0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #600 -: Март 30, 2011, 18:58:11 pm »
Ивалета, виж тук: http://thegingercookies.blogspot.com/2011/01/blog-post_20.html
Пише, че сокът от цвекло трябва да се пие 2 часа след изцеждане, затова ако ще го комбинираш изцеди само цвекло предварително. Не знам колко достоверно е инфото, не съм ровила по-надълбоко, но можеш да потърсиш и в други сайтове.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #601 -: Март 30, 2011, 19:10:03 pm »
 Момичета,благодаря за комплиментите!

 За сока от цвекло -не съм чувала да трябва да престоява.Изобщо не съм капацитет,но преди известно време,при захранването след гладолечение, трябваше всяка сутрин да пия сок от цвекло и док не ми е казвал подобно нещо...Интересно е да се проучи...

  Аз днес направих още малко пазар.Попаднах на един не лош пакет за болницата.В него има 26 памперса на Чико,влажни кърпички,сухи кърпички,кремче за бебе , българско , две чаршафчета за еднократно ползване. Целия струва 18,50лв
 Купих още едно шише,този път на НУК,стъклено,още една биба залъгалка,кремче за гърдите на Лансинох, кърпички за почистване на гърдите,мисля,че ще са полезни за болницата,пък и нощно време , ако ще кърмя ииииии ,а да, пликчета за съхранение на кърма...
 Мъжа ми нещо се опита да измрънка , че можело по-натам да пазарувам,като вземел пари...обаче нямаше кой да го чуе  :wink: . Пък и ако после си купя всичко на куп ще се изцъкли 8O от сумата

 Това от мен за днес.Хубава вечер!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #602 -: Март 30, 2011, 19:22:33 pm »
http://fema-bg.com/index.php?m=1206
Ето още един линк... Като се напише в Гугъл "цвекло" и "престои" излиза доста инфо. Не мога да твърдя доколко е достоверно, все пак това не ми е професия... Но си струва да се порови/пита и ако е така - да се съблюдава. Напр. - 2 часа по-рано се изцежда, престоява в хладилник в отворен съд и после му се добавят прясно изцедени моркови, ябълки и т.н.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #603 -: Март 30, 2011, 20:15:09 pm »
 Да,интересно е за цвеклото.
 Я кажете,мами, вие по колко шишета мислите да си вземете в началото.Аз съм купила едно от 150мл  и едно от 250 мл. Дали като за начало е добре...И принципно как мислите , шишетата на брой колкото стерилизатора побира ли да са или повече , а бибите към шишетата ,да има ли допълнителни или само по една към шишето...
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #604 -: Март 30, 2011, 20:40:02 pm »
Ей ме на! Със сантиметър и половина разкритие и с контракции, в следствие на прегледа, предполагам. Реших да почвам да пера дрешки, въпреки че с това разкритие мога да си карам и месец.
Хубава вечер на всички!

П.П. Дидон, много хубаво коремче  :lol:.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #605 -: Март 30, 2011, 20:48:23 pm »
Цигу,аз бях така до края на 3-тия месец.Само че аз имах и болки както преди М.Още на първия преглед споделих това с доки и той ми изписа Утрогестан 3*2 и Папаверин 3*1.Папаверина е за контракциите и го пиех по-скоро при нужда.Утрогестана го спрях чак като влезнах в 4-ия месец(когато се оформи окончателно плацентата).И както ти е писала маригри,почивката е много важна.Повече лежане и положителни мисли и всичко ще е ок!
Аз пък напоследък страшно много сънувам,ама все тежки сънища,които ме натоварват и сутрин се събуждам още по-уморена :( Май ми трябва почивка,ама малко по-нататък ;)
Лека вечер,момичета!
[/url]
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #606 -: Март 30, 2011, 20:51:58 pm »
 Елл  :oops: ,благодаря...
 Защо не си починеш ден ,два пък тогава да шеташ.Чувала съм за случаи и с по 3 см разкритие,което даже момичетата не са знаели ,че имат ... всичко ще си е наред
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #607 -: Март 30, 2011, 20:54:20 pm »
Сами завиждам ти на куража който имаш.Мойто време наближава и на мен изобщо не ми се ражда още  :( умирам от страх :oops:.Все се шегувам,че от страх ще изкарам и след термин :lol: но няма как другата седмица във вторник си взимам чантичката и заминавам рано сутринта.Дано изкарам до тогава.
Маригри,Дидон много хубави коремчета сте заформили :wink:
Аз имам само 4 шишета 2x150 и 2x250 и то за 2 бебета :?това са тези от комплекта на Авент,които поръчахме от Ларедута(Маригри какво стана с твоята поръчка?)Ако нямам кърма магазини много веднага ще купим.
Еле според мен трябва да почиваш повече при това положение,а пък тази работа ще я свърши някой друг.Дано бебка да постой още малко :crossfingers:
« Последна редакция: Март 30, 2011, 21:02:43 pm от acq81 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #608 -: Март 30, 2011, 21:12:25 pm »
Цигу, и аз имах зацапвания така до 3ти месец миналата бременност. Мисля, че имаше някаква статистика, че нещо от сорта на 1/4 от бремнните жени ги получават. И аз като Краси имах и болки.


didon , много хубави снимчици. Кое е това сладко момченце?


Б.


  
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #609 -: Март 30, 2011, 21:14:35 pm »
 :)
 Боби,на моя приятелка момченцето!
 Голямо е сладурче,да и ще става приятел с нашия другар.Нали видя как го наговаря през корема  :lol:
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #610 -: Март 30, 2011, 21:42:06 pm »
Ася..още ги няма шишета :(, 2 емейла на английски...един на френски, ама никакъв отговор от тяхната страна, освен да им напиша прощален емейл на френски....ама този път без любезности  :lol: :lol:, ама предполагам пак няма да има промяна.. :?

Ели...стискай още малко бебо  :wink:
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #611 -: Март 30, 2011, 21:42:57 pm »
Дидон, като за начало тези две шишета са добре :)!
После в движение ще видиш колко и какви други шишета ще ти трябват. И биберони не купувай допълнително към шишетата. Може да не ти се наложи да ползваш шишета и биберони :wink:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #612 -: Март 30, 2011, 22:07:38 pm »
аз съм в същата дилема за броя на шишетата, да не говорим за дилемата пластмаса или стъкло, засега ще взема стъкло, дано се окажат удобни. другото, което се чудя и исках да ви питам - гледам един стерилизатор на Нук, който може да се ползва и за правене на храна на пара, за като започне да се захранва. и много се чудя - от една страна сигурно ще ми трябва, щото тук няма детска кухня, от друга има тенджери за тази работа, от трета иначе в най-добрия случай стерилизатора ще се ползва само 6-7 месеца, или бъркам? та кажете вие какво мислите.

и още нещо да ви питам, дали и при вас е така - един ден съм пълна с енергия и вършея от 7.30 до 9.30 на работа и на срещи с приятелка, на следващия съм пълен дроб. хич не мога да си планирам какво ще мога да свърша, вие така ли сте или това е поредното ми извинение да съм мързелива?

моята девойка хълца всеки път след като аз хапна, това как ви се струва?

дидон много ти е готин корема и момчето е много сладко. аз вчера се видях в профил и се уплаших, корема ми е огромен, аз не знаех, щото все отгоре го гледам.

сами, елле успех и на двете ви
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #613 -: Март 30, 2011, 22:20:08 pm »
Ели, то и аз съм така. Един ден изпълнена с енергия, а на следващия хич ме няма. Моята пък мома хълца вечер (или поне аз си мисля че хълца).
За корема - и аз все отгоре като си го гледам ми се струва нормален, като се погледна в профил виждам, че е по-голям, а като се снимам направо ми се оциклят очите - колко е голям. Ама то това му е работата - да расте :D.
Всички коремчета са много сладки.

Хайде да пусна и списъчето. И аз се нареждам на опашката на пристигащите. Леле как лети времето.
Момичета казвайте ако има още априлски и майски бебета и давайте отчет юнските. То и вашето време наближава :D.

ПРИСТИГАМЕ   
 yahoo_17 stork-boy


Ася 81-05.04.2011 планово секцио
sami123 – 14.04.2011
ultra – 14.04.2011 планово секцио
madlen – 18.04.2011
mira_mimi – 19.04.2011
tucy – 29.04.2011

ЧАКАЩИ  preggo

elle22 – 03.05.2011 планово секцио
Nadine – 04.05.2011
Elena B – 19.05.2011


Много стиснати палци на всички от предните редици - леко раждане момичета :wink:.

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #614 -: Март 30, 2011, 22:20:51 pm »
Еленка,аз съм точно така с енергията и настроенията.По тази причина и спрях да работя.Единия ден съм на върха,обаждам се на клиентки и им казвам ,че почвам работа.На другия ден съм "дроб"  :) . Само лъжа хората...
 
 За шишетата:това на чико е пластмасово,едно такова,много готино,не е бяло . .Другото ,което взех на Нук е стъклено.Аз от самото начало си реших ,че искам стъклено.По-тежко е ,наистина.Обаче много ми харесва...И двете са си стандартни,имам предвид не от онези кривите,анти колики. Ако бебчето има много колики, може би ще взема едно от онези,които имат някакви пръчици вътре...

 За стерилизатора:колко струва по принцип уред за готвене на пара.Ако е по-скъп от стерилизатора,можеш спокойно да си вземеш последния. Тук една девойка от форума много го хвали.И въпреки ,че вече дечицата са и по-големички, не го пуска за продаване,защото си го ползват за приготвяне на зеленчуци.Каза ,че е супер.Тя се пазва Pippo.Ако искаш я разпитай
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #615 -: Март 30, 2011, 22:24:41 pm »
E Надин, ти много бързаш, недей така, че още му е малко рано, да не скокне отсега  :lol:
Аз не че съм голяма куражлийка да раждам, но като започне да бушува и ме притиска силно в някои дни -почвам да гледам календара с надежда и да търся сигнали..  :wink: Сега обаче съм на друга вълна- както казва Елле- да си почина, да чета и пр. неща за мен преди голямата въртележка после :oops: След това решение може пък да тръгна да раждам веднага, не се знае  :lol: Аз да ви кажа предимно се страхувам всичко да е наред с бебо и да премине без усложнения /може би защото знаех за някои проблеми на други хора преди/ и после чак се замислям за самото раждане -болки, следродилна мъка и как ще издържа на темпото.. 8O

Елле, как така с разкритие си вече  :o, а ти със секцио ли трябва да родиш и ако тръгне по-рано какво ще става?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #616 -: Март 30, 2011, 22:25:39 pm »
Стискам, стискам  :lol:. За радост или не... сме толкова сами, че наистина няма кой да свърши нещата вместо нас. Има даже опасност да тръгна да раждам с малкия  :lol:, ако бебка реши да излезе в "неподходящ" момент. От 5 години я караме така и сме свикнали да не се панираме и да се шегуваме със ситуациите.

един ден съм пълна с енергия и вършея от 7.30 до 9.30 на работа и на срещи с приятелка, на следващия съм пълен дроб. хич не мога да си планирам какво ще мога да свърша, вие така ли сте или това е поредното ми извинение да съм мързелива?

Напоследък точно това се питам  :lol:...

Елле, как така с разкритие си вече  :o, а ти със секцио ли трябва да родиш и ако тръгне по-рано какво ще става?
Получих си инструктажа днес - при спукване на мехура или контракции на 5 мин - отивам в болницата и ми правят секцио. 35-40 минути от къщи е, и да иска да излезе по пътя, здраво съм затворила вратите  :lol:.
« Последна редакция: Март 30, 2011, 22:31:43 pm от elle22 »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #617 -: Март 30, 2011, 22:35:36 pm »
Елена, аз не купих стерилизатор, понеже не стерилизирах всеки ден. Ако смяташ всеки ден или при всяко хранене да стерилиизраш, може би е добре да си вземеш. Аз просто не го смятам за необходимо и стерилизиарах 1-2 пъти в седмицата и то само първите 3 месеца и го правех в тенджерата или в торбички за микровълнова. Има много удобни торбички  - всяка е за 20 употреби и поне тук излиза $1 на торбичка. Аз ги ползвах за стерилизране на частите на помпата, когато помпах в работата, но стават и за биберони и шишета.
Аз взех един куп шишета - първо пластмасови, после стъклени, но ползвах предимно стъклените, понеже поне знам, че са безопасни. Според мен колко ще купиш зависи от това дали ще кърмиш, колко време ще кърмиш и т.н. За начало имай си 2, колкото да не останеш без шише, пък после ще прецениш какво ти трябва.

Б.


  
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #618 -: Март 31, 2011, 01:53:22 am »
При мен специално, момент с "излишни шишета" нямаше, понеже много бързо се прецакаха нещата с кърменето и накупих шишета колкото за един магазин  :lol: На първо време - резервни биберони не са нужни. Всяко шише си има биба "единичка", до момента не съм сменила нито една - било поради износване, било поради смяна на размер. В случай на нужда ще си купите бързо и лесно когато и какъвто чешит биберон ви е нужен. Моите са силиконови, мисля че каучуковите по-често имат нужда от подмяна, но пак може на момента да се купи - предварително няма смисъл.

Понеже никога не се знае как ще потръгнат нещата с кърменето, имайте едно-две шишета на първо време. Предварително обаче, си изберете вид и модел шишета, които бихте ползвали и в случай на нужда - направо да се купят, не тепърва да избирате...хич няма да ви е до това, гарантирам ;)И още нещо, което ми се струва важно. Независимо дали имате изобилно кърма и дали бебето суче, непременно поитайте или в болницата като ви изписват, или някой лекар на когото имате доверие, какво АМ би препоръчал за вашето бебе в случай на нужда и/или спешна ситуация. И купете една кутия да имате, или поне запомнете какво трябва да купите в случай на нужда.
Бебето ми беше на 6-7 дни, когато тръгнах да му цедя кърма, понеже гърдите ми бяха ужасно разранени за да суче... Тръгвам да цедя - 40 мин. помпане капка по капка, аз "ред сълзи, ред сополи" и само 10 мл. Нямам идея защо не успях да изцедя, или защо просто нямаше в онзи момент, но в 5 ч. сутринта изпаднах в ужас просто. Кърма - няма, детето ще се разпищи гладно след половин час, а аз патката - нито мога да го накърмя, нито имам АМ, нито знам какво АМ да купя...бе ужасно стресираща ситуация, особено за "прясна" мама. Звъннах в болницата, свързаха ме с когото трябва, казаха ми какво да правя, ама биваше да го помисля това по-рано. При този случай /макар и единствен/ кърма нямах никаква над 24 часа, нищо че после замразявах даже. Та за АМ ви го казвам по този повод, имайте си едно наум и вариант Б.

Леко бременеене и успешно раждане на нетърпеливките!
Ел конкретно да чака до планираната дата, че ще й дърпам ушите - вече не съм с корем и мога да прелетя до братска Хамерика  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #619 -: Март 31, 2011, 06:33:21 am »
Олеле Жбрул, това вярно е много стресираща ситуация. Добре, че си се оправила. Аз си бях донесла в къщи АМ веднага след като се прибрахме от болницата и наистина това е добър съвет към всички мами. Винаги трябва да имат начин ан нахранят детето, каквото и да се случи.

Б.

П.П. Някои  жени не могат да изцеждат много, а като суче бебето си му е достатъчно. Такъв беше моят случай-много малко изпомпвах, но докато бях в къщи и кърмех, Ивана не беше гладна.