0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #320 -: Април 19, 2011, 09:14:57 am »
Бобо качи 1900 г първият месец и двама педиатри ми казаха, че не може да няма колики при това положение - просто много яде. Абе, то ми писна да го повтаряме - явно всичко си е до дете, на мен специално това обяснение ми беше дадено, но ето при Борко на фибо нещата не са били така...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #321 -: Април 19, 2011, 15:02:13 pm »
Да попитам на Калина са и все студени ръцете както и да я облека колкото и да е топло ръцете са студени също и краката често и са студени
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #322 -: Април 19, 2011, 15:19:10 pm »
нормално е, не я навличай, да не прегрее






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #323 -: Април 19, 2011, 15:41:46 pm »
Да попитам на Калина са и все студени ръцете както и да я облека колкото и да е топло ръцете са студени също и краката често и са студени

Ние все още сме някой път със студени ръце и крака..Това мисля че от само себе си се "оправя".. Не обличай детето като видиш че ръцете му са студени.Пипни нослето-ако то е студеничко помисли да му сложиш нещо по-топличко.
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #324 -: Април 19, 2011, 20:57:05 pm »
Децата на тази възраст се "познават" по вратлето отзад.Винаги там се гледа,ако там е топло - ок е! :)

Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #325 -: Април 20, 2011, 18:19:55 pm »
Здравейте д-р Бърди,

Днес пуснахме ПКК и урина на дъщеря ми - 6 месеца.
Резултатите са следните:

        Хемоглобин  101  g/l  110.00  165.00 
        Еритроцити  4,25  10-e 12/l  3.80  5.80 
        Левкоцити  5,0  10-e 9/l  3.50  10.00 
        Хематокрит  0,317  l/l  0.35  0.50 
        Тромбоцити  724  10-e 9/l  150.00  390.00 
        MCV  75  fl  80.00  97.00 
        MCH  23,7  pg  26.50  33.50 
        MCHC  318  ng/ml  315.00  350.00 
        Скорост на утаяване на еритроцитите  3  mm/h  -  - 
        Урина-Белтък  (-) отрицателен  -  -  - 
        Урина-Билирубин  (-) отрицателен  -  -  - 
        Урина-Уробилиноген  неувеличен  -  -  - 
Седимент на урина – ориентировъчно изследване  единични левкоцити единични крестали пикочна киселина  -  -  -

Педиатърката ни  каза, че по принцип ПКК на бебетата не е точна, понеже им вземат кръв от пръста и това не е меродавно. Каза ми да не се притеснявам. Бих искала да чуя и вашето мнение. Тромбоцитите ми се струват доста над нормата.
Възможно ли е ниският хемоглобин да идва от факта, че бебето е само на кърма? (ще започвам захранване тази седмица)

Много благодаря!


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #326 -: Април 21, 2011, 18:11:53 pm »
Здравейте, доктор Бърди!
Ние сме с АД по лицето. Намазах с Фусикорт само една вечер и на другия ден целия обрив беше изчезнал. Продължих да подържам с А дерма и така 4 дни беше добре. От днес пак се появи обривът.


Так ли ще се появява и изчезва? И това означава ли, че след всяка нова проява трябва да се маже с Фусикорт? Все пак си е КС. Докога така с този обрив?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #327 -: Април 22, 2011, 10:41:46 am »
Здравейте Докторе :)
С две-три думи да кажа за нашите пристъпи. Тъй като не спряха и след Медрола, лекарката каза, че най-вероятно е дефект на хрущияла на ларингса в много лека степен и се израства.Спираме всичко и когато има много пристъпи ще правим инхалации. Диагнозата може да се потвърди само с бронхиална ендоскопия, което се прави под пълна упойка и при положение, че за момента е ОК няма да го правим. Направиха ехографско изследване, за да изключат проблем със сърцето - откриха шум в сърцето, който казаха, че е невинен и се надраства.
Малкия е жизнен, усмихнат :) Според Вас трябва ли да търся и друго мнение?

Весело посрещане на празника и да се отядете на козунаци :) (Какви хубави спомени пазя за сладкишите в Гърция :lol:, добре, че не живея там, че ще стана 100кг. :lol:)
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #328 -: Април 22, 2011, 11:29:01 am »
Да, трябва. Но не пак лекарства "на сляпо". Не мисля че това за "хрущялите" важи.

***
Да, има чудесни сладки тук. Истина е. И козунаци също с дъвка от остров Хиос... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #329 -: Април 22, 2011, 11:29:57 am »
Здравейте, доктор Бърди!
Ние сме с АД по лицето. Намазах с Фусикорт само една вечер и на другия ден целия обрив беше изчезнал. Продължих да подържам с А дерма и така 4 дни беше добре. От днес пак се появи обривът.


Так ли ще се появява и изчезва? И това означава ли, че след всяка нова проява трябва да се маже с Фусикорт? Все пак си е КС. Докога така с този обрив?
Може би е временно ставащото, може би го слагате на мъхести повърхности... .
Ако е АД, упорито e.
« Последна редакция: Април 22, 2011, 13:29:57 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #330 -: Април 22, 2011, 13:09:55 pm »
Здравейте, доктор Бърди!
Ние сме с АД по лицето. Намазах с Фусикорт само една вечер и на другия ден целия обрив беше изчезнал. Продължих да подържам с А дерма и така 4 дни беше добре. От днес пак се появи обривът.


Так ли ще се появява и изчезва? И това означава ли, че след всяка нова проява трябва да се маже с Фусикорт? Все пак си е КС. Докога така с този обрив?
Може би е временно ставащото, може би го слагате на мъхести повърхности... .
Ако е АД е упорито.

Днес бузата е доста зачервена. Ще продължа да мажа с А дерма, както и го правя всяка вечер. Не използвам нищо мъхесто. Утре ще му мия главата и ще пиша какво става, защото последния път се влоши след баня.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #331 -: Април 22, 2011, 16:37:00 pm »
А праха за пране? Може да прави реакция към него при допира на лицето до чаршафчетата... С какво го къпеш? След баня щом се влошава...
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #332 -: Април 22, 2011, 16:53:42 pm »
А праха за пране? Може да прави реакция към него при допира на лицето до чаршафчетата... С какво го къпеш? След баня щом се влошава...
И да не се използва измиващо средство, топлата вода влияе. Ако е АД, трябва да се внимава с топлината на водата. Моето дете се къпе с по-скоро хладка вода.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #333 -: Април 22, 2011, 20:22:18 pm »
Пера с Тео бебе. Къпя на течаща вода, с топла, не гореща вода. Досега само вднъж след баня се е влошавал.
Ще сменя праха със Surcare ми препоръчаха.
 :ask:
« Последна редакция: Април 22, 2011, 22:02:50 pm от Smaraidi »






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #334 -: Април 22, 2011, 21:00:53 pm »
Доктор Бърди, какво е мнението ви по моето питане?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #335 -: Април 22, 2011, 23:47:07 pm »
Избягвам да коментирам цифри без да съм видял детето, или поне да има конкретни оплаквания.
Освен това, изследванията са от пръстче... а и липсват такива от венозна кръв по отношение вероятна ЖДАнемия.
Затова и не отговорих.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #336 -: Април 23, 2011, 09:02:14 am »
Избягвам да коментирам цифри без да съм видял детето, или поне да има конкретни оплаквания.
Освен това, изследванията са от пръстче... а и липсват такива от венозна кръв по отношение вероятна ЖДАнемия.
Затова и не отговорих.
Много благодаря! 
Да пусна ли нови изследвания с венозна кръв?
Оплаквания няма. Бебето е жизнено и усмихнато.
Сега я захраних. Започнахме с картоф. Да го заменим ли с оризова каша предвид това, че в нея има желязо?

Бъдете здрав и хубав празник!


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #337 -: Април 23, 2011, 10:29:30 am »
Раши, не знма какво е мнението на Доктроа, но аз открих за моето семейство киноа и амарант, които са богати на минерали и аминокиселини и Ники облизва купата, като дам киноа :) Амаранта не съдържа глутен, а киноата я препоръчват и за деца а непоносимост към глутена, затова мисля, че ако решиш спокойно може да й дадеш.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца.
« Отговор #338 -: Април 25, 2011, 04:02:50 am »
Д-р Бърди, дъщеря ми получи някакъв обрив днес и не знам какво да правя. Значи ето цялата история - тя от известно време е вечно с течащ нос. Педиатърката каза, че е сезонна алергия и и изписа лекарство за алергия ( Benadryl) което обаче е голяма дрога според мен, но пък и помага, та и го давам да спре сополите, че помните преди от това как беше получила ушна инфекция и стигнахме до спешното. Успоредно с това записах и час за алерголог и според него пък сезонните алергии били много редки на тази възраст и по-вероятно било да има алергия от храна ( и от нея да се сополи). Беше и предписал Claritin и Singulair и каза да спра Benadryl-a, но след като 2 дена не и помогна и детето се задръсти със секрети, го запонах наново и спрях новите лекартва и се обадих да отидем пак да я види( което е утре). Направи и кръвен тест за хранителни алергии, но резултата още не е излезнал. Преди 2-3 дена забелязах една пъчица на бузата и и две на дупето и не обърнах внимание. Днес обаче изведнъж изби обрив от същите тези пъчици, но по лицето, краката и накрая отиде и на тялото. Това стана в растояние на няколко часа. Детето е добре, няма температура и тези пъпки не изглежда да я сърбят. Не знам дали има връзка, но вчера беше много изморена и спа повече от обикновено през деня.
Сега не мога да разбера дали това е някаква алергия или е някакво заболяване и не  знам утре дали да я водя при алерголога  или при педиатъра. Не съм напълно сигурна дали в градината не са и дали някаква нова храна, но дори и да са, това е било не по-скоро от четвъртък. Тогава и бяха дали круши, които предизвикаха растройство и пъпчиците ( първите 2-3 ) се появиха след това.
Ще съм много благодарна, ако може да ме насочите къде да я заведа. Тя има час за алерголога утре, но не знам дали да не го сменя с час за педиатъра ( нямам възможност да отида и на двете в един ден). Прилагам снимки.
« Последна редакция: Април 25, 2011, 04:09:36 am от Bobbie »


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #339 -: Април 26, 2011, 01:11:45 am »
Хм... пак Сингюлер... това за "карамелче" го имат... .
Това по лицето... има ли сополи непрестанно? правихте ли посявки? има Мораксела?

По краката това е вероятно хранителна алергия- този бял "ореол" около зачервеното е типично. Белтък или ядки или шоколад... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.