0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #640 -: Август 08, 2011, 21:52:18 pm »
Здравейте на всички!Май доста активно се почива в тази темичка.От доста време никой не пише,дано някой все пак да се появи на линия та да ми даде малко инфо  :)Моля ако може да ми пратите точните единици на Гонал който се ползва за стимулация,защото Ани ми каза да си взема 2 пена по 900,но моят фармацевт ми иска по точни милиграми или и аз не знам какво точно,ако може някой да ми го напише точно както е написано на пена и за citrotide също..Много благодаря!
за гонал не зная, но мисля, че по градуирането на пен се ползва в "общия" случай 225 ед. на ден / аз бях с пурегон 100 +100 ед. на ден, ампули обаче/ и миссля, че е приблизително същото, след като са ти изписали 2 пен, но зависи от отговора на яйчниците - може да се наложи и повече или по- малко. Цетротида обикновено в нашата клиника е 5 инжекции, от 6 ден на стимулацията.
успех.
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #641 -: Август 08, 2011, 23:14:19 pm »
Здравейте на всички!Май доста активно се почива в тази темичка.От доста време никой не пише,дано някой все пак да се появи на линия та да ми даде малко инфо  :)Моля ако може да ми пратите точните единици на Гонал който се ползва за стимулация,защото Ани ми каза да си взема 2 пена по 900,но моят фармацевт ми иска по точни милиграми или и аз не знам какво точно,ако може някой да ми го напише точно както е написано на пена и за citrotide също..Много благодаря!


Гонал пен има от 900 ед. Единичните ампули Гонал са по 75 ед. От 900 ед. излиза по на сметка, затова Ани ги препоръчва. От тези 900ед. ти ще имаш дневна доза, която ще ти определят при започване на стимулацията. Ако не ти се взима наведнъж Гонала - вземи си един пен за начало и като си разбереш дозата, можеш да си сметнеш горе-долу още колко ще ти трябват и да си ги набавиш! Стига да ги имат в наличност, да не стане така, че да няма в момента. За Цитротида не мога да дам инфо, защото не съм го ползвала.

Пожелавам ти успешна процедура, но преди това разпусни лятото с плаж, море....  :lol: За да имаш сили и весело настроение септември месец :wink:  :lol:
Най-готиния екип е в АГ-то, така че - споко - всичко ще ти обяснят до най-малката подробност!
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #642 -: Август 08, 2011, 23:20:23 pm »
Не зная какво повече му трябва на фармацевта - точно така пишеше и на моята рецепта Gonal-f 900 IU pen. Това е писалка,готова за инжектиране, с включени игли. Това е най-удобния според мен начин да слагаш Гонал, защото писалката е разграфена и само нагласяш необходимата доза, която може да се промени по време на стимулацията. На рецептата също точно ще ти напишат за Cetrotide 0.25 mg прах и разтворител за инжекционен разтвор. Те се смесват преди инжекцията. Ани подробно ще ти обясни и ще ти сложи първата инжекция. Ние с мъжо доста се забавлявахме докато се научим :)))) Успех!
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #643 -: Август 09, 2011, 02:57:31 am »
Благодаря на всички за информацията!И аз ще се отдам малко на плажуване и средата на другия месец ако всичко е наред -стартирам.Весело лято на всички  :surfinga:
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #644 -: Август 09, 2011, 12:56:13 pm »
Хе хе ,я направо едно яко разпускане  :surfinga: преди старта! А за Гонали и цитродиди ще мислиш като наближи септември! нещата там са толкова прости,че и сама ще се учудиш  8O! въобще не ги мисли! Успех и приятно плацикане в морето! :lol: :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #645 -: Август 16, 2011, 23:54:10 pm »
Здравейте момичета и Рачо:))Казвам се Теодора на 30г,имам дъщеря на 10г и от 2 се мъчим за братче,ама...Аз се включвам в темата,защото май ще откривам сезона есен-зима 2011 в АГ ВАРНА:))До три дни започвам стимулация за първото ми инвитро при д-р Александров(след две неуспешни инсеминации при доц.Маркова)Дано да имам късмет и да повлека крак,та да завалят добри новини в темата,както се казва на есен с песен,ако забременеем септември,ще раждаме май ,какво по-хубаво от това?!Май се размечтах,ама то поне мечтите са безплатни:)))Имам много притеснения и въпросителни,но се надявам доктора да ми обясни всичко.Аз късно намерих тази тема,та пописах малко и по другите :oops:И с риска да се повторя ,ще си питам и тук.Ани ми каза да и се обадя като ми дойде(очаквано на 19.08)обаче днес ме боли корема и мисля,че тази нощ ми дойде,ако наистина се окаже така и е рано сутринта към 4-5,това първи ден ли се брои?Откога трябва да започна стимулацията,от утре или от други ден :ask:Доста съм далече от Варна,поне 6 часа път,та се притесних,ако трябва ад започна от утре дали ще успея...Каръшка работа иначе съм като часовник,а този път май ще избързам доста...Хотела ми е запазен от 19,ама това да му е кусура,бели кахъри.То само да стане голямата работа,всичко друго е без значение.Сигурно досадих,ама съм много развълнувана!Ако има и други момичета,които са с моите дертове да ми пишат,да си даваме кураж:)))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #646 -: Август 17, 2011, 08:11:19 am »
T.Stankova добре дошла и дано не се задържиш дълго в тази тема  :) Като ти дойде, както ти е казала Ани и се обади и тя ще ти каже кога да си във Варна. Не е задължително да започнеш на първи ден от цикъла, при последния ми опит стимулацията ми започна на 3-ти ден, бях по къс протокол. Затова спокойно обади се на Ани и тя ще ти каже как действате!
Ако имаш въпроси питай. Много стиснати палци и успех!
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #647 -: Август 17, 2011, 09:43:43 am »
T.Stankova добре дошла и дано не се задържиш дълго в тази тема  :) Като ти дойде, както ти е казала Ани и се обади и тя ще ти каже кога да си във Варна. Не е задължително да започнеш на първи ден от цикъла, при последния ми опит стимулацията ми започна на 3-ти ден, бях по къс протокол. Затова спокойно обади се на Ани и тя ще ти каже как действате!
Ако имаш въпроси питай. Много стиснати палци и успех!
[/q
Благодаря ти,Ангелина,пожелавам си ,като твоята лентичка от другия месец:)))И на мен доктора ми каза,че ще съм по къс протокол.Знаеш ли дали има значение в колко часа се започва стимулацията,дали ако тръгна в 6 сутринта и съм във Варна към 12 на обяд ще е ок или трябва по рано?Трябва ли да си нося чехли и нощница за пункцията?Всъщност колко дни трае стимулацията по късия протокол?И каква е крайната сума на всичко,та да съм подготвена.Още веднъж ти благодаря и лека бременност ти желая?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #648 -: Август 17, 2011, 10:17:11 am »
Предполагам няма значение в колко часа ще започнеш процедура, но за да ти е спокойно питай Ани. За пункцията ти трябват чехли, нощница и чаршафи, не че ако нямаш, няма да ти намерят някакви :D. От началото на стимулацията до пункцията минават около 12 дни, плюс минус 1, 2 дни в зависимост от това как реагираш на лекарствата. Това е в общия случай, сигурно си има и изключения. Крайната сума зависи от лекарствата, дози назначени ли са ти?
Късмет на всички в есенната сесия. Да ви кажа д-ра не можеше да насмогне да изроди всички дето забременяхме миналата есен :D :D :D.


Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #649 -: Август 17, 2011, 10:17:24 am »
Няма определен час за започване на стимулацията. Аз лично съм отивала сутринта, но съм минавала към обяд на първия ден от стимулацията. Тогава съм си била първата доза гонал, другата вечерта, а от следващия ден - сутрин и вечер.
За пункцията си гладна и жадна, носиш си чехли, нощница и чаршафи. Възглавници и одеала има.
Стимулацията по къс протокол като дни зависи от това как реагираш на лекарствата-може да е 10-11-12 дни, различно. Стандартно по протокол мисля че беше 12 дни от началото до пункцията, дано не бъркам.
А за това каква ще е крайната сума , зависи от много неща - на каква дневна доза ще си, какви лекарства ще ти бъдат включени в протокола, дали оплождането ще е инвитро или ИКСИ. При нас първия път с изследванията стигна до 5000 лв., втория път 4000 лв.
Успех!

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #650 -: Август 17, 2011, 10:27:41 am »
Няма определен час за започване на стимулацията. Аз лично съм отивала сутринта, но съм минавала към обяд на първия ден от стимулацията. Тогава съм си била първата доза гонал, другата вечерта, а от следващия ден - сутрин и вечер.
За пункцията си гладна и жадна, носиш си чехли, нощница и чаршафи. Възглавници и одеала има.
Стимулацията по къс протокол като дни зависи от това как реагираш на лекарствата-може да е 10-11-12 дни, различно. Стандартно по протокол мисля че беше 12 дни от началото до пункцията, дано не бъркам.
А за това каква ще е крайната сума , зависи от много неща - на каква дневна доза ще си, какви лекарства ще ти бъдат включени в протокола, дали оплождането ще е инвитро или ИКСИ. При нас първия път с изследванията стигна до 5000 лв., втория път 4000 лв.
Успех!

Благодаря ви момичета,полезна информация ми дадохте,за чаршафите нямаше да се сетя със сигурност!Само се тревожа,сега пък си мисля,ако ми назначат лекарства(още нямам такива)и трябва да ги започна същия ден,има ли вероятност да ги няма в аптеките и всичко да се провали?Сиска аз и досега не мога да разбера каква е разликата между ин витро и ИКСИ :oops:Има ли някой ,който ще започва стимулация тези дни или аз наистина съм първа?Добре,че е темата та ад си почине мъжа ми от вечните ми приказки за пункции и други плащеши го неща,тук поне има с кой да си споделям:)))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #651 -: Август 17, 2011, 10:33:55 am »
Спокойно за лекарствата, дори и да ги няма ( а във Варна има няколко аптеки, които поддържат наличност), при Ани и Малена винаги има някакви останали количества, ще успееш ако се наложи да "закърпиш" няколко дни.
Писала съм и в другата тема, погледни.
И на мен инвитрото ми изглеждаше почти " извънземно ", но няма нищо страшно, просто мотивацията към крайната цел е толкова силна, че всичко друго се забравя и няма значение.
 :wink:

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #652 -: Август 17, 2011, 12:03:32 pm »
Добре дошла ,t.stankova! Няма да се притесняваш за нищо,питай каквото те вълнува. Отговори ще получаваша по няколко на веднъж,възможно най-бързо! Тук момичетата са много отзивчиви! :wink:
да си призная,малко ми се насълзиха очите като прочетох въпросите на Станкова! :wink:някак си сантиментално ми стана :lol: :lol:! Какви "патета в калчища" :balk_160: :balk_159: :balk_146:/е няма емитикон за пате :lol:/бяхме. А сега какви сме "специалисти" всички! :balk_172: И между всички процедури,стимулации,размяна на лекарства и съвети се появиха много бебета.  виртуално празнувахме раждания ylinfant, рождени дни :happy_birthday_1: и сватби :married: И в цялата тази суетня се родиха и много приятелства,съвсем не виртуални ,а твърде истински.може би по-истински от всички! Нали е хубаво??

п.п. добре че, t.stankova, размърда темата с въпроси относно своята процедура,че то от толкова бременни тука ,темата беше заприличала на реклама на памперси! :bighug: каквито ще са и нейните вълнения след около 9 месеца!  
« Последна редакция: Август 17, 2011, 12:08:52 pm от ra40 »
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #653 -: Август 17, 2011, 14:24:14 pm »
И в цялата тази суетня се родиха и много приятелства,съвсем не виртуални ,а твърде истински.може би по-истински от всички! Нали е хубаво??

Еее, Рачо, все си мисля, че няма да ме просълзиш, но...
Хубаво е , наистина , толкова красиви и истински моменти не съм изживявала с другите си приятели :bighug:

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #654 -: Август 17, 2011, 16:17:46 pm »
Здравейте на всички :hello: още една "новобранка" във форума. От доста дълго време ви следя, реших и аз да се включа във веселата ви групичка. Правих първи опит инвитро май месец при д-р Александров, но неуспешен. Замръзиха ми два отлични ембриона, както се изрази доктора. И сега септември месец се мятаме във втория опит. Ще ми дадете ли съвет какво да правя - дали да пробваме със замръзените ембриончета, т.е. чували ли сте за успешна бременност със замръзени. Благодаря Ви предварително
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #655 -: Август 17, 2011, 17:26:56 pm »
Добре дошли на новобранките и дано не се задържите дълго!Вече се бях притеснила,че ще съм самичка септември  :wink: Роска,според мен си заслужава да се пробваш със замрезени ембриони,дори мисля ,че някъде в зачатие бях чела цяла тема за бременни след трансфер на замразени ембриони.Успех!
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #656 -: Август 17, 2011, 18:38:16 pm »
Добре дошла ,t.stankova! Няма да се притесняваш за нищо,питай каквото те вълнува. Отговори ще получаваша по няколко на веднъж,възможно най-бързо! Тук момичетата са много отзивчиви! :wink:
да си призная,малко ми се насълзиха очите като прочетох въпросите на Станкова! :wink:някак си сантиментално ми стана :lol: :lol:! Какви "патета в калчища" :balk_160: :balk_159: :balk_146:/е няма емитикон за пате :lol:/бяхме. 
ЕЕЕ,Рачо дано се сбъднат пожеланията ти и аз да нямам време да стана специалист,като вас!И не ми се смейте на "умните"въпроси,реших да питам тук ,че да не се излагам пред докторите:)))Желая успех на всички,аз като започна стимулацията ще пиша да ви информирам.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #657 -: Август 18, 2011, 09:07:16 am »
t.stankova здравей,

Аз също започвам процедура този месец. На 25-26ти август очаквам да ми дойде и отивам да ми правят изследвания, сондиране и т.н. да ми определят протокола, така че ще си обменяме информация, надявам се. Ох, много се вълнувам :)
« Последна редакция: Август 18, 2011, 09:12:51 am от *Надежда* »
Щастлива мама на трима :)
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #658 -: Август 18, 2011, 09:33:22 am »
t.stankova здравей,

Аз също започвам процедура този месец. На 25-26ти август очаквам да ми дойде и отивам да ми правят изследвания, сондиране и т.н. да ми определят протокола, така че ще си обменяме информация, надявам се. Ох, много се вълнувам :)
Здравей,Надежда знам точно как се чустваш,аз от вълнение не мога да спя,а ако успея постоянно сънувам бебета:)))Аз утре тръгвам за Варна и в събота или неделя започваме,много лошо ,че се пада през уикенда ,но четох по форумите,че доктора ходел и през уикенда,дано да е така!По времето,което ти ще започнеш,аз още ще съм там,така ще сигурно ще се засечем.Тъй като аз съм първа ,ще ти разказвам всичко,та да не си притеснена.Ще видиш,че всичко ще е наред и ще повлечем крак,та да се напълни темата с бебета:)На теб първа бременност ли ти е?Разкажи малко за себе си.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Ин Витро АГ- Варна 8
« Отговор #659 -: Август 18, 2011, 10:03:40 am »
Здравей t.stankova,

На 35 съм, имам дъщеря на 14г. Много ще се радвам да се запознаем :D Знам, че ще имаме доста трудни моменти, но дано края да е щастлив както за нас двете, така и за всички момичета, които ще стартират процедура в АГ Варна!
Щастлива мама на трима :)