0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Отклонения в цикъла
« -: Март 15, 2011, 17:07:09 pm »
Здравейте от 15 дни ми закъснява цикъла, но не съм бременна понеже ходих на лекар за проследяване на овулацията и всичко беше наред имаше овулация, но сега ми закъснява страшно дълго. Имах предменстурален синдром на подути гърди и корем който отмина преди седмица и нищо никакво кървене. Много се притеснявам понеже ни предстои нивитро другия месец, но като не ми идва не можем да започнем процедурите. Какво да правя, в петък съм на лекар но до тогава ще се побъркам сигурно че щи изпуснем инвитрото от фонда понеже сме одобрени и срока изтича. Какво да правя дайте съвет
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #1 -: Март 15, 2011, 17:13:00 pm »
Първо подай молба за удължаване.
Имаш ли блокаж за стимулация по дълъг протокол?
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #2 -: Март 15, 2011, 17:24:41 pm »
не разбирам какво е това блокаж по стимулация по дълъг протокол, може ли да ми обясниш, в петък съм на лекар и ще видя дали ще се наложи да удължим срока на заповедта, но от какво може да е това отклонение, не съм пила никакви хапчета никакви хормони, вероятон имам отклонине в хормоните.
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #3 -: Март 15, 2011, 17:29:19 pm »
Когато стимулацията за ин витро ще е по дълъг протокол, се прави блокаж на хипофизата.
Следи се дали жената има овулация, дали се пука доминатния фоликул и тогава се поставя тази инжекция /обикн. около 20 ти ден от МЦ/. После следва  мензис и тогава  започват инжекциите с хормоните, които стимулират яйчниците да отделят фоликули.
Питам те дали ти е слагана такава инжекция, защото от нея може да се получи такова дълго забавяне. Например при мен беше така.

Друга причина за забавяне на цикъла е кисти, но трябва да се види от лекар.
Ако не можеш да идеш по-скоро на лекар, моят съвет е въпреки увереността си да направиш един уринарен тест за бременност и после на фитнес с повечко коремни преси.
При мен винаги идва така, ако се закучи.
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #4 -: Март 15, 2011, 17:39:37 pm »
аз днес направих тест не съм бременна, не съм правила такъв дълъг протокол никога винаги съм имала точен цикъл есга точно какво стана не мога да си обясня, не мога да отеда по-рано на лекар понеже ням свободни часове, ще видим в петък какво сатав много ти благодаря за отоговорите
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #5 -: Март 15, 2011, 19:08:13 pm »
Съжалявам за теста. Признавам, мъничко се надявах да си бременна. :bighug:
Опитай с коремни преси, не мисля че ще ти навредят.
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #6 -: Март 15, 2011, 19:13:14 pm »
благодаря ти за съпричасността но не съм, ще ходя да правя коремни преси, дано всичко е наред в петък и дотогава да ми дойде, но такова дълго закъснение не е било никога. мислех си да взема промлут нор от аптеката но реших че без лекар не е добре точно сега и се отказах. ти какво мислиш по този въпрос
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #7 -: Март 15, 2011, 20:37:45 pm »
По скоро - не.
Дори с коремните преси се чудих дали е добра идея да те посъветвам. Но принципно спортове, които натоварват долната част на тялото са добри за хормоналния баланс.
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #8 -: Март 15, 2011, 21:29:56 pm »
и аз имах дълго закъснение,причината за което се оказа фоликулярна киста. Искам да уточня, че бях ходила на преглед преди това, но тогава киста нямаше.
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #9 -: Март 16, 2011, 08:44:46 am »
здравей, аз ходих преди 20 дни на лекар за проследяване на овулацията, нямаше никаква киста, възможно ли е сега да се появи такова нещо
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #10 -: Март 16, 2011, 08:55:28 am »
santini, възможно е :?
Не предприемай нищо на своя глава, изчакай си прегледа.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #11 -: Март 16, 2011, 09:01:21 am »
Възможно е, наистина. И аз предполагам фоликулярна киста. Имаш ли напрежение в някой от яйчниците, бодежи, болки в кръста?
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #12 -: Март 16, 2011, 09:05:16 am »
не абсолютно нищо нямам, имах предменстурално подуване не гърдите и корема, но ми мина преди 5 дни и очаквах че ще ми дойде но не идва изобщо, незнам много ме притеснихте с тази киста, тя как се отстранява, лекува ли се и колко време отнема
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #13 -: Март 16, 2011, 09:08:26 am »
Не се тревожи излишно. Дори да е фоликулярна киста, тя се пука с настъпването на менструацията. Това е просто един задържан фоликул, който не е овулирал.
Каквото и да гадаем, прегледът ще покаже.
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #14 -: Март 16, 2011, 09:16:26 am »
благодаря ти Вера, надявам се всичко да е наред в петък дано до тогава да ми дойде цикъла, ох по -бързо да идва петък че ще откача направо
*

    e36

  • **
  • 60
  • http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycl
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #15 -: Март 20, 2011, 23:24:54 pm »

Здравейте момичета !
Някой знае ли дали халче против забременяване може да предизвика по -рано идване на цикал Такова халче проблем ли е след приема му за но нататъчна бременност?
Пих такаво и на 14 ден отново ми дойде цикала За първи път пия такова хапче и много се притеснявам дали има послествия
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #16 -: Март 21, 2011, 18:22:21 pm »
e36, ако говориш за хапче от типа "на следващия ден", то според мен може да даде такива отклонения.
santini, как са нещата при теб?
*

    e36

  • **
  • 60
  • http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycl
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #17 -: Март 21, 2011, 22:39:41 pm »
ПРИ МЕН НЕЩАТО СА СТРАШНО ТРАГИЧНИ НО СЕ НАДЯВАМ ДА ИЗГРЕЕ СЛЪНЦЕ И ПРИ МЕН
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #18 -: Март 29, 2011, 18:14:19 pm »
Здравейте момичета! Знаете ли дали л-тироксина(пия го от 30-дни) влияе на цикъла? Защото ми закъснява 6-ти ден,а по принцип ми е много точен.Правих цветна снимка на 3-ти март,оказа се двустранен хидросалпингс.Сега чакам за лапаро.Бях на преглед на 18-ти ден от цикал(14-ти март) всичко беше наред,но сега се притеснявам да нее станала някоя беля.Да изчакам още някой ден,или да ходя на лекар? Благодаря ви!
Re: Отклонения в цикъла
« Отговор #19 -: Април 14, 2011, 18:39:55 pm »
Здравейте :) от доста време следя форума но не се престрашавах досега да пиша!!!! Имам проблем опитвам се да забременея с второ дете, но нещата не се получават вече 7 мес. и доста се притеснявам, а първият път път беше толкова бързо :D !!!! Цикълът ми стана нередовен откакто започнахме опитите, почти всеки месец ми закъснява, ако въобще ми дойде, а когато все пак благоволи да ме дойде е доста оскъдно! Ходих и на доктор, но тя ми каза че всичко е наред, но какво все пак ми става, не мога да си позная тялото, а преди нямах такива проблеми??? Ако някой е преживял подобен проблем нека ми пише, доста се притеснявам :( и мисля другата седмица пак да ходя на лекар(и мисля да е при друг :? ), защото не мога просто да си обясня нещата и искам отговори???????? 8O