0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #620 -: Март 31, 2011, 08:19:05 am »
Жбрул е права, още като сте в родилния дом питайте с какво дохранват там,
ако бебето е било дохранвано, ако не какво мялко препоръчват за вашето бебе
при нужда и липса на кърма да имате вариант, излишни нерви и стрес!

Боби късмет утре, мисля те!
Всичко ще бъде наред, вярвам!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #621 -: Март 31, 2011, 08:49:23 am »
Цигу, аз също бях със зацапване първите месеци без болки, всяка седмица биехме Прегнил и пиех нош па. Чувала съм доктори да изтъкват като причина за зацапване това, че е около датата на М., така че може и при теб това да е причината, почивай си и ако не отмине се консултирай с доктор. Лека и безпроблемна бременност ти желая.  :D
Ние вчера направихме първите покупки за бебка и съм много щастлива, взехме почти всичко, сега остава само прането, после започвам по малко да стягам багажа за болницата.  :D
Още не се знае как ще раждам, за сега бебка е седалищно, другата седмица ще видим дали се е обърнала, но с тази двурога матка, много много не се надявам, но каквото е такова.
Хубав и усмихнат ден на всички.  :D
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #622 -: Март 31, 2011, 11:18:18 am »
здравейте, няма ли да правим нова темичка?
*
Тема на бременните №75
« Отговор #623 -: Март 31, 2011, 11:20:04 am »
Ето ни и в новата тема, лека бременоост на всички ни, много хубави новини - леки раждания на термин, здрави и спокойни бебета и нови попълнения в темата.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #624 -: Март 31, 2011, 11:22:33 am »
дами, пуснала съм една анкета и ви моля да я погледнете и да отговорите.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45529.0
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #625 -: Март 31, 2011, 11:54:25 am »
Вместо запис да разкажа за последното посещение при док. Бебето е 3200, главичката е в таза. До 8 април имам срок да си помисля за планово секцио. Реших да не планирам нищо, нека всичко мине възможно най-естествено. Признавам, че съм леко притеснена кога ще тръгне бебето и как ще мине всичко. Предполагам, че не съм единствената с такива мисли.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #626 -: Март 31, 2011, 12:00:52 pm »
Мира, то не останало време  :)
Виж, нормално е да си притеснена. Мисля че няма мама, на която да не и минават разни щуротии през главата. Аз вярвям, че всичко ще е наред  :) Искам да ти пожелая леко раждане и прекрасна първа среща с малка бебка!

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #627 -: Март 31, 2011, 12:18:05 pm »
мира, естествено че ще се притесняваш. а защо трябва да мислиш за секцио или е по твое желание?

аз не исках да започвам темата с това, ама вече не мога да утрая. снощи моята девойка ужасно ме уплаши, че даже се изстреляхме до болницата - изведнъж ми стана зле, много силно ме заболя кръста, тя се размърда сериозно и след това спря. след два но-шпа и мазане с алган сан гел малко ми помина кръста, ама като се опитах да й чуя сърцето - доста слаб и странен ритъм, по едно време го засекохме до 108. и отново имах това усещане за нещо вътре във влагалището ми, винаги си представям главата на бебето или нещо.

 обадих се в болницата и хайде на запис на тоновете. през целия път диването не мръдна, бях се побъркала, да не говорим, че мъжа ми прегази един бордюр. записа бил наред казаха, тя накрая си риташе както си му е реда. тук смятат, че и да падне ритъма до към 110 - 100, но ако се вдига всичко било нормално.

сега пак ме боли и много се чудя да се поразмърдам малко с упражнения или да го карам мързеливата.

бях се скапала, че се притеснявам и си причинявам само тревоги, ама после си мислех, че това ми е работата.  ще се радвам ако кажете дали и вие сте имали такива преживявания и как се оправяте с тях.
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #628 -: Март 31, 2011, 13:23:48 pm »
Честито нова темичка и лека бременност на всички!

Цигу, към края на 7г.с.и аз имах кафеникаво зацапване в два поредни дни, даже втория ден беше бледо розово и много се притесних. Така се бях подтиснала, че след няколко дни отидох на преглед, за да съм сигурна , че всичко е наред. Е, лекарят не откри нищо притеснително. Вярвам, че и при теб е само моментно.
От началото на бременността ми беше изписан Duphaston 2*1, няколко дни след зацапването на своя глава взимах по 3 таблетки :wink:, не знам дали е било необходимо...Но ако се чувстваш притеснена, не пречи да отидеш на един преглед за свое успокоение.
Хубав ден! :)

*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #629 -: Март 31, 2011, 13:57:22 pm »
Ето ме и мен. Честита нова темичка. Дано се пълни с много нови бременилки.
Аз днес бях на доктор - правихме запис на тоновете на малката. Всичко е наред с нея с изключение на това, че още си седи седалищно. Не иска да се обърне с главата на долу и това си е. Шийката ми се е загладила, но все още разкритие нямам, така че поне за сега няма да раждам :D.
Това е засега от мен.
Хайде и за старт в новата темичка да пусна горещото списъче :D

ПРИСТИГАМЕ   
 yahoo_17 stork-boy


Ася 81-05.04.2011 планово секцио
sami123 – 14.04.2011
ultra – 14.04.2011 планово секцио
madlen – 18.04.2011
mira_mimi – 19.04.2011
Nadine – 27.04.2011 планово секцио
tucy – 29.04.2011

ЧАКАЩИ  preggo

elle22 – 03.05.2011 планово секцио
Elena B – 19.05.2011

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #630 -: Март 31, 2011, 14:09:43 pm »
Записче!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #631 -: Март 31, 2011, 14:52:26 pm »
Цигу и аз имах зацапване предната бременност около датата на цикъла и до пети месец ПМС болки в гърдите, в кръста, корема. Този  път получих зацапване към 6 седмица кафяво не беше на датата на цикъла продължи седмица може би от преумора защото не спирам да си нося Емо през цялото време.
Туци, имаш още месец може да се обърне бебо пък ако не се обърне секцио не е болка за умиране.
 Мира леки финални метри !
Момичета някой да е открил лек за хемороидите , предната бременност се бяха появили , мазах ги след раждането с един крем ама той не се препоръчва за бременни ?

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #632 -: Март 31, 2011, 15:47:56 pm »
Хора, от снощи имам кафеникаво зацапване, чудя се дали не е част от тапата. Чакам да стане прилично време и да се обадя на доктора.
Боби, стиснати палци!
Хубав ден!
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #633 -: Март 31, 2011, 16:00:59 pm »
Хора, от снощи имам кафеникаво зацапване, чудя се дали не е част от тапата. Чакам да стане прилично време и да се обадя на доктора.
Боби, стиснати палци!
Хубав ден!
Elle обади се най-добре на лекаря си! Успех!
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #634 -: Март 31, 2011, 16:44:28 pm »
елле, според мен ще ти кажат да отидеш да те видят, и то май така ще е най-добре. стискам палци всичко да е тип-топ.

туци дано се обърне малката. ти нали нормално щеше да раждаш или аз пак нещо съм се отнесла?


днес пък ми казаха още нещо, за което да се притеснявам - като ходихме вчера в болницата акушерката каза, че бебето е с гръб към моя гръб и една приятелка взе, че ми каза, че ако е така бебето като се ражда е много болезнено и съдейки по болките вчера направо не ми се мисли. та дано се обръщат както си трябва, че да не ни мъчат.

понеже мен ме мъчат също хемороиди, вчера в един каталог гледах от тези неща, които са пълни с термичен гел - изглеждат като превръзки за еднократна употреба, но по-тънки и идеята е, че се изстудяват и слагат на хемороидите, били бест-селър. на мен ми казаха, че може да се маже с един крем, тук се казва anusol, така че вероятно има кремове, които да се ползват. не си спомням дали се правеха промивки със смрадлика или с лайка или може и двете, но ако някой знае, моля и аз да каже.

казват, че упражненията за тазовите мускули, дето трябва да ги правим и за раждането помагали при хемороиди, ама на мен ми се ще нещо с по-бърз ефект.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #635 -: Март 31, 2011, 16:51:41 pm »
Angelina, Elena, благодаря!
Още 20 минутки и ще отворят офиса...
Колкото до позицията на бебето - не си ли забелязала, че коремът ти се втвърдява понякога, а понякога е мек отпред  :lol:. Бебето се върти стотици пъти на главата си. А и не виждам логиката за по - болезнено раждане...
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #636 -: Март 31, 2011, 17:14:46 pm »
Елена, аз почти всяка вечер съм с подобни на твоите оплаквания. Моето бебе е седалищно и на няколко пъти бях абсолютно убедена, че след поредната пронизваща болка усещам краче във влагалището :lol:
Тук нито мерят тонове, нито гледат шийка, нито са ми правили преглед, освен в 8 г.с. за установяване на бременността. Ако тази ми бременност беше проблемна като първата, досега щях да съм откачила от притеснения.
Все се каня да си глася чантата за болницата, че останаха 2 седмици и все отлагам. Даже мартак за леглото на бебето не сме купили още. за това пък съм купила отдавна и памперси и АМ.
За хълцането - първото дете не хълцаше толкова често, но този явно ще е лаком - хълца всеки път като се храня + още 2-3 пъти в определени часове, спи до късно сутрин и ми позолява да спя само на дясната си страна. Общо взето си имам един овен с изградени навици :lol:
Наддавам с абсолютно същите темпове както и първата бременност, но този път това не ме вълнува. Единственият въпрос, който сега ме мъчи е - откъде ще намеря толкова много любов и за второто?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Тема на бременните №75
« Отговор #637 -: Март 31, 2011, 17:26:06 pm »
Елена, не си се объркала - по принцип исках даси раждам нормално. Е ще видим дали ще успее да се обърне. То всъщност при жени, които раждат за втори път обръщането в последния момент ставало по-лесно. Причината била, че след първото има известно разширение на таза и съответно има повече място. Така при второ може да се обърне дори и в момента в който те качат вече да раждаш. При първо бебе също можело да се обърне, но по-трудно. Така че ми остава само да чакам. Е в крайна сметка поне има и алтернатива - сега като е с дупето минаваме на план Б - секцио.
А иначе както казва Елле, то бебето си се върти около остта си така да се каже. Моя корем ако знаете какви форми заема. Мъжа ми направо се попикава от смях :D.

Re: Тема на бременните №75
« Отговор #638 -: Март 31, 2011, 17:38:04 pm »
привет и от мен в новата тема  :D

Елена, не разбрах болката от движението ли е била или кръста боли от контракции? Май по-скоро си се притеснила че не я усещаш толкова.. на мен док сега ми каза, че жени с по-стегната коремна мускулатура по-слабо усещат движенията. Аз мислех, че не съм много отпусната, но ме скъсва моя овньо от въртене, протягане, хълцане и какво ли не..  :oops: :? просто не спира, единствено като легна да спя, и то спи или поне се укротява.
Аз да кажа, че също се оказах с 1,5см разкритие и намалена шийка, но това все още нищо не означавало  :? След гадния преглед също получих контракции. Освен това в понеделник ми казаха, че сме вече на нормата за килограми, не повече, както преди, но днес моя доктор ми каза друго- около 3500 8O което според майка ми е супер, но аман от бабшки приказки. Колко ще стане и как ще раждам незнам.. :o

Мира, ти защо ще мислиш за секцио?
Ултра, последния ти въпрос е сериозен  8) но съм сигурна че ще бъдеш не по-малко добра майка от първия път, понякога като си по-улегнала и спокойна е далеч по-добре.. :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #639 -: Март 31, 2011, 17:47:21 pm »
Темата на бремените се заключва, след като мине 50 страници.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит