0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
На Дани пъпчето го прибрах в една козметична чантичка, докато реша къде да го хвърлим... Разправях на мъжа ми снощи, вие какво сте направили с пъпчетата и той: "Абе я го извади от тая чантичка, че да не реши след някоя друга година да се гримира човека."  :lol: Мъже.

Дидон, според мен съвсем правилни и подходящи дрешки си приготвила за изписването. Поне аз, ако бях с лятно бебе, щях да се спра на нещо подобно. Едва ли ще ти е трудно да си го обличаш и сама, но за болницата, ако ти се опре нещо - акушерките ще помагат. В моята болница /не знам защо/, но на изписването акушерките го обличаха, явно такъв е реда/традицията. Мисля, че и в други болници се прави така, освен ако ти не настояваш сама да я свършиш тази работа де.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
На Дани пъпчето го прибрах в една козметична чантичка, докато реша къде да го хвърлим... Разправях на мъжа ми снощи, вие какво сте направили с пъпчетата и той: "Абе я го извади от тая чантичка, че да не реши след някоя друга година да се гримира човека."  :lol: Мъже.



хахахахахааа
*
didon как да облечеш бебето си решаваш ти.Никой нищо няма да ти каже в болницата.Това което си приготвила според мене удачно.Мисля, че само ръкавичките няма да ти трябват.Ако му отрежеш ноктите няма да имаш проблеми.Макси ми е носел ръкавички само докато бяхме в болницата.
И аз като теб предпочитам дрешки от две части, а не гащеризончета и т.н.Според мен са много по удобни отколкото цяло.Така сваляш само долното и можеш спокойно да сменяваш памперси, а с цялото са едни врътки и едни разкопчавания свят да ти се завие.И бебето ако е въртеливо става мисия невъзможна.С цяло само спим през нощта.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
didon как да облечеш бебето си решаваш ти.Никой нищо няма да ти каже в болницата.Това което си приготвила според мене удачно.Мисля, че само ръкавичките няма да ти трябват.Ако му отрежеш ноктите няма да имаш проблеми.Макси ми е носел ръкавички само докато бяхме в болницата.
И аз като теб предпочитам дрешки от две части, а не гащеризончета и т.н.Според мен са много по удобни отколкото цяло.Така сваляш само долното и можеш спокойно да сменяваш памперси, а с цялото са едни врътки и едни разкопчавания свят да ти се завие.И бебето ако е въртеливо става мисия невъзможна.С цяло само спим през нощта.
Е не точно..Аз например предпочитам гащеризончета дето имат капси отдолу..Така лесно се откопчават за памперсите.Ама всеки си знае най-добре.:) Пък и честно казано аз като облека панталонки и лека блузка и се нагоре като взема малкия в ръце и все корема и пъпа му оголени :) То и който и да го вземе все му е пъпа навън..та за мен гащеризончето или бодито е най-удобно сега :) Пък да порасне още малко и само по гащета :) То с 40 градуса и памперс няма да слагам май  :D

Стига съм спамила сега.дидонка ти си прецени как ти е удобно.. Лек ден и извинете че се отпуснах да пиша :)
Дидон, според мен както искаш ти, така си го облечи. За самото изписване-важното е да ти е хубав бебка за снимките, удобсвото на дрешките е по-важно после в ежедневието. Аз също съм за бодита, вместо ти шърти и други блузки. Подариха ни толкова много блузи, но аз само с бодита го обличам, за да не му е гол корема   :D

За пъпчетата, на мен не са ми казвали да не го мокря, нито даже да не го кисна  :oops: Е то и в началото го къпехме много за кратко, така че не сме го киснали, така или иначе. Иначе си пазя и щипката и пъпчето, но някак не ми се иска да го хвърлям...кой знае кой ще го измете и къде ще попадне после  :?
дидон, да дам акъл и аз  :lol:
За изписването си го облечи, както ти душа иска - имай предвид, че каквото и да ти казват за размерите му, докато не родиш, не е ясно колко е голямо бебето. Т.е. дрешките може да са му леко или доста големи - на Бобо чорапите му изглеждат като плавници на първите снимки  :lol: А в бодитата размер 0-3 направо плува. После, като започнеш да се грижиш активно за бебето, ще видиш кое ти е най-удобно. Моето лично предпочитание е към комбинацията панталонки + боди/блузка. Предпочитам да му махна само долната част и така да го мия, гащеризончетата много ми пречат, нищо, че се разкопчават отдолу. Но като се роди, този проблем не съществуваше за мен, тъй като го обличах само и единствено с боди - така стоеше вкъщи, така излизаше и навън. Повече от това не му беше необходимо, предвид температурите.

Виж, сега, е друго - като е топло, като днес, го обувам с панталонки и фланелка, да му е по-проветриво. Евентуално може боди и панталонки. Ако е 21-22 градуса навън и на сянка е хладно, му слагам боди, панталонки и фланелка с къс ръкав. Е, не съм пропуснала да го обзаведа и с 1-2 гащеризончета, де ;) но с тях не седи вкъщи, само за излизане са.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Да ви кажа моят пъп е паднал там където после работих над 7 години  :lol:.
Нашият татко замина в чужбина и аз забравих да му го връча.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
 Благодарско за съветите!
 Ми,и аз точно това си мисля,искам за изписването да е с това екипче...после и да не го облечем повече.А както Камбозолка беше казала,то панталонките може изобщо да не са 7/8 а дълги...
 Ще го видите,живот и здраве , след две седмици
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
 И аз съм съгласна с Камбозолка. За изписването ти е важно да е хубав за снимките,пък после ще видиш какво ти е удобно. Ние Ивана я изписахме по фланелка и памперс, с една рокличка отгоре и имаше и шапчица, че климатика яко думкаше. Като ти е лятно бебето, вероятно няма да е облечено надолу с панталон и през деня, така че често ще си изкарва времето само по боди.


  
*
И нашето пъпче е вкъщи още,но преди няколко дена реших поне в някоя книга да го сложа,отколкото да си стои в шкафчето,и от много умуване в коя-го сложихме по математика поне да му вървят задачите :lol:

Да попитам и малко смотан въпрос-ако увеличат минималната заплата на 270лв,това значи ли че и детските стават 270лв :?

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Моя приятелка изписа бебето си ( ако искаш мога да ти пратя на лични снимка )
с чорапки, къси панталони и блузка с къс ръкав. Мисля че нямаше боди отдолу, но не знам..  :) Така че, супер са си дрешките, само ще решиш според температурите как точно да го облечеш  :) Може и само по боди да си тръгнете !
И в МД акушерките обличат бебетата на тръгване...като за последно да ги обгрижат.
И нищо не коментират относно облеклото, понеже за мен беше безумие - една майка беше донесла толкова много неща и така навлякоха детето, че жал ми стана ! Но всеки си знае. Акушерката само каза - както сте решили, така ще е .
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
това е много хитро !  :D хем при мама , хем със злато  :lol:

:lol: хитро, хитро ама на моя мъж майка му още му пази пъпчето. Не могла да реши къде да го хвърли толкова години (27г.). Та сега върти сучи все нещо се случва и се налага да се връщаме да живеем при тях.  :?
Но следващият път преди да се изнесем на квартира, първо ще му хвърля аз пъпа някъде та да не са връща повече при майка си. :lol:

п.п И само като си представя, че един ден и аз ще съм свекърва... :lol:
*
ХАхахаха Натали,развесели ме ...трябва да питам и на моя мъж къде му е пъпа....Иначе на Тео също му е в нас в една козметична чантичка.....Освен да го хвърлиме в Парламента :lol:

Дидон, облечи го както искаш :)
Само един съвет от мен - внимавайте с Т на колата. Ние облякохме Ники леко, дадох дрехите на акушерката и казах да не го навлича. Беше с боди с къс ръкав и второ гащеризонче с дълъг ръкав и дълги крачоли доли. Отгоре шапка и одеало. Ама такъв вятър духашеееее....
Та, мисълта ми беше че ние добре го облякохме, но не съобразихме, че колата ще се нагрее от слънцето и бебето се свари лекичко.

Натали, откради пъпа :lol:
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Хвърлете тези пъпчета.
Не събирайте такива неща... не е на добро това. Лош "омен".
Оставете децата да живеят свободно, " на един дъх".
Не събирайте "колекции от спомени", снимки, "дневници".
Не правете от свободният живот "ритуал".

Скромно лично мнение.
« Последна редакция: Юни 18, 2011, 01:24:20 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
И нашите пъпчета от много чудене къде да ги хвърлим още ги разхождаме в жабката на колата. :? Наистина ще трябва да ги хвърлим вече някъде.
*
 "Не правете от свободния живот "ритуал"".
  Това много ми допадна...

 Момичета,може да ми се смеете,но аз това за пъпчето го чух от вас.Моите родители изобщо не вярват на такива поверия и съответно и мен не са ме учили на подобни...
 Единствено си  спомням,че като сменях зъбите и ме беше страх...ме развеселяваха с това да ги дадем на беззъбите гаргите на отсрещния покрив...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #737 -: Юни 18, 2011, 13:38:22 pm »
  Момичета,може да ми се смеете,но аз това за пъпчето го чух от вас.Моите родители изобщо не вярват на такива поверия и съответно и мен не са ме учили на подобни...
Хе хе - то пък оставаше и наистина да вярваш. За мен си е по-скоро една много сладка традицийка - символично го хвърляме пъпчето, не че някой сериозно вярва в това.


  
*
Дидон, само гледай да не навличаш детето. Моят син се роди през юли. Навън беше към 28-30 градуса. Ами изписахме го по боди и къс гащеризон. Май имаше и чорапи, но не съм сигурна. При всички случаи е можело да се мине и без тях.
 
Онзи ден бях по къс ръкав и гледам едно бебе в супермаркета се дере здраво. Бая го бяха навлекли - с поларен гащеризон, шапка, жилетка и вече не помня какво. А то като реве, още по-горещо му става. Как не се беше сетил ни единият от родителите?!

*
Да попитам нещо за косата. Когато започне да пада бебешката косичка, равномерно ли става това? Защото на нас ни се получи едно олесяване само над лявото ухо. Взех да се притеснявам леко, защото пък от другата страна си е ок.