиш без кафенце, нали?





Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #769 -: Май 08, 2011, 20:05:27 pm »
BlackG , не си позволявай абсолютно нищо, ако не искаш да ти правят пункция без упойка!

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #770 -: Май 08, 2011, 20:09:58 pm »
Надежда80, наистина е късно за тези изследвания, те излизат след месец. Но не зная дали правиш процедура за първи път и изобщо какво си правила, така че не мога да те посъветвам трябва ли да ги правиш. Това ще ти каже твоят док.


Лека вечер на всички, да се наспите добре, че утре наистина ни чака много емоционален ден!  :)
« Последна редакция: Май 08, 2011, 20:12:07 pm от rum4e »





Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #771 -: Май 08, 2011, 20:10:15 pm »
BlackG, в никакъв случай не пий кафе абсолютно е забранено.
Лилия 13, утрогестана можеш да изпиеш и през устата вечерта и сутринта, аз предния път така направих и док каза, че няма проблем.
Стискам силно палци за утешния ден за всички! :)
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #772 -: Май 08, 2011, 20:16:46 pm »
Блеки, ти за каква тоалетна се притесняваш утре? Днес не ти ли бяха дали очистителни?

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #773 -: Май 08, 2011, 20:24:08 pm »
Благодаря ти rum4e за отговора.Първи опит ми е, по принцип сме с мъжки фактор, но явно е късно да ги пусна :(.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #774 -: Май 08, 2011, 20:29:50 pm »
BlackG,момичетата са прави нищо не пий нито яж,нищоооооооооооо,ще издържиш,аз патувах 3 часа, пикнцията ми беше чак в 11.30,бях станала в 5.00ч.сутринта,така,че без оправдания, не се  приемат тука хихихи...)))аз не ядох от предната вечер от 22.00ч.,на мен ми направиха клизма, ама аз като не бях хапвала много предния ден ...)))plamko, rum4e,мишинка,BlackG,emilia_k,krisi1812,vaci,на всички успех от сърце,прегръщам ви всички!!!!nadejda80,всичко ще е наред успех!!!
« Последна редакция: Май 08, 2011, 20:33:34 pm от лилия13 »
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #775 -: Май 08, 2011, 20:30:51 pm »
Благодаря ти rum4e за отговора.Първи опит ми е, по принцип сме с мъжки фактор, но явно е късно да ги пусна :(.

Не, повечето момичета, за които си чела ги пускат като контрола, т.е. вече са ги изследвали и са били на терапия и ги следят при процедуда. Някои ги пускат преди опит, други при положителен тест.
Щом не са ти назначени, не ги мисли сега  :wink:
Успех!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #776 -: Май 08, 2011, 20:41:07 pm »
Момичета,имам нужда от подкрепа.Стана 3 пъти ходя до тоалетна,през последния час и имам зацапване на тоалетната хартия,не е кръв ,а е кафеникаво и слузесто като в овулация(Извинявам се за подробното  обяснение)Много ми е притеснено,нямам болки и силно се надявам да не е МЦ,а захващене.Моля Ви стискайте силно :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: и ми кажете вашето мнение по въпроса,днес ми е 8 ден от трансфера.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #777 -: Май 08, 2011, 20:48:14 pm »
Очистително ли ? Никой нищо не ми каза. Пък за клизма и дума да не става!
Вие пили ли сте очистително преди пункция? На мен ми казаха цял ден да ям само сухари и месо за да няма перисталтика на червата по време на пункцията и нищо друго не споменаха. Да тичам ли до аптеката?
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #778 -: Май 08, 2011, 20:49:49 pm »
Еми, силно се надявам да е признак на имплантиране  :crossfingers: Защо не отидеш още утре на преглед и да пуснеш ЧХГ? Аз моя тест на 9-ти ден го правих. Все ще се ориентираш как вървят нещата, а и ще те прегледа доктора ти за твое спокойствие  :wink:

BlackG , на мен ми бяха дали, да....при същите инструкции за вода и храна още от предния ден.
« Последна редакция: Май 08, 2011, 20:53:20 pm от Мишле82 »

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #779 -: Май 08, 2011, 20:53:03 pm »
Мишле,не е ли много рано за ЧХГ(макар че при теб резулатата е положителен)На лекар не мога да отида,защото Др.Стаменов ми е лекувашия лекар,а аз не съм от София.