0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #800 -: Април 05, 2011, 20:11:47 pm »
Елена и при нас се получи горе долу същата ситуация, само че при нас дрехите на бебето трябваше да бъдат просто на друг рафт в гардироба. И за да ни ги смесвам с нашите дрехи извадих бельото от скрина, които е отделен. Бельото съответно отиде по други шкафове и така поне засега нашите дрехи са отделно от тези на бебето. Но това ще е временно, докато си купим някакъв допълнителен шкаф, че скрина не е от най-просторните. Абе голямо разместване падна миналата седмица :D.
А забравих да кажа, че всичките ми преси, лакове и тем подобни принадлежности също си смениха местото и от единия шкаф на скрина вече са в гардироба (в частта с дрехите закачени на закачалки).
« Последна редакция: Април 05, 2011, 20:35:43 pm от tucy »

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #801 -: Април 05, 2011, 20:24:17 pm »
Ултра  :rainbow: късмет мила, чета те и онази тръпка отпреди
година и половина отново се появи, като влюбването...
Вълненията от онези неповторими мигове на сбъдването!
Късмет на теб, на Мони и Румен, неповторима втора среща
и бебе слънчево като вас!Прегръщам те!

Дрешките съм прала в перална винаги, цветните на цветно,
другите които са с устойчиви цветове заедно!

Момичета  :grouphug: късмет на всички,
на който момента на срещата с мечтите ви е скоро!
 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #802 -: Април 05, 2011, 21:05:29 pm »
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #803 -: Април 06, 2011, 00:22:40 am »
 Момичета,мислите ли имена на бебончовците ?
 Много трудна работа се оказва това с името...
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #804 -: Април 06, 2011, 01:01:16 am »
Здравейте мами  :D "Наминавам" само да ви погледна. Виждам ,че има многооо нови бременни щастливки и доста напреднали дами  :D Аз качих снимки на нашия мишок в албума  :D Пожелавам лека бременност и леко раждане на всички ....и пак ще намина  :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #805 -: Април 06, 2011, 05:11:12 am »
Елена и тук вече не правят задължително клизма, но аз си поисках и ми направиха. Питай си лекаря предварително и ако искаш настоявай. Предполагам, че няма причина да ти откажат. Малко ще е кофти да напъваш във водата и да стане някой сакатлък. Аз лично направо не можах да повярвам на ушите си като се чух да си искам сама клизма :-) ама по-добре така отколкото да се бях наакала.

По този повод се сетих -момичета, нали знаете, че като напъвате не са напъва с коремните мускули, а точно все едно се опитвате да ходите по голяма нужда? Това е важно, защото не всеки го знае и ако не го правите така има да си раждате сума ти време. Аз не го знаех и ако не ми го беше казала една колежка, нямаше от къде да го знам, защото и сестрите не ми го казаха.


Б.
« Последна редакция: Април 06, 2011, 05:13:03 am от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #806 -: Април 06, 2011, 09:25:45 am »
Боби, много странно това, че не са те инструктирали как да напъваш. Аз знаех предварително (от курса за бременни и от една колежка - на нейното раждане акушерката буквално й е викала "Майче, акай, АКАЙ!!!"  :lol: :lol: :lol:). Но и в болницата, преди да ме накарат да напъвам, акушерката и докторът подробно ми обясниха какво да правя и ме поощряваха, когато се справях добре.

Дидонче, ма, още ли не си измислила име на бобчето? Излагаш се  :lol: :lol: :lol: Моят списък за момиченце беше дълъг, но с мъжките имена срещнах сериозни затруднения. Накрая излязох с 5 предложения и мъжът ми избра Борис.  :wink: Действай, че не остана време да го мислите!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #807 -: Април 06, 2011, 09:30:05 am »
Момичета,мислите ли имена на бебончовците ?
 Много трудна работа се оказва това с името...

По повод имената и при нас се оказа трудна работа. Нашата палавница няма да бъде кръстена на никого (нито на едната рода, нито на другата) и си мислих, че ще е лесно. Да ама не. Оказа се доста трудна задача. Както и да е сега си имаме две имена за момиче и нито един резервен вариант ако има някоя изненада :D.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #808 -: Април 06, 2011, 09:41:26 am »
Привет мамита!Виждам вече сте в предстартова треска.....като ви чета и мен ме хваща....спомена е толкова пресен :lol:
Това с напъването е много важно наистина,защото и аз не знаех как и бях много учудена като чух "изакай го" 8O!Леко раждане момичета!
За прането не го мислете толкова-ако е по-замърсено на 60,а иначе на 40гр.Нямам сушилна и суша на външен простор...Бодита и ританки,памучни гащеризони гладя,не е чак такава "амалогия",те са толкова голями че им трябва едно минаване с ютията
:wink:

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #809 -: Април 06, 2011, 11:19:40 am »
Добър ден момичета.От доста време не съм писала,а само ви чета :),но да се отчета вчера бяхме на доктор за да видиме малките,развиват се много добре нищо,че не съм качила кой знае колко много килограми,но важното е,че те са добре,и също хубавото е,че и серклажа държи явно лежането помага :).Честито на всички мами дето вече гушкат свойте бебоци,и пожелавам леко раждане и бързо възтановяване на всички на който им предстой :D.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #810 -: Април 06, 2011, 11:20:24 am »
Как така защо се перат на по-висока температура бебешките неща - за дезинфекция. Ето сега по предаването на Гала говореха, че бебета приемат много замърсяване чрез кожата и трябва много да се внимава особено до 6 месец. Аз въобще не съм от вманиачените по всякакви теми за гледане на бебе и бременност, но ако пера на 30градуса (аз дори нашите дрехи, освен по-фините, не пера на 30 и забелязах че не се изпират добре ако например пусна риза на 30гр.), сложа на външен простор и без гладене след това - ми се вижда доста рисковано, да не кажа безотговорно.. Даже съм чувала, както понякога и на пералните пише - за пелени максимална температура 60-90гр. защото от остатъци от мляко се развиват бактерии.. И мен ме притесни, че на някои етикети пише 30гр. и го коментирахме тук, че няма нищо да им стане /освен че по-бързо избеляват/ и аз така и направих- пусках белите първа пералня заради самата пералня на максимална температура, а останалите - ако пише 40- на 50, ако пише 30 -на 40 градуса. Засега всичко е ок, само дето падна експериментиране със сушилнята. Други приятелки без сушилня виждам че са си купили просторче за вътрешна употреба.

Моникс, Роси вече ви завиждам че всичко е зад гърба ви, макар после и аз може да се връщам с умиление към момента на очакване  :D
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #811 -: Април 06, 2011, 11:56:36 am »
 Камбозолка  :lol: :lol: :lol:
 Ми аз от самото начало имам име,даже две.Едното сте ни го взели вие :wink:
 Обаче ми се иска и мъжа да има предложение...Той едвам измъдри едно.Нищо не си харесвал...
 Накрая и ние ще сме със списъка от две,три имена и ще теглим чоп.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #812 -: Април 06, 2011, 12:20:03 pm »
Винаги пера на 40 градуса, след това е ясно че всяка дезинфекция заминава при съхненето. Затова се гладят бебешките дрешки (от вътрешната страна) със силна ютия - на макс.
Не се страхувайте от клизми, епизиотомии  и т.н. Предпочитах епизиотомията с 2 шева, пред разкъсване със 16 шева (като сестра ми). Поне после имах здрава страна на която да седя  :wink:
Ани, леко раждане! А и на всички останали също!
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #813 -: Април 06, 2011, 12:34:07 pm »
Ей, ама съм голяма блейка. Все пропускам да пусна списъче

ПРИСТИГАМЕ   
 yahoo_17 stork-boy


sami123 – 14.04.2011
ultra – 14.04.2011 планово секцио
madlen – 18.04.2011
mira_mimi – 19.04.2011
Nadine – 27.04.2011 планово секцио
tucy – 29.04.2011

ЧАКАЩИ  preggo

elle22 – 03.05.2011 планово секцио
Elena B – 19.05.2011
Желязкова – 19.06.2011

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #814 -: Април 06, 2011, 13:04:25 pm »
Аз също пера на 40 грдуса , суша в къщи на лирата и после гладене с пара ма макс!

sami123 ако знаеш колко бързо минава всичко....и после наистина ти е носталгично  :wink:
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #815 -: Април 06, 2011, 13:12:45 pm »
хубаво е, че не съм последна в списъчето вече.

не зная по повод дезинфекцията на дрешките, ние и друг път сме го говорили, че всъщност не е възможно, най-малкото защото нашите дрехи не са дезинфекцирани, а бебето ти е постоянно в ръцете. аз се надявам сушилнята да е достатъчна, че да пропусна това с гладенето. а за да ви скандализирам още повече - повечето хора около мен доста се учудиха, че аз искам да изпера всичко преди да го сложа на бебето. явно децата се справят и с не-дезинфекцирани дрехи. това за мен е малко твърде лежерно, но както установихме от крос-културалното ни проучване във форума, май в бг, ние сме доста по-вторачени в чистенето около бебето.

дидон - успех с имената, ние имахме имена още преди да забременея, за щастие той много си хареса моите и нямахме проблеми, сега се оказа, че сериозно се е замислил да има второ име на бебето, аз не съм много сигурна, ама ще го мислим още.

ще ходя в събота и неделя на училище за родители, ще ви пиша какво казват там за напъването и други интересни неща

а сега гледам за едно семейство с 17 деца и тя пак е бременна. ....
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #816 -: Април 06, 2011, 13:19:36 pm »
Хубаво е поне в началото да е колкото може по-чистичко около новороденото , за да се избегне алергии и т.н. Абсолютно стерилна среда не може , а и не е  желателно да се създава , но все пак детето 9 месеца е било далече от всички микроби и съответно е по-уязвимо. Сушилнята знам ,че също дезинфекцира , така ще си спестиш от гладенето (което не е чак толкова отегчително , като гладенето на дрехи за нас  :D)
*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #817 -: Април 06, 2011, 13:32:13 pm »
Как така защо се перат на по-висока температура бебешките неща - за дезинфекция. Ето сега по предаването на Гала говореха, че бебета приемат много замърсяване чрез кожата и трябва много да се внимава особено до 6 месец. Аз въобще не съм от вманиачените по всякакви теми за гледане на бебе и бременност, но ако пера на 30градуса (аз дори нашите дрехи, освен по-фините, не пера на 30 и забелязах че не се изпират добре ако например пусна риза на 30гр.), сложа на външен простор и без гладене след това - ми се вижда доста рисковано, да не кажа безотговорно.. Даже съм чувала, както понякога и на пералните пише - за пелени максимална температура 60-90гр. защото от остатъци от мляко се развиват бактерии.. И мен ме притесни, че на някои етикети пише 30гр. и го коментирахме тук, че няма нищо да им стане /освен че по-бързо избеляват/ и аз така и направих- пусках белите първа пералня заради самата пералня на максимална температура, а останалите - ако пише 40- на 50, ако пише 30 -на 40 градуса. Засега всичко е ок, само дето падна експериментиране със сушилнята. Други приятелки без сушилня виждам че са си купили просторче за вътрешна употреба.

Моникс, Роси вече ви завиждам че всичко е зад гърба ви, макар после и аз може да се връщам с умиление към момента на очакване  :D

Здравейте... Аз нямам сушилня-не съм сметнала за необходимо да купувам.Суша дрешките на бебко навън на чист въздух.За гладенето.. спорен въпрос.Едни казват всичко да се глади,други не всичко..Аз лично не гладя всички дрехи и определено не мисля че съм безотговорна.То едва ли може да си позволим на някоя мама да и кажем че е безотговорна!Гладя долното бельо но пижамките над бельото не винаги ги гладя..Детето си е добре-то е важно иначе да го пазиш,да го мажеш с подходяща козметика.
Чистенето и проветряването всеки ден също осигурява на бебко добра среда на живот..
За градусите-пера на 40 или 60 според дрехите/завивките..Одеялцата с които спим или сме навън,или в къщи се перат през ден..затова имам поне 5/6 олекотени..Те поемат доста прах-дори и в къщи..пък и имаме и коте така че чистя по 2 пъти на ден :)
« Последна редакция: Април 06, 2011, 13:38:22 pm от saraapl »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #818 -: Април 06, 2011, 14:03:11 pm »
-по повод за херпесите по назад  : понеже съм правила консултация с  вирусолог , т.к. аз съм имала рецидиви на генитален херпес  и тук проблема е по -опасен  , имам прекратена инвиро процедура  уж заради рецидива и т.н ... Та тази тема ми е болно място  -поради тази причина  естествено раждане  е  невъзможно .

Това което вирусолога е писал в неговите указания  е ,че майката , ако има лабиален херпес-на устната  - да носи  маска  при контакт с бебето . А иначе за целуването на деца  по лицето до 1 г  -писал е да се избягва, без да уточни  :wink:
 


Момичета,мислите ли имена на бебончовците ?
 Много трудна работа се оказва това с името...

Всички питат избрахте ли име  . Ами не сме  и не знам как ще се справим с тази задача.
На всички отговарям ,че  зависи кой сериал ще ми пуснат в болницата преди да родя  :lol: - тогава ще решавам  :lol: Шегувам се, но наистина не сме мислили , таткото  казва- каквото ти решиш, а на мен в главата ми нищо по въпроса  :oops:
« Последна редакция: Април 06, 2011, 14:07:13 pm от nimika »


*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #819 -: Април 06, 2011, 14:17:57 pm »
Нашият стоя 2 дни в болницата без име. Каквото харесах на таткото не се нравеше, а той вземаше нещата на майтап и такива безумни имена даваше за предложения от рода на Махди например... или искаше китайско име.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.