0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #920 -: Април 12, 2011, 15:31:30 pm »
saraapl , дай боже всекиму спокойни и кротки   дечица  . Имам приятелка с две   деца  с 2 г разлика, които и двете се оказаха много нервни и капризни  и не е никак лесно .

:):) Така си е,така си е! Личен пример е племенника ми.. Не спи изобщо през деня,а вечер се буди през 30,40 мин.. Майка му в чудо се вижда с него.Разликата им е 2 месеца.. Характери различни :)
Но ти мисля че ще си по-спокойна ако ти е " под ръка" по всяко време.. Да кажат и другите мами как са процедирали :)
А ти чак да се изнасяш в другата стая.. :D все ще има време да се гушнеш до мъжа си  :wink:

ПП:Ани леко раждане мила :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #921 -: Април 12, 2011, 15:58:54 pm »
Аз моята чак преди 4 дена за първи път я изнесох в нейната стая, два дена спах аз там, а сега си спи самичка вече. Аз спя по-добре на моето си легло и затова не съм се меситла по-рано. Не съм имала проблем с местенето, но това си е индивидуално. Чувала съм, че за някои деца е много трудно и е по-добре по-рано да се преместят. Аз я държах до мен, защото ако се наложеше да ставам ми беше по-близко, а после пък се разболя и през час смчехме сополи, та просот нямаше начин да я местя баш тогава. Сега вече слагам монитора пред мен ако има нещо отивам да я проверя.

Б.


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #922 -: Април 12, 2011, 16:16:30 pm »
В нашата спалня няма никакво място за креватче!

Сега, ако опиша кой, къде и как заспива, ще се получи подобен като разказа на Цветенце 1/1! :lol:,
но като цяло откакто се е родила Калина, Митака спи с баща си, аз с нея!
Но като новородени спях с тях в детската стая, поне единия от нас се наспиваше,
но и в интерес на истината като погледна назад и двете ни деца
не са имали тежки безсънния до 6 месеца!
Зъбоникненето при него и около спирането на кърменето при нея са били
моменти на дежурства и много носене на ръце, но и това е период!
Есента, живот и здраве ще им правим легла и се надявам да спят сами в детската!

Относно събуването на обувките, аз реших проблема с гости който не се събуват с калцуни!
Цветенце :hug2: тук ти отново имаш пръст, след фирмата за щорите за която отдавна писа,
чийто служители и у нас дойдоха и преди да извадят скици и документи
от куфарчетата си извадиха калцуни обуха се и влязоха у дома,
та от тогава въведох този приом и у нас!
Имам и чехли за гости, но понякога се налага да дойдат хора,
които не ми е удобно да карам да се събуват и това е най-лесния и удобен начин!
Продават се в аптеката и не са изобщо скъпи!

Ани с теб съм!Късмет!

« Последна редакция: Април 12, 2011, 16:20:10 pm от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #923 -: Април 12, 2011, 16:33:35 pm »
И у дома е така - купила съм няколко чифта чехли от Метро, които са само за гости.
А относно хора, които идват по други причини  - при лекарски преглед, от разни фирми да вземат мерки за нещо и прочие - директно връчвам калцуни.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #924 -: Април 12, 2011, 17:28:52 pm »
В жилището, в което живяхме преди, от входната врата направо се влизаше в хола  8O, което е доста разпространено. Беше ужасно. Сега къщата ни е на 2 етаж, на 1 е само гаражът, мястото за обувки и връхни дрехи и котешките истории. Мокетът ни е почти бял и още не си е променил цвета  :lol:.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #925 -: Април 12, 2011, 17:50:39 pm »
Привет момичета!! Мисля сте се досетили вече защо изчезнах внезапно след моите терзания за раждането  :D

На следващата сутрин след оплакване на последните ми бременни неволи започнаха родилните неволи, по-точно мъки. Така че вече съм мама на чудесно малко мъжле Самуил, роден в събота следобед /9.04/, 3330гр., 51см. по естествен родов начин  :jump12:

Четох ви малко от болницата но не можех да пиша, засега само ще споделя че раждането мина сравнително добре, страховете ми за големината на плода явно не бяха съвсем основателни. От друга страна, както знаете по тази причина бях много объркана какво искам -секцио или нормално и до последно отивайки в болницата да ме видят с неритмични, но сравнително учестяващи контракции, аз все още си мислих да кажа на доктора ми да преминем направо към секцио. Като отидох ми изтекоха водите докато ми правиха запис и дежурната директно ми изпрати за постъпване. Докато дойде обаче моя док, ме пое тя и тъй като разкритието напредваше сравнително бързо тя ми каза, че имам всички предпоставки за добро нормално раждане, което вече и започваше. Аз също предпочитах естествено и може да се каже че нещата се подредиха сами без да се налага да избирам.
Сега ако ви кажа че всичко е било песен, както секциото на Жбрул, това не може да е вярно- имаше и болки, и страх, и пълно изтощение, нооо не съжалявам.. Някак си това е преживяване, което те променя и наистина болката от контракция, колкото и да е мощна, в момента в който спре, вече си я забравил, няма постреакция. Съветът ми е само един - искайте си епидурална упойка навреме, да малко удължава процеса, но улеснява и няма смисъл да чакате да се изтощите напълно, когато ще е вече късно. Аз въпреки че въобще нямах съмнения по този въпрос, закъсняха с поставянето по други причини и малко ме хвана упойката.

Подробности друг път, защото вече сме в къщи и сме изправени прад нови предизвикателства. Малкия Сами уплаши вече баща си, защото от както сме вкъщи рева доста  :) а в болницата нямаше такива прояви.
Желая на следващите в списъка безпроблемно раждане, каквото сте желали и един чудесен дар на финала  :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #926 -: Април 12, 2011, 18:09:17 pm »
Честито ти момченце, мамо Сами :)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45629.0


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #927 -: Април 12, 2011, 18:27:51 pm »
Да го оставя сам в друга стая не  ми минава и през ум .
Ооо, на мен ми мина, че и го реализирах. Бебефонът ми обаче е изключително добър, буквално го чувам как диша. Имах, разбира се, и резервен вариант - сгъваема кошарка, която да сложим в спалнята, ако планът не ми се получи по някаква причина. Не ми е било проблем да ставам и да кърмя, като се събуди - сядах в хола, кърмех, връщах в леглото и това е. Няма да ви лъжа - има нощи, когато има колики или му е криво по друга причина, като видя, че не става номерът, просто го взимам при нас в леглото. Така в най-лошият случай и двамата дремем, но все пак е нещо. Случва се рядко да стигна до там обаче - обикновено няма проблем със заспиването, приплаква, гушвам го и след 10 минути отново си е в креватчето.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #928 -: Април 12, 2011, 18:38:30 pm »
боби, кажи какъв ти е бейби монитора, че аз тъкмо съм в процес на избиране, жбрул беше казала, че е много доволна от нейния, но не мога да намеря къде съм го запазила, ако имате впечатления моля кажете. 
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #929 -: Април 12, 2011, 19:03:39 pm »
 :D Сами, честито.
За в момента аз съм предвидила малката да спи в спалнята. И поради тази причина и изпразних нашия скрин, за да прибера нейните неща. Моите преси, лакове и гримове си смениха местоположението. Засега само на таткото нещата са в едното шкафче :D.

Момичета давайте да запълним списъка, че нещо много уредя :D.
А ето го и него:
ПРИСТИГАМЕ   
 yahoo_17 stork-boy


ultra – 14.04.2011 планово секцио
madlen – 18.04.2011
mira_mimi – 19.04.2011
Nadine – 27.04.2011 планово секцио
tucy – 29.04.2011
elle22 – 03.05.2011 планово секцио

ЧАКАЩИ  preggo

Elena B – 19.05.2011
Желязкова – 19.06.2011

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #930 -: Април 12, 2011, 19:31:10 pm »
боби, кажи какъв ти е бейби монитора, че аз тъкмо съм в процес на избиране, жбрул беше казала, че е много доволна от нейния, но не мога да намеря къде съм го запазила, ако имате впечатления моля кажете. 
Някакъв на Summer -  нищо специално, но си се вижда и на тъмно и добре се чува.

Б.


  
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #931 -: Април 12, 2011, 22:56:41 pm »
Здравейте, момичета!
Влизам, за да Ви съобщя, че на 04.04 се роди нашата дълго чакана дъщеричка Божидара. Това е най-голямото щастие за нас. Родих го секцио, 2.830кг, 50 см. Пожелавам на всички да изпитат такова щастие.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #932 -: Април 12, 2011, 23:16:52 pm »
 Аз си знам само датата на термина 7ми юли,обаче като ще раждам най-вероятно секцио...още не мога да посоча друга дата.Иначе с удоволствие искам да си видя името в списъчето...  :lol: :lol: :lol:

 Ултра,много ме развесели с тия 50 чифта чорапи хихихихи
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #933 -: Април 13, 2011, 01:25:40 am »
мадлен, честита ти Божидара, да сте много щастливи заедно, много да те радва и да те прави щастлива.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #934 -: Април 13, 2011, 03:27:58 am »
Еееее Сами, най-после! :D Да ти е честит "дребния" човек и само радости да ви носи!!!

Честита Щерка Божидара и на Мадлен - живи и здрави да сте! :)

По въпросите къде, с кого и как ще спи бебето /ако спи де ;)/...освен "Божа работа", друго не мога да ви кажа, без да излъжа.  :lol: Понастоящем - нашето спи в една автоматична люлка, пък къде е позиционирана тя - все му е едно - само да го клати там. Това е откакто има колики.
Като си го донесохме у нас - слагам в кошарата и спи, ама като се посъвзе човека и се усети къде е...чики-рики стана положението. Първо се оказа с рефлукс. Бебешките мебели ги сложих в нашата спалня, с идея да го местя след 6-я месец в неговата стая.
Бе ОК, кошарта на 2м. от мен, ама ще видите как тъпан не може да ви събуди, ама ако бебето само изсумти и скачате. И то сумти през 5 сек., ставах вечер, ставх две /инат нали/, ми на тертата вечер безсъние си го взех в леглото /обезопасен с разни подпиралки/ - поне като не спя и святкам лампата да видя дали е жив, да спестя ставането. Докато кърмех - яде на 2 часа, ака 10 пъти, суче по 40 мин. - реших, че няма нужда и татко му да ходи като вампир през деня и го пратих в спалнята за гости /още е там/. Почнахме с АМ - там стана на 3 часа ядене, което изобщо не значи, че между тях бебето спи...ма Ич даже  :lol: Минахме на система - аз не спя през нощта, не спя и след обяд , спя от 6 -7 сутрин , докъм 12, през това време го гледа баща му, който се е понаспал в стаята за гости... В друга стая има разпънат диван и сгъваема кошара, когато съвсем изтрещим - майка ми да дойде и да го отглежда там.  :lol:
В общи линии, бъдете готови да спите с бебето навсякъде и по всяко време. Поне първите месеци /има и изключения, до дете си е/ - трудно да наложите схема за тези неща, понеже на самото бебе състоянията му се менят всеки ден - съответно и нуждите му. Моето дете все пак се води от "кротките и добрите", но като го боли корем, или просто е превъзбуден - няма такива филми - това ти е кошарата, това ти е стаята, айде лагай и спи, че 12 часа мина ;)
Та казано с думи прости – планирайте си нещата, както считате, че ще е най-удобно за вас, ако бебо се навие – супер! Ако не се навие – ще измислите в движение кое, как и къде – това да ви е зора, все се намира вариант. Като поотрастнат човечетата – то и режим им се намества и нощен сън имат – тогава вече – можете пак да помислите къде да му е кошарата и дали ще ви е удобно да е там за в бъдеще.

Ели „Пикселар” е моят бебефон. Този по-конкретно: http://www.pixelar.co.uk/monitordetails.php?MonitorID=18
И по повод бебефона....ми супер е, и звук, и картина, и инфраред идеален, ама... Спалнята където уж седи бебо е на окло 10м. от дневния тракт на жилището ни. Имаш – нямаш бебефон с камера, или без...като отидеш 10 пъти за 30 мин. да дадеш залъгалка, чай, да гушнеш и пр. само и само да си спял в кошарата...на 11-я път гАсиш монитора, мяташ чоевека в люлката до задника ти в кухнята и поне само се навеждаш за бибата, не да правиш фитнес и кросчета. Аз си признавам, че близо 10 дни от инат и кросчета правех, ама каталясах накрая хахахах. Докато ви пиша това, седя в кухнята, ям кисела краставичка, детенце се люлее и спи до мен и чакам да се събуди да яде /щото няма как да му обясня, че трябваше да е събуден преди час и половина да яде/ и си чакам . Дано ми стигнат киселите краставички... :lol:

Хайде със здраве и до скоро!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #935 -: Април 13, 2011, 08:50:42 am »
Сами, Честит син! Мадлен, Честита дъщеря!  :balk_7:

Сами, дано имам твоя късмет на раждането  :D

Да добавя и едно предложение  :). http://www.bebeshkidreshki.com/index.php бебешки и детски дрехи на много добри цени, доставка 5 лв., не съм пазарувала още, но за лятото мисля да поръчам дрешки.
« Последна редакция: Април 13, 2011, 10:14:39 am от mira_mimi »
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #936 -: Април 13, 2011, 09:49:41 am »
Честити бебенца, да са много здрави и щастливи!!!
Момичета, аз също скоро се замислих за влизането на гостите вкъщи-и аз съм с животни и хигиената е задължителна, но с мръсни обувки се вкарват безумно количесто бацили а и хората нещо не са много навити да се събуват. Какво мислите за калцуните, ако купя една кутия и ги карам поне тях да нахлузват дали ще е достатъчно за защита от мръсотията, защото пантофите са за зимата, ама лятото всеки ходи бос, някои имат гъбички, други не са се замили достатъчно и всеки иска бос да ходи по паркета в горещините. Мислите ли че прекалявам с изискванията си, защото мъжа ми каза че ако него го накарат да обуе калцуни, повече нямало да стъпи в този дом-това не ме притеснява особено, ама той е свикнал с гости непрекъснато и за него си е проблем?
url=http://lilypie.com][/url]
[/url
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #937 -: Април 13, 2011, 10:26:55 am »
Елис, хич не прекаляваш. Все пак бебето е най-важно и ВСЕКИ гост трябва да се съобразява. Аз ще предупредя всички близки - баби, дядовци, лели ....., които ще дойдат още в самото начало да ни видят да са с чисти дрехи, измити ръце и да пипат бебето само по крачетата, никакви целувки и щипане на бузи  :jump12: Идеята за калцуни нямаше да ми хрумне, но е чудесно решение върху чорапите, аз не бих пуснала никой с обувки.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #938 -: Април 13, 2011, 10:30:38 am »
Честити бебенца на На Сами и Мадлен :-) да са радост голяма на мамите и татковците.
За мен е още рано да го мисля кой как ще влиза вкъщи, че тепърва ремонт ще правим - паркети, теракоти, а и за бебо има още мнооого време докато се  появи, така че ще го мисля лятото. А засега събирам инфо за всичко: колички, детски стаи, бебефони,раждане и т.н. :balk_121: :balk_121:


Re: Тема на бременните №74
« Отговор #939 -: Април 13, 2011, 11:11:27 am »
да пипат бебето само по крачетата, никакви целувки и щипане на бузи
И никакво пипане по ръцете, защото те отиват директно в устата, никакво пипане на играчките също. Вече няколко пъти не успявам да опазя Бобо от похожденията на непознати тъпаци и демонстративно вадя антибактериални кърпички да бърша след тях  :x И веднъж го спасих от целувката на един алкохолизиран съсед, това - в разгара на свинския грип!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.