0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #380 -: Март 20, 2011, 18:59:57 pm »
Ехаааа Зейтуни честита ти малка бебка :))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #381 -: Март 20, 2011, 19:12:29 pm »
Мonkey как се казва водата която ползваш ти,честита ви бебка zeituni а за фолиевата киселина и аз съм за.Цигулеки и безпроблемни оставащи месеци
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #382 -: Март 20, 2011, 19:55:32 pm »
Бина, ето я водата за която говори Мънки. http://www.bebelan.bg/bg/page/%D0%92%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%91%D0%B5%D0%B1%D0%B5/10/

Независимо от марката бутилирана вода, ако се дава вода на бебето под каквато и да било форма /АМ, чайчета, чиста/, според мен тази е за предпочитане пред чешмяна, ако ще и 100 пъти да е преварена. Веднъж само останах без такава в бутилка и преварих чешмяна, хем минала през два филтъра - един в началото на системата, един на самия хладилник...е като се разплуваха едни бели неща отгоре при варенето, та цедих през марли и на сутринта в бутилката в която я сипах цялото дъно беше покрито с бели "снежинки". :? С "бебешка вода" подобен случай не съм имала.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #383 -: Март 20, 2011, 19:58:18 pm »
Момичета, може да ме отпишете от горещия списък. :)
Нашата бебка Елма се роди на 16.03. с планово секцио в Тина Киркова.
Вече сме в къщи, добре сме. Аз все едно не съм оперирана, това секцио беше по-леко и от 1-вото.
Желая от цялото си сърце това щастие на всички вас!
Честито!  Да сте живи и здрави и бързо възстановяване. 
Кой лекар прави секциото?

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #384 -: Март 20, 2011, 20:11:11 pm »
Цигу, добре дошла :) Много ме зарадва лентичката ти!
Лека, безпроблемна и прекрасна бременност ти желая!
[/url][/url]
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #385 -: Март 20, 2011, 20:48:53 pm »
Jbrul, защо ти е бил предписан Биозин мама?

Моята лекарка също иска да го пия през цялата следваща бременност, даже и сега пия от него профилактично, та следя всичко за този продукт.

radosttinka и аз съм пила Биозин-мама ,някъде около 6 или 7-ия месец започнах да ги приемам ,според лекаря за да се повиши имунитета :)и  още си го пия.
Мисля ,че помага -не съм имала гъбички през бременноста ,не съм настивала ,нито грип  ме е хванал( аз бях с лятна бременност).
« Последна редакция: Март 20, 2011, 20:50:25 pm от Велина »

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #386 -: Март 20, 2011, 23:00:20 pm »
Здравейте!
До сега само чета, защото съм като индианец пред пишеща мащина кажи-речи за всичко, свързано с бременност и раждане  :oops:. НО за биозина мога да се изкажа :lol:. И моето мнение е силно положително. По препоръка на лекарката го пих само един месец и факт е че грип не хванах през това време (обикновено боледувам по три пъти през сезона  :(). Тъкмо се успокоих, че опасността е отминала и спрях биозина и веднага лепнах проклетия грип  :(. Сега пия пак да си помогна на изтерзания организъм да се възстанови. Утре ще правя изследвания да видя с хемоглобина докъде съм го докарала - дано и за това да е помогнал ;)
Лека нощ от мен!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #387 -: Март 21, 2011, 00:14:10 am »
Определено вече е време да се свържем с фирмата-производител на този Биозин. След толкова хвалби, току-виж подпомогнали мисията на Сдружението с някой и друг месец реклама в сайта :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #388 -: Март 21, 2011, 07:10:22 am »
Момичета, благодаря ви за коментарите :)
Миналата пролет направих един курс профилактично с Биозин мама и мога да кажа че до тази година (Януари) херпес на устата не ми се появи, а ми излиза редовно през два-три месеца както и пропуснах първата грипна вълна :)
Но за втората бях вътре с двата крака и с два херпеса :?, и сега отнво правя един курс :)

ultra, струва си да ги пробваме :). Основните неща заради които го приемам е (не съвсем свързани на този етап с бременност, но все пак имащи връзки с проблемна такава) са имунитета, херпесите и листериозата.
« Последна редакция: Март 21, 2011, 07:12:52 am от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #389 -: Март 21, 2011, 08:37:00 am »
Жбрулче именно Да за тази вода говоря.Аз съм от Варна и я копувам от депото,който се интересува ;).
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #390 -: Март 21, 2011, 10:02:56 am »
Момичета малко ще ви отклоня от темата,но имам нужда от помощ.Взехме комплекти за изписване и сега съм в голяма чуденка,защо в почти всички комплекти има калъфка и възглавничка :ask: За какво служат?
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #391 -: Март 21, 2011, 10:07:54 am »
Здравейте момичета! :wink:
От няколко дни се каня да пиша е все не успявам  :oops:
Ние вече си влезнахме в ритъм с мъника.  :D
Та обещах да опиша преживяното от нас. :wink:
На 27-ми февруари в 1.15ч. сутринта отидох до тоалетната и прокървих ярко червена кръв. Звъннах на док. си в Пловдив, и той каза спокойно да тръгвам към "Селена". Около 2.45 бяхме там. Прегледа ме и отсече - отлепена плацента, спешно секцио :(
Тъй като същият ден правех 35 седмици, трябваше да отида в УМБАЛ. До към 5-5.30 ме преглеждаха, пускаха изследвания и в 5.45 вече бях на магарето и с бита пълна упойка. Мъника Станислав е проплакал в 6.00ч. :D
Свестих се около 8.15ч, мисля беше, и професора и таткото бяха до мен  :D
Таткото е видял синчето ни първи! :wink: Казаха, че всичко му е наред.
Първият ден само лежах. На вторият ме преместиха в друга стая и от тогава започнах да се раздвижвам. На третият ден вече се изкъпах.  :D
Мъника беше в кувиозче, а аз ходех към 12ч. да го виждам. На 8-ми март вече ми го донесоха при мен и на 10-ти ни изписаха. :D
За болницата мога да кажа, че всичко беше перфектно, с изключение на едни дребни хлебарки в банята 8O и храната, която опитах 2 пъти само! :lol:
Нищо не съм плащала! :wink:
Това е накратко от нас!  :D

По въпроса с водата - аз си пълня от една чешма в града, и преварявам! :D До днес, не съм имала проблем. :wink:
За гладенето - мама глади! :D А като си тръгне, ще видим! :wink:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #392 -: Март 21, 2011, 10:18:32 am »
Радостинка, страшно ми харесва начина по който пишеш.  :bighug:
Дано усмивката не пада от лицето ти никога повече !

Аз много рядко боледувах и дори когато ми се случи нещо ( температура, гърло и т.н. ) всичко ми минаваше за 2-3 дни. Докато бях бременна пих разни витамини , в началото, но все ми ставаше лошо и в един момент ги спрях тотално ( а и принципно забравях да съм редовна ).
Докато бях бременна нищо не пих за имунната система, явно бях по-самоуверена отколкото трябваше. След като родих се разболях 3 пъти за 3 месеца. Единия път заразих и бебето, втория път я дадох на свекървата, защото вдигнах 39.4 ( такава Т не си спомням да съм имала някога...) и така. Започнах и аз с Биозина, по съветите на Жбрул. ( тя им е рекламно лице  :D )
Та идеята ми е, ако можете с нещо да се подсилите - направете го !

Възглавница за бебето не се ползва, главата му е по-голяма от раменете в началото. Калъфката може - като плюе да не цапа чаршафа.

Цигу, май вече си казах, но при всяко влизане да казвам, че много забравям  :lol: - лека бременност !!!  :D
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #393 -: Март 21, 2011, 10:35:34 am »
Привет и от мен.
Зейтуни, честито мила.
Ето и списъчето
ПРИСТИГАМЕ   
 yahoo_17 stork-boy


Литето-21.03.2011 планово секцио
Ася 81-05.04.2011 планово секцио
sami123 – 14.04.2011
ultra – 14.04.2011 планово секцио

ЧАКАЩИ  preggo

tucy – 29.04.2011
elle22 – 03.05.2011 планово секцио
Nadine – 04.05.2011
Topsi – 04.05.2011
Elena B – 19.05.2011

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #394 -: Март 21, 2011, 13:31:30 pm »
Благодаря ви за поздравленията и честитките. :D
Лека бременност и щастливо майчинство на всички!
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #395 -: Март 21, 2011, 13:48:57 pm »
Петя, колко се роди Станислав?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #396 -: Март 21, 2011, 14:46:45 pm »
 Петя, браво  че вече  сте си вкъщи и сте ок. А защо с пълна упойка ти правиха секциото,по твое желание или докторите имаха някакъв аргумент?
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #397 -: Март 21, 2011, 14:49:25 pm »
Петя, браво  че вече  сте си вкъщи и сте ок. А защо с пълна упойка ти правиха секциото,по твое желание или докторите имаха някакъв аргумент?



 Момичета,знаете ли дали има значение каква помпа ще ползвам и какви шишета и контейнери за кърма да купувам.Аз ще ползвам ел помпа на Мидела.Дали мога да си купя шишета на Нук или Чико според вас ииииии , дали примерно ако имам шише на Чико ,към него може да стане биба на Нук примерно  8O Знам ли,може би въпроса ми е глупав,но ме интересува
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #398 -: Март 21, 2011, 14:51:14 pm »
Мога ли и аз да се кордисам тук? :D
Аз тепърва ще започвам с питанките, защото видно от лентичката ми съм съвсем в началото на това невероятно приключение.
Честито на родилите. И стискам палци на очакващите всеки момент своите мъници.
Радвам се че има много момичета в малките г.с., с които ще се водим една друга :)
Много са притесненията и вълненията ми.Та сега на дневен ред е къде да избера ЖК. Видях че има и други теми, които обаче са доста остарели, ама аз да попитам тук.:P Има ли някой представа как стои въпроса в "Тина Киркова" в момента? Там се готвех за инсеминация, но чудото се случи преди нея за късмет. До колкото разбрах в новото им ДКЦ /предполагам че ще е на мястото на МЦ"Вяра, надежда и любов"/ ще имат Пакет проследяване, който не знам дали е по ЗК /май не е/. Та за да не задълбавам- ако някой знае нещо да пише /и на лични/.
Целувки от мен.
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #399 -: Март 21, 2011, 15:38:35 pm »
didon имам приятелка която в момента точно така храни бебка или по точно дохранва бебка,че те се и кърмят(на 2 мес.без 2 дена)с шише на чико и биба на нук така,че става.kotaranata добре дошла и безпроблемни месеци.Ето на какво попаднах Хапвайте храни богати на Б 12 за по-спокойно бебе :: Мама и дете
woman.hotnews.bg
« Последна редакция: Март 21, 2011, 15:42:21 pm от бина »