0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #760 -: Септември 03, 2011, 13:57:35 pm »
Здравейте,момичета за съжаление днес новините не са много добри.От 11 яйцеклетки само 2 са се оплодили,а и те не са много качествени...Толкова много плаках,че нямам сили вече.Вчера бях изпълнена с надежда,а днес съм в лапите на отчаянието.Много ми е тежко,само се моля двете ембриончета да оцелеят до утре и да продължат да се развиват.Утре в 10 сутринта ще бъда в клиниката и ще знам дали изобщо ще има трансфер.Защо така се получи,уж всичко вървеше добре...Знам че трябва да мисля положително,но в момента ми е невъзможно.Все пак има още малък шанс да излязат по-силни от очакваното и да оживеят.Остава само да се моля,а нямам представа как ще издържа до утре...
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #761 -: Септември 03, 2011, 14:02:12 pm »
Ех, Теди :balk_145: толкова съжалявам...и все пак имате две ембриончета, не всичкое загубено още! Ще се моля за теб, дано, дано продължат да се развиват и някое от тях да те хареса за дълго в коремчето osi_1
Щастлива мама на трима :)
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #762 -: Септември 03, 2011, 14:12:53 pm »
Ех, Теди :balk_145: толкова съжалявам...и все пак имате две ембриончета, не всичкое загубено още! Ще се моля за теб, дано, дано продължат да се развиват и някое от тях да те хареса за дълго в коремчето osi_1
Дано Вени,моля се от цялото си сърце.А при теб всичко ще е наред,ще стискам силно палци!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #763 -: Септември 03, 2011, 14:28:44 pm »
Tеди,до утре има време малките геройчета да станат на големите борбени бебчета,така че горе главата и много вяра :).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #764 -: Септември 03, 2011, 16:08:40 pm »
И аз съм на мнението на мънки. И на мен Александров ми беше казал, че не вижда хубави ембриони за замразяване, а пък после замразил цели 3!

Няма да се притесняваш! При шефа всичко е малко, ама качествено. На мен от 19 яйца само 2 хубави ембрита ми направи, ама какви са ми юначета, ах, ще ми пробият корема тия дни :)
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #765 -: Септември 03, 2011, 16:52:29 pm »
И аз съм на мнението на мънки. И на мен Александров ми беше казал, че не вижда хубави ембриони за замразяване, а пък после замразил цели 3!

Няма да се притесняваш! При шефа всичко е малко, ама качествено. На мен от 19 яйца само 2 хубави ембрита ми направи, ама какви са ми юначета, ах, ще ми пробият корема тия дни :)
Монки,Киара благодаря ви за топлите думи и за куража!На вас на кой ден ви правиха трансфер?На 5 ден по големи ли са шансовете за забременяване и всъщност в какво се състои разликата между двата варианта?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #766 -: Септември 03, 2011, 22:12:38 pm »
Не съм много наясно, ала знам, че ако не се развиват добре гледат да ги сложат на 3-ти ден, защото все пак хранителната среда не е матка. А иначе, този екип предпочита трансфер на бластоцити, защото на 5-ти ден шанса да се захванат е по - голям. Според мен и на това се дължи успеваемостта на клиниката. В Сф например масово ги слагат на 3-ти ден, явно ембриолозите им не са достатъчно добри. И все пак не се наемам да гарантирам за мнението си.

п.п. Чела съм, че шанса за забременяване е най - голям с трансфер на един ембрион. Но въпреки всичко се полакомих и...
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #767 -: Септември 03, 2011, 22:29:08 pm »
Не съм много наясно, ала знам, че ако не се развиват добре гледат да ги сложат на 3-ти ден, защото все пак хранителната среда не е матка. А иначе, този екип предпочита трансфер на бластоцити, защото на 5-ти ден шанса да се захванат е по - голям. Според мен и на това се дължи успеваемостта на клиниката. В Сф например масово ги слагат на 3-ти ден, явно ембриолозите им не са достатъчно добри. И все пак не се наемам да гарантирам за мнението си.

п.п. Чела съм, че шанса за забременяване е най - голям с трансфер на един ембрион. Но въпреки всичко се полакомих и...

Киара,аз досега се рових и четох,отговорих си на много въпроси вече ми е ясно какво е бластоцсит и защо има по-големи шансове.За съжаление явно моите ембриони не се развиват(делят)добре,затова се налага трансфер на 3 ден,може би доктора се опасява,че няма да оцелеят до 5 ден...Ще видим утре какво ще кажат,дано да е станало някакво чудо и всичко да е ок с моите"дечица"
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #768 -: Септември 04, 2011, 00:33:18 am »
Станкова, няма да се притесняваш, имай вяра!
Моят Роско е от трансфер на 3-ти ден. Иначе съм имала на 5-ти ден трансфер на два бластоциста, но уви.....нищо хубаво не излезе от това. Деня на трансфера не е показател за успешния край на процедурата....историята познава и много бебчета родени от трансфер на 2-ри ден.
Успех, стискаме ти палци за борбени човечета!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #769 -: Септември 04, 2011, 07:46:57 am »
Теди, стискам палци! Дживотинче много точно е написала това, което си мисля и аз. За осем теми и многото пациентки в тях, аз прочетох колкото успешни опити на пети ден, толкова успешни и на трети ден. Очевидно е, че деня на трансфера не е показателен за крайния резултат. По-важно е да имаш едни силни и борбени ембриончета, които ти пожелавам от сърце :bighug:
Щастлива мама на трима :)
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #770 -: Септември 04, 2011, 08:16:43 am »
Теди, трансфер на пети ден дава възможност на доктора да подбере най-качествения ембрион, при теб са останали само двечки, така че няма смисъл да се чака до пети ден. Така че спокойно, в твоя случай няма значение дали ще е на пети или трети ден. Късмет!


Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #771 -: Септември 04, 2011, 13:06:00 pm »
Момичета за съжаление днес беше оцеляло само едно ембрионче и то разделено на две.Деня на пункцията се брои нулев т.е. днес е 2ден.Въпреки нищожния шанс от 10% решихме. да направим трансфер.За този ден би трябвало да се е разделило на 4, но при нас не е така...Много ми е тежко,моля ако някой има такъв случай завършил с успех да ми пише.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #772 -: Септември 04, 2011, 14:06:48 pm »
Теди :bighug:
Щастлива мама на трима :)
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #773 -: Септември 04, 2011, 15:27:15 pm »
Станкова, не губи вяра в себе си! Нещата ще се случат. Успех!

Направихте ли трансфера?
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #774 -: Септември 04, 2011, 15:59:14 pm »
Станкова, не губи вяра в себе си! Нещата ще се случат. Успех!

Направихте ли трансфера?
Да направихме го,Киара сложиха единствения ми ембрион,който обаче не се е разделил на 4,както е нормално,а само на две.Все пак не исках да се отказвам след всички мъки по стимулацията.Ако стане ще е истинско чудо.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #775 -: Септември 04, 2011, 23:11:39 pm »
...Много ми е тежко,моля ако някой има такъв случай завършил с успех да ми пише.
ТИ!
Не знам дали има друг такъв случай (най-вероятно има), но смятам, че ще си щастливка и ще ни зарадваш след 14 дни!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #776 -: Септември 04, 2011, 23:18:58 pm »
...Много ми е тежко,моля ако някой има такъв случай завършил с успех да ми пише.
ТИ!
Не знам дали има друг такъв случай (най-вероятно има), но смятам, че ще си щастливка и ще ни зарадваш след 14 дни!

Аз имам същото чувство. А напоследък много ми върви с пророчествата  :D Още от началото си знам, че вие двете с Невенчето ще сте бременни, така че сега чакаме :)
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #777 -: Септември 05, 2011, 09:56:23 am »
Много се извинявам,че се включвам,нито съм от Варна,нито правя ин витро, но Т.Станкова,да знаеш,че имаш и моите палци,силно стиснати!Успех!


Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #778 -: Септември 05, 2011, 10:08:42 am »
Много се извинявам,че се включвам,нито съм от Варна,нито правя ин витро, но Т.Станкова,да знаеш,че имаш и моите палци,силно стиснати!Успех!
Благодаря Жули малкото нещо в мен има нужда от много положителна енергия,за да оцелее!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #779 -: Септември 05, 2011, 10:12:34 am »
Имаш я миличка !  :bighug: :crossfingers: