0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #340 -: Април 26, 2011, 07:07:07 am »
Хм... пак Сингюлер... това за "карамелче" го имат... .
Това по лицето... има ли сополи непрестанно? правихте ли посявки? има Мораксела?

По краката това е вероятно хранителна алергия- този бял "ореол" около зачервеното е типично. Белтък или ядки или шоколад... .

Благодаря много докторе!
Днес обривът изглежда малко по-добре и като че ли започва да изчезва.
Това по лицета и по краката трябва да е едно и също - избиха заедно в един и същи ден. Сигурно нещо от снимката не е излезнало добре, но аз не виждам да има бяли ореоли. Има едно бяло петно на единият крак от известно време и не знам за него ли говорите?

Никакви посявки не са правили, но още не я е виждал лекар на живо. Наложи се да отложим и алерголога, защото се оказа, че още не са получили резултатите от кръвта, която и взеха за хранителните алергии, а искат да ги имат преди да я преглеждат пак.

 Нито белтък, нито ядки, нито шоколад е яла.Освен в някое ядене, което са я хранили в детската градина да е имало белтък. Ще попитам. Аз днес просто им забраних да и дават друго освен бебешката храня, която аз и нося, докато не разберем от какво е проблема. Колко време след яденето на белтък би се получило?

« Последна редакция: Април 26, 2011, 07:09:21 am от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #341 -: Април 26, 2011, 10:30:27 am »
Часове.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #342 -: Април 26, 2011, 22:03:29 pm »
Благодаря. При това положени може да е от едно малко парченце жълтък, което мъжът ми и даде.Нищо друго не сме и давали, което е необичайно за нея.
 Аз съм и давала преди жълтък ( отдавна) и знам, че в градината и дават лазаня та си мислех, че няма алергия към подобни неща.


Б.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #343 -: Април 27, 2011, 11:21:51 am »
Здравейте мами!От доста време не съм писала.Искам да припомня,че допреди известно време имахме големи проблеми с бебчо-АД,себорейна екзема,повръщаше от зеленчукови пюрета,домашно направени.
Пробвах скъпи козметики на А -дерма,Себамед,Мустела,но нямаше дълготраен ефект.
Най -нарая ми писна и спрях всички кремове и шампоани,заведох го на чист селски въздух,започнах да го къпя веднъж седмично с домашен сапун,през останалото време само с вода,след баня го мажех с кремче календула(невен),на някаква немска фирма.За няколко дни,бебчо спря да се чеша и да оставя кървави петна по възглавницата,вече започна да расте косичка на мястото  на раните,обривите по бузките изчезнаха.От време на време само ушите червенеят но вече не го сърбят.
Като капак на всичко,вече не повръща от нищо,хапва си с апетит - месо зеленчуци,попарки,плодчета...
Сега бебчо е почти на 8 месеца,Може би е съвкупност от време(все пак минаха 4 месеца),въздух,домашни средства и това е.Мами не унивайте.С времето всичко минава.Успех на всички и благодарности на др.Бърди за съветите,които ми е давал!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #344 -: Април 27, 2011, 12:20:35 pm »
Благодаря. При това положени може да е от едно малко парченце жълтък, което мъжът ми и даде.Нищо друго не сме и давали, което е необичайно за нея.
 Аз съм и давала преди жълтък ( отдавна) и знам, че в градината и дават лазаня та си мислех, че няма алергия към подобни неща.


Б.
Може да е от жълтък- да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #345 -: Април 28, 2011, 16:20:00 pm »
Здравейте, имам нужда от малко помощ.
Моето момиче не е акало вече втори ден. Обикновено се изхожда по 3-4 пъти на ден, само на кърма е. Знам че при кърмени бебета не би трябвало да е проблем, но тя определено не се чувства добре от това. Постоянно и къркорят червата, напъва се, но резултата е само изкарани газове. Хапва както обикновено.
Не смея да кажа на бабите, че веднага ще вземат едната мушкато другата термометър, а на мен не ми се иска да се прилагат подобни техники... Ако имате някакви идеи ще съм благодарна да ги споделите.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #346 -: Април 28, 2011, 16:56:36 pm »
Здравейте, имам нужда от малко помощ.
Моето момиче не е акало вече втори ден. Обикновено се изхожда по 3-4 пъти на ден, само на кърма е. Знам че при кърмени бебета не би трябвало да е проблем, но тя определено не се чувства добре от това. Постоянно и къркорят червата, напъва се, но резултата е само изкарани газове. Хапва както обикновено.
Не смея да кажа на бабите, че веднага ще вземат едната мушкато другата термометър, а на мен не ми се иска да се прилагат подобни техники... Ако имате някакви идеи ще съм благодарна да ги споделите.

мила в същото положение съм и аз обаче едно ще ти кажа-Спокойно.Остави детето и не му пъхай нищо.Добре е че пръцка,ще се изходи когато си иска-кърмените бебета са така.Това разбрах от момичетата тук! :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #347 -: Април 28, 2011, 17:24:55 pm »
Ади и ние сме с такъв проблем,много е "запет"...Ака по веднъж на ден а, и често по веднъж на два дена...Пробвах с Дуфалак ама много го болеше коремчето от него,изхождаше се с плач...За сега съм оставила нещата така...изчакай ако питаш мен...иначе давах и овесена вода,въпреки че е малък и от нея се изхождаше също

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #348 -: Април 28, 2011, 17:28:04 pm »
Извинявам се, че се намесвам, но как при изхождане веднъж дневно, та дори и на два дни ще даваш дуфалак, да ме прощавате, но много от проблемите си ги създавате сами. Четете бе хора, четете, питайте....
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #349 -: Април 28, 2011, 17:29:43 pm »
Ами аз питах ,не  съм давала нищо на своя глава,питала съм педиатърът и съм чела 

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #350 -: Април 28, 2011, 17:35:37 pm »
Аз не казвам, че не си питала, ясно ми е че си питала педиатъра си, но въпроса е в това дали ти се струва на теб нормално да даваш дуфалак на двумесечно бебе при положение, че се изхожда през ден, и от там и въпорса дали да се довериш на такава препоръка...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #351 -: Април 28, 2011, 17:41:59 pm »
Значи ме съветвате да оставя нещата така!? Ще чакаме за момента...
Единствено ме притеснява, че по принцип се изхожда по няколко пъти на ден и изведнъж нищо вече втори ден.
Много благодаря!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #352 -: Април 28, 2011, 17:48:30 pm »
aditoo яж разхлабващи храни - круш, сини сливи, кайсии и всичко ще е наред.
[/url][/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #353 -: Април 28, 2011, 18:20:03 pm »
Не давайте овесена вода на бебетата си. Овесът съдържа глутен.

Кърмените бебета и 2 седмици могат да не акат.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #354 -: Април 28, 2011, 18:34:45 pm »
Адито моята Ники акаше х3-4 пъти и изведнъж си ги разреди изхожданията х1 на ден.
Дано и при вас да е това  :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #355 -: Април 28, 2011, 18:49:11 pm »
Момичета благодаря, но няма как да я гледам да се гърчи повече, плаче и се гъне като се напъва... утре ще я водя при лекарката и...

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #356 -: Април 28, 2011, 21:08:39 pm »
Момичета,възможно ли е коликите да изчезнат и пак да се появът???
И още нещо отностно храненето..моят син беше едно многоо лакомо дете,а сега така започна да спи че чак си пропуска ядене и то не веднъж,да се притеснявам ли от този факт,мн е трудно да се храним докато спи ( да не кажа невъзможно ) ако спи значи спи и това си е.Получава се нещо от този род,къпеме го в 21.30 да кажем ,след това яде в 22.00 заспива и се буди да яде в 4 ч.от там нестига че не е изял яденето ами само половината от колчеството ами после иска да яде пак чак към 10 сутринта,ако не го сабудя де...мн сънлив стана..да се притеснявам ли ?
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #357 -: Април 28, 2011, 22:38:43 pm »
Monkey моята от доста време е на същия режим. Хранене в 22 следващо събуждане в 5 когато изяжда половината от количеството което яде през деня и после чак в 10. От тази седмица даже пропуска и това в 5 и се получава хранене в 21,00-21,30 а следващото чак в 8-9 сутирин  8O
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #358 -: Април 28, 2011, 23:01:41 pm »
Благодаря ти,явно си е периот някакъъв :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #359 -: Април 29, 2011, 09:54:18 am »
Ами аз питах ,не  съм давала нищо на своя глава,питала съм педиатърът и съм чела 

Ще ме прощаваш, ама педиатърът ви ще да е "умна" глава в предпенсионна възраст, също като нашата. Овесена вода, Дуфалак... При условие, че детето ака веднъж на ден, защо ги даваш? Оставете си бебетата на мира. Ако са само на кърма и не им е дискомфортно, може да акат и на 10 дни веднъж. Яжте разхлабващи храни, както Вени е написала.