0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Надин и ти започвай да тренираш за свекърва т.е. повтаряй си мантрата: "той като ми доведе някоя мръхла някой ден, която аз не мога да понасям, аз ще се усмихвам широко, няма да им се бъркам за нищо и ще помагам ако и когато ме помолят"  :lol: Живи и здрави да сме само и дано доживея да приложа гореописаното /за целта трябва да си направя лоботомия поне/

За София - мога и да препоръчам някой, който се води читав, ама от години - не смея за лекари да препоръчвам, ако лично не съм ги посещавала и ще се въздържа. Мамите-софиянки със стаж - 100% ще ти дадат няколко добри имена, ако питаш в седмичната.

За памперсите - и аз процедирам като ползвам размер, поне килограм над тези на които е Дани. Остави какво пише по опаковките - вземи нещо по-Лабаво ;) Малкия е 61 см висок сега, ама подарявам неносена лятна колекция дрехи за 68 см човеци  :wink: Би трябвало 7 см теоритично да са добър толеранс, но напрактика - този размер дрехи му седят като латексова облицовка, а аз искам да му е рахат. И за това купувам размер 6-9 месеца в момента. За лятото особено - памперс плътно по Калин - никак не е добра идея наистина.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
За мехлема с невен и аз с две ръце съм за !
Баба ми го прави и винаги имам едно бурканче в хладилника...наистина е вълшебен.
Не знам точно как се прави, но имам някакъв спомен - на тих огън се вари мас с невен, после се прецежда и в хладилника. Но предплагам в нета ще има рецепта .

За памперсите - аз качвам горния размер в момента в който Дара качи килограмите. Ако пакета е 7-18 кг, в момента в който стана 7 кила - купих 4ка памперс.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!


За памперсите - аз качвам горния размер в момента в който Дара качи килограмите. Ако пакета е 7-18 кг, в момента в който стана 7 кила - купих 4ка памперс.

Ох, и аз се чудя кога да сменям размера, сега е на 3ка,но вече е 7кг. Дали да минавам на 4ка?
Надинка,съжалявам,аз нямам опит, особено с памперсите.Чела съм обаче,че за летните бебчета,абе изобщо бебчетата в жегите е хубаво,когато имаме възможност да ги оставяме голички / Е, това го четох по повод пишонките на момченцата,но май май и за дупетата ще е добре /
 Някоя от "старите пушки" с опит ще дадат ефикасно средство :)
Винаги когато е подсечено е по-добре да е с голичко дупе, но това не е много реално. В случая е малко бебе, може би не е проблем, но я опитай да озаптиш на едно място по-голямо бебе да не опишка всичко около себе си. Особено пък момченце.

Б.
Точно щях да напиша същото, ама Боби ме изпреварила - момченцата стрелят на 2-3 метра  :lol: Като врътне и 1-2 чупки в кръста, ела да видиш какво става.

Според мен освен смяна на памперсите, можеш да пробваш с пелена от тензух между дупето и памперса, за да няма пряк допир до химиите. Разбира се, това означава по-честа смяна на тензухената пелена, но проблемът може да отшуми по този начин.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.

Ох, и аз се чудя кога да сменям размера, сега е на 3ка,но вече е 7кг. Дали да минавам на 4ка?

Ами купи един по-малък пакет и опитай. Аз лично съм много доволна... Повече попиват и не изпускат. И Дара вече рядко ака в памперса ( само ако я изпусна или сме навън ) и хабя доста по-малко памперси на ден. 
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #625 -: Юни 06, 2011, 06:54:10 am »
Ми то поне не е загуба, ако купиш по-големи. Все пак рано или късно ще ги позлвате.

Раиса как го правиш това с акането? Аз моята не мога да я хвана кога го прави, а толкова ми се иска. Все си сменя времената, а дори и колко пъти на ден.


  
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #626 -: Юни 06, 2011, 09:07:48 am »
Ми то поне не е загуба, ако купиш по-големи. Все пак рано или късно ще ги позлвате.

Раиса как го правиш това с акането? Аз моята не мога да я хвана кога го
, а толкова ми се иска. Все си ,*9сменя времената, а дори и колко пъти на ден.

И ние сме така,тъй че нищо не се опитвам да "хващам" :lol: Но пък вечер сме по голо дупе по 30-40мин без поливки :D Но сме и с ламинат,и фал да стане замивам и съм готова.

Нашия проблем е друг.На 5+ сме,а тук масово ги няма.Чудя се сега в БГ има ли ги?                             
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #627 -: Юни 06, 2011, 09:51:03 am »

Раиса как го правиш това с акането? Аз моята не мога да я хвана кога го прави, а толкова ми се иска. Все си сменя времената, а дори и колко пъти на ден.

Ами забелязала съм, че Дара не ака в пълен памперс. Когато сменям пълен памперс само с пиш - отивам в 00, държа я над чинията и почти винаги нещата ни се получават. Особено сутрин - имаме 99 % успеваемост.
И аз не знам часове и прочее, но на нея много и личи . Свива си краката, средоточава се  :lol: и започва да се пъне - аз веднага я вдигам ( малко я сецвам, но по-добре ) и хуквам към тоалетната. За бебето така е много по-добре, защото се изхожда в пъти повече, отколкото в памперса. На моменти съм се чудила как толкова много материал от такова малко детенце.
И по този начин ака по-рядко...понеже веднъж повече, а не няколко пъти по малко.

Съжалявам за подробните разяснения ! :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #628 -: Юни 06, 2011, 09:56:34 am »
И аз не знам часове и прочее, но на нея много и личи . Свива си краката, средоточава се  :lol: и започва да се пъне - аз веднага я вдигам ( малко я сецвам, но по-добре ) и хуквам към тоалетната.
Офф и аз така съм чувала да научиш да си познаваш детето, дори четох на някакви сайтове, че от много малко можело да разбираш, но при нас няма никакви такива признаци да и личи. Идея си нямам кога го прави, а толкова съм я наблюдавала. Направо ти завиждам, че това си успяла вече.

Боби


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Аз нямам принос към това...  :)
Но с една приятелка децата са ни на почти еднаква възраст и тя казва същото - изобщо не разбира .
Но пък можеш да опиташ с пълния памперс и сутрин като стане.  :)
*
Ехаа, Раиска, ти ме запали (за след време де :-)) - и наш'та напаст се пъне и гърчи като за световно - на мен се е метнал май, милия :-)
Жбрул, и аз така си викам: сега не мога да схвана защо и най-добрите свекърви страдат от тотална слепота по отношение пороците на златното си отроче; ама явно след време ще ми просветлее по въпроса. Дано тогава да си спомня за сегашната чуденка :-)
Подсичането на Кай почна да завяхва, но на всеки случай вчера купих нов вид памперси - Хъгис, био-памучни-абе само дето за ядене не стават (имат си Мечо Пух на картинка, представете си!). И като резултат - в 6 сутринта се събуди, опишкал памперса, пижамата, завивката, чаршафа, протектора и дори възглавничката със запис на сърцебиене, дето му пречи да се обръща.... Ще взема да обърна по-сериозно внимание на килограмите на памперсите - явно, както и с дрешките, има нещо гнило в Дания. Щото дребосъка сега е 57 см а много от бодитата му, надпшисани за 62, са вече къси :-(
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!

Ох, и аз се чудя кога да сменям размера, сега е на 3ка,но вече е 7кг. Дали да минавам на 4ка?

Ами купи един по-малък пакет и опитай. Аз лично съм много доволна... Повече попиват и не изпускат. И Дара вече рядко ака в памперса ( само ако я изпусна или сме навън ) и хабя доста по-малко памперси на ден. 


Да, явно ще ги сменям с 4ка. Просто като си представя, че е на 3 месеца и половина и с 4ка памперс и тотално се паникьосвам за килограмите му. Не че като е с 3ка килограмите са му по-малко :?, но просто майка му се е чалнала. :oops:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #632 -: Юни 06, 2011, 16:24:04 pm »

Раиса как го правиш това с акането? Аз моята не мога да я хвана кога го прави, а толкова ми се иска. Все си сменя времената, а дори и колко пъти на ден.

Ами забелязала съм, че Дара не ака в пълен памперс. Когато сменям пълен памперс само с пиш - отивам в 00, държа я над чинията и почти винаги нещата ни се получават. Особено сутрин - имаме 99 % успеваемост.
И аз не знам часове и прочее, но на нея много и личи . Свива си краката, средоточава се  :lol: и започва да се пъне - аз веднага я вдигам ( малко я сецвам, но по-добре ) и хуквам към тоалетната. За бебето така е много по-добре, защото се изхожда в пъти повече, отколкото в памперса. На моменти съм се чудила как толкова много материал от такова малко детенце.
И по този начин ака по-рядко...понеже веднъж повече, а не няколко пъти по малко.

Съжалявам за подробните разяснения ! :)

На нас ни личи,определено виждам кога и кави ги върши ама е все по различно време.Отначало като ми каза Райсче,се пробвах три дни сутрин като го усетя ее ми,зетя гледа като теленце и мига с дълбок поглед недоумяващ "аджа ба що сега съм тук" и до там бях
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #633 -: Юни 06, 2011, 19:24:20 pm »
Сутрин като стане,ако аз я събудя мога да я хвана да пишка в гърне, но с акането до сега никога не съм успяла. А и в последно врме тя се събужда преди мен и ме буди по бебефона, а аз като нам, че вече съм я изпуснала и въобще и не влизам в нейната стая докато не и направя АМто и се приготвя за работа, че види ли ме веднъж и няма оправия. А така като не ме е видяла и си играе сама в леглото и имам време да се приготвя спокойно. Евентуално ще трябва да започна да си навивам часовника да ставам преид нея, че да хвашаме поне пишкането, но за сега не съм стигнала до там все още, защото в градината и без това няма да я тренират да пишка на тази възраст.

Б.
« Последна редакция: Юни 06, 2011, 20:04:59 pm от Bobbie »


  
*
За акането и аз да кажа ,че Теди същото го прави,много му личи и е още не го слагам на гърне, но винаги знам кога ще ака,той преди с този запек и свикна да ака като му свивам крачетата,и сега ако памперса е затворен става неспокоен и не иска да ака.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #635 -: Юни 06, 2011, 20:17:21 pm »

На нас ни личи,определено виждам кога и кави ги върши ама е все по различно време.Отначало като ми каза Райсче,се пробвах три дни сутрин като го усетя ее ми,зетя гледа като теленце и мига с дълбок поглед недоумяващ "аджа ба що сега съм тук" и до там бях

 :lol: Милото детенце ! Сигурно си вика, тая майка ми се е чалнала !  :lol:

Аз си мислех, че колкото по-рано започвам с разни новости толкова по-добре. Дори за нищо да е - да свиква, че нещо се случва.
В смисъл - започнах да давам вода с лъжичка на 3 месеца. Също й оставях лъжицата да си играе, нали е лека и тънка - беше й супер удобна дъвкалка. Това с идея да свикне с нея.
На 4 месеца започнах да я държа над тоалетната ( а можеше и по-рано, но си мислех да не правя грешка...да не са отживелици и т.н.  ). В последствие купих и гърне - но нищо не прави в него. Или свикна да я издържам, или като я свия й е по-лесно...не знам. Но гърнето ще си остане за игра  :)

Боби, аз също не ставам веднага. Не знам дали вече й стана навик, или просто не й харесва акането в пълен памперс, но тя се събужда към 7 ( напоследък ), а аз я взимам чак към 9-10 часа.
Говоря само за ходенето по голяма нужда, за пишкането не мога да я дебна и толкова често да я водя до 00.

Натали
какво те притеснява ? Килограмите ли ? Спрямо таблиците как е ?
А за памперса - какво значение има цифрата, важното е да е удобен  :)
« Последна редакция: Юни 06, 2011, 20:19:03 pm от Raissa777 »
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #636 -: Юни 06, 2011, 20:19:00 pm »
защото в градината и без това няма да я тренират да пишка на тази възраст.

При нас започват да ги учат на 19м със "запознаване" с гърнето без да ги събуват и после постепенно ги приучват.Но преди това никой тук по принцип не се занимава с тези неща.На мен социалните ми казаха на консултацията да започна едва като започне да си "казва" т/к/ не ходи на ясла...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #637 -: Юни 07, 2011, 05:29:14 am »
Не знам дали вече й стана навик, или просто не й харесва акането в пълен памперс, но тя се събужда към 7 ( напоследък ), а аз я взимам чак към 9-10 часа.
Два часа си играе сама в леглото и не ти  реве? Не ожаднява ли ? Браво на твоето детенце, това е страхотно. Аз не съм я пробвала Ивана колко ше изкара, защото все ми се налага да излизам за работа, но може да я пробвам през уикенда. Само ме е страх да не и се препълни памперса напълно и да седи мокра. При вас не се ли получава това?

Боби


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #638 -: Юни 07, 2011, 09:41:05 am »
Два часа си играе сама в леглото и не ти  реве? Не ожаднява ли ? Браво на твоето детенце, това е страхотно. Аз не съм я пробвала Ивана колко ше изкара, защото все ми се налага да излизам за работа, но може да я пробвам през уикенда. Само ме е страх да не и се препълни памперса напълно и да седи мокра. При вас не се ли получава това?

Боби

Не  :oops: не си стои в леглото. Тя спи при мен и когато се събуди започват едни приказки и песни...и няма спане. И злата майка става, взима детето, оставя го в шезлонга в хола и тя се забавлява (люлее се, играе си с играчките ), а злата майка спи до 9  :oops:.
Не ожаднява , защото тя принципно вода отказва, а млякото си пие към 10 часа.

Аз Дария я приспивам късно. Към 22-23 часа . Дефакто тя си прави пауза около 11-12 часа и за хранене и за памперса. Не, не ми се е случвало да пропусне памперса ( аз съм на по-голям, 4ка ) понякога наистина е много напишкан, но в повечето случаи е просто по-напълнен.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #639 -: Юни 07, 2011, 10:09:32 am »
Аз Дария я приспивам късно. Към 22-23 часа . Дефакто тя си прави пауза около 11-12 часа и за хранене и за памперса. Не, не ми се е случвало да пропусне памперса ( аз съм на по-голям, 4ка ) понякога наистина е много напишкан, но в повечето случаи е просто по-напълнен.
Ясно. Ивана си ляга между 20:30 и 21:00. Всъщност значи горе-долу еднакво изкарват ( дори Дара спи по-малко на куп), защото Ивана си пие млякото към 8:00-8:30 т..е пак има 12 часа интервал. Щом на тази възраст е така, на 1 годинка сигурно доста повече ще спи. Лошото на моят режим е, че никъде не можем да излезнем до по-късно, защото ще и го развалим От друга страна обаче така ни е по-лесно, защото със ставането за работа е идеално, че вечер не седи с нас до късно. Като порастне малко се надявам, че ако я държа до по-късно уикенда, няма да и се отрази на режима през седмицата, но все още ме е страх да пробвам и по-късно от 21:30 не сме оставали никъде.
Браво, браво на теб - много ми харесват такива мами. Със сигурност трябва да питам за още съвети, когато имам проблем да я науча нещо, защото очевидно споделяме една философия за гледане на деца :-).
С кои памперси сте? Аз установих, че като и слагам нощните на Памперс ( на които пише до 12 часа и има една луничка), тя е мокра с тях. Може да не са пропуснали, но на пипане са влажни. Обаче като и сложа Pampers Cruisers и по-сухо и държат. Аз си го обяснявам с това, че на онези не са сложили това dry max, което би трябвало да ги държи по-сухи.

Фибо, при нас също не ги учат докато не станат на година и половина. Реално, докато не я преместят в стаята, в която има детски тоалетни ( те гърнета не позлват там) няма да седнат да я учат нищо. Затова и спрях да си давам зор, макар че пак смятам да започна преди тях, че да ми е готова възможно най-рано . По този повод се чудех - ако излезне някъде с татко си, той в мъжките тоалетни ли трябва да я води да пишка? Не се смейте, ама не ми е ясно - там има писуари, мъже пикаят, не може да я заведе. Къде един татко трябва да си заведе момиченцето до тоалетната, ако каже, че има „пиш“?


Б.
« Последна редакция: Юни 07, 2011, 10:38:32 am от Bobbie »