0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #80 -: Март 04, 2011, 14:19:24 pm »
Привет коремчета.
Елена, със сладкото съм така още от 4-ия месец някъде. Първо бяха вафли споко, после дойдоха боровец, туиксове, шоколадови бисквити, течен шоколад и дори и сладолед (нищо че навън е толкова студено елате ме вижте какво става с ягодовия сладолед). Последния път когато се качих на кантара бях някъде около 10 килограма отгоре. Ама да ви кажа не мисля за това как ще ги свалям.
И като сме минали и на темата с мазането искам да питам по колко пъти на ден е хубаво да се мажат гърдите, когато почнем да ги подготвяме за кърмене.
Хубав ден от мен засега.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #81 -: Март 04, 2011, 14:48:25 pm »
krasi(ahiito), аз се омазвам почти цялата с маслата на икаров. Редувам ги, дали ще се появят стрии не знам, надявам се да не стане така или понеда са деликатни.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #82 -: Март 04, 2011, 14:57:20 pm »
Elenq B, Tucy абсолютно същтата съм със сладкото  :oops: от 2-3 месеца набивах само вафли и бисквити с шоколад. Не можех изобщо да се контролирам...Сега спрях да купувам и така поне не се изкушавам. Сладко в къщи не се задържа...Дано да свалим лесно килцата след раждането, а бебоците да са здрави, това е най-важното  :)

saraapl Благодаря за инфото, не съм само аз значи  :)  Аз си бях наумила, че ще раждам някъде към 39 гс, и за това времето ми минава много по-бавно сега...

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #83 -: Март 04, 2011, 15:28:19 pm »
Elenq B, Tucy абсолютно същтата съм със сладкото  :oops: от 2-3 месеца набивах само вафли и бисквити с шоколад. Не можех изобщо да се контролирам...Сега спрях да купувам и така поне не се изкушавам. Сладко в къщи не се задържа...Дано да свалим лесно килцата след раждането, а бебоците да са здрави, това е най-важното  :)

saraapl Благодаря за инфото, не съм само аз значи  :)  Аз си бях наумила, че ще раждам някъде към 39 гс, и за това времето ми минава много по-бавно сега...


То ние едни планове се правим а наще мъници други са си направил :D.И аз бях решила че ще рода някъде между 20-25.02 а то какво стана 8O и за това това чакане ме побърква ама ще чакаме.Толкова сме чакали че сега 1-2 дни няма да ни съборят.
За стриете аз със какво ли не се клепотих но ми се появих макар и малки на места където не съм качела кой знае колко  всичка е въпрос на кожа
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #84 -: Март 04, 2011, 17:52:51 pm »
имам въпрос  :ask:
сега пробвах ел.стерилизатора (Авент), има някви прахчета към него...които стават за еди колко си пъти, но самата вода излива ли се след всяко стерилизиране или си стои там???....ако излея водата, нали и прахчето ще замине... 8O

а на шишета на авент пише 2 на биберона, което не баш за новородени май....това две дупки ли означава  или... :ask: :oops: :oops:
много индиански въпроси.....ама като нямам идея.. :oops: :oops:
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #85 -: Март 04, 2011, 18:25:43 pm »
Маригри 2 не са за новородени. Да с 2 дупки са. Явно си купила от по-големите шишета и затова бибките са двойка. Вземи си 2 беберона единички, а от 2 мес може да ползваш двойките.
Против стрии мазах с Елансил. Нямам нито една, но смятам, че си е до кожа.
Аз бях враг на сладкото докато бях бременна. Ходих на едно откриване на един магазин и отвсякъде ми предлагаха какви ли не вкусотии. Накрая им казах "Вижте какво ако ми изкарате една буца сирене ще ме изкушите наистина, но с тия бонбонии...  :x" Посмяха се с мен хората де  :lol:
« Последна редакция: Март 04, 2011, 18:30:00 pm от ileini »
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #86 -: Март 04, 2011, 18:38:53 pm »
Сами,аз пиех Тотхема желязо, Сигридов ми беше казал да го слагам във фреш от портокал и така да го пия половин час преди ядене. На мен обаче ми ставаше много лошо от Тотхемата и  минах на малтофер, после пих и едно друго желязо, което ми изписа Илиев и нямах проблеми от тях двете.

Дидонче, радвам се, че всичко е наред със серклажа.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #87 -: Март 04, 2011, 18:44:05 pm »
Маригри 2 не са за новородени. Да с 2 дупки са. Явно си купила от по-големите шишета и затова бибките са двойка. Вземи си 2 беберона единички, а от 2 мес може да ползваш двойките.
мерси за отговора... :wink:
аз предположих, че са 2 дупки, но на биберона само една ми се вижда...или аз още не мога да ги оглеждам, като хората.. :oops: :lol:
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #88 -: Март 04, 2011, 19:24:51 pm »
Маригри дупката си е една ,но е по голяа от еденичката ;).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #89 -: Март 04, 2011, 19:58:35 pm »
Маригри дупката си е една ,но е по голяа от еденичката ;).

 :lol: :lol: :lol:голям смях.......то по моя логика, ако трябваше да се увеличават дупките на брой според възраста, накрая беберона можеше на лейка да заприлича  :lol: :lol:, олееее индианка съм голяма... :oops:
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #90 -: Март 04, 2011, 20:44:12 pm »
О, Маригри не си само ти. Аз все задавам някви тъпи въпроси на майка ми. Сега нали съм на етап пазар и само питам - като пример ще ти дам следните неща: как да го държа това бебе облечено вкъщи, ами навън като излезнем в количката с какво да го завия да не му е студено, ама да не му пък е много топло (с одеалце ли или с памучна пелена). Освен дрешките с размер за новоредено трябва ли да му купувам дрешки за възраст от 1 до 3 месеца още от сега или да изчакам като се роди и т.н. В главата ми е една голяма каша. Така че споко. Все около нас има по-опитни и те ще помагат :wink:.

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #91 -: Март 04, 2011, 20:50:20 pm »
Благодаря ви за бързите отговори,момичета.И аз знам,че млечните жлези са оформени мнооого отдавна,ама все пак реших да ви попитам.Хем знам,че снаха ми малко се престараваше с пазенето-беше ми казала даже и сапун да не ползвам,защото съдъжал глицерин и етерични масла.Ама всеки шета на акъла си де.
Дидон,радвам се,че всичко е наред със серклажа!
Лека вечер,дами!
[/url]
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #92 -: Март 04, 2011, 21:06:56 pm »
Дупките са 2 на бибероните двойка, а единичките - една  :lol: Поне на Авент, за другите марки незная.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #93 -: Март 04, 2011, 21:08:25 pm »
маригри, поне в моя стерилизатор имах прахчета, които бяха за премахване на варовика от уреда. Да не става въпрос за тях?

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #94 -: Март 04, 2011, 21:14:37 pm »
маригри, поне в моя стерилизатор имах прахчета, които бяха за премахване на варовика от уреда. Да не става въпрос за тях?
ееее, тук съм Индия.... :ask:....може и за това да са  :oops:,и аз се зачудих за какво са те..........нали стерилизация протича от силната пара.. :?
ти как точно ги използва тези прахчета, смисъл за премахване на варовика...???
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #95 -: Март 04, 2011, 21:20:07 pm »
маригри, поне в моя стерилизатор имах прахчета, които бяха за премахване на варовика от уреда. Да не става въпрос за тях?
ееее, тук съм Индия.... :ask:....може и за това да са  :oops:,и аз се зачудих за какво са те..........нали стерилизация протича от силната пара.. :?
ти как точно ги използва тези прахчета, смисъл за премахване на варовика...???

Не съм ги ползвала аз, защото имам кана с филтър точно за варовика. Но по принцип знам, че се кипва вода и се оставя така известно време. Същото може да се направи и с оцет, но да не се оставя по-дълго от 10-15 мин. Трябва да има някакво обяснение на прахчетата все пак или пише само на езици, които не разбираш?

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #96 -: Март 04, 2011, 21:32:08 pm »
Маригри дупката си е една ,но е по голяа от еденичката ;).

 :lol: :lol: :lol:голям смях.......то по моя логика, ако трябваше да се увеличават дупките на брой според възраста, накрая беберона можеше на лейка да заприлича  :lol: :lol:, олееее индианка съм голяма... :oops:
:lol: :lol: :lol:И аз не го знаех това и сега оглеждах и мойте кадето пише 2 дали са с 2 дупки :lol:
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #97 -: Март 04, 2011, 21:45:41 pm »
Маригри дупката си е една ,но е по голяа от еденичката ;).

 :lol: :lol: :lol:голям смях.......то по моя логика, ако трябваше да се увеличават дупките на брой според възраста, накрая беберона можеше на лейка да заприлича  :lol: :lol:, олееее индианка съм голяма... :oops:
:lol: :lol: :lol:И аз не го знаех това и сега оглеждах и мойте кадето пише 2 дали са с 2 дупки :lol:
Ася....ама аз 1 виждам.. 8O 8O,аз се пуля...пуля  8O.....ама 1 е, тя толкова мъничка, чак не ми се вярва дали пропуска нещо...? :oops:
« Последна редакция: Март 04, 2011, 21:51:27 pm от marigri »
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #98 -: Март 04, 2011, 21:50:33 pm »
маригри, поне в моя стерилизатор имах прахчета, които бяха за премахване на варовика от уреда. Да не става въпрос за тях?
ееее, тук съм Индия.... :ask:....може и за това да са  :oops:,и аз се зачудих за какво са те..........нали стерилизация протича от силната пара.. :?
ти как точно ги използва тези прахчета, смисъл за премахване на варовика...???

Не съм ги ползвала аз, защото имам кана с филтър точно за варовика. Но по принцип знам, че се кипва вода и се оставя така известно време. Същото може да се направи и с оцет, но да не се оставя по-дълго от 10-15 мин. Трябва да има някакво обяснение на прахчетата все пак или пише само на езици, които не разбираш?

сега обяснявам на моя мъж и се оказа, че той бил разбрал, че прахчета за варовика били, ама той не разбрал....че аз не съм разбрала  :lol: :lol: :lol:
иначе ни сме с кана БРИТА, така че предполагам няма да имаме проблем с варовика.. :wink:
мерси за инфо все пак  :wink:
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #99 -: Март 05, 2011, 01:09:15 am »
Момичета, специално на Авент за бибероните няма какво да броите дупки  :lol: Вгледайте се в основата на биберона, точно до рингчето, което се завърта на шишето. Там на самия силикон си има отбелязано кой номер е бибата. Цифричка - 1,2,3 и пр. в едно по-матово кръгче, на 4 места е отбелязано.  :wink:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!