0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Не, не се ползва- афтите не са гъбичково заболяване.
Потърсете "Алоклер", ако това са наистина афти, и възрастта на детето позволява употребата на "Алоклер".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1141 -: Август 07, 2011, 10:41:36 am »
Имам едно питане аз на бебчо никога не съм изварявала  вода ползвам тази с розовата къпачка която е за кърмачета.Възможно ли е от това да му се обострят коликите за това че не я преварявам?Какво ще ме посъветвате да преварявам или не?

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1142 -: Август 07, 2011, 12:29:59 pm »
Здравейте, доктор Бърди!
Бебето ми е с лекостепенна дилатация на бъбречните легенчета. Според личната лекарка не е необходимо да се пуска стерилна урина без оплаквания, а само ехограф на определено време за проследяване на дилатацията. Права ли е или не?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1143 -: Август 07, 2011, 12:37:01 pm »
chuspito, и аз никога не съм преварявала водата и не сме имали проблем с коликите. Но пък Евгени почти и не е пил вода до към четвъртия месец. Аз ползвам една вода със зелена капачка и етикет - "КЕЛТО".


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1144 -: Август 07, 2011, 15:31:38 pm »
Здравейте, д-р Бърди
След voiding test, направен на сина ми е установено наличие на втора степен на ВУР от лявата страна. Детето е на 10 месеца почти и от 6-ти месец е на антибиотик (в момента триметоприм със сулфонамид) в профилактични дози. Никога не е имал уроинфекция с температура. Стерилна урина сме изследвали, защото имаше други проблеми и случайно попаднахме на бактериите в урината, които се появяват постоянно в количества от 20 000 до 70 000. В момента урината е стерилна (от изследването преди дни). Според Вас, удачен ли е антибиотика за продължителна употреба (поне още 6 месеца)? Не ни препоръчват операция, защото имало голям шанс да го надрасне. Вие какво препоръчвате на такива пациенти? Има ли начин да разберем дали ще го преодолее с възрастта? Страхувам се да му давам антибиотик за толкова дълъг период, но се страхувам и за бъбрека? Знам,че медицината го е установила и препоръките са стандартни,но искам и Вашето мнение.Има ли диета или нещо друго, освен антибиотика, което да мога да направя за този проблем? Какво е най-добре за детето ми в момента? Благодаря Ви предварително.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1145 -: Август 07, 2011, 23:47:25 pm »
ВУР 2 степен, и без данни за рецидивиращи уроинфекции, не е показание за давне на химеопрофилактика.
Симптомтично отделяне на бактерии в урината, без данни за повтарящи се уроинфекции ( асимптоматична бактериурия), не е причина за даване на химеопрофилактика.

Бисептол в тази възраст за химеопрофилактика на уроинфекции не е показан. Или не е първи избор... .
Амоксицилин/Цеклор ( ако пациента не е момиче) са по-подходящи. Ако изобщо има нужда от химеопрофилактика тук.

Извод- въпрос на преценка от лекуващия.
Аз не бих давал,  по принцип,в случая, и на база на това, което пишете като данни.
« Последна редакция: Август 10, 2011, 14:20:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1146 -: Август 08, 2011, 09:06:03 am »
И аз да кажа от опит. При деца с урологични или нефрологични проблеми лекарите тук малко се презастраховат. Та, ако детето не прави инфекции и аз не бих давала химиопрофилактик. На дъщеря ми също й беше назначен от раждането, трябваше да го пие до 1г., но аз на своя глава го спрях. Разбира се това при положение, че детето нямаше проблеми.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1147 -: Август 09, 2011, 23:11:27 pm »
Момичета, как предпазвате децата от ухапвания от насекоми?

На малките племенници, на девет месеца са, им сложихме гривнички против насекоми, но не помагат, нахапани са целите, от бълха ли, от комар ли, но са на решето  8O .

Кажете с какво облекчавате сърбенето поне?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1148 -: Август 09, 2011, 23:15:13 pm »
silvanchence   аз слагам мрежа на количката.Върши перфектна работа.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1149 -: Август 10, 2011, 06:11:03 am »
Доктор Бърди, дъщеря ми, ако я оставя, може да спи и 5-6 часа през нощта,но аз не я оставям повече от 4 ( за тези 5-6 разбрах като се успах веднъж). Тя е на 11 дена, предимно е на кърма, но понякога давам и АМ, мокри памперсите много добре  - опасно ли е да я оставям да спи по-дълго през нощта без да е яла и ако е „да“, то до каква възраст е необходимо да я будя за хранения?

Боби
« Последна редакция: Август 10, 2011, 06:13:17 am от Bobbie »


  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1150 -: Август 10, 2011, 08:10:11 am »
silvanchence   аз слагам мрежа на количката.Върши перфектна работа.

И те слагат мрежа, но основно са нахапани вечер, докато спят, а уж няма бълхи, за комари следят.На село са през лятото и имаме там само едно куче и котка, непрекъснато ги пръскаме и тях за бълхи, но си има много животни, и само веднъж по пътя да се мине, и все някоя бълха се е покачила.
Така предполагаме, търсим непрекъснато по завивките и дрехите, няма нищо, а са нахапани целите.

С какво да ги мажем после, да не ги сърби?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1151 -: Август 10, 2011, 09:25:54 am »
Bobbie, моето бебче също спеше нощем по 5-6 часа, веднъж направи пауза 8 часа без да се събужда за хранене. не съм го будила, защото спящо бебе е трудно да се храни насила. за първите 20 дни обаче не качихме килограмите само на кърма  и по съвет на педиатърката давам добавка вечер. в последствие установихме режим и се буди сам, като огладнее. пак прави дълга пауза, но сега наддава добре. според мен е нормално нощем детето да прави по-дълга пауза между храненията и не е причина да я будиш насила.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1152 -: Август 10, 2011, 11:52:28 am »
Момичета, помагайте...нашият проблем продължава. Бебо реве всяка вечер, с часове не иска да заспи. Снощи сме го приспивали от 21ч, заспа в 24, после се събуди още 2-3 пъти и окончателно заспа в 1.30  8O. В 4 пак се събуди, яде и заспа...Бяхме при педиатъра вчера. Каза, че няма отит и ако продължава така да сме ходели пак на консултация :x Ми то положението е така от 3 седмици. С малки изключения  :?

Да уточня, че сме само на кърма. В опитите си да го приспя го кърмя, но в един момент той изпива всичко и остава само да суче за успокоение. Като дръпна гърдата-реве и посяга пак, явно иска да се унесе сучейки...Пробвах снощи да му дам шише с кърма, която бях замразила, но отказа да я изпие  :o Отделно му изби зъб преди 2 седмици, което мислех, че е причината, но явно не е. Чудя се дали да не купя АМ и да добавям ? Не знам какво да правя вече...Не виждам да го боли нещо, все пак през деня си е напълно нормален. Само малко капризничи и иска да ме вижда постоянно, но иначе не се е променил особено.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1153 -: Август 10, 2011, 12:26:47 pm »
Силванченце, аз ползвам Фенистил за упокоение. Арника крем също става. Снаха ми е купила някакво ново ДжинДжер. Не знам какво да ви посъветвам. И ние бяхме така на решето и като напуснахме селата се оправихме.
Лориан, и теб не знам какво да те посъветвам. Ако мислиш, че е гладен и не го засища кърмата, пробвай да добавяш малко АМ. Ако го изпие след кърмене, значи е гладен.
[/url][/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1154 -: Август 10, 2011, 14:00:43 pm »
 Лориан, защо не опиташ от тези чайчета, испанските, Блевит суено мисля бяха, за спокоен сън
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1155 -: Август 10, 2011, 14:05:11 pm »
Лориан, може да го дразни следващ зъб (обикновено избиват един след друг). Пробва ли със залъгалка вместо гърда, когато приключи с яденето? Сукането от празна гърда може да причини колики и съответно - попадаш в един затворен кръг (от опит го казвам, д-р Бърди ми помогна навремето да разбера от къде идва проблемът). Това ми хрумва.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1156 -: Август 10, 2011, 14:13:24 pm »
Доктор Бърди, дъщеря ми, ако я оставя, може да спи и 5-6 часа през нощта,но аз не я оставям повече от 4 ( за тези 5-6 разбрах като се успах веднъж). Тя е на 11 дена, предимно е на кърма, но понякога давам и АМ, мокри памперсите много добре  - опасно ли е да я оставям да спи по-дълго през нощта без да е яла и ако е „да“, то до каква възраст е необходимо да я будя за хранения?

Боби
Защо да е "опасно"?
Оставете детето на спокойствие моля с тези "изисквания". Следете само да наддава добре- ако не наддава, ще трябва на 4-5 час да я слагате дори и леко сънена на гърдата вечер.
5-6-7 часа вечер може да я оставяте, стига да наддава добре.
« Последна редакция: Август 10, 2011, 14:17:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1157 -: Август 10, 2011, 14:15:21 pm »
Момичета, помагайте...нашият проблем продължава. Бебо реве всяка вечер, с часове не иска да заспи. Снощи сме го приспивали от 21ч, заспа в 24, после се събуди още 2-3 пъти и окончателно заспа в 1.30  8O. В 4 пак се събуди, яде и заспа...Бяхме при педиатъра вчера. Каза, че няма отит и ако продължава така да сме ходели пак на консултация :x Ми то положението е така от 3 седмици. С малки изключения  :?

Да уточня, че сме само на кърма. В опитите си да го приспя го кърмя, но в един момент той изпива всичко и остава само да суче за успокоение. Като дръпна гърдата-реве и посяга пак, явно иска да се унесе сучейки...Пробвах снощи да му дам шише с кърма, която бях замразила, но отказа да я изпие  :o Отделно му изби зъб преди 2 седмици, което мислех, че е причината, но явно не е. Чудя се дали да не купя АМ и да добавям ? Не знам какво да правя вече...Не виждам да го боли нещо, все пак през деня си е напълно нормален. Само малко капризничи и иска да ме вижда постоянно, но иначе не се е променил особено.

Опитайте САМО една добавка след това кърмене, за което пишете.
За АМ вземете Хумана АР, а не обикновено Хумана 1.

Пишете после.
Не давайте "чайчета", "сокчета" и други подобни, типично Бг неразумности.

Относно безпокойството, огледайте внимателно и за други неща със значение тук!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1158 -: Август 10, 2011, 14:19:01 pm »
Лориан, защо не опиташ от тези чайчета, испанските, Блевит суено мисля бяха, за спокоен сън
Забранено!
Не решава проблема, защо детето е неспокойно точно в определено харнене и час.
Предразполага към рефлукс и се отваря "Кутията на Пандора", пълна с дребни, ужасни и настойчиви "екстри"- рефлукс, газове, пренасяне на неспокойствието и в други кърмения, компрометиране на кърменето, спиране на кърменето, преяждане от биберон, още повече колики.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част III
« Отговор #1159 -: Август 10, 2011, 14:43:58 pm »
 Точно щях да Ви попитам д-р Бърди, дали има други аргументи, освен този, че след чай бебето приема по-малко количество кърма...Благодаря за разяснението