0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Къде е одрасканото? странично, или върху корнеата ( роговица)?
Роговицата
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Сложете капките, които са Ви дали... но ще е нужно да заведете пак да видят детето.
Това е въпрос за очен лекар.
Не съм компетентен тук.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Благодаря за отговора д-р Бърди!
Лека и спокойна вечер Ви желая.
Момичета, въпроса ми не е за тази тема, но тук предполагам ще ми отговорите със сигурност.

За пола на бебетата, имало ли е разминаване на мненията на д-р Сигридов и лекаря от женската консултация и кой е бил прав?

На прегледа ми в края на четвърти месец, д-р Сигридов каза, че е сигурен за момче, на прегледа ми вчера, един месец след това, лекаря от ЖК мисли, че е момиче, няма значение за нас, само живи и здрави, но ми е любопитно  :D!При вас как е било и от лекарите кой е бил прав?

Може и в тази тема да ми отговорите
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46009.msg849518;topicseen#msg849518

Извинявам се предварително!
« Последна редакция: Юли 22, 2011, 11:44:18 am от rum_sisi »
rum_sisi, отговорих ти в темата на бременните.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
 Мамчета,я кажете, какво правите с бибите залъгалки, как ги поддържате? Нещо не ми се връзва да ги стерилизирам непрекъснато...
Купувах 4 броя веднъж месечно и ги стерилизирах, стигаха ми за цял ден. В този смисъл, стерилизирах непрекъснато ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Ами Дидонче,Тео не им е голям фен,но я дъвче докато заспи.Аз я измивам с гореща вода,а вечер стерилизирам.
Момичета как се справяте с никненето на зъби?Тео много си поплаква,побелели са отдолу,мажа с Дентинокс-само това го успокоява ама като си представя ,че може и да се покажат след месец-два.Все така ли са неспокойни докато се покажат? :? Той толкова не е плакал в началото,даже коликите не ги усетихме почти,ама сега е ....ад : :(

Залъгалките не се стерилизират, даже на много от тях си пише. Нашата е захваната за тях, за да не пада иначе отдавна не нося кътийка, предвид, че лазят и ближат всичко. Но сме непрекъснато със залъгалки, даже 8 мес. купупах какви ли не, но си идкат старите и това е.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*
Залъгалките не се стерилизират, даже на много от тях си пише. Нашата е захваната за тях, за да не пада иначе отдавна не нося кътийка, предвид, че лазят и ближат всичко. Но сме непрекъснато със залъгалки, даже 8 мес. купупах какви ли не, но си идкат старите и това е.
Наистина ли?Аз нашите ги стерилизирах па 1 път на ден до 6-ият месец поне :D.

Може би зависи от модела. Аз купих едни на Нук, на които пишеше да се изварят преди употреба. Изварих ги веднъж иначе ги мия добре с четка и веро и това е.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Зависи от модела, да. Аз имах едни, които като купих и изварих и им се разтопи дръжката. Иначе дръгите ми нямаха проблем. Аз стерилизрах както и всичко друго не повече от 1-2 пъти в седмицата. През останалото време само ги измивах добре със сапун.


  
Аз купувам на НУК, стерилизират се без проблем. Това, което съм разтопявала, са гризалки  :lol: :lol: :lol: Пусто всичко да е чисто...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Аз разтопих една биба-теермометър и покрай нея заминаха в кофата и две чисто нови залъгалки,които се бяха умирисали на изгоряла гума  :oops:
Аз купувам на НУК, стерилизират се без проблем. Това, което съм разтопявала, са гризалки  :lol: :lol: :lol: Пусто всичко да е чисто...

Да, наистина сега се сещам, че на гризалката, която взех, пишеше изрично да не се преварява  :) На нук май беше и тя...Просто като разопаковате, прочетете какво пише, че аз имам навика да хвърлям опаковките без много да гледам, и после може да се получи някое инцидентно разтапяне  :lol:
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Ами Дидонче,Тео не им е голям фен,но я дъвче докато заспи.Аз я измивам с гореща вода,а вечер стерилизирам.
Момичета как се справяте с никненето на зъби?Тео много си поплаква,побелели са отдолу,мажа с Дентинокс-само това го успокоява ама като си представя ,че може и да се покажат след месец-два.Все така ли са неспокойни докато се покажат? :? Той толкова не е плакал в началото,даже коликите не ги усетихме почти,ама сега е ....ад : :(


Можеш да даваш и Дентокинд. На Алекс му помага, той вече има две зъбчета.
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
А колко често сменяте залъгалките? И друго да питам- оставяте ли децата да спят в люлката в полулегнало положение?
07.10.2009
*
моникс, ротариксът е ваксина на капки, така че детето не се боде. Д-р Бърди е против, защото не била достатъчно тествана (доколкото помня. Ако не е така, извинявам се и моля докторът да ме поправи), но там, където живея, е от задължителните, така че синът ми е ваксиниран с нея.

*
Аз Пауърче много не знам ,защото не ги дъвче,но вече ги смених един път и то се оказа от лично мои естетични причини,просто харесах едни и му взех,но пък ината си дъвче старата и се оказа не нужна покупка,имай впредвид ,че повечето си търсят старите,та не бързай да ги изхвърляш :lol:,както направих аз и беше едно ровене и търсене :lol:И да оставям го,а и в колата в коша като спи пак е в такова положение
Благодаря Натали!Мисля да пробвам и това :wink:Супер е ,че вече има зъбчета Алекс.Аз вече ги чакам с нетърпение :lol: :oops:

Е,аз да си призная знам за нея от рекламите,и от майките в парка така,че не съм много запозната.Мисълта ми беше не за боцкането ,а за самото ваксиниране  натоварване на организма.Щом е задължително при вас -да.Пак казвам ,че не съм веща и не мога да коментирам дали е добра и т.н.То тук отскоро почна да се говори за нея
ПП  Ще пробвам всичко Иси,надявам се скоро и ние да се озъбим,че иначе  8)Толкова рев никога не е имало
« Последна редакция: Юли 24, 2011, 21:54:05 pm от moniks_s »

Мони аз мажа с дологел и съм доволна за сега :),хомеопатично е .Аз също купих нови биби за съответния месец обаче неисак да спре да смуче старите и това си е :).
 Лично аз оставям да спи в полу легнало в люлката.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...