0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #820 -: Септември 08, 2011, 12:23:44 pm »
Момичета благодаря на всички ви за стиснатите палчета!Без вашата подкрепа нямаше да се справя с емоциите които бушуват в мен!Днес ме боли корема сякаш ще ми идва,а е рано.

Станкова....бебока се намества явно  :wink:
Вярвай в него  :wink:
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #821 -: Септември 08, 2011, 20:49:36 pm »
Ех Надежда много се радвам за теб , както ти каза вече от тук нататък Господ да ти помага , от теб само спокойствие и хубави мисли , ние сме тук до теб и ще ти помагаме , каквото те интересува питай и ако можем ще ти помагаме , ние които сме минали по този път.
Станковане се тревожи ще те боли и то дълго и не мисли , че е проблем , пий но шпа и почивай , всяка болка те приближава все повече до твоята мечта!!!
Янита честито ти 20 седмица , то не ти остана вече , ей сега ще минат и другите и си на финал, успех миличка!!!
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #822 -: Септември 08, 2011, 20:58:35 pm »
Благодаря Сперанца :bighug:

Всъщност исках да попитам, на вас естрофема на кой ден ви го изписаха? Защото на Теди са й го изписали на 9-ти ден след трансфера, а на мен на рецептата ми е написано на 9-ти ден след пункцията 8O Предполагам че е някакво объркване, защото и  двете ни "обслужва" Ани. И с какво всъщност помага естрофема (знам че е естрадиол :)) , че от листовката нищо не разбрах.

Корема ми след трансфера е понадут - някъде към трети-четвърти месец отивам :lol:, но четох от старите теми, че е нещо нормално и почти всички момичета го имат, та се успокоих :D

Друго няма - чакам си "търпеливо" датичката :lol:
« Последна редакция: Септември 08, 2011, 21:09:57 pm от *Надежда* »
Щастлива мама на трима :)
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #823 -: Септември 09, 2011, 00:03:23 am »
Ей, като ви чета ме затресе треска и мен!
Успех ви желая, момичета! Бременни сте и няма доказване на противното  :wink: Болежки ще имате в близките вече 8 месеца, ама те ще са от едно, две малки бебончета, тъй че .....  :lol:
Надежда, не помня вече от кой ден съм го пила естрофема, но не мисля, че ще е фатално с 2-3 дни разлика, а пък ако много те притеснява - звънкаш на Ани и питаш!
Ах, как ми лиспсва еуфорията по време на процедуратаааааааа!!!!!! А се зарекох повече ин витро да не правя  8)
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #824 -: Септември 09, 2011, 00:22:53 am »
Естрофема мисля се пие на 9-ти ден от пункцията. Трансфера е неясна величина.Никоя от вас ли няма онези упътвания дето Ани ги раздава преди инвитрото? Ако никой не потвърди за естрофема ще седна да потърся моите упътвания утре.
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #825 -: Септември 09, 2011, 03:46:15 am »
Ей, като ви чета ме затресе треска и мен!
Ах, как ми лиспсва еуфорията по време на процедуратаааааааа!!!!!! А се зарекох повече ин витро да не правя  8)

Луда жена! 9-10 опита не ти ли стигат?
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #826 -: Септември 09, 2011, 08:26:23 am »
Киара, имам ги инструкциите на пациента при провеждане на инвитро процедура, но там няма написано за поддържащата терапия.

Мен също така ме интересуваше(просто съм любознателна) с какво помага естрадиола във втората фаза :ask: разрових се в нета и разбрах, че подпомага лигавицата :)
« Последна редакция: Септември 09, 2011, 08:33:35 am от *Надежда* »
Щастлива мама на трима :)
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #827 -: Септември 09, 2011, 09:42:53 am »
Наистина няма значение ,ако го пиеш естрофема повече или по-малко , аз помня, че го пих дори повече от колкото трябва, това за лигавицата знам че е важно , защото аз при първия си опит точно заради тънка лигавица имах неуспешен опит , стигнах до бременност, но не можаха ембрионите да се имплантират добре , защото ми била тънка лигавицата, при втория опит ,обаче лигавицата ми беше дебела и забременях успешно :D
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #828 -: Септември 09, 2011, 10:33:29 am »
Сперанца, не би ли трябвало лигавицата да бъде проследена още при редовните УЗ прегледи при стимулацията? За тънка лигавица знам, че изписват глобули виагра. Ти прави ли нещо за одебеляване? И колко мм. ти беше лигавицата? Моята на 10-ти ден  от стимулацията (11-ти ден от МЦ) е била 9,5.
« Последна редакция: Септември 09, 2011, 10:35:29 am от *Надежда* »
Щастлива мама на трима :)
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #829 -: Септември 09, 2011, 10:39:57 am »
*Надежда*, да, точно така е, на прегледите при стимулация се проследява и дебелината на лигавицата. Критично е положението при дебелина под 6 мм, тогава трансфер не се прави. Мисля, че 9,5 мм на 11-и ден е добре. Лекарите си знаят работата. Успех!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #830 -: Септември 09, 2011, 10:48:26 am »
Благодаря rtfrtf :bighug: и извинявайте за многото въпроси :lol:
Щастлива мама на трима :)
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #831 -: Септември 09, 2011, 11:09:20 am »
Надежда гледаха ме на видеозон и се видя , че ми е тънка лигавицата и ми изписаха виагра , но беше вече много късно за нея , тя процедурата беше минала вече и нямаше смисъл , това беше основната грешка, но аз не бях тогава запозната с ролята на лигавицата.Трябваше по-рано да се направи нещо , но карай важно е ,че втория опит е успешен!!!
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #832 -: Септември 09, 2011, 11:16:38 am »
Да, това е най-важното Сперанца! :bighug:
Щастлива мама на трима :)
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #833 -: Септември 09, 2011, 13:42:04 pm »
Вече по-рядко влизам в темичката по обясними причини, а то колко написано............голямо четене падна.
Надежда, Т.Станкова имате и нашите стиснати палци! С нетърпение очакваме вашите  :bfp: :bfp:
Роска успех и на теб със замразените!
Янитка, честити ти момченце и момиченце! Лека и безпроблемна бременност ти желая!
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #834 -: Септември 09, 2011, 14:16:49 pm »
Миркас, ама ти съвсем на финала си, леко раждане ти желая и незабравима, прекрасна среща с малкия човек :D
Щастлива мама на трима :)
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #835 -: Септември 09, 2011, 14:23:20 pm »
Надежда, нашия финал беше на 26.07 и си имаме прекрасно момченце изродено от д-р Александров и д-р Кисьов. Какво да се прави като не ми остава време да сменя лентичката............Ще гледам скоро да го направя за да не стават обърквания :D
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #836 -: Септември 09, 2011, 14:29:00 pm »
Аууу, изложих се и то много :lol: извини ме, пропуснала съм радостното събитие :D Честито на патерица, да ти е жив и здрав малкия мъж :)
Щастлива мама на трима :)
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #837 -: Септември 09, 2011, 14:40:04 pm »
Ееее,ще се глобяваме за "дезинформация",ей!!! :x
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #838 -: Септември 09, 2011, 14:46:41 pm »
Благодаря ви на всички от сърце. Благодаря ви, че когато падаме, ни подавате ръка да се изправим, благодаря ви, че като се радваме, се радвате искрено с нас. Да сте живи и здрави и още дечица да ви се раждат :lol: (Само Лиско да не ме набие за последното пожелание :lol:)

Е как бих могла за такова хубаво пожелание:)

Аз съм готова да опитам отново, само да има кой луд да се навие да ме чуе:):):)
И без това скоро смятам да изнеса моето легло от детската, освобождава се место за още поне две :P

Успех момичета, а обратното броене започва седем дни след трансфера:)и става по-лесно:)УЖ:)
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #839 -: Септември 09, 2011, 23:13:54 pm »
Ей, като ви чета ме затресе треска и мен!
Ах, как ми лиспсва еуфорията по време на процедуратаааааааа!!!!!! А се зарекох повече ин витро да не правя  8)

Луда жена! 9-10 опита не ти ли стигат?


Хихихи! 9-10 не са, ама 5-6  :wink:

Ама вярно ми е мъчно от време на време за процедурата! Винаги и при всичките опити имам най-прекрасни спомени от чакането пред кабинетите, от разходките след прегледите, от приятелствата, които имам от там,  въобще от целия ми път до Варна и от престоя ми там!
Ами, обичам си я Варнааааааа!

А и нали бебета се правят с любов - та и аз така! И понеже все с пътуване си правим бебетата, та Злато много обича да пътува :lol: