0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #500 -: Март 25, 2011, 20:10:00 pm »
Честито Топси ! Спокойно, съвсем скоро ще се гушкате вкъщи  :)
Имало си е детето план график, кога да се роди  :)

Да вметна за слънцезащитните продукти,
преди 6 м бебетата не се мажат ! ( доколкото съм чела ! )

За къпането и аз не исках химии в първия месец-два. Затова ми хареса варианта с пянанат за вана, защото се слагат няколко капки в цялото корито.

На 17.03 бяхме на лекция за бременни и категорично ни обясниха, че бебето може да се маже и по рано от 6 месеца.......като имаш лятно бебе на 1-2 месеца, абсурд да се излиза без да се намаже.... :wink:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #501 -: Март 25, 2011, 20:28:06 pm »
Току що ми се обадиха от клиниката - нямам нужда от инсулин, резултатите са ми добри  :lol:, остава ми само диетката, с която свикнах напълно  :lol:. Мноооого съм щастлива! Хемоглобин имам и за раздаване  :D.
*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #502 -: Март 25, 2011, 21:22:45 pm »
Topsi,
Честито, мила. Да ти е жив и здрав юнака и скоро да се приберете в къщи!

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #503 -: Март 25, 2011, 21:31:03 pm »
Еле супер новини тя диетката няма нищо лошо в нея.И без това е хубаво да се избягват сладки и тестени неща по принцип , аз така предната бременност качих 5 кг , сега се надявам пак да е горе долу толкова.  :)
И аз знам че не се мажат бебетата със слънцезащитни до 6 месеца, но и без това все съм с есенно -зимни бебета не ми е трябвало .

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #504 -: Март 25, 2011, 21:32:38 pm »
На 17.03 бяхме на лекция за бременни и категорично ни обясниха, че бебето може да се маже и по рано от 6 месеца.......като имаш лятно бебе на 1-2 месеца, абсурд да се излиза без да се намаже.... :wink:

Аз пък четох, че толкова малко бебе изобщо не трябва да се излага на пряка слънчева светлина.
И се излиза на разходка след 17.30 часа.
Но...не съм сигурна, а въпроса е важен затова е добре да се пита или в темата на родилите или Д-р Бърди.  :)
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #505 -: Март 25, 2011, 21:35:01 pm »
 Елл, браво за чудесните резултати...
 Фиф,да бях ти прочела поста малко по-рано.Понеже моя хемоглобин е 108,явно тръгнал скоро надолу, та тази вечер си направих порядъчно количество от червено цвекло и две яйца на очи.това чудесно,но изобщо не знаех, че не трябва да ги хапвам със сиренце :)
 е, здраве да е ,толкова вкусно ми беше!
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #506 -: Март 25, 2011, 21:46:08 pm »
Здравейте и от мен
Топси, честито, и дано скоро се гушкате с малкия сладур.
По този повод след вчерашния преглед и ние сме с момче засега :) Моя е супер щастлив, аз по-скоро исках момиче, но също много се радвам. Само да ни е живо и здраво.
Вчера малкия така се беше забил главата надолу, и аз не знам къде, само знам  че беше с главата надолу и някак си странно извъртен, че доки половин час не можа му измери главата :lol: Инат като баща си и не можахме да измерим колко сме дълги. Иначе тежим около 165 гр.
На мен също ми минават лоши мисли през главата, най-вече какво ще правя ако не си наваксаме седмиците, или пък какво ще правя, ако се роди преждевременно и е мъничък.Също че съм в т.нар.сива зона за Синдром на Даун :(  Дай боже всичко да е наред занапред. Направихме и втория БХС и ще обобщаваме резултатите.
На всички леко бременеене, а на очакващите леко и безпроблемно раждане  :)


Re: Тема на бременните №74
« Отговор #507 -: Март 25, 2011, 21:56:56 pm »
Аз пък четох, че толкова малко бебе изобщо не трябва да се излага на пряка слънчева светлина.
И се излиза на разходка след 17.30 часа.
Но...не съм сигурна, а въпроса е важен затова е добре да се пита или в темата на родилите или Д-р Бърди.  :)

те ни предупредиха, че разходките трябва да бъдат до 10.00 и след 16.30-17.00....но тогава пак си има слънце и задължително трябва да се мажат бебчета .... :?
иначе наистина въпроса е важен и хубаво някой друг спец да подтвърди теорията за или против  :wink:
иначе аз не виждам логика,защо не може.... :ask:
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #508 -: Март 25, 2011, 21:58:07 pm »
И при нас днес потвърдиха, и ни направиха фотосесия на чурката :lol:, че все като отида на преглед се врътка, на ФМ едва го измериха - доктора вика" Ей, не се спря бе" :lol:

За нас няма значение какво ще е, само да се роди живо и здраво - толкова години го чакаме :)

Момичета, в темата чета, че на повечето им изписват магнерод или магнерич, а на мен ми предписаха диаспорал-прахчета. Прочетох в нета за тези прахчета, ама се чудя, дали да не си купя магнерод.
« Последна редакция: Март 25, 2011, 21:59:50 pm от Breiv »
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #509 -: Март 25, 2011, 22:48:54 pm »
Breiv честита ти чурка :wink:,аз отначало пиех диаспорал,но на следващата ЖК казах,че искам на нещо хапчерта и тогава ми изписах Магнерот,но и диаспорала да пиеш не ти пречи.Топси,честита ти радост,дано скоро си го гушкате у вас.elle22 браво за добрите резултати :P.А за мазането на бебетата ще следя с интерес :wink:
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #510 -: Март 25, 2011, 23:55:53 pm »
иначе аз не виждам логика,защо не може.... :ask:

Защото е токсично. Не знам до каква степен, но ако можеш да не мажеш е по-добре да не мажеш. То това май важи за всичко :-).
Естествено, ако ще изгори бебето, то тогава вече е по-добре да мажеш. Аз лично не съм я мазала моята с нищо и сме излизали само вечер, а съм в субторпичен климат.

Боби


  
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #511 -: Март 26, 2011, 11:22:42 am »
топси, честито, да ти е живо и здраво и скоро да си го гушкаш в къщи.
елле чудни резултати, дано не ти липсват много сладките неща, но важното е, че си добре
надин, успя ли да хапнеш?

нимика, много е неприятно това с прилошаването, на мен ми става така напоследък, но пък аз отпреди си знам, че съм с ниско кръвно и винаги ходя с нещо сладко в чантата и бутилка вода, а даже казват натурален сок от портокал, че било по-добре, заради това че повишава захарта много бързо

това със слънцезащитата е много странно - ако има толкова много (ненужна) козметика за бебета и никой не казва открито да не я ползваме - лосиони, млека, олия за тяло, защо слънцезащитната да е по-токсична от обикновената? аз си мисля, че това е единственото наистина нужно нещо за бебе, независимо кога излизаш с него през лятото, защото то слънцето не е толкова силно ама пак си го има и ув лъчите също, а тяхната кожа е толкова нежна? кого можем да питаме?

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #512 -: Март 26, 2011, 11:38:29 am »
Мамите в една друга тема тези дни писаха мазане със слънцезащитни кремове след 6мес. До тогава на сянка - или с чадърче или някакви мрежи имало за количките.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #513 -: Март 26, 2011, 11:45:21 am »
Къде ми изчеза поста.., както и да е.
Американската Педиатрична Асоциация, НЕ препоръчва използването на слънцезащитни продукти преди 6-ти месец. Лятото подходящите часове за разходка, са сутрин и късен следобед, затова чадърчета, козирки са достатъчни.
Общо взето пише, използвайте само в крайна необходимост.
По принцип слънцезащитните продукти, са доста по вредни, от всяка друга козметика за деца и възрастни.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #514 -: Март 26, 2011, 11:50:27 am »
вижте какво намерих

http://www.skincancer.org/sun-protection-for-babies-and-toddlers.html

като обобщение, за тези, които не четат английски:

до 6 месеца не се маже, излиза се сутрин или вечер и с покрити ръце и крака, шапка на главата и ув защитна мрежа на количката, не забравяйте и филтри на стъклата на колата. иначе на сянка и вътре

след 6 месеца мазане половин час преди излизане плюс горните неща

австралийците  пък казват, че всичко това е абслютно вярно, но може да са  използват кремове, защото "макар кожата на бебетата да недоразвита, епидермалния слой е напълно развит и има същите способности като при възрастните дасе справя с кремовете" - превода е доста свободен, но смисъла етози. така че те препоръчват ако ще сте навън областите, които не са покрити да са намазани, просто да се избират кремове без парфюм и консерванти.

ето и линка
http://www.cancer.org.au/File/PolicyPublications/Position_statements/PS-Sun_protection_infants_May_2005.pdf

дано да съм от полза

ако някой намери нещо друго, да каже - източникът е британската фонтадация за рак на кожата
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #515 -: Март 26, 2011, 12:30:36 pm »
Елена, ами именно това казвам и аз. Ако се налага да си навън, когаот бебето ще изгори, е по-добре да не го оставяш да се случи. Обаче иначе по-добрият вариант е да не се стига до там въобще, да се пази от слънце и да не се маже.
Питаш защо да е токсичко - ами просто кремовете, които блокират УВ лъчите са токсични по принцип, та не виждам  как за бебетата кремоветя няма да са въобще.

Боби


  
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #516 -: Март 26, 2011, 13:05:58 pm »
В интерес на истината, на Бг пазара не съм срещала слънцезащитен крем без консерванти. Ама тях достатъчно ги има и в другите мазила, та мисля че в случая не са основния проблем.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #517 -: Март 26, 2011, 14:49:15 pm »
Чета ви, чета ви и ми се иска да ви видя лятото...
Боби, когато кожата изгори, вече е безвъзвратно повредена!
Мислите, че ще успеете да излизате само сутрин и след 17 часа - ако наистина успеете, евала. Аз не успях и предпочетох да си мажа бебето всеки ден при излизане с медицинска козметика, отколкото да кибичим в нас. Детето и аз правихме 5-6 часови разходки в парка под сенките и пак беше със слънцезащитен.
Ей сега едни ден не го намазах и зачерви бузи.
Момичета, избирайте по-малкото зло, защототова дали е токсично или не има да се разисква с години, ще излезат различни становища, но ракът на кожата и връзката между слънцето и ракът на кожата е доказана.
Не експериментирайте с бебетата, да не си биете главата след години!


ЗА справка -ползвам само слънцезащитна за Спириг и Ники не е изгарял, а дори и на море сме ходили.
[/url][/url]
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #518 -: Март 26, 2011, 15:25:09 pm »
австралийците  пък казват, че всичко това е абслютно вярно, но може да са  използват кремове, защото "макар кожата на бебетата да недоразвита, епидермалния слой е напълно развит и има същите способности като при възрастните дасе справя с кремовете" - превода е доста свободен, но смисъла етози. така че те препоръчват ако ще сте навън областите, които не са покрити да са намазани, просто да се избират кремове без парфюм и консерванти.

И това си има обяснение. Озоновата покривка над Австралия е по-тънка или има дупки, затова ракът на кожата се среща по-често там отколкото другаде по света. Изобщо Северна Америка и Австралия са континентите с най-висока инцидентност на рак на кожата.

Ако не мажете, поне пазете грижливо и себе си, и децата. И ако не познавате човек с такъв проблем, споменавайте мен: аз съм оперирана от базален клетъчен карцином, а моя колежка от меланома. И при двете ракът се откри в много ранен стадий благодарение на ежегоден преглед при дерматолог.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #519 -: Март 26, 2011, 15:32:28 pm »
И аз съм се обзавела с УВ-мрежа, щори за количката, чадърче и пр., но слънцето от години е "ужасно" и преди 10-11ч. сутрин и след 17.30 следобед. Дори възрастен човек, дори в тези часови пояси може да поизгори без слънцезащита вече. Колкото и да искам - не мисля, че 100% е възможно да се стои/разхожда детето под дебела сянка цяло лято, а и отразените слънчеви лъчи пак си нанасят щети някакви. Като добавя в пейзажа, че преди година погребах роднина, който за 8 месеца си отиде от рак на кожата - определено ще рискувам с "токсичната слънцезащитна козметика". Токсична, токсична...за предпочитане е пред кожен рак, който го е виждал само може да си представи за какъв ужас иде реч. :(

Също харесвам и ползвам слънцезащита "Дейлонг" /за която споменава Жаси/. Преди излизане, мисля да мажа откритите части на тялото на бебчо, ако някой слънчев лъч случайно се докопа до тях все пак  :lol: Пък и не съм толкова крайна по принцип за тези неща - полезно/вредно и вероятно за това нямам особени колебания по въпроса. А и наистина, едно изгаряне е гарантирано по-вредно от каквито и да било потенциални негативи при ползването на слънцезащитна козметика, поне за мен.

Естетсвено, само споделям мнение и мотивите си за него. Всяка мама си чете и си преценя как да постъпи, важното е решението да е взето на базата на максимум информация и претегляне на всички плюсове и минуси.

Хубав ден!  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!