0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #920 -: Декември 06, 2011, 09:33:36 am »
Аз не съм лекар, но от заключението на Томова, което беше пуснала няколко страници по-напред разчетох, че има дренажни смущения в бъбреците, пак казвам, може и да не съм прочела правилно.
StefiZ, благодаря за поста ти.
Написаното от доц Томова е - бъбреци с нормална форма и ехогеност, без дренажни смущение. Това не ме успокоява и не означава, че няма да я заведа на УЗИ.
Утре ще пускаме още една посявка в Лом. Тук, в Козлодуй има само 2 лаборатории.

А за височината, тя винаги си е била дребничка и злояда. Роди се 44 см и 2560 гр.
http://age.boozho.com/2f.htm Виж на какво попаднах, е не сме от най-високите, за килограмите да не говорим...

Кой нефролог би ми препоръчала? И вие ли сте се сблъсквали с подобни проблеми?
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 09:47:54 am от pgzenga »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #921 -: Декември 06, 2011, 09:51:23 am »
Супер, значи не съм разчела правилно :)
Аз съм ги обиколила всичките и се спрях на доц. Буева. Тя следи Ели от 2г.
Но нашия проблем е по-сериозен, при вас е необходим един преглед, за да се изключи проблем :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #922 -: Декември 06, 2011, 10:53:25 am »
EVIQ, каква бактерия беше изолирана при вас? С какъв успех лекувахте? Какъв специалист ви прави УЗИ? И можеш ли да ме насочиш към някой?
Два пъти е-коли- лекувахме. И веднъж PSEUDOMONAS AERUGINOSA + Клебсиела, което се оказа от замърсяване на пробата.

[/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #923 -: Декември 06, 2011, 17:41:17 pm »
Друго, което ми направи впечатление при вас, като не знам вие колко сте високи, разбира се, но дете на 4г. високо 100 см., ми се виждат малко, ако правилно съм запомнила от твой предишен постинг.
Това ( 100см) е почти идеално за възрастта 4годинки.
50 персентил точно и малко нагоре.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #924 -: Декември 06, 2011, 21:11:11 pm »
извинявам се :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #925 -: Декември 06, 2011, 21:13:02 pm »
Да не се притеснява майката... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #926 -: Декември 06, 2011, 21:44:34 pm »
Да, така е, прав сте, но понякога наистина е хубаво човек да не си затваря очите, както и разбира се прекаленото взиране пак не е хубаво :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #927 -: Декември 06, 2011, 22:47:16 pm »
Извинявам се, че нахлувам в темата, но и при нас веднъж излезе протеус /микробно число 10/4/ без всякакви други симптоми и след като повторихме изследването се оказа че няма нищо. Това ме отказа веднъж завинаги да давам урина в кварталната поликлиника. Дано да й няма нищо на Мира. Ние също сме лекували ешерихия коли 2 пъти, единият от които се стигна до пиелонефрит. Правен е УЗ на отделителна система, която не показа да има някакъв проблем. Посещавали сме доц. Буева/тя ни лекува като лежахме в педиатрията/ и доц. Лилова в Токуда. Която и да избереш няма да сбъркаш! Късмет!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #928 -: Декември 06, 2011, 22:54:50 pm »
Да, така е, прав сте, но понякога наистина е хубаво човек да не си затваря очите, както и разбира се прекаленото взиране пак не е хубаво :)

Аз честно казано не виждам като видиш някое дете че е по-ниско, какво може да направиш. Общо взето нищо. Чувала съм за хормон на растежа, ама много крайно ми се струва- сигурно е за някакви болестни състояния.
 Дъщеря ми е в 25 персентил - няма как да е висока, като и аз и мъжът ми не сме високи. Такъв и е генът.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #929 -: Декември 06, 2011, 22:59:17 pm »
Нееее... правите голяма грешка!
Освен че ниският ръст може да е липса на растежен хормон, той може да е важен показател за съпътстващи заболявания. Динамиката му, тоест.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #930 -: Декември 07, 2011, 00:33:24 am »
Нееее... правите голяма грешка!
Освен че ниският ръст може да е липса на растежен хормон, той може да е важен показател за съпътстващи заболявания. Динамиката му, тоест.
Не знаех. Аз все пак не виждам как дъщеря ми ще е в средата, след като нито аз, нито мъжът ми сме там.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #931 -: Декември 07, 2011, 00:43:52 am »
Оценката е не само в абсолютни стойности.
Тя е и в динамиката на промяна с възрастта, (прескачане на места надолу, например) и това е много чувствителен критерии за нередности.
Това, което пишете няма връзка със "средата" а с крайната височина, която детето генетично ще постигне в зависимост от ръстта на двамата родителя ( има формула за това).
Ами, 25 перс си е норма.

Освен това има криви тегло/ръст. Затова са те също.
http://www.cdc.gov/nchs/data/ad/ad314.pdf
Стр.15

Динамиката на ръстта във възраста до 12 м възраст, макар и по-късно повлияващ се, е важен маркер за проблеми.

Ех Тексас, Тексас- " Хюстън, имаме проблем тук".   :wink:  :D
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 12:09:49 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #932 -: Декември 07, 2011, 01:47:05 am »
Ех Тексас, Тексас- " Хюстън, имаме проблем тук".   :wink:  :D
:-)

Докторе, моля ако имате време, да кажете какви са тези заболявания.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #933 -: Декември 07, 2011, 11:14:04 am »
Какво по точно Ви интересува?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #934 -: Декември 07, 2011, 12:06:57 pm »
Мира по последни замервания е 98 см. и около или малко под 13 кг. Роди се 44 см и 2560 гр.
Това е?!
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #935 -: Декември 07, 2011, 14:08:23 pm »
Както винаги интересна и актуална за мен тема  :D
Да попитам (понеже сега излезнаха резултатите) при пуснато изследване на седимент в урина, р-тат ед.левк (на единия) и 1-2левк (на другия) е нормално, нали? Няма находка на бактерия и т.н. Референтни 2-4левк.
pgzenga, снощи ни мериха - 98см и 16кг. Детето ти е добре според мен, само дето е финна дама  :D Но то след вашите премеждия, нормално да поотслабне.
Иначе ние сме лекували Протеус 2 пъти. Единия път видях, че урината е мътна и пуснах посявка, втория - детето казваше, че го боли като пиша и урината беше по-червена. Беше точно 10^4-10^5. Лекувахме с АБ и двата пъти, гледани са на УЗИ от нефролог, правихме контроли после на 2-3 месеца (поне 4 пъти). Изписваха ни и на 2 пъти Имунобор Уро за по 1 месец. А сега аз им купувам често боровинки - сушени или пюре.
Така и не се престраших да направим Микционна цистография, но според нефроложката не се налага. Последната контрола всичко беше в норма на УЗИ.
Понеже се споменава напишването като един от симптомите, пуснах един седимент, за да се види има ли нужда да правя и посявка, че за последните 2-3 седмици са ми се напишали през нощта по 2-3 пъти, а аз такова нещо от 8месечни незнам. Но явно (ако съдя по изледването ни) проблема не е в това, а в количеството вода, което пият вечер. Друг път са ставали през нощта да пишат, макар и рядко, а сега не се усещат нещо май. Сега ще огранича водата вечер, че имат навик да лягат с шишетата.
Докторе, ще се радвам, ако кажете и вие нещо по въпроса. Има ли място за притеснение?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #936 -: Декември 07, 2011, 14:39:31 pm »
И аз да се отчета макар и малко закъсняла :)
Контролната посявка излезе и всичко е ок :) /да напомня само, че лекувахме стафилокок с Аугментин 10 дни и капки през последните 4/. Пуснах я 10 дни след последния прием АБ, защото исках да е понеделник, че да не престоява пробата в почивните дни ;)
Благодаря Ви отново д-р Бърди!
Бог да е с Вас!
 :bighug:


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #937 -: Декември 07, 2011, 15:28:11 pm »
Какво по точно Ви интересува?
Например за какво може да е индикация подобен растеж. С две думи. Не искам да ви отнемам много от времето, просто ме заинтригува това.



  
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #938 -: Декември 07, 2011, 15:35:33 pm »
Мими, и мен ме беше шубе да правим микционна цистография и я спестих на детето. И без това много й се беше насъбрало тогава - болници, вливания, прегледи, беше се стресирало горкото та затова не й го причиних. Може да съм сбъркала, може и не...незнам. За да поддържа стерилна урина обаче, пи   м есеца фуролин, после сме правили контролни посявки на 2-3 - месеца и са били без растеж, слава Богу. Иначе и мен това с растежа ме заинтригува - и нашата мома е доста слабичка. Роди се 2,400, но с около 20 дни по-рано, та аз го отдавам на това. Оттогава винаги е била злояда, но на ръст е абсолютно в норма. Сега 8на 2 години и 8 месеца  е около 12 кг/
А за нощното напикаване и аз си мисля, че зависи от количеството течности, което поемат. На Дара още й слагам памперс и рядко се случва да е сух на сутринта. Но с това количество мляко, което изпива нощем няма как да е.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #939 -: Декември 07, 2011, 16:53:56 pm »
Нуну, проблема е там, че те спряха да пишат нощем още на 8месеца. Пиеха си мляко през нощта до година и половина, после вода. Никога не съм ограничавала течностите през нощта. Имало е случаи да стават през нощта, но рядко. От 2 години да са имали по 2-3 изпускания, а сега за 2-3 седмици имат по толкова. От известно време имат много здрав нощен сън - въобще не се будят и незнам дали и заради този дълбок съм не се усещат. Сега ще намаля водата преди лягане и ще видя как ще е положението. Притеснява ме това, че спят мокри, не се усещат, а аз не мога на половин час да ставам да ги проверявам.
Надявам се причината да е водата, а не нещо друго...