0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #740 -: Ноември 23, 2011, 08:59:50 am »
Докторе, а какво ще кажете за чай от корички от нар, шипки и дренки? Аз правя такъв - действа запичащо, но дали е добър вариант според вас?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #741 -: Ноември 23, 2011, 10:07:06 am »
Докторе, Мира след снощното изхождане не е имала други. Спа спокойно. Закуси бисквитена торта, правена с обикновени бисквити и кремче, приготвено с лечебната хумана и натурално нишесте.

Искам да Ви попитам нещо. Казахте, че тези реактивни изхождания са белег на тежък колит и диспепсия. Колитът и диспепсията /не съм запозната с тях/ могат ли да се овладеят напълно или са нещо хранично?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #742 -: Ноември 23, 2011, 10:20:18 am »
Не са хронични. Ще се преодолеят нещата.
Следвайте съветите ми.
НЕ давайте нишестета... не е добър избор.
Не давайте про/пре биотици и Нелидикс!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #743 -: Ноември 23, 2011, 10:54:19 am »
Да, да.
Спрях Нелидикса, не съм давала и Биобаланса.
А това за нишестето не го знаех. Реших, че щом кремчето е с Хумана, всичко е ОК.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #744 -: Ноември 23, 2011, 11:03:09 am »
Добре. Пишете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #745 -: Ноември 23, 2011, 12:41:43 pm »
Пиша как се развиват нещата при нас.
След закуската, Мира изяде една обелена ябълка. Направи ми впечатление, че след това дъхът и не беше особено приятен. Не точно на ябълка, а като развалена ябълка /не мога да го опиша/. Това може би е от проблемите с коремчето, или?!

Сега обядва супа от картофи, ориз, моркови с 2 сухара. Още не е акала от снощи, но попръцква...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #746 -: Ноември 23, 2011, 12:43:55 pm »
Продължавате... .
Още една ябълка за следобяд.
Това, което описвате е от лекарствата или Нелидикс-а. Ще мине доста време докато това се оправи ( 3-4-5 дена, може би).
Нещо готвено с моркови, ако Ви е удобно, и можете да направите, за вечеря.

Спрете и Хидрасек!
Може да ползвате Хидратин Алфа обаче в лечебната Хумана.
« Последна редакция: Ноември 23, 2011, 12:45:26 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #747 -: Ноември 23, 2011, 12:50:19 pm »
Няма проблем за ябълката, защото тя с желание я яде.
С моркови може да направя крем-супа, ще сложа и малко картофи. Лук може ми да прибавя? А домат, мазнина?
Хидрасек не съм давала, защото не е имало изхождания. Аз милех да дам, само ако отново има рядко изхождане. Правилно ли е ако постъпя така?
За Хидратин Алфа - Мира нещо не харесва тази лечебна хумана. Проблем ли е да го давам по малко разтворен във вода?

И пак да попитам за този лош дъх, след като яде ябълка. На какво може да се дължи?

За пореден път благодаря за съветите, д-р Бърди!

Павлина
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #748 -: Ноември 23, 2011, 12:56:40 pm »
Не се притеснявайте за лошият дъх... ще изчезне, но бавно.
Без лук. Без домат. Може малко зехтин, но не това "олио", което продават в Бг! Може да сложите в супичката крутон или късчета сух хляб. Може пилаф да и направите също ( ориз-пилаф)... за вечеря. Мъничко сол ще е нужно също, ако и харесва в тази супа, и в другите храни. МЪНИЧКО!
Няма нужда да давате засега Хидрасек!
Ако детето не иска Лечебна Хумана- не и я давайте. Или в количества, които иска. НО в правилното и разреждане!! Не давайте изобщо Хумана, ако не го иска.

Давайте вода- колкото иска.
Чайчета, опитайте от тези, за които Ви писахме... ако не иска вода... просто да поема течности.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #749 -: Ноември 23, 2011, 14:33:19 pm »
Доктор Бърди,
преди малко Мира се напика. Беше се загледала в детско филмче и дойде да ми каже чак след като беше свършила работата. Това и се случва изключително рядко, даже и нощем. Чудя се на какво се дължи. Дали защото се е загледала или защото тези дни приема повече течности /по принцип не пие много вода, а сокове въобще, чай също много трудно/, или защото последните дни и слагам памперс докато спи заради разтройството?! Да не би пък да е свързано с Хидратин Алфа-та, който и давам?!
Сложих я после на гърне, но не пишка, само ака съвсем оскъдно /жълто и кашесто, с лек кисел мирис/. Не съм давала Хидрасек...
« Последна редакция: Ноември 23, 2011, 14:42:16 pm от pgzenga »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #750 -: Ноември 23, 2011, 15:15:28 pm »
Боби, сина ми, на 1мес и половина, миналата НГ беше със същата диагноза.
Педиатъра ни даде инхалационен апарат само със солен разтвор да правим инхалации.
Друг включи и сСалбутамол. КС така и не използвахме.
Бяхме 4 дена в болница. Подаваха му кислород и правехме и-ции със солен разствор.

Много е гадно, но не толкова страшно.
Бързо да оздравяват децата
Благодаря. Явно на Ивана това и е бил 2ри-3ти ден, защотото това беше най-лошото и после мина и не е имала температура въобще повече. Обаче и шефът ми каза, че синът му като вас е бил в болница заради този вирус. Явно често се случва, ама аз бая си се бях шашнала. Още веднъж, благодаря за отговора.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #751 -: Ноември 23, 2011, 16:24:46 pm »
Доктор Бърди,
преди малко Мира се напика. Беше се загледала в детско филмче и дойде да ми каже чак след като беше свършила работата. Това и се случва изключително рядко, даже и нощем. Чудя се на какво се дължи. Дали защото се е загледала или защото тези дни приема повече течности /по принцип не пие много вода, а сокове въобще, чай също много трудно/, или защото последните дни и слагам памперс докато спи заради разтройството?! Да не би пък да е свързано с Хидратин Алфа-та, който и давам?!
Сложих я после на гърне, но не пишка, само ака съвсем оскъдно /жълто и кашесто, с лек кисел мирис/. Не съм давала Хидрасек...

Оставете детето на спокойствие.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #752 -: Ноември 23, 2011, 16:31:54 pm »
Моето дете /на 4 години и половина/ когато е болничко и логично - пие доста течности и яде супички, също се случва да се напишка, както си играе или гледа филмче. Дори той сам вече знае и казва, че това е "защото е болничък" и никой в къщи не се тревожи за тази работа. Не се притеснявай за тези неща. 
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #753 -: Ноември 23, 2011, 16:32:36 pm »
ОК, спирам.
Май прекалих с вглеждането във всяко едно нещо. :?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #754 -: Ноември 24, 2011, 11:11:00 am »
Д-р Бърди,
преди малко ми казаха, че паразитните изследвания на Мира са отрицателни. Питах при МБ за какви бактерии е изследвана и ми отговориха, че за Салмонела -да, но за Кампилобактер не можели да тестват тук в лабораторията.

Мира вчера е с 2 изхождания - жълти, не съвсем твърди. Нищо не съм и давала като лекарства. Тази сутрин се изходи, вече беше по-твърдо и не толкова жълто.
Вчера вечеря крем-супа от повече моркови /както ми казахте/, картоф и ориз с няколко капки зехтин + сухари. Много и хареса. Тази сутрин закуси с апетит попара /сухари, сирене, 1/2 ч.л. захар и съвсем малко масло/. След това беше изхождането.

Сега се чудя проблем ли е, че не е изследвана за всички видове бактерии?!
И след като и паразитните са отрицателни, каква е причината за разтройството?
Първият път ако е било от Аугоментина и всичките там сиропи, които пи, след това минаха 10 дни до следващите оплаквания. През тези 10 дни тя беше на градина. Там ядат често боб, леща и т.н., а до преди това тя беше на диета. Тук, в Козлодуй доста деца са с разтройство и повръщане. Нямам идея дали е някакъв вирус.

Ще се радвам да чуя мнението Ви, както и препоръки как да продължим с храненето, а и въобще.

Поздрави,
Павлина

 
« Последна редакция: Ноември 24, 2011, 11:19:55 am от pgzenga »
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #755 -: Ноември 24, 2011, 11:15:22 am »
Каква вода пие детето?
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #756 -: Ноември 24, 2011, 11:18:00 am »
Пие изворна на Девин или чешмяна /по-рядко/. Последната седмица започнах да и преварявам водата.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #757 -: Ноември 24, 2011, 11:21:22 am »
Пие изворна на Девин или чешмяна /по-рядко/. Последната седмица започнах да и преварявам водата.
Продължаваме... .
Има резултат вече... . Както и сами виждате.
За изследванията-не знам, трябва да се разберете с лабораторията, но мисля нещата вървят на поправяне.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #758 -: Ноември 24, 2011, 11:22:36 am »
Според мен давай само Девин розов етикет, че там в Козлодуй ме съмнява малко качеството на чешмяната вода или вземи кана с филтър.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #759 -: Ноември 24, 2011, 11:26:51 am »
Пие изворна на Девин или чешмяна /по-рядко/. Последната седмица започнах да и преварявам водата.
Продължаваме... .
Има резултат вече... . Както и сами виждате.
За изследванията-не знам, трябва да се разберете с лабораторията, но мисля нещата вървят на поправяне.
Да, аз също мисля, че има резултат. Благодаря Ви искрено!
Да разбирам ли, че може да не пускаме други изследвания, да търсим други лаборатории?
Мисля си ако е някоя от тези бактерии, за които не е тествана и остане нелекувана?! Всъщност тя пи Нелидикс де /както знаете/.
« Последна редакция: Ноември 24, 2011, 11:30:12 am от pgzenga »