0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #900 -: Април 11, 2011, 23:23:02 pm »
Вижте сега - разбирам, че свеки напира да идва, ама да ти се изтърсят около 50 човека колеги ... Е, това не го разбирам. Не ми се е случвало на мен, но една колежка много напираха да я посещават. Едва ги възпряхме.  :lol:
Но и аз имах гости непрекъснато. Въпреки това никой не се беше осмелил да дойде без да ме пита преди това дали може.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #901 -: Април 11, 2011, 23:30:16 pm »
Тюх, аз си мислех, че посещението двете роди в болницата си е чисто БГ патент. А то не било :(
Освен майка ми и таткото, няма да имам други посетители. Останалите ще се задоволят с посещение в къщи някой ден :D

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #902 -: Април 11, 2011, 23:46:50 pm »
аз пък имам другия проблем, няма много кой да дойде да ме види, не че е проблем, но понякога е приятно да знаеш, че хората поне опитват и имат желание.

камбозола, мерси за поясненията, мен това, което ме притеснява е, че вкъщи се ходи с обувки и според мъжа ми нямало нужда това да се променя, пък и да се събуват хората, входната врата е точно в средата на коридора и при всички положения не може да се изолира място където да се събуват хората, та си мислех, че може би само прахосмукачка няма да е достатъчно, особено като тръгне да пълзи и вероятно минаването с пароструйка от време на време може да е добра идея.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #903 -: Април 12, 2011, 00:34:30 am »
Хехе... Еленка, при нас също няма кой да дойде  :lol:, затова си "поръчахме" баща ми от Бг. Между другото, в Окръжна болница - Пловдив не пуснаха дори мъжа ми да ни види.
Сами ми се губи...
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #904 -: Април 12, 2011, 02:41:47 am »
о, тъжният живот на емигранта :wink:. но е истина, че тук са много по-гъвкави в това кого и по колко време пускат. само по време на ядене не пускат гости, защото било много важно да се храним. на мен лично ми харесва това, че са доста по-гостоприемни и разбиращи, че имаш нужда от близките си. а иначе, който не иска да го безпокоят, затова са ни мъжете да ни пазят от натрапници. или поне се надявам, че има едни, от които мъжа ми не знам дали ще ме опази (те са негови приятели) ще идват малко преди да родя (идеята да ми дойдат когато бебето е на няколко седмици хич не ми хареса) и тя отсега ми обяснява, че част от работата й е да помага на хората с дишането и да ги учи да дишат. не знам може нещо днес да са ме хванали дяволите.

исках да питам - можем ли да ползваме лиотон гел (хепарин), че нещо на единия ми крак вените никак не ми харесват и ме понаболява, особено от онези дни като стоях на стол повече време.

а за хемороиди ползвате ли нещо, тук казват, че може да се ползва крем, ама аз не мога да си спомня имаше нещо от "бабините" лекове, което съм правила преди и помагаше, ако някоя има идеи ще съм благодарна.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #905 -: Април 12, 2011, 06:15:22 am »
Камбозолка, твоето са си утежняваши обстоятеслтва :-). Аз нямам домашни животни, така че е различно. Ако имах съвсем по друг начин щях да разсъждавам. Едно време като имахме куче в къщи, не смогвах да му изчистя космите без да имаме бебе, пък ми е трудно да си представя колко работа е като има и малко човече.

При мен като раждах майка ми и мъжът ми чакаха в коридора ( то може и да присъстват, ама аз ги изгоних, а и те не държаха). После дойдоха да ме видят поне 5-6 колежки и накрая за какпак и шефа. Една колежка много ми помогна с кърменето.При мен така се получи, защото болницата е свързана с работата и им е много удобно. Иначе предполагм, че нямаше да дойдат.   Все пак много мило ми стана, но бих предпочела,ако се бяха организирали да дойдат заедно накуп, защото така вярно, че нямаше хаос, ама пък целия ден се влачиха и аз не намерих време да си почина.

Б.


  
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #906 -: Април 12, 2011, 08:26:45 am »
Тюх, аз си мислех, че посещението двете роди в болницата си е чисто БГ патент. А то не било :(
Освен майка ми и таткото, няма да имам други посетители. Останалите ще се задоволят с посещение в къщи някой ден :D

А ти обикаляше из етажите на АГ  :wink:
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #907 -: Април 12, 2011, 09:27:06 am »
Привет,Elena B за хемороидите днес ще ходя при Доктора да видим как са юнаците и ще питам за някакъв лек,че и на мен ще ми трябва май и ще ти кажа,а за мазането на краката някъде четох бременните да се мажат в камфор и ментол.За момичетата на финала много стиснати  :crossfingers:.Днес ще питам док.за дата на секциото,ако не ми каже "рано е още" де,че Туци да ме прибави в така дългоочаквания списък :P.Прекрасен ден на всички :D
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #908 -: Април 12, 2011, 10:18:49 am »
Тюх, аз си мислех, че посещението двете роди в болницата си е чисто БГ патент. А то не било :(
Освен майка ми и таткото, няма да имам други посетители. Останалите ще се задоволят с посещение в къщи някой ден :D

А ти обикаляше из етажите на АГ  :wink:
Малееееее, вярно :oops: Нахално човече съм била :wink:

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #909 -: Април 12, 2011, 10:32:29 am »
Тюх, аз си мислех, че посещението двете роди в болницата си е чисто БГ патент. А то не било :(
Освен майка ми и таткото, няма да имам други посетители. Останалите ще се задоволят с посещение в къщи някой ден :D

А ти обикаляше из етажите на АГ  :wink:
Малееееее, вярно :oops: Нахално човече съм била :wink:
Не е вярно, на мен ми беше много готино да има хора при мен  :D По-бързо минаваше времето.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #910 -: Април 12, 2011, 11:16:59 am »
Елена, ще те разочаровам за хемороидите. На този етап нищо не може да ги прибере. След като родиш, ще се приберат от само себе си. Дотогава май ще се наложи да ги търпиш.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #911 -: Април 12, 2011, 11:18:18 am »
Привет и от мен.
Бина, само казваш и веднага те добавям, че нещо втората част от списъка много оредя :D.
Да и на мен Сами ми се губи. Дано всичко е наред.
Аз преди малко се прибрах от доктор. Всичко е наред с нас. Много съм доволна, тъй като малката се е обърнала с главата на долу. Плацентата ми е втора степен по зрялост. Докторката каза, че момата може и да стигне 3,600 докато се роди.
Засега това е от мен. Желая ви хубав ден.

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #912 -: Април 12, 2011, 11:28:19 am »
аз пък имам другия проблем, няма много кой да дойде да ме види, не че е проблем, но понякога е приятно да знаеш, че хората поне опитват и имат желание.

камбозола, мерси за поясненията, мен това, което ме притеснява е, че вкъщи се ходи с обувки и според мъжа ми нямало нужда това да се променя, пък и да се събуват хората, входната врата е точно в средата на коридора и при всички положения не може да се изолира място където да се събуват хората, та си мислех, че може би само прахосмукачка няма да е достатъчно, особено като тръгне да пълзи и вероятно минаването с пароструйка от време на време може да е добра идея.

У нас също допреди няколко месеца се влизаше с обувки, като имаме гости - беше ми по-лесно да мина с парцала след тях, отколкото да ги карам да се събуват, да търся пантофи и т.н. Но, откакто дребният седи на земята, нещата се промениха - даже се наложи да купим килим, което вече изключва подобни своеволия. Закупихме и 10 чифта евтини пантофи и това е. А антрето е, както ти описваш, няма как да опазиш "разпространението" на мърсотията навътре в апартамента. Абе, доволна съм за момента - всяка сутрин минавам килима с прахосмукачка и парочистачка, плочките наоколо с парочистачката и тогава дребният заминава върху юрганчето си в средата на хола, да си разхвърля играчките и да се забавлява. Сега смятам да мина и количката с приставката за мебели, че набитото ми око забеляза разни петънца  :lol: :lol: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #913 -: Април 12, 2011, 12:45:08 pm »
ultra ,  то не остана  -  идва твоя ред -леко да мине всчико и щастлива първа среща  !

В един момент като видях колко торби с дрешки се оказа ,че имаме вече  и се ужасих  :lol:  Поувлякла съм се   май  с купуването  , а и приятелки ми дадоха   разни торби с неща , а  бъдещата детска стая стана като склад - корито, легло, торби,и някакви   багажи ...Как ще подреждам  не знам  :( 

Още умувам как да подхождам с подреждането .Дали първоначално да гледаме бебето в спалнята , съответно тогава  и  нашия скрин трябва да изпразня за   неговите принадлежности , за да са  ми под ръка  или в  бъдещата му стая , като да има  там и едно легло предвиждам  - ей така -за гости и за мен .
Иначе кошчето е с колелца  и предполагам мога  да си го мъкна от стая в  стая  .

Май питането ми е към вече родилите и гледали бебета -в  спалнята при вас ли  е по-удобно да го гледате  или аз да се изнеса в детската с него  :oops:



*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #914 -: Април 12, 2011, 12:59:21 pm »
Относно обувките, вече в две къщи съм виждала да се процедира по следния начин: слага се мокра кърпа/чердже/парцал и гостите си изтъркват обувките, преди да влязат по-навътре. Все е някакво решение.
Тук, в Естония, е закон да се събуваш като влизаш, а и никой не търси чехли, така че съм екстра. Куриозното е, че дори и на работа се събуват - имат си специално място за оставяне на обувките, доста хора си имат там чехли или пантофи, надпреварват се и с колко по-оригинални чорапи да са :lol: Моят мъж много трудно свикна с тази привичка. Малко ми е трудно да си представя как миришат чорапите на 50 програмиста, събрани в едно опен спейс пространство :P

Със Сами никой ли не поддържа връзка? Предполагам е родила вече :wink:

Нимика, на мен ми се наложи да освободя целия скрин в спалнята, първоначално почнах с 2 чекмеджета накрая изпразних и четирите :) За мен по-удобно е да гледам бебето в спалнята, дори последните 2 нощи си разменихме с мъжа ми местата на спалнята, че от неговата страна има много повече място за бебешкото легло. Нощем се става често, а и ще ми е по-спокойно ако ми е пред погледа постоянно. С първото дете бях развила фобия да проверявам непрекъснато дали диша. Едната ни баня е към спалнята, това също оказва ефект за решението. Там съм сложила ваничка, комбинирана с повивалник. В началото ще ти се иска да се редувате с мъжа ти през нощта в грижите - поне да става да ти подава бебето за кърмене. За мен специално това беше много важно, защото операцията ме боля дълго време и гледах да си спестя всяко излишно движение. Все пак, ако таткото не се наспива и е непълноценене на работа, може да помислиш да се преместиш в детската.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #915 -: Април 12, 2011, 13:29:06 pm »
Нимикааз мисля , че нещата са много различни при всички семейства , много зависи наистина дали таткото може да ти помага или сама ще се оправяш.То е ясно , че бащите са на работа и имат нужда от сън , но при нас поне моя много ми помага , вечер става с мен като кърмя не винаги , но почти винаги , защото моя син е много буен и има нужда от укротяване докато се подготвя за кърменето .Да не говорим , че после трудно заспива през нощта и се почва едно люлеене , после уж спи а се сеща че пак е гладен и така си играем доста дълго време докато заспи и се нахраним .Ние сме в спалнята с бебчо ,но той не иска да спи в леглото си , плаче и иска при нас и ние съответно предпочитаме да се наспим и го взимаме при нас ,таткото отива в хола да спи за да си почине за работа , а ние с бебо оставаме в нашата обща  :D спалня.За мен е по-удобно бебчо да е при мен в стаята , защото не ми се ходи постоянно да давам биберон или да успокоявам през 2 минути в друга стая , това означава да не спя изобщо.Скрин бебо има отделен и е до негоното креватче ,удобно е защото там си го преобличам и там му сменям и памперсите , и козметиката ни е в шкаф към леглото.Успех на тези на които им предстои раждане , на първите в списъка :D
Само да допълня , че през деня имаме друга тактика , имаме от количката преносим кош и бебчо спи в него през деня в хола за да ми е под ръка докато си върша работата , така хем шетам , хем си гледам детето!!!
« Последна редакция: Април 12, 2011, 13:34:40 pm от speranza »
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #916 -: Април 12, 2011, 13:36:07 pm »
Нимика, много вероятно е в движение да видиш как точно ще се разпределите, защото не винаги варианта, който си измислил предварително, се оказва най-удачен и най-удобен.
При нас бяха и все още понякога са такива импровизации в спането, че ще ми е трудно да опиша всичките ни варианти  - кой кое дете приспал, къде го приспал, пък размествания през нощта, а на сутринта се събуждаш на друго място и с другото дете :lol:  
« Последна редакция: Април 12, 2011, 13:39:18 pm от tzvetenze »
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #917 -: Април 12, 2011, 13:43:07 pm »
Нимика аз бях много против това бебето да е при нас, да не би да свикне и после да не можем да го отучим. Нооо, като се появи съкровището сърце не ми даваше да го оставя сам в стаята му  :o Така сега спи при нас, но в отделна кошарка, страх ме е да го оставя да спи в нашето легло  :?. Аз го кърмя и определено през нощта е много по-лесно, а и го чувам преди да заплаче, така не се изнервя и после си заспива лесно. Така че помисли кое е най-практичното, но  като се появи бебчето може пак да си промениш мнението  :wink:

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #918 -: Април 12, 2011, 13:50:46 pm »
Nimika да си споделя и аз "опита"  :D
Бебко спи в нашата стая в леглото си тъй като като вземе да се събужда че е гладен и почти направо започва да си хленчи.. Та ако го оставя или не го чуя и става нервен и после трудно заспива.. Той е само на кърма и си хапва доста честичко..Затова пък от една седмица насам заспива към 22,22:30 и става в 6 сутринта  :D То си е блаженство това!!! Обаче въпреки това не искам да е засега "далече" от мен.Не притеснявам мъжа си с бебко..те само си играят.А и да си кажа честно Влади е много спокойно дете.И въпреки това.. :) Да е близо до нас! То ти ще си решиш в последствие миличка :) Успех и леко раждане! :)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #919 -: Април 12, 2011, 14:31:33 pm »
Да го оставя сам в друга стая не  ми минава и през ум .По-скоро имах впредвид  -дали аз да се изнеса  с него в  другата стая  :lol:   .
Но май наистина ще стане ясно  в хода на действие  и ще се преподреждат  и нареждат нещата.

В спалнята трябва да изпразня нашия скрин  , защото ако слагаме още един  -няма да намерим същия като останалата мебелировка  , а и ще е  сбутано с два  .Иначе за  леглото му има място  :wink:
 
Просто  празната сега детска  е по-топла  , слънчева , просторна  стая .Другия  проблем е ,че тати не може да спи на много топло  -ама то това студено време  ще е когато сме вече на  4-6 месеца  и тогава ще го мислим .
Иначе  ще вземем и една преносима кошара  за разнасяне из всички стаи .

speranza, таткото и  сега много ми помага .Е- друг тип помощ е  , но е много важна  -от трансфера аз почти не съм пипвала прахосмукачка или мила чинии  :oops: . Така ,че предполагам ,че активно ще е дом мен и след това, но все пак искам да му осигуря малко почивка  и спестя  будуването , когато е възможно  .

saraapl , дай боже всекиму спокойни и кротки   дечица  . Имам приятелка с две   деца  с 2 г разлика, които и двете се оказаха много нервни и капризни  и не е никак лесно .