0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #520 -: Октомври 02, 2011, 16:14:46 pm »
Снимките не се отварят.... .
Да, и аз разбрах това, съжалявам...Може би сега ще стане.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #521 -: Октомври 02, 2011, 23:29:20 pm »
Здравейте д-р Бърди,
дъщеря ми е на 3 г. От скоро над уретрата (подкожно) започна да й се събира бяла вещество, прилича на гъст крем, казаха ми, че това е смегма и че е нормално да я има. Но по този повод личната й докторка каза да вземем секрет от това място. Изолираха се proteus mirabilis и pseudomonas aeruginosa в сигнификантни количества. След което докторката искаше да изпише антибиотично инжекционно лечение. Но тъй като дъщеря ми имаше само леко зачервяване, без течение, поисках второ мнение. Консултирахме се с нефролог, направихме УЗ на бъбреци, стерилна урина, кръв и вагинален секрет. От вагиналния секрет се изолираха стафилококи. Всички останали изследвания са добри. Според уролога нормално външно по половите органи може да има  proteus mirabilis и първата проба е замърсена. Тя смята, че не е нужно инж. антибиотично лечение. Засега изписа бани с триклобактер и крем гентамицин. Тази седмица ще правим контролен вагинален секрет.

Но според личната лекарка на детето, не е нормално външно тези бактерий да ги има. Тя смята, че лигавицата на това място е възпалена и за да не се разпространи това възпаление е необходимо лечение с антибиотик по антибиограма.

Какво е вашето мнение?

За сега не сме предприели инжекционното лечение. След баните с триклобактер и кремчето зачервяването отзвуча, а смегмата намаля.
Намерението в сърцето на човека е като дълбока вода; но разумен човек ще го извади.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #522 -: Октомври 02, 2011, 23:32:10 pm »
Тогава е разумно да продължите с баните и локалната хигиена.
Не виждам данни или показания за системно лечение.
Може би е разумно да повторите посявките на урина още 1 до 2 пъти.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #523 -: Октомври 03, 2011, 00:09:46 am »
Здравейте д-р Бърди! Моля за вашето мнение. Дъщеря ми е на 1г. и 9 мес. От седмица насам от долната страна на пръстите на едното и краче и се появиха едни твърди образувания, като мазоли или по-скоро като пришки, понеже се пукат и от тях изтича някаква течност. Първо помислих че е от неудобни обувки. Но след като на няколко пъти я забелязах че си сваля чорапа и започва да се чеше, се усъмних че може да са гъбички и днес я заведох на кожен лекар.Прегледа беше точно 5 секунди , а диагнозата / след като аз попитах , иначе нямаше намерение да каже/ - " инфекция, много е лошо" . Изписа :
- Дипрогента крем
- Уриаж - Cu-Zn крем
- Биодерма ABC  дерм хидратиращ крем
И да топим крачето в лайка.
Първия крем ме притеснява, прочетох листовката, съдържа кортикостероид и пише да не се използва за деца под 12г. Не съм я мазала още с него, какво мислите?
Снимки?
http://silvi4ka.snimka.bg/children/ekzema.624579.25192160
От какво мислите ,че се е получило това?
Понеже нямах отговор от вас , 2 пъти я намазах с Дипрогента, мисля че има резултат. Започват за изсъхват и се лющят. Но дали мога да използвам някакъв друг крем, за да избегна кортикостероида, и изобщо какво ви е мнението за лечение с продукти, които съдържат кортикостероиди,при толкова малки деца?
Дано този път съм успяла да ги кача тия снимки  :?
http://media.snimka.bg/9473/025202062.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/9473/025202068.jpg?r=0
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #524 -: Октомври 03, 2011, 00:12:11 am »
Гъбички са това. Кожна микитиаза. Понякога е смесена флора- Стрептококи, Стафилококи... .
« Последна редакция: Октомври 03, 2011, 00:16:59 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #525 -: Октомври 03, 2011, 23:04:15 pm »
Гъбички са това. Кожна микитиаза. Понякога е смесена флора- Стрептококи, Стафилококи... .
Но ако са гъбички не би трябвало да се повлияват от Дипрогента,нали,  възможно е дори положението да стане по-зле, а аз виждам че заздравява...Някакви изследвания могат ли да се направят, за да се установи какво е? Благодаря ви за отделеното време.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #526 -: Октомври 03, 2011, 23:11:55 pm »
Ако се повлияват добре само от Дипрогента е смесена флора- Гентамицина в Дипрогентата е с ефект. И може гъбичките да не са най-важното.
От значение е когато спрете Дипрогента, всичко да е отзвучало и да няма особено между пръстите и в гънките остатъци от инфекцията.
Ако има за лекуване- ще се наложи и антимикотичен крем да добавите- имайте пред вид.
Ако е Стафилокок/Стрептокок ( Импетиго, например)- само Дипрогента ще стигне.
« Последна редакция: Октомври 03, 2011, 23:16:08 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #527 -: Октомври 04, 2011, 22:54:47 pm »
Благодаря , докторе!Днес са още по-добре пръстчетата, явно е смесена флора. Трябвя да мажа още седмица, надявам се всичко да отзвучи дотогава. Но днес забелязах друго - целите крака и ръцете и са обсипани с много ситни пъпчици, те дори не се виждат,трябва много да се вгледам, по-скоро само на пипане кожата и е грапава.На корема и гърба няма. Може ли да е някаква алергична реакция от крема?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #528 -: Октомври 04, 2011, 22:56:43 pm »
Снимки? не знам ... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #529 -: Октомври 06, 2011, 14:54:19 pm »
Здравейте д-р Бърди!Имам близнаци на 1г и 10м.Проблем имам с едното дете.Родено е 2кг и 100г в 34 седмица.Хранено е с АМ Аптамил АР поради,лек ГЕР(повръщаше ,но не винаги след храна).Гледана е на ехо б.о. Имаше колики до 4 месец .Отначало качваше добре кг,но след 6м настъпи застой или слабо наддаване на тегло.В момента тежим 8кг и650г.Иначе е жизнена играе иска да се храни ,но яде по малко(много трудно хапва плодове,зеленчуци не обича ,готвено по малко).Основния проблем е запека,трудно се изхожда плаче ,а по някога има следи от кръв ,ако изхождането е много твърдо.Давам лактулоза по 5мл сутрин,гледам повече течности да пие,давах и чай с мед ,но се въртим в един кръг и изход не намирам.Ако се опитам да и дам нещо което не харесва много лесно повръща.Моля Ви,дайте ми съвет как да се справя с този проблем?
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 15:09:09 pm от ben4i »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #530 -: Октомври 06, 2011, 15:42:32 pm »
Можели да спрете млякото за две седмици? детето е голямо вече... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #531 -: Октомври 06, 2011, 17:05:36 pm »
Тя обожава АМ и го пие вечер в 21часа и после и давам в 24 часа(забравих да Ви кажа,че слагам в него разтворими бисквитки).Зная,че бисквитите не са полезна храна,но реших да и давам всичко което иска да яде само да наддаде малко кг.Щом ме съветвате ще спра 2 седмици с АМ,а после как да продължа с какво мляко?Вярвайте ми много ми е трудно с нейното хранене.БЛАГОДАРЯ ВИ ,че ни помагате.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #532 -: Октомври 06, 2011, 20:00:13 pm »
За изхождането и повръщането разбирам, но на килограмите какво им е? Моята дъщеря е 9кг на 15 месеца, а от 3 месеца е качила само 150г, но е здрава и жизнена. Не знаех, че това е проблем.

Б.


  
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #533 -: Октомври 07, 2011, 11:04:32 am »
Здравейте д-р Бърди!
Как се процедира с кащлиците? Винаги ли за кашлица се дава сироп?
Ще кажа защо питам...
Дъщеря ми 2г.11м е с лека хрема от настинка от неделя на сам. Два дни след появата на хремата изкашляше хрипче главно сутрин или след като стане от обеден сън. "Лечението" и беше почистване редовно на нослето със физиологичен р-р и сироп Фитолор (който е с екстракт от бяла ружа и лайка, пише за здраво гърло). Този сироп незнам да е за кашлица или поне не пише. Но тъй като продължаваше да изкашля хрип аз реших вчера да и дам "флавамед" и май сбърках с него. Така я разкашля, че снощи не можа да спи от секрети.
Трябва ли да се дават такива сиропи, ако кашлицата е провокирана от лека хрема или тя си изчезва като се оправи нослето?
Май стана дълго ;-)... Бих искала да знам вашето мнение. Лек ден!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #534 -: Октомври 07, 2011, 11:08:15 am »
Зависи.
Какво се чува, и от къде е кашлицата.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #535 -: Октомври 07, 2011, 11:36:02 am »
happymery , при нас първия ден като дам флавамед или др. сироп за втечняване, провокира по-често кашляне, след което то намалява и постепенно отшумява. Педиатърката ни обясни, че се разреждат секретите, което провокира първоначално по-силно кашляне. Това е обяснението на нашата педиатърка, за компетентност не мога да претендирам...
Но съм забелязала, че винаги първите 24 часа след даване на сиропа кашлицата временно се засилва.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #536 -: Октомври 07, 2011, 11:58:39 am »
Зависи.
Какво се чува, и от къде е кашлицата.

Да...
До вчера беше гърлена, не суха ами като че ли има храчка.
Но от сиропа вчера стана "къртеща".
Днес имаме час за 13ч. при педиатъра ни да видим какво се чува на слушалка.
Благодаря Ви!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #537 -: Октомври 07, 2011, 15:16:14 pm »
Аз да се отчета след прегледа ни д-р Бърди.
Гърди чисти, нищо не се чувало. Леко зачервено гърло. И хрема.
Изписа ни сироп Grin Tuss pediatric 3х1ч.л. Pulmex Baby за мазане на гръбчето и гърдичките, без сърдечната област и капки за нос Олинт 0,05% за деца от 2 до 6г.
За всеки случай ни изписа АБ Бинозит 100мг/5мл, който нямам намерение да купувам за сега. Защо все трябва да се застраховат...?
Лек ден!
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #538 -: Октомври 07, 2011, 15:37:46 pm »
Антибиотик "за всеки случай" - направо покъртително! Моето скромно менение е, че постъпваш правилно като не смяташ да го даваш...за сега.
Re: Помагаме си взаимно: Деца от 1 до 7 години. Част IV
« Отговор #539 -: Октомври 07, 2011, 23:06:18 pm »
Здравейте!Дъщеря ми е на 1 г. и 11 м.,тежи 12.100 кг.Изписан ни е антибиотик Клацид от 125 мг.НА 12 ч. по 4 мл.Дали дозировката е правилна,много се притеснявам,защото детето ми не беше прегледано от педиатъра ни,който е неоткриваем,а от друг лекар!Благодаря много!