0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #640 -: Март 31, 2011, 18:00:21 pm »
о съжалявам, аз бях останала с впечатление, че всеки месец правим нова тема и взех, че пуснах такава. ако е проблем, кажете какво можем да направим.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #641 -: Март 31, 2011, 20:47:18 pm »
Какво мислите за бялата ряпа можем ли да си хапва ме от нея,че ми се хапва :wink:
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #642 -: Март 31, 2011, 20:50:43 pm »
 Що да не можеш,само дето май ще поръцквате повечко  :lol:
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #643 -: Март 31, 2011, 21:01:05 pm »
абе дидон, то дали с ряпа или без, това с газовете и в двете посоки е неизбежно май.  :oops:
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #644 -: Март 31, 2011, 21:05:00 pm »
е да, обаче какво стана сега с нашите постове в другата тема, имаше доста важни неща за някои..?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #645 -: Март 31, 2011, 21:11:18 pm »
е да, обаче какво стана сега с нашите постове в другата тема, имаше доста важни неща за някои..?

Мдам, и аз ги търсех, но ги няма.

Свързах се с акушерките, докторът ми беше в операция. Било напълно нормално кървенето и контракциите, трябвало да свиквам всяка седмица  :lol:. Все пак, ако станели на 5 мин да съм се обадила. Това е.

Jbrul, не е лошо да тръгваш към нас, щото снощи направо си помислих, че ще раждам  :wink:.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #646 -: Март 31, 2011, 21:13:51 pm »
Момичета да ви питам ягоди може ли да се ядат че нали се водят някакви алергени.Сега гледам пуснаха по пазара, а аз така ги обичам?Споделете какво мислите по въпроса?

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #647 -: Март 31, 2011, 21:51:53 pm »
 Можеш ,аз вече ядох , но не прекалявай.С ягодите по принцип не трябва да се прекалява,със или без бременност  :)
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #648 -: Март 31, 2011, 21:59:01 pm »
Абе незнам дали може или не може да се ядат ягоди, ама питай ме как издържам само. Страшно много обичам ягоди (а за ягоди със сметана просто няма да говоря) и даже през зимата ми се ядяха. Ама няма да коментирам януари ягодите с какъв вкус са. Затова ядох ягодов сладолед :wink:. А вчера така хубаво ми замирисаха едни ягоди, че си взех и за целия ден общо половин килограм изядох :D.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #649 -: Март 31, 2011, 22:11:53 pm »
цигу, спокойно! Първите три месеца, докато организмът свикне, че си бременна и не трябва да има цикъл, е нормално да има по малко зацапване. Почивай си, взимай си лекарствата и всичко ще е наред! Аз бях така 3 седмици, а някои и в болница влизат за това.  :hug2:

Лека бременност на всички!

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #650 -: Март 31, 2011, 22:32:14 pm »
Чуспи не зная дали и доколко са алергени ягодите, но лично аз смятам, че ако не се прекалява не може чак толкова да навредят. Аз си хапвам ягодки от януари-февруари някъде и си се чувствам добре, ама като си взема кутийка от 500 гр., половината ги отпускам на мъжо, че да не ми стане много.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #651 -: Март 31, 2011, 22:56:47 pm »
Момичета да ви питам ягоди може ли да се ядат че нали се водят някакви алергени.Сега гледам пуснаха по пазара, а аз така ги обичам?Споделете какво мислите по въпроса?
Защо да не може?Много хора са алергични, но  ти ако не си алергична, няма никаква причина да се лишаваш. То всичко е алерген за някого. Аз няма никакви алергии към тях и ям колкото ми е кеф.

Миша, мерси много за пожеланията. Утре като мине ще пиша какво е станало.


Б.
« Последна редакция: Март 31, 2011, 22:59:30 pm от Bobbie »


  
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #652 -: Март 31, 2011, 23:01:32 pm »
Ако ви е любопитно как реагираха като се обадих в клиниката, ето го отговорът:

Изобщо не се безпокоят от кафяво зацапване, особено ако не е съпроводено с болки.
Препоръчват по-лек режим, конкретно да не се влачат прахосмукачки и кошове с пране (специално го споменах на мъжа ми).

Днес нищо ми няма. Благодаря ви за успокоението. По мои сметки увеличихме резултатите за "зацапване" в подфорума за бременност от 3 на 4 страници.

Боби, дано получиш добри новини утре.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #653 -: Март 31, 2011, 23:11:25 pm »
цигу, забранена ти е домакинската работа. Да не се ослушва мъжът ти! Аз не бях правила нищо 9 месеца. Най-накрая уж да си предизвикам раждането и тръгнах да чистя с прахосмукачка. Но не стана.  :lol: :lol: :lol:

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #654 -: Април 01, 2011, 01:11:43 am »
Момичета горе долу колко см е разреза при секцио?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #655 -: Април 01, 2011, 01:37:20 am »
Зависи...кой те оперира, колко пресен е разреза...
Моят сега, след почти 6 месеца е около 8 см. Изглежда като одраскано от котка.
Казват, че крайния резултат се вижда 1 година след операцията.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #656 -: Април 01, 2011, 09:57:22 am »
Момичета да ви питам ягоди може ли да се ядат че нали се водят някакви алергени.Сега гледам пуснаха по пазара, а аз така ги обичам?Споделете какво мислите по въпроса?
Яж си, аз от февруари само на ягоди карах, после и череши. По половин килограм си ядах на ден (поне). Те ми вдигнаха хемоглобина  :wink:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #657 -: Април 01, 2011, 10:15:12 am »
 :lol: , мен ягоди не бяха ми се дояли , ама след като прочетох цяла страница за тях , сега  отивам за ягоди и  аз  :lol:  Макар да знам ,че са "пластмасови "  и едва ли ще ми харесат.

При мен от няколко дни много ме притиска и боли  на едно и също място вляво долу .Ходих на лекар , но нямало причина за притеснение -просто се разтягат връзки, тъкани .А и след две лапаро , се предполага ,че има сраствания , махани са кисти .
Притесняваше ме ,че болката е  на едно и също място .Когато ме присвие , не мога да мръдна -   свивам се на "кравайче "  на дясно   , със сгънати крака и само така ми е що годе добре.
Особенно ,ако постоя седнала на стол  по-дълго време , направо не мога да се изправя от болка .  И честото ходене  до тоалетна ме облекчава , но имам чуство че все ми се ходи .
А и юначето много рита и шава , но това само може да ни радва.


*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #658 -: Април 01, 2011, 10:32:09 am »
Привет и от мен.
В темата от вчера, дето се изтри някоя от бъдещите мами беше писала, че ако бебето е с гръб към гърба на майката раждането било болезнено. Извинявам се че не съм запомниля коя от вас е, но днес преглеждайки характеристиките на 36г.с. открих ето това
При едноплодна бременност в голяма част от случаите бебето се разполага в надлъжно положение – гръбначният му стълб съвпада или е успореден на гръбначния стълб на бъдещата майка.
Най-благоприятно за раждането по естествен (вагинален) път е надлъжното положение с главично предлежание.

Нимика, честно казано ягодите (бяха гръцки) дето си ги купих онзи ден не бяха толкова лоши. Е трябваше им захар, за да са още по-сладки, но като цяло за края на март бяха сравнително добре.

*

    saraapl

  • *****
  • 2009
  • Нашата мечта... Обичаме те много
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #659 -: Април 01, 2011, 11:27:41 am »
:) Привет сладуранки със сладки тумбачета :) Как сте милички.. Туцинка и аз си взимам ягоди но определено си им слагам захар  :wink: Ама не си позволявам много заради малкия-не му понасят явно ягодите след това в кърмата..Едни колики едни чудесии..Та си премервам добре преди да хапна-то това ще ви посъветвам и вас де когато му дойде времето :)
Лек ден от нас и до скороо..На момичетата които скоро ще гушкат бебчовците-много лесно и безпроблемно раждане и леко възстановяване :)( аз на 2 ден бях вече супер активна) :) Така ще се радвате на малките чудеса-бързо си растат децата :) :)