0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #960 -: Април 14, 2011, 09:00:11 am »
Боби, много се радвам че вашите резултати са добри  :D Да имаш чудесна бременност без повече притеснения  :wink:

Ани, леко раждане днес  :kiss: и прекрасна среща с новият човек!

Момичета, лека по лека се насочвам вече към избор на болница. Днес си записах час за преглед при д-р Колева в Токуда. За избор в МД ще изчакам прегледа при д-р Тимева да ме насочи. Все се надявам да не се налага да ходя в нито една от двете и да мога да устискам до финал, за да родя в Щерев, но както се казва - това си е Божа работа  :)
По въпроса за обувките в къщи, до сега винаги съм била много толерантна в това отношение, но от началото на бременността нещата се промениха  :wink: и мисля така да останат още дъълго време. Имам един килим в/у паркета, който мисля да разкарам. Все ми се струва, че колкото и да се поддържа, в него се задържа прах и не е много подходящ при бебета.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #961 -: Април 14, 2011, 09:09:00 am »
 Еlenka,на  мен ще ми е интересно да прочета/видя материалите за кърменето.Не мисля,че е проблем да ги публикуваш.

 В БГ според мен най-страшното ,което могат да донесат мръсните обувки е Тенията.Сигурно има и много други , но това ме ужасява. Е да , обаче хората дори и да се събуят , обувките си остават в коридора и бактериите с тях . НЯМА НАЧИН да ги събувам пред асансьора обаче или пък да почна да търкам след тях преди да ги посрещна и настаня . За това съм решила да огранича коридора в тази част и със сигурност ще имат право на избор - калцунки или пантофи - те ще си решават.

 Децата са  ни най-важното нещо, но пък живота на хората извън къщите ни не се върти около нашите юнаци...
 Между другото бременната жена е с 5 пъти по-силен имунитет от небременната . При мен единственото,което се промени като хигиена в тези месеци е по-стриктното миене на ръце и то най-вече защото честичко пипам куче и парцал за под...
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #962 -: Април 14, 2011, 09:41:27 am »
И аз се присъединявам към това, което мими26 казва - при мен кърменето също се получи супер лесно и безболезнено. Нямах абсолютно никакви проблеми. И аз взимам Бобо в леглото за сутрешното кърмене, за да си доспим, че не ми се става в 6. Не винаги се получава така, но, според мен, си заслужава да се направят усилия в тази посока. Без да изпадате в крайности и да го правите на всяка цена, разбира се!

Елена, ако искаш, пусни линковете в съответната тема в подфорум Хранене и захранване на бебето ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #963 -: Април 14, 2011, 09:42:50 am »
Ето снощи например Криси искаше да го гушкам на 2 пъти, вечертя валя дъжд с гръмотевици и явно изживя нещата и страха и насън. Трябва да го оставя да се разплаче ли, без да го видя какво иска? Ми не мога.
Е не не, това е различно, ако ги е страх. Аз понеже се сетих как свекърва ми се оплакваше колко ужасен бил за гледане мъжа ми като малък и как в 1:30 посред нощ си играели с топка :-). Аз като я видях как гледаше Ивана и ми стана ясно защо мъжът ми е бил толкова труден. 

дидон на бременната жена имунната система е намалена ( поне в някои аспекти), за да не отхвърли плода, който иначе би бил приет като чуждо тяло. Затова и при бременните има повече гъбични инфекции. За тенията пише, че 85% от овчарските кучета я имат. А много хора имат овчарки. Значи не е толкова просто заразяването и не е просто от довличане с обувки.Важното е да се мият ръцете преди хранене, да се мият плодове и зеленчуци и съответно, ако има контакт с кучета да се пази добра хигиена.

mishanta , аз това казах, че при нас няма кал, а ако има естествено е да не влезна да накалям на някого мокета. Никой не би го направил, според мен. А и не виждам и нищо лошо в калцуните.Обаче да речем, че е сухо, я си представи примерно официална вечеря и мъжът по костюм и по чорапи.

Според мен има си някои основни хигиенни правила, които ако се спазват няма проблем да не се зарази детето от нещо опасно.Най-важното е миенето на ръцете. По-добър начин за предотвратяване на зарази няма. Аз си чистя плота със спит, чистя банята и мивките с разтвор на белина и пода си мия с вода или с някакъв препарат за под - не смятам, че е необходимо да си превръшам къщата в операционна обаче или да не позволявам на детето нищо да не пипа.
« Последна редакция: Април 14, 2011, 09:46:12 am от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #964 -: Април 14, 2011, 09:47:14 am »
Забравих - Боби, много се радвам за хубавите резултати!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #965 -: Април 14, 2011, 10:21:52 am »

дидон на бременната жена имунната система е намалена ( поне в някои аспекти), за да не отхвърли плода, който иначе би бил приет като чуждо тяло. Затова и при бременните има повече гъбични инфекции. За тенията пише, че 85% от овчарските кучета я имат. А много хора имат овчарки. Значи не е толкова просто заразяването и не е просто от довличане с обувки.Важното е да се мият ръцете преди хранене, да се мият плодове и зеленчуци и съответно, ако има контакт с кучета да се пази добра хигиена.



  Съгласна съм Боби! Това с имунната система го казвам по повод това,че някои бременни малко се панират,че  ще ги хване всичко,а то не е така. не говоря за частните случаи,един от които е този ,за който говориш ти...
  А тенията, ми да,точно това е ,че  това за мен е едно от ужасяващите неща,а то може да се хване не само от мръсните обувки.Именно и по тази причина няма да изпадам в крайности с "патъците"... :)
 Между другото статистика показва ,че за съжаление повече заболяли от тази болест са хора, които нямат домашни любимци...
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #966 -: Април 14, 2011, 10:45:49 am »
Ето снощи например Криси искаше да го гушкам на 2 пъти, вечертя валя дъжд с гръмотевици и явно изживя нещата и страха и насън. Трябва да го оставя да се разплаче ли, без да го видя какво иска? Ми не мога.
Е не не, това е различно, ако ги е страх. Аз понеже се сетих как свекърва ми се оплакваше колко ужасен бил за гледане мъжа ми като малък и как в 1:30 посред нощ си играели с топка :-). Аз като я видях как гледаше Ивана и ми стана ясно защо мъжът ми е бил толкова труден. 

дидон на бременната жена имунната система е намалена ( поне в някои аспекти), за да не отхвърли плода, който иначе би бил приет като чуждо тяло. Затова и при бременните има повече гъбични инфекции. За тенията пише, че 85% от овчарските кучета я имат. А много хора имат овчарки. Значи не е толкова просто заразяването и не е просто от довличане с обувки.Важното е да се мият ръцете преди хранене, да се мият плодове и зеленчуци и съответно, ако има контакт с кучета да се пази добра хигиена.

mishanta , аз това казах, че при нас няма кал, а ако има естествено е да не влезна да накалям на някого мокета. Никой не би го направил, според мен. А и не виждам и нищо лошо в калцуните.Обаче да речем, че е сухо, я си представи примерно официална вечеря и мъжът по костюм и по чорапи.

Според мен има си някои основни хигиенни правила, които ако се спазват няма проблем да не се зарази детето от нещо опасно.Най-важното е миенето на ръцете. По-добър начин за предотвратяване на зарази няма. Аз си чистя плота със спит, чистя банята и мивките с разтвор на белина и пода си мия с вода или с някакъв препарат за под - не смятам, че е необходимо да си превръшам къщата в операционна обаче или да не позволявам на детето нищо да не пипа.
Боби изцяло съм на твоето мнение, харесва ми как си го написала. Аз мразя изпадането в крайности от всяко естество и едвам се въздържах досега да не взема отношение, обаче с риск да ме охулят, ще си кажа-едва ли залитането до такава степен е от полза, все пак не гледаме стайни цветя. Карането на близки и не дотам близки хора да се събуват, особено когато сме ги поканили, за мен е израз на лошо възпитание, би ми било най-малкото неудобно да го направя. Впрочем това се възприема така не само на другия континент, както бяхте писали, а и навсякъде в Европа-обратния вариант се случва само в Ориента, към който явно за жалост спадаме.
За идващи майстори в къщи, варианта с калцуните е удобен, пък и да се сърдят какво ти пука, но пак не бих ги карала да се събуват, иначе рискуваш и да ти осмърдят къщата на чорапи-хайде мерси :D
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #967 -: Април 14, 2011, 10:53:44 am »
shanoar, явно Западна Европа за теб спада към Ориента, щото примерно ми е интересно как ще влезеш в дома на един австриец с обувки. Те и пантофи няма да ти предложат, апропо.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #968 -: Април 14, 2011, 11:03:15 am »
Мир, харе-кришна и т.н! Всъщност не спорим за нищо, а всеки разказва как постъпва самия той - обусловено от местонахождението, навиците, жилището и др., нали :-) Реално, всички малчовци са живи и здрави и да продължават да са така - явно различните хигиенни режими си работят:-) Аз например съм яла цяло лято на годинка фасовете по плажа, като прахосмукачка, въпреки всички усилия на майка ми - пък на, дори цигарите отказах преди повече от 5 години :-)
Много щастлива среща на Ултра днес! И на Боби резултатите са чудесни (не че очаквахме друго)!
Иффи, а защо трябва да "дочакваш" да родиш в Щерев? Не можеш ли направо там, ако искаш? Аз да си кажа, като питах Савова към кой доктор в Токуда да се насоча, тя директно каза, че всички били много добри и на, със затворени очи се докопах до най-младия красавец; кво да се прави, късмет :D
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #969 -: Април 14, 2011, 11:07:12 am »
Мисля, че в Щерев отказват да израждат, ако си под някакви седмици, заради бебетата. Обикновено обаче май пращат майките в Тина Киркова.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #970 -: Април 14, 2011, 11:07:34 am »
Боби, браво за хубавите резултати.
Елена, по принцип съм чела, че малките човечета също усещат миризми, чуват и дори ако има насочено светлина към корема ти даже и можели да виждат - е говорим за сенки, а не ясно виждане. Незнам колко е вярно, но това съм чела :D.
Ултра, хубава среща с малкото съкровище.
Що се отнася до събуването - за всеки си е различно. Моите познати и роднини, които ми идват на гости до момента сами си се събуват. Нито съм ги молила, нито съм ги карала. Но и пък и аз като ходя на гости се събувам - не ми пречи. Майсторите влизат с обувки, като след тях минавам с парцала. Но пак казвам при всеки си е различно.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #971 -: Април 14, 2011, 11:15:14 am »
Апропо, турците са стигали до Австрия и до там са хубавите сладкиши. Обаче на мен ми е чудно, как изобщо ще влезеш без покана в Австрия. Колкото за другото не съм убедена. Да не си ходила на гости у българи, извинявай?
Именно навика да се събуваме, дори без покана е ориенталски-казвам го без да обиждам никого, това е факт.
« Последна редакция: Април 14, 2011, 11:18:05 am от shanoar »
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #972 -: Април 14, 2011, 11:29:28 am »
shanoar, това, че турците са стигали до Австрия не я прави Ориент, по мое мнение. Хубаво е и, когато правиш някакви изказвания да си поне малко наясно със ситуацията - западноевропейците (не просто австрийците) са известни с това, че те карат да се събуваш при гостуване. Мои познати австрийци дори канеха гостите си в кухнята, след като си бяха ремонтирали хола, за да не им го хабят. Иначе, ти си прави каквото си знаеш, никой не те критикува и не ти дава акъл как да си гледаш детето. Но се въздържай да даваш оценки за възпитанието на другите - това, че не си съгласна с нещо, не означава, че непременно си права и с по-добро възпитание.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #973 -: Април 14, 2011, 11:39:15 am »
Откъде пък накъде намеси възпитанието, нито съм казала нещо за него, нито ще го направя, това с което си написала че са известни западно-европейците е смехория, така че смятам че съм по-наясно от тебе със ситуацията. Не прави генерални изводи само от гостуване в едно семейство. Пиша, понеже имам опит в това отношение и те моля да се въздържаш да ми правиш разбор на нещо което не съм правила, а именно да обсъждам възпитанието на другите, иначе ако искаш карай всички, които идват у вас,  да се събуват на асансьора, все ми е едно.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #974 -: Април 14, 2011, 11:45:57 am »
Карането на близки и не дотам близки хора да се събуват, особено когато сме ги поканили, за мен е израз на лошо възпитание, би ми било най-малкото неудобно да го направя.
Ох, за последен път общувам с теб, но нека ти покажа какво си написала.

Работя с хора буквално от цял свят и имам близки контакти с не един и двама западноевропейци, но, разбира се, ти знаеш най-добре. Айде, със здраве.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #975 -: Април 14, 2011, 11:55:48 am »
Е не, това е моето лично мнение за ситуацията, отнася се лично за мен, а не е констатация за нечие възпитание. Явно си се почувствала засегната, от нещо което не те засяга в случая. Лошото на общуването във форум е буквалистиката, тъй като не познаваш човека насреща реално. Например това за сладкишите беше майтап, обаче някой може да се впрегне и по този повод, нищо чудно.Колкото за контактите и аз ги имам достатъчно, не мисля да си ги мерим-хайде със здраве и от мен
« Последна редакция: Април 14, 2011, 12:05:57 pm от shanoar »
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #976 -: Април 14, 2011, 11:58:09 am »
....
Иффи, а защо трябва да "дочакваш" да родиш в Щерев? Не можеш ли направо там, ако искаш? ....

Ако избързат мъниците преди 36-та г.с. ще ме насочат към МД или Токуда /по скоро май в МД, но това ще го уточня с д-р Тимева във вторник/ Та от тази гледна точка, сега се ориентирам към избор на лекар и болница при евентуално такова развитие на събитията. Иска ми се да не се стига до там.. но това вече не зависи от мен  :?
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #977 -: Април 14, 2011, 12:06:25 pm »
моля ви се не се карайте. преди всичко важните неща: Боби честити прекрасни резултати. дано никакви тревоги няма оттук нататък :)

по повод спирането на нощното кърмене вчера ни казаха, че между 2 и 6 сутринта било най-важно да се стимулират гърдите, поради някакви особености в производството на млякото. съжалявам, но не запомних точно какви протеини се стимулират. като цяло казаха, че това е двойна стимулация на гърдите и много помага за млекопроизводството:)

малко обезсмисля идеята да спиш през това време, но пък ако му даваш АМ пак трябва да ставаш, не знам.

ултра стискаме палци

ще пусна линковете за кърмене във форума за храненето, благодаря за идеята, тук ще ви пусна само тези, които са за бременност и раждане, дано да са ви интересни.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #978 -: Април 14, 2011, 12:08:14 pm »
Боби, чудесна е новината за добрите резултати! :D Сега спокойна бременност до края :)

За буденето - може да ти е чудно, обаче защо да си го измислям :wink: :lol: Като казвам, че аз нямам нормална нощ сън от 4 години (щерката почна що годе нормално да спи около третата година, но тогава пък сънът вече беше роден) и будене има за какво ли не, говоря съвсем буквално.
Да пишка - може и сама, но задължително първо ще ме събуди да ми каже, да и доналея вода, изплашена от нещо, много често дори спяща, но изправена в леглото и нещо говори, понякога просто иска да я гушна и т.н. Друго, което съм забелязала при моите деца с абсолютна сигурност е, че банята ги превъзбужда, вместо успокоява,затова вече никога не къпя вечер. Т.е. аз правя всичко, за да има предпоставки за добър и спокоен сън, но факт е, че и двамата спят много леко и се будят много често. Каквато и да е причинта - глупава, не глупава, аз трябва да стана и да видя за какво става въпрос.
Но, пак казвам, има и деца с много здрав сън. На племенниците ми майка им, и тя като теб все ми вика, че не можела да разбере, защо няма да искат да заспиват  и после за какво толкова ще се будят. И как да разбере, като нейните деца от бебета спят по часовник, чак можеш да си го свериш по съня им. Отиваме да вечеряме навън, доспива им се и прави може даже да заспят. Ама моите не могат така, ще се изнервят и колкото и да им се спи не могат да заспят навсякъде. Деца различни, приемете го  и не правете такива заключения, че не може еди си какво :lol: Щото мен още ме е срам, че давах настъвления на една съфорумка, ама после дойдох на нейната и разбрах за какво говори :wink:

Като имаща опит и с кърмене, и с хранене с АМ, за мен второто е много по-трудоемко и отнемащо време, макар и да съм кърмила на поискване. Нищо по-лесно няма да си сложиш детето на гърдата, без да миеш и изваряваш, топлиш вода, бъркаш мляко. Болезненост има наистина в началото, неприятно е, но е временно и минава. За кърменето трябва много мотивация.
« Последна редакция: Април 14, 2011, 12:15:45 pm от tzvetenze »
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #979 -: Април 14, 2011, 12:14:24 pm »
  :lol: :lol: :lol:
 Имаме точно още една страница да поспорим
   :lol: :lol: :lol:
 после пускат нова тема...

 Това в кръга на шегата...Да кажа за себе си...ми предполагам ,че детството ми дава отражение на сегашните ми възгледи за нещата.Като се събрахме с моя мъж ми правеше огромно впечатление , че мие ръцете си постоянно.Струваше ми се прекалено.Непрекъснато му разправях как като малка съм хапвала всичко от земята , ако успея да го вдигна до три  :) ,освен сладоледа ,че някак не се получаваше.А той милия дори не беше чувал тази реплика "брой до три "
 Другото,което си спомням от детството ми е,че гостите не ги събувахме,а спомняте ли си как на всички къщи подовете бяха покрити с МОКЕТИИИИ 8O , страхотни изтривалки за обувки.Правиш две крачки в коридора и обувките вече са чисти  :lol:

 Нека всяка от нас избере най-практичния  и удобен начин за нея начин да се справя с хигиената . Аз моя го споделих, за да може ако допадне на друг да заимства от мен...Гледам хем да върши работа,хем да ми улесни живота.Не мисля да се превръщам в стража и слугиня в едно от най-любимите ми места,а именно къщата ни

 Ужас,точно в най-студения ден от седмицата ми се налага да мая гащи по улиците.Днес сме на ЖК.Ще видя бебчо,е не точно ,че при този доктор ехографа не е като в Малинов,даже май няма и да разбера колко е натежал   :( ,но поне ще видим дали още се дупи или вече е с главичката надолу