0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #700 -: Май 06, 2011, 00:36:06 am »
Страхотни новини, Васи!!! Тихичко Честито, миличка!!! Ще чакаме и ние с тебе да чуеш  :heartbeat:/или  :heartbeat: :heartbeat:
При мен новините днес са добри :)
Извадихме 26 яйцеклетки, много ме боли тумбачето, подула съм се чак. БОли като при цикъл, но доста по-силно... При вашите пункции имаше ли го това??
Утре ще чакам ембриолога да ми се обади, да каже колко от яйцеклетките са били добри и колко са се оплодили..Днес следобед трябваше да ги "запознават"  :eggsperm:
Ще ви държа в течение :)
Гери, ти ще изкараш за бой, ми се струва!! osi_6 НЕ се отчайвай, давай смело напред!!! Пий антибиотиците и вярвай, че всичко ще е наред!!! Да не съм чула, че "нищо нямало да стане" и тн  :lol:
« Последна редакция: Май 06, 2011, 00:47:37 am от Гальонди »

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #701 -: Май 06, 2011, 00:48:03 am »
Гале, страхотна бройка! Направо си герой! Стискам палци и от запознанството новините да са така хубави :wink:!
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #702 -: Май 06, 2011, 00:49:58 am »
Гале, от сутринта те чакам с новини :PБраво мила,страхотна бройка-направо си герой!Утре чакаме резултата,които няма как и тои да не е хубав :lol: За коремчето не се тревожи,нормално е да си подута и да те понаболява,особено с бройка като твоята-почивай сега активно и по лека храна ,,нека Дейвид те поглези повечко :wink: За болка на мен ми казаха че може Тайленол!Целувки!
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #703 -: Май 06, 2011, 01:11:57 am »
Леле колко сте изписали ЛИЛИ беше на гейша парти хихихиххи,Гальонди момиче ти си голям герой браво на теб и мен ме болеше малко като МЦ,ще отимене, напред към успеха!!!danielska_81 благодаря за пожеланието!!!Днес ВАСИ ме зарадва много и така ми дойде настроението :D,ГЕРИ никога не се отчайвай нито за миг,винаги бъди сигурна в успеха,винаги вярвай,че всичко ще е наред,всички тука сме преживяли много,аз имам 3 операций,изследвах всичко на моя глава за спокойствие,щом доки ти е каза да не спираш стимулация значи е така,всичко ще бъде наред ще видиш,антибиотика ще повлия,крачи смело напред!!!!Моята доки настоява за връщане на бластоцит,утре ще ми званнат да ми кажат как вървят нещата,дано се развиват добре от сега им говоря и им бая хихихи,измислих им и имена хахахаха,моя мъж все ми вика че съм луда за връзване,е то не е лъжа де!!!!!Прегращам ви всички,това е късметлииската темичка и си е наша,препълнена с позитиввна и положителна енергия.СМЕЛО НАПРЕД В БОРБАТА!!!!!!!!!!!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #704 -: Май 06, 2011, 06:46:28 am »
Васи, честито :P, бързо и спокойно минаване на времето до първия преглед и хубави новини след това!

Гале, наистина супер бройка :wink: и ние чакаме новините от ембриолога :D

Ние със съпруга ми и двамата трябваше да се изследваме за хив, спин, сифилис, хепатит и хламидия преди опита, а и на двамата и микробиологии.
Гери, питай доктора за притесненията си, едно е да си четам напред-назад из нета, друго е да чуеш и неговото мнение.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #705 -: Май 06, 2011, 08:01:20 am »
Гери, една от целите при спермален анализ при АРТ е той да бъде очистен  от бактерии, левкоцити и др. Не съществуват сигурни данни за намаляване % на оплождане и качеството на на ембрионите, по мнение на специалистите :wink:
Сега спокойствие и само спокойствие и хубав празник :)
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #706 -: Май 06, 2011, 09:04:59 am »
Гальонди,браво каква бройка само дано има повече добри и да се оплодят повечко.Аз да ви се оплача момичета от два дни много ме боли стомаха и едни киселини ужас направо.Честит празник на всички дано Свети Георги ни помага и ни дари с много здраве късмет и любов.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #707 -: Май 06, 2011, 09:11:41 am »
Честит празник,мили дами.Дано св.Георги победоносеца ни съпътства в нашата борба и ни докара победата :bori_003: до края.Браво на всички,много се радвам за вас,дано днес пак има само хубави новини.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #708 -: Май 06, 2011, 09:36:40 am »
Честит празник и от мен на всички!

Специални поздрави за Гери!
Да ти е живо и здраво името, мила , и семейството! Пожелавам ти много късмет, да завършите успешно започнатото начинание и да се радвате на малкото си сладуранче! Няма да се отчайваш, вярвай и ще успееш!! Прегръщам те!  :bighug: :goodluck:

Честит имен ден и на всички други именнички!

Гальонди, ти издави една кора яйца бе, душко! Браво! Ще търпиш сега, нормално е да те боли  :?
Лили, не си луда, аз също отдавна съм измислила имена хахаххахаа
Така трябва, да си и внушаваме по малко ;) :lol:

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #709 -: Май 06, 2011, 10:00:01 am »
Добро утро и от мен!
Мишле, благодаря ти за пожеланията :balk_21:! Днес нали имам празник - ще го раздавам малко по-оптимистично, макар че нещо не ми се отдава май.
Лили, малко остана до трансфера :D.
Гале, чакаме новините от ембриолозите :wink:.
Тара, предварителната спермограма преди АРТ ли имаш предвид или обработката на спермата в деня на пункцията? Аз вече като удавник за сламка се хващам. В интерес на истината при първата ни спермограма преди 3 месеца още си ги имахме всички признаци на инфекция и много ме е яд и на доктора и на себе си, че не потърсихме точната причина :x. Тогава му пуснахме микробиология и хламидиии и понеже бяха чисти пи 1 антибиотик, с който мои приятелки лекуват болното гърло на децата си 8O. Сега ще си скубем косите като вече е късно за лечение.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #710 -: Май 06, 2011, 10:13:26 am »
Гери, честит имен ден, опитай се да изкараш чудесно празника,сигурна съм че нещата ще са наред, довери се на док.
Гальонди, браво бе момиче ти си нашата кокошчица носачка, стискам палци за максимален брой оплодени яйчица. Почивай повече и без резки движения, тъй като яйчниците ти са уголемени и от пунктираните фоликули може да имаш по-голямо количество течност в дъгласовото пространство и от това да е подуването, нормално е , просто се пази
Иве, Рунка вие кога ще се тествате?
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #711 -: Май 06, 2011, 10:19:46 am »
Гери Честит празник,много здраве късмет и любов за теб и всички които празнуват на този ден.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #712 -: Май 06, 2011, 10:43:07 am »
или обработката на спермата в деня на пункцията?

точно тази имах предвид, щом доктора е преценил няма място за притеснения, и какво скубане на косите :), всичко прочетено не значи, че се отнася за теб конкретно :)
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #713 -: Май 06, 2011, 10:47:59 am »
Добро утро муцки :)
Гери, честит имен ден!! Жива и здрава и към Януари/Февруари - :babbycarrage:  :wink:
При нас е все още нощ, аз спах като пън днес, че много ме боли корема, и сега в 2 посред нощ се ококорих  8O
Последно от сестрата в клиниката получих мейл, че от 26 яйцеклетки, които извадиха - 22 са хубави и са ги иксирали.. Днес по някое време сутринта, ембриолога трябва да ми се обади да каже как се развиват..Дано, дано да са хубави новините!!!  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
От мен прегръдки на всички, аз ще се опитам да поспя още малко  :grouphug: :balk_125:

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #714 -: Май 06, 2011, 12:40:37 pm »
Честит Празник Момичета!!!ГЕРИ ЧЕСТИТ ТИ ИМЕН ДЕН!!!Пожелавам да си здрава,и да сбъднеш мечтата си да си гушнеш един хубав бебок в най ското време!!! Гальонди браво на теб мила,ще чакаме отчет!!!Моите яйчица се развиват добре одеве ми званнаха,трансфера ще е в понеделник на 09.05.на бластоцити,това дали е добре,малко ми е притеснено,но вярвам в успеха,дано всичко мине добре,стискайте ми палци момичета.А сега ви оставям да хапвате пийвате и да се радвате на живота!!!
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #715 -: Май 06, 2011, 15:35:44 pm »
Благодаря ви, момичета - и за пожеланията и за подкрепата :bighug:!
Сега се чудя - сама ли да си бия гонала или да ходя в болницата да ми го слагат. Вие сами ли си го поставяхте? Гледам писалката като някой индианец - уж е нагласена и днешната ми доза 225, но... Цялата е 900, да не взема да направя нещо, да натисна и да си поставя наведнъж дозите за 3 дена :oops:. Абе и аз съм една...
Гале, почивай си и дано бързо отшумят болките!
Лили, малко остана и ще прибереш бебоците :wink:.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #716 -: Май 06, 2011, 15:50:51 pm »
Благодаря ви, момичета - и за пожеланията и за подкрепата :bighug:!
Сега се чудя - сама ли да си бия гонала или да ходя в болницата да ми го слагат. Вие сами ли си го поставяхте? Гледам писалката като някой индианец - уж е нагласена и днешната ми доза 225, но... Цялата е 900, да не взема да направя нещо, да натисна и да си поставя наведнъж дозите за 3 дена :oops:. Абе и аз съм една...
Гале, почивай си и дано бързо отшумят болките!
Лили, малко остана и ще прибереш бебоците :wink:.

Здравей,

Честит имен ден :) Аз имах същите притеснения като теб, но тъй като не успях да намеря мед. сестра да ми слага инжекциите, се престраших да си ги бия сама, независимо, че изпитвам невероятен ужас от инжекции. После научих мъжа ми и той ми ги слагаше. Въобще не боли. Не можеш да си сложиш повече, отколкото е нагласено като количество. Гоналът е от най-лесните инжекции за поставяне. Не се притеснявай, всичко ще бъде наред.

Поздрави и успех.
« Последна редакция: Май 06, 2011, 15:53:04 pm от Lary75 »
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #717 -: Май 06, 2011, 16:02:12 pm »
Гери - честит имен ден!!! Пожелавам ти да получиш най-хубавия подарък много скоро!!!
Относно гонала - не се притеснявай - много е лесно - аз ползвах също 900 IU писалки - важното е да следваш инструкциите. Когато ползваш за 1 път писалката трябва да изкараш въздуха - трябва да завъртиш на 37.5 и да дръпнеш щифта, след което да изпразниш във въздуха (освен ако сестрите вече не са го направили вместо теб). Това се прави само при първо ползване на писалката. След това нагласяш твоята доза, слагаш нова игла, и дърпаш отново спусъка - важно е да оставиш издърпването на спусъка последно, защото след това не може да се смени дозата. Когато изтеглиш спусъка цифрата която показва трябва да съвпада с твоята доза. След това си биеш инжекцията. Само при първото ползване ще трябва да си нагодиш дозата, след това просто си я оставяш на същата цифра...
Но все пак сестрата /доктора би трябвало да ти дадат подробни инстукции...
В добавка да кажа, мен ме посъветваха сестрите да си слагам инжекциите вечер, след 7 pm. - по-добре се усвоявали тогава...

Гале - много се радвам за хубавите яицеклетки - стискам палци за качествени ембриончета!!! Сега почивай и набирай сили за трансфера!!
« Последна редакция: Май 06, 2011, 16:19:59 pm от vaci »


*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #718 -: Май 06, 2011, 16:27:44 pm »
Гери,давай смело,няма нищо страшно даже и няма да усетиш,има доза 225 в случая при теб нищо не може да стане,издърпваш дозата,намазваш леко със спирт,мажеш коремчето стискаш леко малко мазнинка да изкочи и я слагаш,иглата е много финна,ВАСИ не са ми казвали да издрпвам въздух то и нямаше де...))))УСПЕХ!!!
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #719 -: Май 06, 2011, 19:05:32 pm »
Значи такива бяха моите инструкции (на цветна брошурка ги бяха изрисували) - казва се "stimming the pen". Затова уточних че най-важните инструкции за Гери са тези които сестрите/доктора от нейната клиника са и дали. :)

А иначе могат да се слагат и в горната предна част на бедрото, далече от мускул, ако няма мазнинки по корема - при мен беше такъв случая и ме беше страх да не улучи иглата нещо което не трябва.

Също инжекциите Гери трябва да се бият под 90 градуса - като дартс - и след като инжектираш лекарството, задаржаш 10-15 секунди иглата в кожата, за да се "оттече" каквото има. Не болят - гарантирам :) тези са най-леките от всички!