0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #660 -: Април 01, 2011, 11:29:22 am »
Благодаря ви за отговорите момичета значи и аз днес ще си купя ягоди, няма начин, не съм била никога алергична към тях и се надявам и в бъдеще да е така.Ама няма да прекалявам....

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #661 -: Април 01, 2011, 11:34:29 am »
 Tucy,не съм била аз тази,която го е написала,но да споделя какво знам аз.Става въпрос обаче, когато гръбначето е към корема на мама ,независимо дали е успоредно или напречно.В този случай притиска най-много органите на майката и може да се изпитва голям дискомфорт. Иначе за самото раждане не знам.В ютуба има едно много хубаво клипче,симулация какво прави бебето по време на раждането...
 За това , когато искаме бебето да заема най-благоприятно положение е желателно да не отпускаме гърба назад,както се разплуваме във фотьойлите . По-добре е да разкрачим крака ,леко приведени напред, като коремчето отива между краката
 
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #662 -: Април 01, 2011, 12:41:59 pm »
аз бях тази с гръбчето на бебето, ама нали казах, че и на мен ми казаха така, та щото не е прочетено и казано от акушерка, ви питах вие какво знаете. туци къде ги четеш тия работи, дай и ние да прочетем и дидон, можеш ли да дадеш линк към клипчето.

аз днес ще ходя да си купувам бельо за болницата и за кърменето. не пестете от сутиени и идетен някъде, където разбират от това как трябва да стоят сутиените, че е много важно ако ще кърмите, да нямаме проблеми с гърдите си.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #663 -: Април 01, 2011, 14:01:24 pm »
Елена, извинявай че не съм запомнила, че си ти. Всъщност незнам защо,но вас двете с Дидон все ви бъркам :oops:.
Иначе в гугъл си пиша седмицата която ме интересува и почвам да гледам какви резултати ми излизат. Специално цитата е от тук http://jurnalbg.com/semeistvoto/bremennost/41-treti-trimestur-29-ta-40-ta-gestacionna-sedmica.html

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #664 -: Април 01, 2011, 15:54:13 pm »
А елле, как така с кървене да е ОК, но сигурно е тапата  8O Айде контракции от време на време -да, аз май имам вече по-често, но не са много още. Ама при теб малко рано тръгнаха нещата..  :)
Аз ходих днес за последно на йога и вече мисля да засиля разходките и работа някаква, както ми каза доктора, да предизвикам контракции. В темата дето изчезна писах че сме вече 3500гр.  8O и не ми се чака до термин..но кой ли ме пита
Изписа ми и някакъв гел против разни инфекции за всеки случай да се изчистя- но само с еднократно приложение.

Ама стига моля ми се говорихте за лакомства, че всички ще хукнем сега да пазаруваме  :lol:
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #665 -: Април 01, 2011, 16:39:46 pm »
Сами колко сте големи 8O браво...добре се гледате :wink:.И аз слагах такова гелче още преди 2 седмици.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #666 -: Април 01, 2011, 16:41:23 pm »
Ехеее, 3500 си е супер  :D. И аз се подразних за това, че някой заключи старата тема, после изчезна и новата. Ама да не го дъвчем вече  :wink:.
Сами, нищо не е тръгнало  :D, днес нищо ми няма, само зацапването. В такива дни си казвам, че ще устискам.
Не знам в коя тема пожелах успех на Боби, чакам хубави новини, да знаеш.
Елена, бях ти писала, че бебето си се върти на глава стотици пъти, поне моето усещане е такова. Понякога усещам дупе и гръб под пъпа си, понякога коремът ми е "мек". А и не виждам логика в по - болезненото раждане...
Аз съм алергична към всички "горски", когато прекалявам. Но за по мъничко  :P...
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #667 -: Април 01, 2011, 16:51:11 pm »
Момичета, за положението на бебето ми бяха обяснили, че е по-добре да е с гърба на ляво. Ако е в дясно, гръбчето на бебето се опира в органите на майката и болките при раждане са по-силни и са в кръста, по- точно в бъбреците  :? Моето бебче беше в ляво, но въпреки това болките ми бяха в кръста и ужааасно силни....Така че всичко си е индивидуално...за себе си знам, че не търпя болка, а по време на раждането бях супер уплашена и много изненадана от силните болки...много е важна и психическата настройка, а аз въобще не бях подготвена....За сравнение само на цветната снимка,  която ми правиха преди време за малко не припаднах от болка :)

нооооо всичко се забравя и с бебче в ръце вече не помня как ме е боляло   :D
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #668 -: Април 01, 2011, 19:31:53 pm »
Ако някой си мисли, че носи голямо бебе - да прочете статията:
http://dnes.dir.bg/news/burgas-bebe-8332252?nt=4
Машаллах и да им е живо и здраво  :D!
*

    Бубетоо

  • *
  • 2
  • Най-стимулиращият дар е надеждата...
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #669 -: Април 01, 2011, 19:49:46 pm »
Здравейте,аз съм нова в този форум...Мога ли да се включа при вас?
Казвам се Боряна,на 37 години съм и очакваме момиченце през август,термина ми е на 06.08.Имам дъщеря,която е почти на 16 години,а това бебче е толкова дългоочаквано,толкова изстрадано,че...Надявам се да нямаме никакви неприятни изненади и проблеми и през август да се гушкаме с малката мишчица.
Иначе,правихме опити за бебе 10 години,на 4-тата година забременях,но преживях спонтанен аборт в 7 г.с.,след това забременях отново след 2 години-отново спонтанен аборт,но в 10 г.с.Забременях след това отново,бях с термин за юни месец,но родих в 7-мия месец през март 2009 г.,бебка имаше много проблеми,много се измъчихме всички и на 13.04.09-тя почина...и ето сега отново съм бременна и се моля всичко да бъде наред!
Съжалявам,ако съм ви досадила с моята история и че бях толкова подробна.



Виктория-08.03.09-13.04.09
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #670 -: Април 01, 2011, 19:52:38 pm »
Леле, то направо отгледано се е родило  :lol: Да им е живо и здраво!

Бубетоо, добре дошла  :) Лека и безоблачна бременност ти желая!
« Последна редакция: Април 01, 2011, 20:05:43 pm от Мецани »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #671 -: Април 01, 2011, 20:24:05 pm »
Момичета, не искам да ви стресирам или притеснявам, информативно споделям днес какво ми писа моя позната, която живее в Канада.

"Днес от канадската агенция за безпасно позлване на ядрената енергия препоръчаха на бременните жени да избягват мляко (да се ползва мляко на прах ако трябва), зелени салати, като и ягоди и горски плодове."

Под зелена салата се има предвид всички от типа на марулите и зелето. Краставиците и доматите да се измиват изобилно и да се поставят във вода предварително.
Това заради аварията във Фукушима.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #672 -: Април 01, 2011, 20:41:41 pm »
Бубето, всичко лошо да остане зад гърба ви!

Deep, това е всичко, с което се храня  8O 8O 8O, при нас в Америка не са ни предупреждавали... Но...
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #673 -: Април 01, 2011, 21:01:42 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=duPxBXN4qMg&feature=related

Съжалявам,имаше и едно по-дълго клипче.Като го намеря ще пусна и него.
И тук обаче се вижда,както някой каза,гръбчето е завъртяно на ляво...
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #674 -: Април 01, 2011, 21:05:18 pm »
Здравейте,момичета!
Бубето,лека и безпроблемна бременност,мила и дано всичко лошо си е останало в миналото!
Божеее,тези радиации-аз съм чернобилче(родена съм 02.86г.),детенцето ми пък ще е фукушимче :( Но това за млякото и зелениите е вярно.Макар да казват,че тук в Бг няма радиация,по-добре е да се пазим от тези храни.
Мен пък започва да ме боли срамната кост и направо е някакво чудо-седна ох,стана ох,че и като вървя на моменти пак ме боли и се клатя също като някое пате  :lol:
[/url]
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #675 -: Април 01, 2011, 21:23:34 pm »
Не намерих нищо на страниците на канадската агенция за храните и тази, спомената от deep.
Агенцията за храните и лекарствата в Щатите също не предупреждава за такава опасност.

Всички твърдят, че няма риск от замърсяване на храни, растения и животни в резултат от земетресението и повредите в ядрените електроцентрали в Япония. Допълнителната радиация е толкова ниска, че трудно може да бъде измерена. Отделно има контрол върху вноса на храни от района, пострадал от земетресението и авариите в Япония.

http://www.inspection.gc.ca/english/fssa/imp/earterqueste.shtml
http://nuclearsafety.gc.ca/eng/mediacentre/updates/march-23-2011-japan-earthquake-radiation-dose-rates-in-canada.cfm
http://www.fda.gov/NewsEvents/PublicHealthFocus/ucm247403.htm

Според мен най-добре е да се четат етикетите на храните. Ако са произведени по западния бряг на континента, бих се замислила. Но чилийските плодове и зеленчуци и млякото от местни ферми надали са замърсени.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #676 -: Април 01, 2011, 21:43:48 pm »
Момичета, връщам се от ФМ и бързма да пиша, че поне за сега всичко изглежда да е наред. Ще си имаме второ момиченце ( мъжът ми да му мисли с това женско царство в къщи :-) ). Единствено понеже с двуцвна пъпна връв имало 2% риск от Даун синдром и понеже при едно от помятанията ми плода беше с Даун и ми предложиха да направим амниоцентеза за всеки случай. Аз се съгласих и сега са ми я назначили за понеделник. Първите резултати ще ги имаме 48 часа след това ( те са около 90% сигурни, ако са отрицателни), а пълният кариотип 7-10 дена. Иначе на ултразвука всичко си изглеждаше нормално - сърцичето, бъбреците, абе всичко,за което гледат.Стискайте палци и това да мине ок, че да се поуспокоя най-после.

Бубето, надявам се всичко да е останало зад гърба ти, защото много си преживяла. Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам. С теб сме горе-долу по едно и също време. На мен термина ми е 19ти Август.

Боби
« Последна редакция: Април 01, 2011, 21:54:04 pm от Bobbie »


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #677 -: Април 01, 2011, 21:50:50 pm »
Браво Боби ! Най-после да се поуспокои твоето сърце !  :)
Честита ви втора девойка  :) Каката ще е много щастлива !
И разбира се, чакаме и стискаме палци !
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #678 -: Април 01, 2011, 22:06:14 pm »
 Боби,много се радвам за резултата и розовите гащи/както казват тук девойките :)/ и браво за решителните ти действия,които ще потвърдят , че всичко ще се развие перфектно...
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #679 -: Април 01, 2011, 22:20:28 pm »
Боби, браво за хубавите новини и дано занапред всичко да е ОК. И ще чакаме хубави новини от амниото. А и честити розови памперси.
Бубето, добре дошла при нас. Пожелавам ти всичко което до момента си преживяла да си остане в миналото и да ни се похвалиш с едно хубаво и пухкаво бебче около термин.