0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

loriane, аз махнах чувалчето март месец. В момента навън е 20 градуса - духа и е хладно, но не е студено и мисля, че едно одеалце е напълно достатъчно и то, ако бебето спи. Ако е будно, смятам, че като е добре облечено (не навлечено) всичко е ок. Чувалчето за зимата върши страхотна работа обаче. Ти ще си ползваш количката и тая зима, така че, според мен е хубаво да си вземеш.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Взех да се притеснявам, че моето дете е най-малкото. На 6 мес тежи 6кг., качила е само 3кг.
Аз ползвам само пелена за завиване.
Натали мисля, че не е проблем с този кош. Ако не се лъжа той пада целия, а не само гръбчето, но пак си е в легнало положение детето. Крачката само стърчат нагоре  :lol: не се бъркам нали?
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Натали мисля, че не е проблем с този кош. Ако не се лъжа той пада целия, а не само гръбчето, но пак си е в легнало положение детето. Крачката само стърчат нагоре  :lol: не се бъркам нали?


Да. Крачетата стърчат напред. :)
*
Рая, каква лятна количка си купи? А Mutsy-то? Аз сега сложих бебе в летния кош на Mutsy, но нещо няма пълно легнало положение, а ти сякаш спомена, че вие имате. Като му сложа коланите и те му започват от ушите, по-високо стоят някакси.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
 :) На Муци летния има пълно легнало. Поне моя има...а мисля че са еднакви кошовете.
Аз закопчавам Дара само с колана между краката и двата откъм кръста. Горните на раменете не ги слагам...

Купих си количка Макларън. Но има много малък избор в БГ момента...Аз я взех от Малечко, момчето ( собственик ) ми обясни, че те са вносители и всички други взимат от тях. Тоест моделите, които са при тях - това е.
Много съм доволна от количката - родих се !  :D Тежи 5 кг и с една ръка я качвам в багажника. Сгъва се с един ритник и става на "чадър" .
Муцито е супер, но е много тежка и ми заемаше много място в колата. Сега ги ползвам и двете колички, според зависи. Макларъна ми стои в багажника - за път. За разходки на близо съм с Муци.
Но да не спамя повече, има си тема за количките... :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Хе хе хе... смята се че глюкозата спомага за усилване на чернодробният метаболизъм на билирубина, но това с глюкозите са много, много остарели неща по принцип.

Днес си има много добър протокол за жълтеница при новороденото- основното е вида на повишения билирубин както и Кумбс тестовете. От там се почва.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #686 -: Юни 11, 2011, 04:58:24 am »
Взех да се притеснявам, че моето дете е най-малкото. На 6 мес тежи 6кг., качила е само 3кг.

Ако това ще те успокои, Ивана е почти на година и миналата седмица беше 8.5 кг.


  
*
Илейни, не се притеснявай! И моята Никол е лекичка, като твоята и като Ивана на Боби. Сега е на почти осем месеца, а е 7,5 кг. Според мен това, че не са едри бебета е по-скоро добре  :) По таблицата на СЗО на кой перцентил се пада детето?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
http://www.fda.gov/forconsumers/consumerupdates/ucm214343.htm

Точно преди около година ФДА издаде официално предупреждение  да не се злоупотребява с Вит Д и да не се дава повече от 400Е дневно ( сега се коригираха към 600-800 Е/ дневно).
Също, напомня на производителите на течен Вит. Д , ясно да маркират къде е 400Е.

Широките практики в Бг да се дават с хиляди единици Вит Д дневно под формата на опаковки, които по никакъв начин не могат точно и прецизно да дозират дозата в малък интервал ( например, ясно да можете да дозирате през 100Е или 50Е нужната Ви доза) са порочни и опасни.

Особено опасно е да давате високи дози вит Д на деца изключително хранени с АМ, което по принцип е обогатено с Вит Д.

Внимание!
Дозата Вит Д се определя на база дневни нужди/ съответна възраст. А НЕ >> дневни нужди/телесно тегло.
Следователно Руските практики >> " наддава "много" >>  увеличи капките" са порочни и погрешни.
Нуждите на децата във възрастта 1-12м са дневни нужди твърдо определени днес на 600-800Е / ДНЕВНО. Тук се коригира съобразно и съдържанието на Вит Д в АМ, което дневно детето изпива.

Стандартното съдържание на Вит Д в Ам днес е около 400Е на литър АМ.
Ако добавъчно към това давате на детето и детски храни, обогатени с с Вит Д ( каши, например, или бурканчета), дозата Вит Д нужна Ви трябва ОЩЕ да коригирате ( надолу )съответно - по закон, всички детски каши и някои от другите храни са обогатени с Вит Д.

Горни граници на дневен прием на Вит.Д :

0–6 months of age: 1,000 IU    <<<
6–12 months of age: 1,500 IU  <<< за тези две възрастови групи, дози над тези дневно изискват мед.наблюдение при даване
1–3 years of age: 2,500 IU
4–8 years of age: 3,000 IU
9-71+ years of age: 4,000 IU
Pregnant/lactating: 4,000 IU

Цял жълтък съдържа 20Е, ако тежи около 60 гр ( 0.3 Е/гр).
« Последна редакция: Юни 12, 2011, 15:58:14 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Илейни хич да не притесняваш-Тео също в сравнение с други деца на неговите месеци е "слаб" така да се каже и отначало се нервирах на подобни коментари /сега е 63см и 7 кг/,но всяко дете е различно , и  аз като Раши смятам ,че не е нужно да са едри , а да са здрави .И за това аз спрях да се нервирам :lol:Аз давам по 2 капки вит.Д още отначало,а на една приятелка педиатърът и беше казала по 4 и аз взех да се притеснявам ,че давам малко :oops:

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Моята педиатърка ми обясни, че зависи какво е вит. Д-то(Вигантол, Деавит и др.) от там идва разликата в количеството на даваните капки.

Момичета, не е нужно да се "ядосвате", че децата ви са по-слабички от другите. Аз попитах тук точно за обратното. Притеснявах се,че много наддава и да не стане някой дебелак. :oops: Много ме притеснява затлъстяването при децата въпреки, че е много рано да мисля за това.
« Последна редакция: Юни 12, 2011, 22:40:21 pm от Nataly* »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Така е, но каквото и да изберете, то се приравнява към стандартните мерки ( това е еквивалент на ... толкова единици Вит.Д).
И така разлики няма, защото накрая е от значение стандартното количество единици, давано дневно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Здравейте и благодаря много, че я има тази темичка! :)

Имам едно бързо въпросче, дано не ви се стори глупаво...  :oops: Ние сме на 8 месеца и в момент, в който ще пробива зъбче (първото)... Чух от позната, че мога да успокоявам болките, като мажа венчето с течен аналгин... а съм чела, че аналгин се дава чак след 4 годишна възраст... Какво мислите - вредно ли е/помага ли такова мазане с течен аналгин? Аз засега съм ползвала само гелче на Бочко, което е на растителна основа... Какво друго бих могла да направя за облекчаване на болките?
Благодаря предварително за отговорите!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Чадра в този форум бях чела за Дентинокс. С течен аналгин аз лично не бих мазала.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Здравейте и благодаря много, че я има тази темичка! :)

Имам едно бързо въпросче, дано не ви се стори глупаво...  :oops: Ние сме на 8 месеца и в момент, в който ще пробива зъбче (първото)... Чух от позната, че мога да успокоявам болките, като мажа венчето с течен аналгин... а съм чела, че аналгин се дава чак след 4 годишна възраст... Какво мислите - вредно ли е/помага ли такова мазане с течен аналгин? Аз засега съм ползвала само гелче на Бочко, което е на растителна основа... Какво друго бих могла да направя за облекчаване на болките?
Благодаря предварително за отговорите!


Чандра, виж седмичната тема
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46031.msg838440#msg838440
имаше доста съвети точно за това.
*
Чандра, има специални гелове за облекчаване за болките при зъбоникнене. Аз нищо не мога да ти препоръчам, но вчера четох в седмичната писано по този въпрос.
Ето ти листовката на аналгина. Не се препоръчва за деца под 15-годишна възраст.

http://www.medicine.bg/public/listovka/12137s.pdf

*

    Chandra

  • *
  • 1567
  • Безспирно е движението на живота..
Благодаря ви много, момичета!   :flower: Как не съм се сетила да погледна седмичната темичка...

Ето ти листовката на аналгина. Не се препоръчва за деца под 15-годишна възраст...
osi_15 osi_15 osi_15 ...Добре, че не се предоверих, ами попитах преди това...

Чадра в този форум бях чела за Дентинокс...
И Дентинокс имаме, но не съм мазала, защото прочетох за лидокаина...
Утре отивам да купя Генгигел... :) Мерси още веднъж, хубава вечер и лека нощ!
"Don't tell God how big your problems are...tell your problems how big your God is."

*
Съвсем се омотах с този вит.Д аз... 8O Колкото повече чета - толкова по-мътно ми става много ли давам, малко ли давам. На педиатърката, май й е по-мътно отколкото и на мен и да я карам да ми сметне единици вит.Д, които да давам, според килограмите на детето и вида АМ с което го храня...не е научна фантастика, ами чиста фантастика. :? Тя дори не ме попита и не поиска да види какъв вит.Д точно ще давам, като й казах, че няма да е този който ми изписа. Аз съм си знаела по-добре какво да давам хахаха. То не е за смях всъщност де.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Ти докато го мислиш лятото дойде  :) А и нали сте на АМ - там има достатъчно вит Д.

Аз искам друго да попитам, относно вит Д и слънцето. Лятото преустановява ли се приемът на вит Д ? И до каква възраст се приема допълнително, на капки ?
*
Ти докато го мислиш лятото дойде  :) А и нали сте на АМ - там има достатъчно вит Д.

Аз искам друго да попитам, относно вит Д и слънцето. Лятото преустановява ли се приемът на вит Д ? И до каква възраст се приема допълнително, на капки ?

щИ кажа до каква възраст се приема допълнително...докато свършат таблетките /моя е на таблетки защото/ и това ще е  :lol: Пък и Дара е на АМ ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!