0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Пауър, мерси, питах аз, ама нещо ми е за смяна педиатърката, та за това и тук питам.
Николина, не съм се изразила ясно... детето яде общо 5 пъти, три от тях са АМ (от 3 дни 180, преди това 150), останалите са веднъж зеленчуково (разредено с вода става около 150-190, обича редичко) и веднъж каша (смесена с 80-90 гр. плодово пюре). Илияна е на 6 месеца без 3 дни. Между храненията не давам нищо и е захранена на 5 месеца... Идея нямам какво се случва с това дете...

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Кашата идва в повече- заменете я само с обикновен плод.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря, Докторе!

*
 Д-р Бърди,прилагам снимки да видите въпросния обрив.
Дидон и ние имаме такива. Казаха ни да мажем със Себамед или др крем дтски,който става за лице. Но при нас е от това, че лапа всичко, което види.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Д-р Бърди,прилагам снимки да видите въпросния обрив.
Може да ползвате "Фусидин" за два дена, след което да ползвате обикновен хидратантен крем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
 Много благодаря!
Здравейте, имам един въпрос. Ще се радвам ако може и Д-р Бърди  да се включи.

Бебчето ми спеше много добре през нощта, от както стана на 2 месеца. Вечер заспиваше без проблеми в 21ч., сутрин се будеше между 8 и 10ч. Миналата седмица обаче се разболя, беше с температура, разстройство, после му излезе и един обрив. Диагнозата е розеола. В същия период, започна да му никне и зъбче, пробило е венеца и сега расте.

Проблемът сега е, че от както се разболя, се буди по 2-3 пъти през нощта и реве доста силно. Успокоява се само на гърда, яде и заспива отново. Вече е здрав, няма температура, няма разстройство и обривът му почти мина. Мислите ли, че може да се буди заради зъбчето ? Или кърмата започва да не му стига ? Или просто е имал увеличени нужди от храна, за да се възстанови след шарката ( беше свалил 200 гр. от разстройството) ?
      ЗДРАВЕЙТЕ Д-Р БЪРДИ,

    Пиша рядко даже почти не пиша просто нямам време,опитвам се да чета повече когато имам такова тъй като с мъжа ми сами отглеждаме малкия.Вече е на 7,5 месеца и имаме проблем с алергичен обрив от ухапване от насекоми според педиатъра /предполагам бълха, ако е така.Първия път преди 1,5 месеца като се появиха бяха само няколко червени петънца с точка по средата точно като ухапано от бълха.Изписа ни Фенистил за 10 дена 2х4 капки.Като го спряхме всичко започна пак даже се увеличаваха.Изписаха ни Зиртек за 10 дена х5 капки на ден и като го спряхме пак се повтори същото.Бяхме в провинцията и там педиатър ни каза да продължим Зиртек-а бил много пречистен и може да се пие дълго време няма проблеми.
Успоредно с това да мажа с паста Елоком - не съм мазала.Сега като го спряхме обрива вече не е точки, а червени петна на по-голяма площ по крайниците и най-вече по гънките.Чела съм много Ваши постове за много неща вкл. и за алергиите и затова реших да се допитам до Вас.Дали това, което описвам е такава алергия и какво лечение бихте предписали Вие?Явно това до тук не е адекватно щом вече 1,5 месеца не действа.

   БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!!

  
« Последна редакция: Юли 27, 2011, 17:30:07 pm от roskoo »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Снимки на обрива ?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
    ЗДРАВЕЙТЕ ДОКТОРЕ,

благодаря Ви отново за бързата реакция!
« Последна редакция: Юли 27, 2011, 19:51:44 pm от roskoo »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
С какво храните детето?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
  Здравейте докторе,
храним се с Аптамил от както не се кърмим, а това е от 4 месец.
Захранени сме със зеленчуци - тиква,картоф,морков,тиквички,зелен боб и броколи като всичко приготвям в къщи на пара.Зеленчуците са само домашно производство нищо от тях не съм купувала от пазара.Много рядко съм ги давала и в готови пюрета.
                  плодове -ябълка,круша,шипки,кайсия.Само ябълка- домашна съм давала на пара другите плодове са от пюрета.
                  каши само на милупа-млечни понеже са с АМ Аптамил - оризова,ориз и банан и от една седмица ориз и царевица.
                  от месата само пуйка също от скоро
Храним се по 4 пъти - сам си го определи понеже ставаме по-късно. Режима ни е следния.
8,00 - АМ - 180 мл.
12-12,30 - зеленчуково пюре / от скоро и месно
16,30-17,00 - каша + плодово пюре общо - 180 мл.
21,00-21,30 - АМ - 180 мл.
« Последна редакция: Юли 28, 2011, 00:15:51 am от roskoo »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Може ли да намерите това в Бг?

http://www.aveeno.com/baby-care/soothing-relief-moisture-cream

Спрете- броколи, каисия, шипки (тези шипки как ги давате? чай ли правите от тях, или??), пуйка!
Не се дава ориз от 7м възраст... НИТО царевица! Още по-малко царевица.

Има няколко възможности тук.... .
Ако забелязвате и по тялото има не толкова изразен, но дребен, петнист обрив -на втората снимка се вижда по-добре.

Има елементи и на хранителна алергия, и на атопична екзема.

Може ли да намерите по-горното кремче в Бг?

Спрете посочените храни.
Може да дадете Зиртек за 3-4 дена, но уточнете дозата!
Ако не намерите това на Авеено, може да ползвате "А-Дерма екзомега" хидратантен крем  <<< първо тестуваме на малка площ, преди да намажете по-обширно.

Не мисля че е от ухапвания това- по скоро е хранителна алергия- вид уртикария.
Има и две други възможности, но сега тях не обсъждаме- направете първо по-горните неща.

***
детето е добре? без т-ра? наддава добре? не повръща?
Противо-менингитна ваксина тип С правихте ли?
« Последна редакция: Юли 28, 2011, 00:46:18 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
    Докторе,

до първата поява на 12.06. бях дала само тиква, картоф, морков.На 01.06.-оризовата каша.Възможно ли е 10-12 дена след това да се появи  от нея този обрив и така лавинообразно да се развива.Всички останали неща съм дала след появата.Шипките съм дала в плодово пюре - готово на Гербер ябълка и шипки.
 Ще се опитам да намеря този крем не зная въобще дали го има.А каква да е дозата на Зиртека? 5 капки дневно съм давала до сега.
 Нямаме никакви оплаквания - температура, не повръща, 8200кг.мисля съвсем в норма.
 Каква е тази ваксина за която споменавате.Тя предполагам не е от задължителните. До каква възраст се прави.Правили сме само задължителните от имунизационния календар за нашата възраст.
 Благодаря Ви
« Последна редакция: Юли 28, 2011, 01:07:33 am от roskoo »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Моля да спрете всичко от бурканчета!
Не знам как е бил обрива в началото, но за това, което сега давате на снимките - споделих мнение.

Не мога да ви дам дози по Интрнет- детето е малко... .

Направете тези две, три неща, за които ВИ писах- има и алтернативен крем, не само Авеено... .
Ако спрете храните, за които Ви писах, ( И БУРКАНЧЕТАТА!!!) и дадете антихистаминов препарат, ще избледнеят за два, три дена... .
С кремчето може да намажете ( след проба) само едното краче ( лявото), сгъвката на другото (дясното) , и двете ръце. Плюс- дясна подмишница... .


Все пак, огледайте МНОГО старателно за пълзящи буболечки- вдигнете матраците и огледайте. Огледайте одеяла, одеялца, и всичко, с каквото завивате детето!
« Последна редакция: Юли 28, 2011, 16:14:39 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Роско, моят мъж донесе кремче от тази серия за мазане след баня, но от САЩ. За съжаление ще ходи чак след 2 седмици, иначе няма проблем да поръчам на него и да го доставя до където трябва.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
      nikolina-pikolina,
благодаря ти за отзивчивостта.Ще пробвам за сега с А-Дермата, защото не искам да отлагам.Ако се наложи и не съм намерила друг вариант за доставка ще ти пиша на лични след около две седмици.
      Благодаря ти още веднъж.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Здравейте Д-р Birdie,

имам въпрос към Вас. Хриси ще навърши 2 месеца и предстои ваксина. Разговарях с личния лекар каква е точно, обясни ми, че едната е симфорикс а другата инфанрикс. До колкото разбрах втората - инфанрикс при желание на родителите може да се замени и да закупят Пентаксим.

Бих искала да ме посъветвате коя ваксина е по-добра и има по-малко странични ефекти за бебето. Личния лекар и педиатъра смятат, че принципно ваксините са еднакви, както и нямат изградено мнение, поради скорошното ползване в България.

Благодаря предварително!   :)

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Мисля, Пентаксим. От опит "мисля" това :)
Затоплете добре ваксината преди поставяне.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.