0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #520 -: Март 26, 2011, 16:20:14 pm »
Да...и аз така мисля. Не рябва да се изпада в крайности и щом се налага - да се избере по-малкото зло. А и токсини ... ние живеем в много мръсна среда като цяло и вярвам, че хората с поколенията се приспособяват към новите условия.
Ако вземем един човек от преди 1000 години, не знам колко време ще уцелее в наши дни...с храната която ядем, въздуха който дишаме и лъчите на слънцето.

Иначе, принципно съм против излишното мацотене с химия. Ако кожата на бебето е добре, няма защо да се плеска след всяко къпане.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #521 -: Март 26, 2011, 16:55:11 pm »
Момичета, извинявам се, че се намесвам, но ви пускам къде аз си проверявам колко "био" е някоя козметика. Повечето марки са непознати за нашия пазар, но има и познати :D  http://www.cosmeticsdatabase.com/browse.php?category=baby%20sunscreen&&showmore=products&atatime=100
Извинявам се, ако е пускан линк към този сайт.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #522 -: Март 26, 2011, 17:09:33 pm »
Първият ми син беше с атопичен дерматит и бях много внимателна към слънцезащитната козметика. Ползвах този крем:

Нямам забележки.



“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #523 -: Март 26, 2011, 19:27:04 pm »
 Така като ви чета аз си представям нещата по следния начин.
 Обзавеждам се с цялото снаражение за сянка:чадъри ,мрежи , големи сенници и ако има още нещо и него...Излизаме преди жаркото слънце.Докопваме се до някоя хубаво позиционирана пейчица в някой парк и ако много ни хареса и не ни се прибира оставаме там. В чантата с багажа задължително взимаме слънцезащитно кремче,че ако  по някаква причина ни се наложи по спешност да напуснем убежище,да можем да се намажем подобаващо :)
 
 
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #524 -: Март 26, 2011, 21:36:43 pm »
Момичета в честито има нова тема :D Литето е родила две прекрасни момченца!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #525 -: Март 27, 2011, 00:17:41 am »
Честито на Литето :P И аз да ви споделя излязоха ми резултатите от микробиологията тази вечер се чухме с др.Сигридов,резултата някаква инфекция,но не мажах да я разбера как се казва започвам да я лекувам с Далацин-7дена,почивка 2-3 дни и после Лактажин-10дена и един месец Линекс.Доста се притесних защото каза,че тази инфекция предизвиквала спукване на околоплодния мехур,но да не се притеснявам.Но аз изобщо не съм спокойна някой,ако може да сподели нещо
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #526 -: Март 27, 2011, 04:13:13 am »
Бина, разбирам притеснението ти, но съм убедена, че ще овладеете инфекцията. Добре че са я открили. Като разбереш за какво точно става въпрос, пиши. Успех!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #527 -: Март 27, 2011, 08:10:16 am »
Аз не разбирам какво му е толкова сложното да се държи детето на сянка. След като аз съм успяла тук на суптопичното слънче да я опазя, не знам защо в България може да ви е проблем. Всеки си знае за себе си, но аз моето си бебе на 1 месец няма да седна да го мажа независимо кой какво ми препоръчва. Свидетел съм на не едно и две неща, zа които са се кълнали, че са безопасни, а сега текат реклами по телевизията от адвокатски фирми по повод това, че хора са увредени.
 Ето на последната простотия - някакво напълно уж безопасно лекарство за акне, а се оказа, че приичнявало доживотни увреждания на храносмилателната система. Или едно от най-изполваните лекарста за киселини - причинявало деменция при старците. Това са просто два елементарни примера, с неща, които години са се смятали за безобидни. Човек през акъла не би му минало, че тези двете може да са свързани.А камо ли нещо, за което се знае, че е токсично,просто няма как да ме накарат да го позлвам, понеже не било "чак толква" токсично. За мен поне не предствалява кой знае каква трудност да държа бебето без да е на преки слънчви лъчи. Мяташ едно одеало пред него и ето ти сянка. Пъки като знам в България как ги навличат - не мога да се сетя да съм видяла малко бебе с голи крака и ръце навън. А тук моята само така я влачех навсякъде.

Сега малко друга тема. Изведнъж ми дойде като от небето, ама зпаочнах да повръщам. Уж вече трябва да не ми се гади ( и беше престанало), а сега направо не мога да задържа нищо в стомаха си. Миналата седмица ми се случи, ама бях болнна и реших, че е от това. Е да, ама днес историята се повтори. Цял ден ми се гади, дадох бебето на мъжа ми да я гледа и се заврях в леглото. Е това гадене не мина и чак вечерта поврънах. Направо не знам какво да правя - днес цял ден съм на една закуска и сега изядох един банан ( за което ми отне над един час). Сигурно ще зазпочна по-редовно да си взимам витамините, че дано поне част задържа, че започвам да се притеснявам. В 20та седмица бебето е вече доста големичко и има нужда от повече витаминки, а и аз покрай него. Стискайте палци да приключи този ад, че ако ще си карам така цялата бременност, хич няма да ми е леко.

Боби
« Последна редакция: Март 27, 2011, 08:19:58 am от Bobbie »


  
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #528 -: Март 27, 2011, 09:49:02 am »
Честито на Литето :P И аз да ви споделя излязоха ми резултатите от микробиологията тази вечер се чухме с др.Сигридов,резултата някаква инфекция,но не мажах да я разбера как се казва започвам да я лекувам с Далацин-7дена,почивка 2-3 дни и после Лактажин-10дена и един месец Линекс.Доста се притесних защото каза,че тази инфекция предизвиквала спукване на околоплодния мехур,но да не се притеснявам.Но аз изобщо не съм спокойна някой,ако може да сподели нещо

Бина и аз се шашнах  8O,представям си какво ти е :?
аз пусках до сега микробиология само в началото на бременноста,иначе само урина пусках и всичко било ок, да взема на прегеда...дето ми предстои да поискам микробиология сега......
а урината как е при теб?????
интересно ми, щом в едното има инфекция....дали и в урина се показва някакво наличие..... :ask:
Боби стискам палци да отмине по бързо това гадене... :?
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #529 -: Март 27, 2011, 10:02:04 am »
marigri ,настина се притеснявам много и след малко ще се обадя на др.Сигридов да ми обясни по подробно каква тази инфекция защото снощи като се чухме ми се стори доста изморен и не съм го разпитвала,но днес ще се обадя,че сън не ме хваща.Другите ми изследвания до сега са ми били добри,а аз пускам C-реактивен протеин,стерилна урина,ПКК с утайка в месеца по веднъж и досега всичко е било добре,но тази инфекция от снощи не ми дава мира.Дано се излекува,че иначе не знам
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #530 -: Март 27, 2011, 10:14:22 am »
ох, стискам палци да овладеете ситуация и с нужните лекарства всичко да се нормализира.
вярвам в твоя доктор и мисля, че си в сигурни ръце и всичко ще бъде наред.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #531 -: Март 27, 2011, 12:03:48 pm »
 Bina,мила ,не се притеснявай!
Аз веднъж имах инфекция вътре в Околоплодната вода.Виждаше се една утайка.Лекувахме го с антибиотик,перорално.Д-р Михова и за нея каза,че ако не се лекува може да предизвика спукване на мехура.Всички инфекции са заплаха именно за това. По тази причина ти го е казал и д-р Сигридов.Знаеш,винаги казват какви са рисковете,за да сме съвестни и да се лекуваме.Тази ми инфекция се видя на ехограф, после като пуснах ПКК също си показа.
 Втората инфекция,която лекувах,но още не съм правила контролно изследване беше две седмици след серклажа.Открихме я при микробиология.Слагах Фложил за 7 дни,после Флоражил също за 7 дни.Утре съм на преглед и сигурно ще пуснем контролна микробиология.После ще споделя...

 Така,че Бинка,лекувай се и всичко ще е наред.Горе главата
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #532 -: Март 27, 2011, 12:23:16 pm »
Привет,момичета!
Честито на Литето,да са й живи и здрави юнаците.
Бина,успокой се,миличка,по-важото е че сте открили инфекцията и ще я излекувате.
didon,дано контролата е хубава!
Моята микробиология се оказа чиста.Още не може да ми го побере акъла как може "лекар" да ти каже:"В лабораторията са ти объркали изследванията и на това пишеше друго име,но трябва да е твоето изследване..."и на базата на тези разсъжения да ми изпише лекарства да лекуваме гъбички.Почнах да се чудя какъв е смисъла от ЖК osi_10
[/url]
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #533 -: Март 27, 2011, 12:54:36 pm »
Благодаря момичета за подкрепата,др.Сигридов днес почива,а на мен в аптеката не значт точно от кой вид Далацин да ми дадат.Др.Сигридов ми каза да го вземам еднократно вечер вагиналано,но аз не питах на капсули ли или имало някаква течност и не взех нищо докато не го питам.Не мога да си намеря място до утре докато не се разберем.Дано не е от толкав голяма значение един ден
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #534 -: Март 27, 2011, 14:34:16 pm »
Честито на Литето :P И аз да ви споделя излязоха ми резултатите от микробиологията тази вечер се чухме с др.Сигридов,резултата някаква инфекция,но не мажах да я разбера как се казва започвам да я лекувам с Далацин-7дена,почивка 2-3 дни и после Лактажин-10дена и един месец Линекс.Доста се притесних защото каза,че тази инфекция предизвиквала спукване на околоплодния мехур,но да не се притеснявам.Но аз изобщо не съм спокойна някой,ако може да сподели нещо
Бина, опитай да се поуспокоиш, щом доктора е хванал инфекцията, всичко е наред, ще видиш. Аз минах през антибиотици поради инфекция още 11 гс и тогава док каза, че инфекциите (всякакви - белодробни в моя случай) по принцип застрашават мехура и затова по-добре да си пиеш антибиотика, особено в твойте седмици вече. Ще я изчистят и ще забравиш :-)
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #535 -: Март 27, 2011, 15:05:37 pm »
бина, стискам палци и не се притеснявай -док си знае работата

Аз за това и на последния преглед предпочетох да пусна микробилогоия на вл.секрет при него .Иначе за стерилна урина няма как  там -трябва да нощувам в София , за да се  справя.

Аз веднъж имах инфекция вътре в Околоплодната вода.Виждаше се една утайка.Лекувахме го с антибиотик,перорално.Д-р Михова и за нея каза,че ако не се лекува може да предизвика спукване на мехура.Всички инфекции са заплаха именно за това. По
didon,  първата инфекция при теб с какво изследане се видя?


Коментарите за слънцезащитните продукти са ми много полезани.Нали сме с лятни бебоци-значи   задължително да имам  чадърче и покривало  с ув защита .

Моята хрема се засилва .Прилагам всички позволени  илачи, но носа ми е запушен, дразни ми гърлото и трудно дишам , сълзят очите.  Знам всички лекарства и са ми под ръка, но май нищо не помага.Дано не премине в някаква силна кашлица, от която да се напрягам и имам спазми  :?
« Последна редакция: Март 27, 2011, 15:07:12 pm от nimika »


*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #536 -: Март 27, 2011, 15:11:16 pm »
Благодаря момичета за подкрепата,др.Сигридов днес почива,а на мен в аптеката не значт точно от кой вид Далацин да ми дадат.Др.Сигридов ми каза да го вземам еднократно вечер вагиналано,но аз не питах на капсули ли или имало някаква течност и не взех нищо докато не го питам.Не мога да си намеря място до утре докато не се разберем.Дано не е от толкав голяма значение един ден

Бина,  Далацина е антибиотик - крем за вагинално приложение, със специални накрайници  за поставяне дълбоко във влагалището. Представляват 7 на брой тръбички, които са за еднократна употреба, навиват се на тубичката и се напълват с крем посредством стискане, след това се поставят във влагалището и се прави апликацията. До колкото си спомням дозата е 5гр. Не е сложно, неприятно е но при наличие на бактериална инфекция е наложително.
Обикновено се прилага вечер преди лягане, за да се предпази от изтичане.

Лактажина е за възстановяване на нормалната флора, след третиране с антибиотик. Задължително се съхранява в хладилник.

Би било добре да се знае каква е бактериалната инфекция. След третирането се прави контролна микробиология, приблизително 20 дни след последната апликация.
« Последна редакция: Март 27, 2011, 15:19:27 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #537 -: Март 27, 2011, 15:28:17 pm »
 Ниминка,първата инфекция се видя при преглед на ехограф с вагиналния накрайник.Бях в 18та седмица и измервахме дължината на шийката.Доктор Михова ми показа на екрана и даже и аз го забелязах.Изглеждаше като по-светло петно в мехура вътре.Като ми разклати  с ръка корема и то се разпръсна .Типична утайка...Предписа ми антибиотик на таблетки.След седмица,когато пуснах ПКК за серклажа се видя,че някои показатели бяха леко завишени,но си личеше ,че  спадат...съответно и при ехографа всичко беше чисто.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #538 -: Март 27, 2011, 18:43:00 pm »
С др.Сигридов не можах да се свържа,но с др.Михова успях и се разбрах ме от кое по колко да вземам и ми каза,че този Далацин може да го няма и да си взема Флажинил. Въпреки,че не съм била нейна пациентка пак ми обясни и съм и много благодарна както на нея така и на всички вас  :bighug: толкова се бях шашнала,не можех да спя дори.deep точно за този крем става въпрос който ти описа,а в аптеката дори не ми показаха нищо подобно само капсули и някаква течност 8O
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #539 -: Март 27, 2011, 19:06:22 pm »
 С Далацина ще имаш проблем,така че ако искаш направо си вземи другото.На мен същото ми бяха предписали, но също ме предупреди.Аз го търсих два дни, като бях пуснала в действие всички познати с аптеки...
 Д-р Михова е много отзивчива и внимателна...