0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #880 -: Април 10, 2011, 09:31:31 am »
Elena B, прощавай ама трябва да си искаш обратно парите ми се струва.
Първо - пръскаш с разтвор, който те ти правят - топла вода+йод септон в слаба концентрация, за да не щипе. А и ако нямаш разкъсвания и ЕПЗ няма смисъл от това.
Второ най-лесни и "приятни" са промивки с лайка. Аз лично опитах със смрадлика и се изгорих лекичко, та лайката ми беше пръв приятел.
Второ това с пишканетопо време на раждане много ме развесели :lol: За цялото раждане веднъж само пишках, гледах да ходя и да се разхождам. А знаеш ли колко е кофти да пишкш докато имаш контракции?
Къде е това училище?
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #881 -: Април 10, 2011, 09:51:22 am »
Привет момичета.
Аз минамам само да пусна списъчето. Сами, Ултра успешно и леко раждане.

ПРИСТИГАМЕ   
 yahoo_17 stork-boy


sami123 – 14.04.2011
ultra – 14.04.2011 планово секцио
madlen – 18.04.2011
mira_mimi – 19.04.2011
Nadine – 27.04.2011 планово секцио
tucy – 29.04.2011
elle22 – 03.05.2011 планово секцио

ЧАКАЩИ  preggo

Elena B – 19.05.2011
Желязкова – 19.06.2011

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #882 -: Април 10, 2011, 17:46:08 pm »
blue_sky, в Карлово правят и епидурална, но аз не искам да ми слагат никакви упойки ако е нормално, ако е секцио просто нямам избор  :). Да става, каквото трябва, налагам си да не се притеснявам за неща, които не се знае как и дали ще се случат.

Получих много хубав и неочакван подарък. Този комплект помпи http://www.evenflo.com/product.aspx?id=88 електрически и на батерии + тази ръчна . Изведнъж се сдобих с 3 помпи  :D. За болницата мисля да взема ръчната и едната на батерии и да ползвам по-удобната. Сега се сещам, че идея нямам как се съхраняват стерилизираните части. Аз мисля да ги завия в една бархетна пелена. Вие как ще ги съхранявате за болницата?  :ask: А колко време ще останат стерилни?
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #883 -: Април 10, 2011, 20:13:55 pm »
жасмин, аз ще раждам в лондон и тук идеята е колкото се може повече да не са инвазивни, така че никой не ти дава разтвор, та затова ни казаха за водата, очевидно е, че не можеш да си вариш лайка в болницата. колкото до пишкането, на мен ми се струва страшно логично, при положение, че в момента ми причинява дискомфорт, да си напомня или мъжа ми да ми напомни да отида до тоалетната, особено когато контракциите не са толкова начесто. ясно е, че когато си с контракция не ти е до това, никой не казва такова нещо. това, което казаха, е че понякога, особено в началото, причина за забавянето на контракциите и разкритието може да е натиск от пикучния мехур. не казвам, че трябва да се ходи по часовник, но пиенето на вода и течности и ходенето до тоалетната са важни неща, които е добре да си ги държим в главата.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #884 -: Април 10, 2011, 21:16:00 pm »
мира, дано успееш и без упойка. Аз бях решила уж без, но когато станаха много силни контракциите, въобще не се двоумих.
От упойката ли те е страх или че няма да ти я сложат добре?

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #885 -: Април 10, 2011, 23:23:16 pm »
Сега се сещам, че идея нямам как се съхраняват стерилизираните части. Аз мисля да ги завия в една бархетна пелена. Вие как ще ги съхранявате за болницата?  :ask: А колко време ще останат стерилни?

mira_mimi  аз си бях купила една пластмасова кутия с капак и в нея държах стирилизираните части, а за болницата си бях взела таблетки за студена стерилизация.
Стерилизирането веднъж на ден при употреба смятам че е нормално.

Гледам и твоя ред е дошъл  :D
Пожелавам ти всичко да мине като по вода  :bighug:
« Последна редакция: Април 10, 2011, 23:25:20 pm от ileini »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #886 -: Април 11, 2011, 07:54:30 am »
Сега се сещам, че идея нямам как се съхраняват стерилизираните части. Аз мисля да ги завия в една бархетна пелена. Вие как ще ги съхранявате за болницата?  :ask: А колко време ще останат стерилни?
По принцип в момента, в който ги пипнеш вече не са стерилни по определение, но теб те интересува да са стерилни накрайниците, които отиват до гърдите и шишетата , така че веднъж като ги стерилизираш и ги пазиш чисти ( в пликче примерно), би трябвало да няма проблем. Обаче ти като смяташ да ги позлваш трябва да ги стерилизираш след всяка употреба, ако нямаш къде да ги измиеш качествено. Ако има как да се измият добре със сапун( веро) и вода - тогава вече е друго и може и не след всяко позлване да се стерилизират. Аз у нас не ги стелиризирах, само като помпах в работата.
 Една лекарка в работата му беше намерила цаката, като ги плакнеше само с вода и ги слагаше за през деня в хладилника. Понеже бактериите почти не се развиват там и нямаше проблем. Каза че две деца е отгледала така и е помпала в работата.

Б.


  
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #887 -: Април 11, 2011, 11:23:57 am »
Добро слънчево утро на всички!
Къде са ни двете водачки в ранглистата, някой знае ли?
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #888 -: Април 11, 2011, 15:01:08 pm »
жасмин, аз ще раждам в лондон и тук идеята е колкото се може повече да не са инвазивни, така че никой не ти дава разтвор, та затова ни казаха за водата, очевидно е, че не можеш да си вариш лайка в болницата. колкото до пишкането, на мен ми се струва страшно логично, при положение, че в момента ми причинява дискомфорт, да си напомня или мъжа ми да ми напомни да отида до тоалетната, особено когато контракциите не са толкова начесто. ясно е, че когато си с контракция не ти е до това, никой не казва такова нещо. това, което казаха, е че понякога, особено в началото, причина за забавянето на контракциите и разкритието може да е натиск от пикучния мехур. не казвам, че трябва да се ходи по часовник, но пиенето на вода и течности и ходенето до тоалетната са важни неща, които е добре да си ги държим в главата.
Жаси, не съм съгласна, че трябва да си иска парите Елена. На нас също ни го обясниха това на училището за бременни - че трябва на всеки час да ходим до тоалетната, защото "забравяш" за пишкането и може да се отрази на контракциите. В болницата, докато чаках разкритието да напредне, акушерката ми напомняше от време на време да ходя да пишкам - още повече, че заради епидуралната не усещах позиви за уриниране, никакви.

мира_мими, раждането може да се индуцира с въпросната таблетка или със система с окситоцин. Лошото при таблетките е, че цялото количество хормон се поставя и лекарите нямат контрол над ситуацията от този момент натам. При венозното вливане, все пак капката може да се намали / увеличи и нещата са много по-контролирани. Като цяло, за да се пристъпи към индуциране на раждането, пак трябва да има определени условия, които да са изпълнени (разкритие минимум 3,5 см и разни други, не помня точно).

За чистотата и дезинфекцията - след като година и нещо вече умувам какво, по дяволите, да купя за чистене, когато дребният започне да си прекарва дните по земята, с малко закъснение, направих своя избор. Първо мислех за Стийм Моп, но след многото отрицателни мнения, които прочетох, се отказах. Спрях се на парочистачка на Solac http://zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&product_id=4154 - срещнах много положителни мнения, купих си я и вече се развъртях с нея из къщи. Не е чудодейна (не очаквайте да ви почисти замърсени фуги или мухъл, или много зацапано без препарат), но наистина изпра едни петна на дивана, които съм търкала с какво ли не. Не оставя мокро (за разлика от това, което чета за Стийм Моп), освежи килимите и премахна някои замърсявания из къщата, които иначе щяха да отнесат бая търкане и препарати, а така само бяха "попарени" и забърсани. Много съм щастлива, защото това ми решава проблема с препаратите и не е по-тежко от минаване с прахосмукачка.

Айде, надявам се да съм била полезна!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #889 -: Април 11, 2011, 15:13:08 pm »
 Ха,точно исках да споделя,че Камбозолка беше писала...по време на нейното раждане, чакане на разкритието са и напомняли да ходи до тоалетна...  :lol: Тя си го е обяснила
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #890 -: Април 11, 2011, 15:58:34 pm »
логиката е чисто анатомична - мехура е доста здрав мускул и ако е пълен може да попречи на разкритието, защото той се пада точно на края на шийката на матката.

камбозолка, мерси за линка към парочистачката, аз отдавна си мисля за такова, а как се чистят килими с нея, не е ли много малка?
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #891 -: Април 11, 2011, 16:13:06 pm »
Ами, бутилката, в която се сипва водата е малка, може би 40-тина см висока - държиш я в ръка и натискаш един бутон, с който пускаш парата. Отделно имаш различни накрайници, които наслагваш един към друг, и можеш да чистиш мебели, плочки, печка, плотове и, съответно, под (става си като дръжка на прахосмукачка - 3 тръби се вкарват една в друга и накрая се слага една четка, а върху нея, по желание, можеш да закрепиш един парцал).
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #892 -: Април 11, 2011, 16:18:36 pm »

Къде са ни двете водачки в ранглистата, някой знае ли?

И аз това проверявах  :lol:!
За окситоцина... Да не забравяме, че той е ускорил нормалното раждане, по колко дни са раждали жените в миналото?
Хубава седмица и леко раждане на дамите на финала!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #893 -: Април 11, 2011, 16:27:39 pm »
Аз пък от както видях как ги оставят да лазят навсякъде в яслата и как са по-здрави тези деца се отказах да правя каквото и да е по-специално за чистотата. Чистя си като преди с прахосмукачка и плочките си ги мия и не се вманиачавам повече. Е, тук поне няма кал. И да се юркам да чистя повече, тя през деня е на ясла, където лази и лапа всичко, което и попадне пред очите. Играчките си ги предават едно на друго и да не мислите, че не ги лапат. Няколко дена ми се струваше гадно и после свикнах. Мислих мислих и не се сетих какво толкова опасно може да хване от земята. А от другите деца да се зарази, това не мога да го предотвратя. Всички тук казват, че като тръгнат на ясла и боледуват много първата година и след това спират,защото развиват имунитет. И лекарката каза да не се притеснявам за това или за лазенето по пода и лапането на всичко.


Б.


  
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #894 -: Април 11, 2011, 16:32:09 pm »
Боби, зависи от много неща - първо, имам котка вкъщи. Домашна, обезпаразитена, но пак ходи до тоалетната, нали се сещаш. И второ - на първия етаж в блока живее една коткосъбирачка, която ни осмърдява блока и не е ясно какво донасям от там с обувките... че точно пред нейния апартамент минавам, за да стигна асансьорите. Така че...
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #895 -: Април 11, 2011, 17:01:55 pm »
Благодаря ви за отговорите  :bighug: Аз сега така си мисля, че не искам упойка, но да видим като дойде момента  :wink: Исках поне раждането (ако не зачатието) да мине възможно най-нормално и естесвено, не ме е страх от поставянето на упойката нито от операция, но в крайна сметка важно е накрая бебето и аз да сме добре.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #896 -: Април 11, 2011, 17:40:16 pm »
Вчера стерилизирах помпата и едно шише за болницата. Бях забравила, че толкова дълго време след това са мокри, та ще трябва да мисля вариант къде да ги съхранявам след стерилизиране. Не се сещам какво съм правила преди 4 години :) Може би съм ги оставяла в стерилизатора до ползването им...
Иначе за болницата имам дълбока купа с капак, която прави лек вакуум, имам и таблетки за студена стерилизация, само щипката за шишетата някъде съм загубила, но ще го преживея.
Днес отбивах мераците на тукашни приятелки да идвали да ме виждат в болницата още в петък. Обясних им, че 24 часа след секцио няма да съм много за гледане, пък те не ме разбраха :lol:

За изживяването - няма да забравя след първото секцио как ми показаха веднага Симеон, висящ с главата надолу. Видях само едно хилаво дупе.
Доктора ми казва: Ето го твоя син
Аз: А може ли и лицето да видя :lol:
Не можех да повярвам, че не плаче - каза само "Мяу" и пак заспа. Много сладък спомен...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #897 -: Април 11, 2011, 17:46:40 pm »
ани, извън България много обичат да ти се изсипят всички познати още в родилното.  :lol: :lol: :lol:  Желая ти леко раждане!  :hug2:

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #898 -: Април 11, 2011, 18:39:16 pm »
ани, извън България много обичат да ти се изсипят всички познати още в родилното.  :lol: :lol: :lol:  Желая ти леко раждане!  :hug2:

Дамммм  :D На госпожата в моята стая и дойдоха наведнъж цялата рода и от нейна и от страна на мъжа й че и братовчедите им,че и лелите им... леле!!! Наложи се да дойде едната мед.сестра и да им каже да се "поспрат" малко.. То в чужбина на какво ли не се нагледах  :D
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #899 -: Април 11, 2011, 19:42:24 pm »
Ооо, аз също родих в чужбина и при нас беше върволица от посетители в родилното...въпреки, че бях в самостоятелна стая. Свекито ми два пъти дойде и то вторият път без предупреждение  :? Бебчо беше на 1 ден а тя ми го грабна от ръцете и почна да си го разнася из стаята :? А аз едвам гледах още и се чудех каква поза да заема , за да седна и да не ме боли  :lol: