0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #940 -: Септември 22, 2011, 09:06:17 am »
Гостенка, за трансферите на 2,3,5 ден се е коментирало доста. До 5 ден се изчаква, когато има повече оплодени яйцеклетки, за да се изберат ембриони с най-добър потенциал за имплантация. Когато са по-малко, ембриолозите предпочитат да ги върнат в средата на матката, където имат по-голям шанс за развитие и имплантация, тъй като няма за какво да се чака до 5 ден. Каквото и да са решили за теб д-р Александров и д-р Кисьов, бъди сигурна, че това е най-доброто.
Успех, стискаме палци!
Има много успели и на 2,3,5 ден, дори с по едно върнато ембрионче.
Не спирай да вярваш и да се надяваш!

Мисля през това време да пия витамини и добавки, необходими за здравето на яйцеклетките и подготвката на маточната лигавица.

Надежда, внимавай все пак какво пиеш, консултирай го задължително според мен с гинеколог. Някои от добавките не са съвсем безобидни.


Теди, много хубаво сте го решили, добре е човек да има план, това ни държи в кондиция и ни дава сили за напред. Ще стискаме палци отново следващия път!

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #941 -: Септември 22, 2011, 18:37:03 pm »
Благодаря ви за разясненията. Аз днес отидох в болницата- ембрионите бяха 3. Двата се бяха разделили на 4, а единия на 2. Прибрах си ги и трите с надеждата един да се хване. Дано имаме късмет.
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #942 -: Септември 22, 2011, 20:15:51 pm »
добър вечер на всички!Някой  знае ли дали появата на генитален херпес може да се окаже проблем при процедура?Днес ми е трети ден от стимулацията и сутринта ми се появи гадинката.Някъде четох ,че преди процедура ако се появи не се започвало  8O А аз сега какво да правя ,да звъня ли на Ани,направо не знам...
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #943 -: Септември 22, 2011, 20:20:20 pm »
добър вечер на всички!Някой  знае ли дали появата на генитален херпес може да се окаже проблем при процедура?Днес ми е трети ден от стимулацията и сутринта ми се появи гадинката.Някъде четох ,че преди процедура ако се появи не се започвало  8O А аз сега какво да правя ,да звъня ли на Ани,направо не знам...
Задължително и се обади и то още сега!И аз знам ,че това е проблем,но зависи на кой етап от процедурата си.Най-точния отговор ще ти даде Ани.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #944 -: Септември 22, 2011, 20:31:02 pm »
Благодаря за бързия отговор!Ще звънна още сега.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #945 -: Септември 25, 2011, 00:31:38 am »
добър вечер на всички!Някой  знае ли дали появата на генитален херпес може да се окаже проблем при процедура?Днес ми е трети ден от стимулацията и сутринта ми се появи гадинката.Някъде четох ,че преди процедура ако се появи не се започвало  8O А аз сега какво да правя ,да звъня ли на Ани,направо не знам...

Започни да мажеш по няколко пъти на ден с ацикловир на Стада, не мисля, че ще има проблем да продължиш с процедурата. До деня на пункция ще се оправиш.

Успех!

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #946 -: Септември 26, 2011, 11:18:58 am »
Момичета, благодаря ви сърдечно за окуражителните думи и за подкрепата! Знам, че независимо на кого какво се е случило, щом сме стигнали до тук всеки изживява своята болка. С добронамереността си всяка една от нас помага на останалите и съм сигурна, че един ден всички ние ще се радваме отново и ще гушкаме своите рожби! 
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #947 -: Септември 26, 2011, 14:41:16 pm »
Здравейте, днес ми беше деня за теста за съжаление отрицателен  :(, продължаваме напред. Усмихнат ден на всички!!!
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #948 -: Септември 26, 2011, 15:19:10 pm »
Роска,съжалявам за теста ,само не унивай, а се бори докато можеш и докато не стане :).Желая ти следващата стъпка която предприемете каквато и да е тя да е с положителен резултата с поне едно бебче  :bighug:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #949 -: Септември 26, 2011, 17:49:44 pm »
Много съжалявам Роска! Горе главата! Другият опит вече ще е вашият!
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #950 -: Септември 26, 2011, 18:49:48 pm »
Здравейте, днес ми беше деня за теста за съжаление отрицателен  :(, продължаваме напред. Усмихнат ден на всички!!!
Ех,Роска толкова съжалявам все се надявах ти да прекъснеш тая гадна серия от отрицателни тестове!Знам колко ти е тежко сега,но не губи надежда и не спирай да се бориш,другия път със сигурност ще забременеем и ще си родим нашите така мечтани и чакани бебчета! :bighug:
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #951 -: Септември 26, 2011, 19:57:07 pm »
Роска, искрено съжалявам :(   
Пожелавам ти следващия опит да е успешен и съм сигурна, че ще е така  :bighug:
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #952 -: Септември 27, 2011, 09:06:36 am »
Благодаря Ви момичета за подкрепата, сигурна съм че всички ще успеем. Ние сме правили следните изследвания - спермограма, цветна снимка, хормони, хламидии /те са о.к./ и май това е и д-р Александров казва, че няма смисъл да правим други изследвания /аз изключително много вярвам на д-ра/. Но  започвам да се притеснявам, че на мен нещо ми има щом не може да се имплантира енбриона. Въпроса ми е някоя от вас правила ли е допълнителни изследвания, свързани с имплантацията, ако съществуват изобщо такива. Споделете моля Ви. :)
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #953 -: Септември 27, 2011, 10:05:21 am »
Роска, аз преди да отида в клиниката си бях правила изследвания в Плевен. Д-ра въобще, ама въобще не им обърна внимание, каза само че съм си дала парите напразно. Както и да е, имах повишени НК клетки, но нищо не съм пила или вливала.


*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #954 -: Септември 27, 2011, 10:11:25 am »
Роска здравей,

Много ми стана мъчно за неуспеха ти :( не мога да разбера какъв е тоя карък - все с отрицателни тестове започнахме сезона...

Четох доста по темата за липса на имплантация и повечето от водещите АРТ клиники в София, че и в Пловдив отдават значение на имунологичния фактор, като евентуален фактор за неуспех. Ще ти пейстна какви имунологични изследвания биха могли да се направят: http://invitro-bg.com/display.php?page=m7 както и http://www.iskambebe.bg/article_list.php?c=21.

От многото теми, които четох разбрах, че в АГ Варна не са привърженици на тези изследвания, но истината е, че лично аз не съм питала, защото ми е първи опит и се надявах да има имплантация...

Сега и на мен тия дни ми се въртят из главата разни идеи да си направя имунологични изследвания, но не съм сигурна до колко наистина имат значение, след като в АГ Варна не им обръщат внимание.

До скоро и успех на всички момичета в процедура!

« Последна редакция: Септември 27, 2011, 10:13:08 am от *Надежда* »
Щастлива мама на трима :)
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #955 -: Септември 27, 2011, 10:35:05 am »
Благодаря Ви за бързата реакция, оф незнам какво да правя всеки път като спомена Александров да правим допълнителни изследвания реакцията му е една и съща "Няма смисъл да си давате парите на вятъра". Днес ще отида да поговорим за следващ опит и пак ще го питам за някакви други изследвания, макар че знам какъв ще му бъде отговора.
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #956 -: Септември 27, 2011, 10:46:16 am »
Роска, аз лично много вярвам на Александров и съм решила той да е моят доктор, който да ме "излекува", но моля те пиши как е протекъл разговора и какво те е посъветвал.
 
Щастлива мама на трима :)
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #957 -: Септември 27, 2011, 12:52:47 pm »
Момичета, на мен ми е толкова криво за вас, че не искам да се обаждам.
Обаче за тези имунологични изследвания искам да ви кажа. Преди да започна да правя каквато и да било процедура напусках много кръвни излследвания, измежду които и тези, които Невенчето е изброила. Във Варна никой не ми ги е гледал, ама от Щерев ги бяха проверили и знаех, че всичко е наред. Излязоха ми около 270 лв. заедно с разни хормони, за щитовидни жлези и прочие. Въобще преди да правите инвитро трябва да сте наясно, че друг проблем няма. А че Александров не иска да си давате парите на вятъра - ами да, защото вероятно в по - голям процент от случаите проблемът не е в имунологията.
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #958 -: Септември 27, 2011, 13:45:34 pm »
Здравейте говорихме с Александров казах му че си мисля че нещо не ми е наред, а той цитирам: "Стига си се вкарвала в такива филми". И така ще опитаме на естествен цикъл с лека стимулация, ако всичко ми е наред след прегледа. Много успокояващо и обнадеждаващо ми действат разговорите с доктора между другото, незнам защо, но сигурно и с вас е така. Лек ден на всички.
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #959 -: Септември 27, 2011, 13:47:34 pm »
Ей, Вени, да си жива и здрава, че откри за тези имунологични изследвания. Както винаги пациентите трябва сами да откриват такива неща. Аз смятам, че лекарите трябва да предположат всяка възможна причина и да я обсъдят с пациента, а пък пациентът да си прецени дали и за какво да си дава парите, особено както се оказва,че тези изследвания са от съществена важност: цитирам:"Невъзможността за забременяване често се дължи на проблеми, които водят до отхвърляне на ембриона, още преди бременността да може да се установи дори с най-чувствителните тестове. Около 15-20% от бременностите завършват със спонтанен аборт и рискът от него нараства с всеки последващ спонтанен аборт. Американската асоциация за репродуктивна имунология посочва пет установени причини, водещи до спонтанен аборт: инфекции (1%), анатомични дефекти (5-10%), хормонални нарушения (20%), хромозомни дефекти (7-50%) и имунологични причини (50%)."  50% не са никак за пренебрегване и нямам обяснение защо нашите лекари дори не ги коментират с нас. Редно е да се направят всички възможни изследвания, за да си спестим тревогите, нервите, разочарованието и мъките, а и парите, макар че на фона на мъките,нервите и тревогите, парите са на последно място. Но по-добре 270 лева за изследвания, отколкото 4000 за следващо неуспешно инвитро.