0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Много благодаря, момичета! Изясниха ми се нещата :)

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Доктор Бърди, може ли да продължи да пие НАН сензитив бебето ми и след навършване на 6 месец до 1 годишна възраст?
Страшно съм доволна от това АМ. Бебето имаше колики и от както започна да го пие няма повече.
Може.
Въведете навреме външното хранене.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Доктор Бърди, може ли да продължи да пие НАН сензитив бебето ми и след навършване на 6 месец до 1 годишна възраст?
Страшно съм доволна от това АМ. Бебето имаше колики и от както започна да го пие няма повече.
Може.
Въведете навреме външното хранене.

Благодаря!
Другата седмица става на 6 месеца и започвам захранване.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Има и друга подробност- щом въведете успешно плодовете, може да опитате смяна на НАН Сензитив с Хумана 2.
Може детето да го пие без проблем.
2-3 седмици след като започнете с плодовете, може да опитате да смените 1 биберон "Сензитив"...  изчаквате 2-3 дена, после сменяте втори биберон "Сензитив" с Хумана 2, и така, докато смените всичките с Хумана 2.

А не внезапно и изведнъж всичките биберони АМ "Сензитив" с Хумана 2... .
« Последна редакция: Юли 05, 2011, 12:09:02 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Доктор Бърди, мисля първо да въведа оризова каша, а след това плодовете. Може ли така?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Плодовете първо.
Не оризова каша.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Мислех първо оризова каша, защото бебето е с АД и генетично обременено с алергии от страна и на двата рода. Ще се храни и само от бурканчета, тъй като живот и здраве след 1-2 месеца заминаваме в далекоизточна страна.
Поздрави!
« Последна редакция: Юли 05, 2011, 13:59:44 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Доктор Бърди, моля за мнение, детето ми се роди с много малка фонтанела, давах няколко месеца вигантол, вчера на консултацията доктора ми каза, че на Божидара костите са и много меки (натисна я зад ушичките), и понеже напоследък се поти много, каза, че може да е начална форма на рахит и да почна отново с вигантола, тя седна много рано на 5 месеца и половина седеше стабилно, а сега стои права и скоро може да проходи, преди два месеца бяхме на ортопед и той каза, че детето е здраво.
Много моля за мнение, да пускам изследвания за рахит, да отида на консултация с ортопед или не знам какво да правя, притеснена съм, че може да получи изкривяване на краченцата, а все пак е момиченце. Ще ви бъда много благодарна, ако ми отговорите.
Лек ден.
Поздрави Йоанна.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Какво да кажа? дали е рахит?
Много е писано по тази тема- потърсете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Не сте ме разбрали, не искам диагноза, а мнение, защото моя педиатър каза да давам само вигантол, а детето стои право, ако наистина има рахит ще се изкривят крачетата,а и фонтанелата и е затворена или поне аз не я напипвам, исках мнение дали да пусна изследвания за рахит или да се консултирам с ортопед, прочетох всичко свързано с рахита, но повечето симптоми ги имат почти всички нормални деца.
Все пак благодаря за отговора.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Йоанна, разбирам притесненията ти. Аз ги имах същите. Благодаря на д-р Бърди за съветите, а и на няколко приятелки, които живеят в чужбина /те ми споделиха, че в страните в които живеят или не се ползва профилактично вит.Д при децата, или ако се ползва то количеството е в пъти по-малко от това давано в бг/. Изчетох доста за вит.Д и честно казано, лично мен повече ме уплаши вероятността да предозирам и последствията от това...
Личната лекарка /по това време/ на сина ми също с опипване на главата, на същото място /зад ушите/ заключи че детето е пред рахит и изписа гигантски дози вит.Д- 15 капки дневно  8O Естествено не ги дадох. Реших, че е по-добре да лекуваме евентуално доказан рахит, отколкото да се доверя на явно беглите знания по медицина на въпросната лекарка :)
Детето ми сега е на година и 4 месеца. Също рано седна и в последствие рано проходи- на 10 месеца и трябва да ти кажа, че главичката си му е идеално заоблена, а крачетата са му по-прави и от моите ;) Много деца които виждам в парка на неговата възраст са с доста по-кривички крачка ;), което всъщност си е напълно нормално според мен.

П.С: Между другото малкия имаше почти всички симптоми на рахит, не само потенето и меките шевове по черепа ;)


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не сте ме разбрали, не искам диагноза, а мнение, защото моя педиатър каза да давам само вигантол, а детето стои право, ако наистина има рахит ще се изкривят крачетата,а и фонтанелата и е затворена или поне аз не я напипвам, исках мнение дали да пусна изследвания за рахит или да се консултирам с ортопед, прочетох всичко свързано с рахита, но повечето симптоми ги имат почти всички нормални деца.
Все пак благодаря за отговора.

Ако имате съмнения колко Вит Д детето приема дневно- сметнете.
Ако имате съмнения за рахит-направете изследвания. 25 OH Vit D изберете за критерий, освен другите изследвания.
Ако се съмнявате че фонтанелата е затворена, и това е проблем- вижте кривата на обиколката на главата- ако е в норма за възрастта на детето- нямате проблем.
Мекотата на главичката в областта на шевовете е нормално явление, и не е белег на рахит.

Леката кривина под формата на "О" в областта на подбедрениците е нормално явление и не е белег на рахит.
Изчезва след 2-3 годишна възраст.

Не виждам какви "мнения" може да дава ортопед по въпроси от чисто Педиатрично естество.  :wink:
« Последна редакция: Юли 05, 2011, 18:21:31 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Йоаннна, смени си педиатъра! Как може да поставят диагноза рахит по опипване зад ушичките? Потенето - ми я виж температурата навън. Ники спи само с боди-потник на отворена врата, отвит, и пак главичката се запотява.
Вигантола много рано го спрях, в АМ има достатъчно вит.Д, фонтанелата ни е почти затворена, проходи на година и 1 седмица. Следиш ли кривите на обиколката на главичката?
[/url][/url]
Много благодаря за отговорите, ще и пусна изследвания за мое успокоение.
jasmin_veni- ние сме само на кърма и пюрета яде по две три лъжички само, а каква е кривата на обиколката на главичката?


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Аз бих дал обикновено Хумана 1.
И  бих спрял капките.
Ако коликите са силни- бих минал на НАН Сензитив.
Също бих изваждал мъничко от кърмата преди началото на кърмене.
Благодаря, докторе!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
*
Докторе (и колежки по болежки) :-)
Кога според вас трябва да правим изследвания за луксация на тазобедрени стави? Това при условие, че в Токуда са го изследвали преди изписването. Нашата педиатърка пак забрави да пусне направление при тазмесечния преглед, а аз толкова се бях ошашавила от воя му при имунизациите, че и аз отнесох.
И ако ни е време, къде ще ме посъветвате да го водя? Горна баня си беше опцията едно време, но това е било в един друг живот и здравеопазване :-(
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
На 2-2.5 мес възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Надин, ние ходихме в Горна баня, те все още си работят с бебета  :) ортопедът ми беше казал между 8 и 10 седмица - така че навреме сте. Нямаше много хора и стана бързо. Носи направление и снимката от Токуда.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Надин, ние ходихме на 2 месеца и  малко в Токуда. Трябва да запишеш час по-рано обаче, защото се чака, да не ти изтече направлението. И снимката обаче на УЗИ се плаща отделно 35лв. мисля че беше. Ние бяхме при д-р Димитров много внимателен и отговаря изчерпателно на всички въпроси.