0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1000 -: Май 14, 2011, 16:15:26 pm »
Доколкото си спомням имам 1 фоликул 17мм, 1*14мм, 2*10 мм, и още 3 по-малки съответно 6, 5 и 4мм. Предполагам, тези малките няма да ги чакаме? Като не питах сега нека се чудя. Все се каня да попитам док, но забравям, та да попитам вас - на какъв размер на фоликулите се поставя Прегнил?

Гери, малките наистина няма да ги дочакате - при мен така се получи. Когато големите бяха около 16-18 мм сложих HCG инжекцията.

Радвам се, че се обърнаха нещата, и стискам палци! :)
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1001 -: Май 14, 2011, 16:27:00 pm »
Благодаря ти, Цигу :D. Дано наистина имам късмет. Така и така си тук, да те попитам за Тетрациклина, който ми беше споменала, че сте пили. Между пункцията и трансфера ли беше това или по време на стимулацията? Все искам да ми изпишат нещо заради микоплазмите и не ми изписват :x. Накрая май сама ще си взема нещо(колкото и неразумно да звучи).
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1002 -: Май 14, 2011, 16:32:35 pm »
Много е различно при всеки това с размерите на фоликулите и прегнила. При мен последния път малко рискувахме да дочакаме по-малките фоликули, като най-големия беше 25мм. Мисля че гледат комплексно нещата, и размерите на фоликулите и стойностите на хормоните.
*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1003 -: Май 14, 2011, 16:32:47 pm »
Здри от мен, ГАЛЕТО къде се покри..)))ГЕРИ на мен когато ми сложиха овитрела фуликулите ми бяйа 18-19-20мм.всичко ще е наред,пожелавам ти всичко да мине както трябва и да си спокойна,това е най важно,стискаме ти палци!!!На всички пожелавам успех!!!Пфууу много бавно минава това време бе ...)))
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1004 -: Май 14, 2011, 16:46:07 pm »
В понеделник ще попитам док за фоликулите. Днес ми е 10-и ден от стимулацията та се зачудих колко още би могла да продължи.
Попчо, ама аз май още не съм ти честитила! Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност!!! Много се радвам за теб!
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1005 -: Май 14, 2011, 17:01:29 pm »
В понеделник ще попитам док за фоликулите. Днес ми е 10-и ден от стимулацията та се зачудих колко още би могла да продължи.

13-14 дни може, радвам се че Естрадиолът се е покачил. Успех!
По слънчевата страна на улицата
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1006 -: Май 14, 2011, 17:04:47 pm »
Момичета няма ли да си направим нова тема, тази мина вече 50стр.
Хайде кой ? :D

Да се отчета и аз, започнахме стимулацията вчера и днес Пурегон 75ед, утре на преглед.
Как се боднах сама, още не знам :lol: страх :lol: :lol: :lol:, май не обърках нищо ама накрая на иглата ми остана една капка. Вие държители иглата малко след като вкарате лекарството или веднага я вадите?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    лилия13

  • ***
  • 360
  • в очакване на дългочаканото ни съкровище
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1007 -: Май 14, 2011, 17:09:02 pm »
radosttinka,не се притеснявай и на мен така ми ставаще това не е проблем,може да задържаш няколко секунди и тогава я вади..)))Успешен старт и още по успешен финал ти пожелавам!
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1008 -: Май 14, 2011, 17:13:04 pm »
Благодаря ти, Kedar :).
Radosttinka, и аз бях много учудена как се престраших сама да си слагам Гонал-а. И тъкмо се правех на много отворена, че всичко мога и като видях Меногон-а в обикновена спринцовка ми се изпари мерака да си го слагам сама :lol:. Иначе аз задържах 10-15 сек иглата преди да я извадя.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1009 -: Май 14, 2011, 17:16:08 pm »
Ооо, Меногона добре го зная аз :wink:, слагах го мускулно и затова ходих до поликлиниката да ме боцкат. Мъжът ми е половин мед. сестра :lol: слагал ми е Фраксипарин, но за мускулно не му се доверявам, за мой късмет днес беше на работа и виках неволята :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1010 -: Май 14, 2011, 17:34:55 pm »
Благодаря ти, Цигу :D. Дано наистина имам късмет. Така и така си тук, да те попитам за Тетрациклина, който ми беше споменала, че сте пили. Между пункцията и трансфера ли беше това или по време на стимулацията? Все искам да ми изпишат нещо заради микоплазмите и не ми изписват :x. Накрая май сама ще си взема нещо(колкото и неразумно да звучи).

Гери - много се радвам че нещата се задвижват :)

Относно тетрацицклина - в никакъв случай не си самоназначавай лекарства - особено тетрацицлин - той е противопоказен в този случай. Доксициклин е това което на мен ми предписа доктора и мисля което Цигу има предвид.
На мен ми до предписаха за 10 дни - последния го пих в деня на трансфера (пих повече от 10 мисля) - мъжа ми също пи. Идеята е да се избегнат инфекции. Докато се пие доксициклин, забравяте за секс :)
Но отново - не си го изписвай сама - консултирай се с доктора си и сподели с него - като профилактична стъпка.



Да се отчета и аз, започнахме стимулацията вчера и днес Пурегон 75ед, утре на преглед.
Как се боднах сама, още не знам :lol: страх :lol: :lol: :lol:, май не обърках нищо ама накрая на иглата ми остана една капка. Вие държители иглата малко след като вкарате лекарството или веднага я вадите?[/color]

Radosttinka - Браво - чудесно начало - пожелавам ти лека стимулация и много хубав край! :)

Относно иглата мен изрично ме бяха инструктирали да оставя иглата 10-15 секунди преди да я извадя, както Гери спомена.

А иначе темичката си е до юни месец :)
« Последна редакция: Май 14, 2011, 17:42:18 pm от vaci »


Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1011 -: Май 14, 2011, 18:12:03 pm »
Само ровя и аз напред-назад, никъде не намирам..
На някой да са правили трансфер на 4-ти ден /вкл. деня на пункцията/?!?!
Обадиха ми се за утре, казаха ми направо да ходя в 14,00 ч в клиниката.
Няма ли да ми се обадят пак??!? Ами ако не се развият?!?!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1012 -: Май 14, 2011, 18:34:40 pm »
На някой да са правили трансфер на 4-ти ден /вкл. деня на пункцията/?!?!
Обадиха ми се за утре, казаха ми направо да ходя в 14,00 ч в клиниката.
Няма ли да ми се обадят пак??!? Ами ако не се развият?!?!

значи трансфера ще е на 3-ти ден :) деня на пункцията е нулев, ако не се лъжа


Успех ти желая yahoo_17

п.с. мда, нулев е - проверих :)
« Последна редакция: Май 14, 2011, 18:38:53 pm от Тара »
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1013 -: Май 14, 2011, 18:42:43 pm »
Ех, Тара, благодаря ти. 100 пъти видях че бил нулев и пак не схванах нищичко от притеснение...

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1014 -: Май 14, 2011, 19:19:51 pm »
manga-zunga,не се притеснявай и на мен ми ги върнаха ембрионите на 3 ден.Повече няма да ти се обадят,отиваш  утре с пълен пикучен мехур и много спокойствие.Успех от мен.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1015 -: Май 14, 2011, 20:43:49 pm »
Благодаря ти, Цигу :D. Дано наистина имам късмет. Така и така си тук, да те попитам за Тетрациклина, който ми беше споменала, че сте пили. Между пункцията и трансфера ли беше това или по време на стимулацията?

Гери, молят те погледни ми дневника. Там съм описала подробно кое, кога, за колко време и в каква доза. Вече забравям подробностите... Но беше доксициклин и в продължение на 10 дни преди пункцията.
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1016 -: Май 15, 2011, 01:32:39 am »
Ето меее :) Кацнах благополучно днес следобяд! Едва си държах очите отворени и като се напътувахме и с колата до Монтана, се тръшнах и спах до някое време! Сега цяла нощ не знам какво ще правя.. Дано вляза в ритъм скоро!
Еми, душица, честито!!!! Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам!!
Ивенце, съжалявам, мила.. :hug2:
Аз от вчера (през целия път до БГ) имах пробождания в матката.. Непрестанни, през час, два. Тази вечер ме боли отдясно..Започвам да се вкарвам в разни филми и не знам..
Пътуването беше добре, но не спах изобщо и бях доста преуморена..Моля се да не ми е оказало никакво влияние на евентуалния  :bfp: Колкото повече минават дните, толкова повече започвам да се стресирам..

Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1017 -: Май 15, 2011, 10:18:54 am »
Гале, добре дошла на българска земя. Почини си добре за да се възстановиш и всичко ще бъде наред.
Ние си имаме 4-ри ембриончета, чакам доктора да каже кога ще е трансфера, но според мен ще е утре.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1018 -: Май 15, 2011, 13:38:33 pm »
Гале, добре дошла :) Само да ти кажа, че съм учила в езиковата гимназия в Монтана, живеех при баба, майка ми от там. Може и да се познаваме поне по физиономия :) Сега като прочетох, че си пътуваш натам и направо ми домъчня :) Много забавни ученически години имах. А иначе и аз вингаги имам бодежи и придърпвания в матката първите няколки дни, казвали са ми, че е нормално. Надявам се, че сега като си починеш и при теб ще спрат. Стискам ти палци да ни зарадваш с положителен тест скоро!

Пламко, успех на трансфера!
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: IVF/ICSI - април, май, юни 2011
« Отговор #1019 -: Май 15, 2011, 16:32:52 pm »
Благодаря, благодаря :)
Иве, аз завърших ГПЧЕ-то 1996. Ако си била там по това време, може и да се знаем  osi_10 Ех, спомени, наистина  :biglove:
Пламко, успешен трансфер, миличка!  :kiss:
Днес сте се покрили всички, по сенките сигурно.. Много жега в тая Монтана, аз като тръгвах насам онзи ден, при нас още валеше сняг  :balk_154:
Аз днес си имам и някакви леко предменструални болки в яйчниците..Не знам какво става..Брех, опитвам се да не мисля и да не броя, ама..