0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #680 -: Май 05, 2011, 20:07:46 pm »
 vaci,тихичко честито мила,каква радост ме обзе божеее...лека бременност и всичко да е наред,много усмивки,спокойствие и положителни мисли от сега нататък,от кога те чакаме предчуствах добрата новина!!!!!!!!!!!На кой ден ти върнаха бебоците,това първи опит ли беше?СУПЕР НОВИНКА...!!!
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #681 -: Май 05, 2011, 20:08:45 pm »
Еееееее Васе,цял ден си изчаках чакането много хубава новина.Сега стискам палци всичко да върви добре до края,чакат те само хубави мигове.Много се радвам за теб :balk_46:сега почивка и много спокоиствие.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #682 -: Май 05, 2011, 20:28:10 pm »
Благодаря ви много момичета - и ви стискам много силно палци - ваш ред е сега!
Не съм в БГ - задморско съм (относително) - Лондон.
Иначе двечки ми върнаха на 2 ден - първо ИКСИ


Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #683 -: Май 05, 2011, 20:33:24 pm »
Васи, бях сигурна!!!! Браво, много се радвам! Сега лека полека до края, ейййй супер!! Живи и здрави, ще имаме и няколко бебешори сравнително по едно и също време! Целувки! :bighug:

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #684 -: Май 05, 2011, 20:37:54 pm »
Vaci :bighug: браво желая ти всичко да е безпроблем до края и две хубавки бебенца :bori_007: :bori_004:
Лили браво и на теб
А бе в крайна сметка това ни е най-късметлийската темичка.Много стиснати палци от мен на всички

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #685 -: Май 05, 2011, 20:42:04 pm »
Eееееееее Васи :bighug: :bighug: :bighug:четито миличка,от сутринта си мисля само за теб.Лека и безпроблемна бременност,дано и нас ни споходи това щастие.И дано да  :bori_007:и :bori_004:,аъ така съм си ги поръчала,пожелвам го и на теб.Охх,таъи нощ ще спа по щастлива и ще броя дните по лесно. :D :babyflips:
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #686 -: Май 05, 2011, 20:52:13 pm »
И аз така Еми, обнадеждавам се все повече с всяка добра новина в темичката ни :) Ей, Vaci още веднъж да кажа колко много ме зарадва :) Аз утре заминавам на почивка за една седмица в Гърция, планирана още през февруари, но непланирана да съвпадне точно след трансфера. Лекарите ми казаха, че мога да пътувам вече, а и то си е Божа работа, всички момичета, които не са от София така или иначе си пътуват след трансфера. А и се надявам по-бързо да ми мине времето там, или поне по-приятно :)
« Последна редакция: Май 05, 2011, 20:56:48 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #687 -: Май 05, 2011, 20:55:24 pm »
Vaci, честито! :D
Дано и за напред да се развиват все така добре нещата!

[/url]
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #688 -: Май 05, 2011, 21:02:32 pm »
Добър вечер и от мен!
Vaci, честито и от мен! Толкова се радвам! Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам :bighug:!
Гале, чакаме да се отчетеш :D!
Аз тъкмо се похвалих в друга тема, че започнахме стимулацията днес с Гонал 225 за начало, че всичко е наред и сега цялата ми надежда се изпари!
Вчера споменах, че миналия месец лекувахме микоплазми и още не съм си пуснала контрола да проверя дали съм излекувана, но пуснахме на моя приятел и преди малко видях резултата в интернет - има Уреаплазми 8O! Не мога да повярвам. Говорих веднага с док по телефона и му назначи антибиотик за 5 дена. Ами, че той тъкмо ще го е изпил и ще трябва да оплождаме яйцеклетките. Без да знаем дали е излекуван или не. Има ли смисъл изобщо да продължаваме. Още не сме започнали и вече сме обречени на провал...
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #689 -: Май 05, 2011, 21:07:55 pm »
Благодаря ви момичета - за огромната подкрепа макар и от дистанция!! Стискам много палци за oщe хубави новини!!!

Гери - антибиотика трябва да проработи - щом доктора го е предписал и не е казал да прекратите процедурата - не си го слагай на сърцето! Няма ли начин да продължите блокажа докато получите резултатите - все пак само 1 път си слагала инжекциите?
« Последна редакция: Май 05, 2011, 21:10:44 pm от vaci »


*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #690 -: Май 05, 2011, 21:14:21 pm »
Гери, недей така, как реши, че опита е обречен на провал? Антибиотика за 5 дни може да си свърши работата. Аз по време не пункцията пих антибиотик, защото бях хванала някакъв вирус и д-р Стаменов каза, че няма проблем нито за мен, нито за ембриончетата. В най-лошия случай, ако не е излекуван, може да замразиш яйцеклетки, но съм убедена, че няма да се стигне до там. Стискам палци всичко да е наред и не се отчайвай!
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #691 -: Май 05, 2011, 21:27:44 pm »
Не знам, момичета. Напълно се отчаях :balk_145:. Сигурна съм, че нищо няма да се получи. Доколкото четох, ако въобще настъпи бременност при наличието на тези микоплазми и уреаплазми, то тя завършва със спонтанен аборт. В понеделник ще пусна и аз пак това изследване. Какъвто съм карък може и аз още да не съм излекувана. То без това в антибиограмата ми нямаше подходящ антибиотик, който да пия. Едно не мога да си обясня - как единия има само микоплазма, а другия уреаплазма :ask:
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #692 -: Май 05, 2011, 21:29:07 pm »
Васи, браво момиче  :bighug:,пази се много и ще чакаме новини за точица и сърчице, а защо не и х2
Лили 4 е чудесна бройка, утре ли ще знаеш когА ще е трансфера
Гальонди чакам те с ей толкова много яйчица :balk_35:
Гери,довери се на док, той едва ли ще поеме риск,всичко ще е наред
« Последна редакция: Май 05, 2011, 21:31:02 pm от krisi1812 »
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #693 -: Май 05, 2011, 21:51:13 pm »
Благодаря Крис - ти и Мишлето допринесохте за късметлийската темичка ;)

Гери - говори с доктора най-добре утре ако можеш и го разпитай за всичко! Не се измъчвай така без да си сигурна. Съгласна съм с Ива - не обричай на провал опита предварително! Много те прегръщам! :bighug:



Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #694 -: Май 05, 2011, 21:52:05 pm »
Гери, много ме принесни с този пост :( Не е възможно да е провален опит. Имай вяра. Щом доктора не е прекратил процедурата, значи има шанс. За нищо на света не казвай "Аз знам, че няма да стане", че ще те пляскам!
Лично за себе си съм учудена, че изобщо нещо се започва, без да знаеш, че всичко навсякъде е ок. Да се надяваме, че няма да има основания за неуспех! Трябва да го вярваш!!
« Последна редакция: Май 05, 2011, 21:53:41 pm от Мишле82 »

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #695 -: Май 05, 2011, 22:37:33 pm »
Vaci,супер стискам палци нещата да вървят докрай така :balk_102:
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #696 -: Май 05, 2011, 23:22:12 pm »
Вчера споменах, че миналия месец лекувахме микоплазми и още не съм си пуснала контрола да проверя дали съм излекувана, но пуснахме на моя приятел и преди малко видях резултата в интернет - има Уреаплазми 8O! Не мога да повярвам. Говорих веднага с док по телефона и му назначи антибиотик за 5 дена. Ами, че той тъкмо ще го е изпил и ще трябва да оплождаме яйцеклетките. Без да знаем дали е излекуван или не.

Гери, имаш основание да се притесняваш - не е редно да имате инфекции нито ти, нито партньорът ти. Моят лекар дори задължително назначава антибиотик на двойката за 10 дни преди пункцията, за да предотврати инфекция - аз и мъжът ми пихме тетрациклин едновременно. (Но пък не са ни изследвали предварително имаме ли, нямаме ли инфекции.)
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #697 -: Май 05, 2011, 23:39:07 pm »
Цигу, наистина ми е много притеснено. Той ще го е изпил антибиотика преди пункцията точно. Тези изследвания пак на своя глава ги пуснах, иначе и ние нямаше да бъдем изследвани :oops:. Но излиза, че всяка инфекция се влияе от точно определени антибиотици, щом с този за микоплазмите не се е излекувал. А аз мислех, че щом се изследват заедно и лечението им е едновременно :?.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #698 -: Май 05, 2011, 23:47:12 pm »
Моят мъж не са го изследвали никога за нищо. Единствено, което клиниката иска от него е спермограма. На мен само пълна кръвна картина, хепатит, спин и сифилис ми искат преди опита. Урина не съм изследвала от години, и то над 5. Сега като чета направо се плаша. Но въпреки това разчитам на техния професионализъм и подготовка.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #699 -: Май 06, 2011, 00:08:24 am »
Иве, не се плаши заради мен! Аз малко попрекалих с изследванията май, но истината е, че точно с тези, които всички считаха за излишни имаме проблеми. Настоявах за антиспермални антитела към спермограмата - откриха се такива. Пуснах на своя глава имунологични и генетични - излязоха завишени НК клетки, пуснах си микоплазми и уреаплазми пак сама - имам микоплазми. Пуснах и на него след вече изпития антибиотик - има уреаплазми. Как да не се отчае човек вече :(. Освен тези, които споменаваш имаме хламидии, микробиологии, за мен токсоплазмоза... Всичко там е ок, но... Изобщо не ми е ясно как ще имам сили и вяра да изкарам опита докрай, като от самото начало съм предубедена за неговия резултат (да не ме чуе Мишлето само :wink:). А с такова желание очаквах да започнем!