0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #820 -: Ноември 26, 2011, 22:50:49 pm »
Докторе, тази варицела ми е доста странна. Вчера, освен няколко пъпки, които са си червени с течност, целите му крака бяха на червени петна около сантиметър - два в диаметър, които после изчезнаха. Да чукна на дърво, висока температура не е вдигал. Два пъти има 37. 2 и 37. 4 градуса, дададох Панадол. От снощи му се запуши носа обаче, секрета е жълто-зелен днес.
За съжаление, единствения продукт, който мога да поръчам директно от Англия и да пристигне до дни е този http://www.chemistdirect.co.uk/aveeno-baby-colloidal_1_5431.htmlДоколкото разбирам е нещо като соли , разтворими във вода за баня / накисване. Подходящ ли е? Ако става като продукт съм замислила една баня в корито за щастие на Вики. Днес така или иначе само го измих само с вода, защото се е опъпчил на ануса и пениса.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #821 -: Ноември 27, 2011, 01:51:47 am »
Да, става.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #822 -: Ноември 27, 2011, 12:10:07 pm »
При варицела тук се използва A-derma cytelium спрей. Действа антибактериално и като че ли изсушава пъпките, силно ограничава сърбежа. С този спрей моето дете изкара много леко варицелата, не се е чесала изобщо, а пъпките бяха много, страшна гледка.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #823 -: Ноември 27, 2011, 12:44:33 pm »
"Тук" е?
Как го ползвахте точно това?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #824 -: Ноември 27, 2011, 13:26:22 pm »
"Тук" е?
Как го ползвахте точно това?
Италия.
Пръсках пъпките и се образуваше коричка, която не падаше при измиване. Не знам доколко това "запечатване" е добро, но при нас свърши работа - нямаше чесане (силен сърбеж). Пръсках по два пъти на ден и сменях дрехите на детето поне два пъти.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #825 -: Ноември 27, 2011, 14:40:58 pm »
Здрвейте, Д-р Бърди!
Днес Мира има едно изхождане до сега. Беше доста, твърдо /повечето на топченца/. Направи ми впечатление, че последното е по-жълто и се забелязват едни червени/ кафяви нишки /тънички и дълги 3-4 мм/. Това и преди няколко дни го бях забелязвала. Вчера яде банан, възможно ли е да е от това?! Или е нещо от коремчето?

Иначе си играе, похапва, урината е светло жълта, дъхът и не е така като беше преди, но все още я чувам да се оригва...
Започна да покашля от време на време и се чудя защо, като почти не сме излизали цяла седмица?!

Утре ще пуснем урина - обща и посявка. Това нали е достатъчно?
Все още ми е притеснено от това, което изчетох за лошия дъх, безцветната урина /при нас беше еднократно/, диарията и че това може да е от проблеми с кръвната захар. 8O

Павлина
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #826 -: Ноември 27, 2011, 14:59:58 pm »

... Направи ми впечатление, че последното е по-жълто и се забелязват едни червени/ кафяви нишки /тънички и дълги 3-4 мм/. Това и преди няколко дни го бях забелязвала. Вчера яде банан, възможно ли е да е от това?! Или е нещо от коремчето?


pgzenga, от банана са тези жилки. Вгледай се в самия плод и ще забележиш, че самият той е изграден от подобни власинки.  Почти същите са и в изпражненията, но вече оцветени. ;)
Преди време и аз се бях ошашавила така - доста притеснения откарах докато разбера откъде и кога се появяват тези тъмни жилки в изпражненията на Виктор. :)
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #827 -: Ноември 27, 2011, 15:15:36 pm »
Мерси, Twin! :kiss:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #828 -: Ноември 27, 2011, 19:59:21 pm »
Здрвейте, Д-р Бърди!
Днес Мира има едно изхождане до сега. Беше доста, твърдо /повечето на топченца/. Направи ми впечатление, че последното е по-жълто и се забелязват едни червени/ кафяви нишки /тънички и дълги 3-4 мм/. Това и преди няколко дни го бях забелязвала. Вчера яде банан, възможно ли е да е от това?! Или е нещо от коремчето?

Иначе си играе, похапва, урината е светло жълта, дъхът и не е така като беше преди, но все още я чувам да се оригва...
Започна да покашля от време на време и се чудя защо, като почти не сме излизали цяла седмица?!

Утре ще пуснем урина - обща и посявка. Това нали е достатъчно?
Все още ми е притеснено от това, което изчетох за лошия дъх, безцветната урина /при нас беше еднократно/, диарията и че това може да е от проблеми с кръвната захар. 8O

Павлина


Да, достатъчно е.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #829 -: Ноември 27, 2011, 21:40:54 pm »
Докторе, Мира започна все по-често да кашля. :( Не ми се струва да е суха кашлицата. Вкъщи имам Ен-Ти-Тус и Мукосолван. Мога ли да дам?!
« Последна редакция: Ноември 27, 2011, 22:09:27 pm от pgzenga »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #830 -: Ноември 27, 2011, 22:45:18 pm »
Трябва да заведете да я видят.
Не е редно без преглед да давате нещо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #831 -: Ноември 28, 2011, 11:49:50 am »
Здравейте,
Днес пуснахме урина - обща и посявка. За резултат от МБ ще се обадя в сряда, а ето и този от общата урина: Белтък (-), Захар (-), Кетотела (-), Уробилиноген N, Билирубин (-), Седимент - ед.Er, ед.Leuco, ед.пл.еп.кл.

За кашлицата - преслушаха я, гърлото спокойно, докторката каза, че е от заден ринит. Тя кашля сякаш отхрачва и това започна от вчера слдобед, след разходката преди това. Няма сополи.
Изписаха ни  Nasic sp kids 4 х 2 впръсквания, Мукосолван 2 х 3 мл. и Ериус 1 х 2,5 мл. Някои, макар и редки странични ефекти на сиропите са диария, гадене и малко ме е страх да давам...

Ще чакам мнение за изписаното ни лечение и резултатите от урината.

Павлина
« Последна редакция: Ноември 28, 2011, 12:10:38 pm от pgzenga »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #832 -: Ноември 28, 2011, 11:53:27 am »
Ако наистина има отхрачване, от АЦЦ Кидс ще имате повече полза.
Въпреки че може да оставите 1, 2 дена още, ако симптомите не са толкова упорити, и не са намерили нищо от прегледа.

На другите "фронтове" всичко е спокойно?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #833 -: Ноември 28, 2011, 12:00:56 pm »
Точно така кашля, сякаш си прочиства гърлото и отхрачва. Ако много кашля през деня да се насоча към АЦЦ?! Как да и го давам? А Назика и Ериуса?

По "другите" фронтове, днес още не е акала, няма напишквания, има апетит.

Какво ще кажете за резултатите от общата урина днес? Това би ли трябвало да успокои моите притеснения от последните дни?!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #834 -: Ноември 28, 2011, 12:02:55 pm »
Докторе, какво ви е мнението за магнитната физиотерапия /във връзка с астмата на Стефания/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #835 -: Ноември 28, 2011, 12:19:12 pm »
Точно така кашля, сякаш си прочиства гърлото и отхрачва. Ако много кашля през деня да се насоча към АЦЦ?! Как да и го давам? А Назика и Ериуса?

По "другите" фронтове, днес още не е акала, няма напишквания, има апетит.

Какво ще кажете за резултатите от общата урина днес? Това би ли трябвало да успокои моите притеснения от последните дни?!

Бих предпочел само АЦЦ Кидс... ако имате нужда.
Изследванията на урината, които дадохте, са добри- няма глюкоза. Наред са. Да излязат и посявките... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #836 -: Ноември 28, 2011, 12:19:45 pm »
Докторе, какво ви е мнението за магнитната физиотерапия /във връзка с астмата на Стефания/
Не съм чувал за подобен метод за лечение на Астма при деца.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #837 -: Ноември 28, 2011, 13:14:24 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Дъщеря ми 3г. от събота вечер е със суха кашлица, а от снощи (неделя)вече с т-ра 38, лека хрема (прозрачен секрет).
Това което и дадох вчера за първо време беше:
ГринТус - сироп за кашлиза 3х1ч.л.
Панадол; Витамин С
Днес я заведох на лекар: т-ра 38,6;леко зачервено гърло; чисти гърди; лека хрема
Педиатъра ни изписа АБ Ксимебак 40г/5мл - 2х7,5мл. (дъщеря ми е 15кг)
Въпросът ми е: До колко дни мога да изчакам с АБ? Защото не смятам да и го давам още, тъй като е минало само 1-ден от разболяването й. Защо винаги се бърза??? Ако трявба да я водя да я преслуша пак в сряда.
Знам, че е трудно без преглед да коментирате, но споделете вашия опит и практика. Правилно ли е да се дава веднага АБ? Вие така ли практикувате? Не се ли проследява състоянието и тогава ако се налага да се дава АБ.
Ще се радвам да ми отговорите.
Благодаря Ви предварително!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #838 -: Ноември 28, 2011, 13:34:12 pm »
Знаете мнението ми относно тези неща... .
Ксимебак е Цефподоксим- това е един от най-мощните Антибиотици от оралните АБ цефалоспоринова група изобщо. Ако мислят че има нужда от орален цефалоспоринов препарат 3 група?

Не, не практикувам така, но зависи от конкретното дете и находката. Стремя се да минаваме с малко лекарства, ако е възможно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #839 -: Ноември 28, 2011, 14:59:00 pm »
Знаете мнението ми относно тези неща... .
Ксимебак е Цефподоксим- това е един от най-мощните Антибиотици от оралните АБ цефалоспоринова група изобщо. Ако мислят че има нужда от орален цефалоспоринов препарат 3 група?

Не, не практикувам така, но зависи от конкретното дете и находката. Стремя се да минаваме с малко лекарства, ако е възможно.

Много Ви благодаря!
Ще пусна носен и гърлен секрет за да имам представа дали е бактерия и към кои АБ е чувствителна. Докато излязат резултатите лекувам като вирусно заболяване (сироп за кашлица ГринТус, Панадол, промивам нослето) и след ден пак на преглед.