0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #720 -: Май 06, 2011, 19:28:46 pm »
Ето ме и мен..
Гери, не съм сигурна за химикалката на Гонал Ф, аз ползвах този в шишенцата.. Сигурна съм, че ще се справиш. Ние сме "половин лекари", едва ли не  :lol:
Одеве ми звънна ембриолога. От 22 яйцеклетки, 12 са оплодени и се развиват чудесно ( grade A, A- и B)
Не разбрах с останалите 10 какво е станало, някакво много странно ми се струва, че нищо не ми казаха за тях.. Ембриолога е азиатец и английския му беше доста размазан..
Засега трансфера е записан за Неделя, но утре ще знаем със сигурност. Идеалния вариант е да ми върнат хубавите ембриончета на 5ти ден.. Това се надяваме всички.
Приятна вечер, милички!
Лили, да знаеш, че не те изпускам от очи :)

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #721 -: Май 06, 2011, 19:33:58 pm »
Гальонди страхотна новина - 12качествени ембриончета е много добра бройка!! И то от тип А и Б! Браво - много се радвам! Ембриолозите ще преценят най-добре на кой ден да ти ги върнат:) Оттук вече не зависи от теб - сигурна съм че ще направят най-добрия избор предвид ситуацията! Стискам палци!!  :bighug:


*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #722 -: Май 06, 2011, 19:40:49 pm »
Здравейте момичета! Докато изчета последните строници - ще се мръкне  :)
Малко със закъснение, но честит празник на Гери и на всички именици днес!

Лили - браво за ембрионите, Гале - браво и на теб, бройката е велика и ти пожелавам и ембрионите да са такива! Васи, честито, ЧХГ-то все така да расте и много късмет ти желая!

А на теб Гери, ще кажа да не се притесняваш предварително. Аз миналата седмица бях изпаднала в същото положение (имах отклонение в кръвните показатели, при мъжа ми пък имаше проблеми с посявката). Бях изпаднала в ужас. Смятах, че ще изтървем и този месец, но док каза да не се притеснявам, даде антибиотик за 5 дни на съпруга ми, и вчера резултата от посявката беше ОК. Не ми се вярваше, но стана! Моето изследване също го повторихме и то вече е в норма. Така че за теб има време до пункцията, не се панирай! Нещата ще се наредят! Пожелавам ти го и стискам пабци!  
« Последна редакция: Май 06, 2011, 19:42:47 pm от rum4e »





*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #723 -: Май 06, 2011, 19:43:58 pm »
...Одеве ми звънна ембриолога. От 22 яйцеклетки, 12 са оплодени и се развиват чудесно ( grade A, A- и B)
Не разбрах с останалите 10 какво е станало, някакво много странно ми се струва, че нищо не ми казаха за тях.. Ембриолога е азиатец и английския му беше доста размазан..
Гали, 12 оплодени е супер osi_9 да се развиват добре всичките :crossfingers:
но на всяка цена уточни с някой друг в клиниката за останалите, че аз заради един такъв си направих трансфера на 3-ти ден вместо да чакам 5-ти. Но както и да е, така било писано :wink:




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #724 -: Май 06, 2011, 20:03:43 pm »
Олив, аз се чух с моята сестра в клиниката..Тя ми каза за качество на ембрионите. И с нея обсъждахме трансфер на 5ти ден..Не му се разбира много на ембриолога, само разбрах, че 12 са оплодени..и толкоз!   :o

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #725 -: Май 06, 2011, 20:36:41 pm »
Vaci, благодаря ти за подробното упътване :balk_21:! В клиниката ми обясниха, но нали бях легнала и нищо не видях :oops:. Днес ходих до болницата и ми я постави 1 сестра. Обясних й аз, че трябва да издърпа щифта, а тя ми вика не, не, те и инсулиновите инжекции били подобни и нищо не се дърпало. Е, бодна ме 2 пъти след като се наложи след първия да вади иглата от тумбака ми и тепърва да дърпа щифта :lol:. По-добре май сама да се боцкам. Това, че е хубаво вечер да се слагат не го знаех - аз в 16.00 ги слагах.
Румче, дано и при нас се оправят нещата. Страх ме е, че другата седмица като се изследвам може и аз да имам още микоплазми и няма да имам време да пия антибиотици. След трансфер не се пие нали?
Гале, стискам палци всичките оплодени да се развиват добре!
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #726 -: Май 06, 2011, 20:45:03 pm »
Гале,не се притеснявай мила-бройката е супер,ще си се развиват добре и трансфера ще е на 5ти ден :lol:От теб се иска само да си спокойна и отпочинала и да си посрещнеш бебенцата в добро настроение :P Целувки!
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #727 -: Май 06, 2011, 23:38:52 pm »
Браво, Гале :) Истински герой си ти, няма начин от толкова много фоликули да не останат добри до 5 ден. Аз съм на почивка и няма да мога да влизам толкова често, но мислено съм с всички в групичката ни. Аз се връщам в петък и ако успея да се класирам в ранния следобед ще си направя теста на 13 май. Стискам палци на всички.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #728 -: Май 06, 2011, 23:44:09 pm »
Иве, да си изкараш страхотно, тъкмо ще минат по-бързо дните до теста! В Гърция беше, нали? Голяма слабост ми е :balk_177:.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #729 -: Май 07, 2011, 00:20:33 am »
Весело изкарване Иве! Чакаме с нетърпение добрите новини следващия петък!! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #730 -: Май 07, 2011, 05:56:20 am »
Момичета, имам един "процедурен въпрос"  :wink:
НА 13ти Май си пътувам за БГ, там ще съм цял месец (йеееееей)
Обаче сестрата в клиниката днес ме пита има ли откъде да си набавя Естрогеновите лепенки (0.1) и вагинален прогестерон (като свършат моите)
Аз за прогестерона съм сигурна, че ще си намеря в БГ, но за лепенката не знам.. НА вас предписват ли ви ги в БГ(тези естрогенови лепенки) ? Тук се почват деня след пункцията до поне първия ехограф за установяване на бремеността.(после не знам  :ask: )
Аз в момента съм с Vivelle Dot 0.1 и си имам достатъчно за 24 дена ( сменя се на 3 дена) Ама се притесних и реших да си попитам все пак...
Някой ако знае, моля споделете..

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #731 -: Май 07, 2011, 10:07:53 am »
Гале и аз бях тука с такива лепенки  :wink: само, че моите се казваха Климара  8O Има ги по аптеките, но само с рецепта се дават  :wink:
Успех ти желая от сърце  :D И аз, още го чакам ( знаеш кое) :?


*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #732 -: Май 07, 2011, 11:08:37 am »
Момичета,
как ще коментирате резултат ЧХГ - 8.8 на 11-ти ден от трансфера. Според вас, има ли вероятност да се покачи? Знам, че трябва да бъде над 20-25 единици, за да е счита, че има бременност. Има ли някое момиче, което е било  резултат под 25 и след това се е покачил нормално?
Трябва пак да си пусна тест след 5 дни, но до тогава леко ще съм изкукала :)
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #733 -: Май 07, 2011, 11:21:51 am »
Здравейте,момичета!
Честито на всички с положителни тестчета с пожелания за прекрасна бременност и здрави бебшори на финала.
Момичета,
как ще коментирате резултат ЧХГ - 8.8 на 11-ти ден от трансфера. Според вас, има ли вероятност да се покачи? Знам, че трябва да бъде над 20-25 единици, за да е счита, че има бременност. Има ли някое момиче, което е било  резултат под 25 и след това се е покачил нормално?
Трябва пак да си пусна тест след 5 дни, но до тогава леко ще съм изкукала :)

Lary75,надежда има със сигурност за покачване на стойностите,затова се опитай да бъдеш малко по-спокойна и можеш да направиш тест след 2 дни за да видиш дали се удвоява резултата.Пожелавам ти всичко да е наред и нормално покачващо се ЧХГ.

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #734 -: Май 07, 2011, 12:53:17 pm »
Еха, много пишете, трудно ми е да ви запозная, но вярвам ще се включа плавно и ...до край с две чертички и нарастващо ЧГХ ! :)

06.05. - декапептил депо - започнах ме!

Успех на всички ни !
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #735 -: Май 07, 2011, 13:22:32 pm »
ГАЛЕ,мисля,че има тука такива лепенки моя приятелка прави ИКСИ в клиника СЕЛЕНА ПЛОВДИВ там ги има в аптеката,но незнам дали са същите ще я питам и ще ти пиша ти как си?ИВЕ хубаво да си починеш,пожелавам ти една приятна почивка изпълнена с много положителна енергия и после ще чакаме да ни зарадваш мила!!!! New Love,успешен и старт и после чудото да се случи пожелавам ти го от сърце и ще стискаме палци за теб,темичката е много късметлийска да знаеш,хихихи!!!!rum4e,мищле,гери,васи как сте момичета да не сте преяли покрай ГЕРГЮВДЕН,ЧЕ ВИ НЯМА...)))))
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #736 -: Май 07, 2011, 13:55:19 pm »
Тук съм Лили, чета-чета... А че вчера преядох - позна. Имах си именик и гости.
Иве, приятно изкарване и слънчево време ти пожелавам, и да си почиваш! Петък е далече, но за теб времето ще мине по-бързо, отколкото за нас.
Аз още чакам МЦ, трябва вече да идва, пфу-у-у...
« Последна редакция: Май 07, 2011, 14:00:18 pm от rum4e »





*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #737 -: Май 07, 2011, 14:30:18 pm »
Привет :) Днес, по съботному, я караме по-мързелешката :) Със списанийце в леглото :)

Хайде rum4e, не остана :)  :crossfingers:

Larry75 стискам палци за високо ЧХГ! :crossfingers:

New Love - успешен старт ти пожелавам и щастлив финал!  stork-boy
« Последна редакция: Май 07, 2011, 14:33:10 pm от vaci »


Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #738 -: Май 07, 2011, 15:19:44 pm »
New love,успешен старт и от мен,Иве приятна почивка,lary 75 ,стискам ти палци да се повиши ЧХГ.И аз цял ден мързелувам и броя дните днес ми е 7 ден от трансфера,още 1 седмица до теста :D
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #739 -: Май 07, 2011, 15:21:22 pm »
Ето ме, Лили!
И преядох, и се преуморих и всичко  :lol:
Вчера бях кръстница на едно близко детенце, хубава емоция беше, цялата къща беше пълна с деца, дори и 3 мес.бебешок!  :lol: :lol: :lol: