0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #220 -: Март 11, 2011, 11:32:48 am »
здравейте! аз рядко пиша, но редовно вичета. честито на мамите които са гушнали своите бебчета, а също и на новодошлите! аз съм в 19 гс, имам хашимото и при последните изследвания на TSH и FT4 се оказа че FT4 е 8,65, което е малко под границата - 9,3. някой знае ли дали  е опасно това за бебчо?

Задължително се консултирай с ендокринолога си. Когато е под долна граница мисля, че изписват Л-тироксин. Но ,когато имаш въпроси и съмнения от такова естество се обади на лекаря , за да си по-спокойна.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #221 -: Март 11, 2011, 12:19:21 pm »
 IOLII , а ТСХ как е ?

По повод на усещането на бебето -още от 16-19 гс ме бяха запитали -усещаш ли  го, та усещаш ли го.Е, не можех раазлича дали е то или газове или какво е .
Но при мен после вече   от раз разбрах   кога е  мъника -като ми зарита и замърда корема, мърдаше кожата-чак тогава мога да кажа ,че категорично  и явно го усетих .Това чак към 22гс .

Вчера - 24гс и 3 дни -преглед при д-р Сигридов.
Бебо си е все така едричък , вече сме 853 гр , всичко изглежда наред.
Като цяло д-ра каза ,че при едрите бебоци вероятността от изоставане в развитието или нещо да не е наред , е много малка. А ние сме си едрички  :wink:

Шийката е  бетон  , ужасно дълга и безпроблемна, кръвопотока и кръвоснабдяването на матката чудесно .
Абе, направо се успокоявам вече   ! 

Още с лягането на кушетката ми  причерня-лежането по гръб не ми понася , и прегледа протече  като лежах настрани.
Питах док относно мненията да се лежи главно на ляво -каза, че са митове  -организма сам показва как е удобно.А на мен на ляво не мие  комфортно, на дясно ми е най-удобно.


Re: Тема на бременните №74
« Отговор #222 -: Март 11, 2011, 13:03:16 pm »
Здравейте!Хайде няма ли някоя нова мама да се запише при нас освободиха се три местенца ! :wink:
Нимика браво все така да са хубави новините от прегледите , и на мен все на дясно ми е удобно да спя даже и по корем спях в началото още като не знаех че съм бременна.
Еле колко са ти стойностите на захарта че казаха че имаш гестационен диабет. ? Ако имаш възможност си направи изследване два часа след нормално хранене защото тези дози захар за убийствени и не винаги са точни.Все пак не всеки ден изпиваш толкова много глюкоза.
За всички не усетили бебчето-та пожелавам скоро да се случи , моя мъж и  предната бременност и сега  слага ухо на корема ми и чува бебето как бълбука опитайте . :D
Моите резултати този път са добре хемоглобина е 125 при долна граница 118 ще продължавам на броколите с Емо добре си ги хапваме двамата.
Вчера се чух с Тини живот и здраве днеска трябва да ги изпишат тя ще се включи като може .

Re: Тема на бременните №74
« Отговор #223 -: Март 11, 2011, 13:54:00 pm »
Миленка само броколи ли ядеш, някви хапове взимаш ли..?
аз взимам Малтофер Фол.......но такъв запек ме хвана, че вчера след 3 дена никакво ходене по гол.нужда вчера се видях в чудо и ужас, нито дуфалак...нито Ева кю, нищо не ми помагаше........ама със зор оправих я тая работа   :?
днес мисля да си взема Тотхема.....дано това да не ма запича толкова...... :(

иначе хемоглобина при мен 109 сега.... :?
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #224 -: Март 11, 2011, 14:07:11 pm »
Е да не помислиш че съм само на броколи бе Маригри ? Ям си всичко, но не пия никакви хапчета, окей съм.Тази бременност като цяло ми протича много по леко от първата , нямах гадене дори, разнасям си Емчо насам натам  , даже и дърва носих преди да знам че съм бременна пък като знам как се пазех преди просто сега няма как ,върша си всичко сама пък знам че всичко ще е наред.  :)
Хайде утре го дават хубаво времето варненки може да се видим  :wink:

*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #225 -: Март 11, 2011, 15:11:30 pm »
Народе, някой правили ли са му изследване на ретината с леща Голдман? Мен офталмоложката ме насочи натам, щото ... абе накратко защото очите ми не са ОК, с бременността и след дъъълги години късогледство на височък диоптър (-4.5 средно). Непременно ще отида, разбира се, ще вземе точно това да се окаже решаващо по въпроса "секцио или естествено" (ако щъркела изрично откаже де).

Та как протича ми е ясно (уффф, много мразя да ми бъркат в очите, ма на!), но съм любопитна някой дали вече му е било решаващо за бебе-доставката....
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #226 -: Март 11, 2011, 15:15:13 pm »
 Надинка,не съм и чувала за такова изследване  :oops:, но сам по себе си проблема с диоптрите май си е показател за секцио.Поне така съм чувала от познати...но дали беше само при късогледство или и при далекогледство :?

Нимика,чудесни новини.
Сега ми стана интересно ние колко ще сме големи при следващия преглед.Когато бях в 23та седмица бебо беше почти 600гр и док каза,че продължаваме да си вървим едрички.Вие в 24 сте 850  8O. Дали и ние сме вече толкова...  :lol:
 Иначе при мен отново проблемче,да не ми е скучно.Микробиологията е показала нещо,не знам какво точно,но сега трябва да слагам два вида глобули...Край няма да има явно до последно...
 в това хубаво време днес ми дойде желание да купя нещо на бебончо и му взех дрешката за изписване.Много сладко гащеризонче в комплект с шапчица.Едно поларенко одеалце и една памучнапеленка.Може би само и ръкавички трябва да взема  :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #227 -: Март 11, 2011, 16:17:12 pm »

Еле колко са ти стойностите на захарта че казаха че имаш гестационен диабет. ? Ако имаш възможност си направи изследване два часа след нормално хранене защото тези дози захар за убийствени и не винаги са точни.Все пак не всеки ден изпиваш толкова много глюкоза.

Нивото преди изследването ми е под нормата /естествено на гладно/. След натоварването - 1час -180, 2-165, 3- 158. Нормата е до 140. При 2 от 3-те над нормата се счита за наличие на гестационен диабет. Това ми е второ натоварване, няма грешка, но не е фатално. Щом мога да го коригирам с хранене, значи всичко ми е в ръцете. Дай ми на мен само диетични режими да съставям  :lol:.
Сами, изследването не е приятно, но никой от жените, с които съм разговаряла, не са стигали до такива неприятности.
Лека бременност на всички, правете повече разходки в хубавото време /при нас е -2С/.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #228 -: Март 11, 2011, 17:11:48 pm »
и аз днес направих непридвиден пазар за бебета, в един магазин който е пред ликвидация и всичко на 50% намалено  :D
то магазина вече беше опразнен, ама успях да накупя туй онуй.....комплект 4 шишета, 2 биберона, залъгалка на МАМ, отделно следващи номера на бибероните..., биберони след 6 месеца, бебешка пудра, кремче за дупето, мляко за мазане на Авент..., гребен и четка...още някви дреболии....и около 100 памперса....всичко ми излезе 76лв  :D
я кажете нещо за тая марка МАМ....че до сега, не бях я чувала... :oops:

а ония комплект от Ла Редуте го отписах вече, пак ако дойде....ще сме заринати с шишета...до сега имаме 8бр  :lol: :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #229 -: Март 11, 2011, 17:20:03 pm »
Marigri, всеки път като те "погледна", си представям какъв купон е в корема ти  :lol:.
Сори за спама, ама не се сдържах  :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #230 -: Март 11, 2011, 17:29:08 pm »
Понеже загубих 2 дена по институции относно формуляри Е 115 и Е 116 (за жени, които ще раждат в чужбина, но са осигурявани в България и ще чакат бг майчинство):

Свързахме се с НОИ Дирекция за европейска интеграция. Това, което искат, е превод на болничния на български език от лицензиран преводач, одобрен от Министерството на външните работи.
Такава агенция има например на ул. Алабин 12 - таксата е 32 лева на страница за обикновена поръчка. (Търсих в Бг, защото има кой да ми го занесе, а тук една страница е 45 евро).
Не искат документ Е116, само болничния - нови изменения съгласно Регламент 987/2009 и 883/2004.
За акта за раждане - той задължително се легализира.
Трябва да вземете не само оригинал, но и дубликат от общината с печат на гърба, който удостоверява подписите. Дубликатът се представя в Консулския отдел за издаване на апостил.
В България се прави превод на акта и на апостила и отново се представя в КО на МВнР за легализация.

Днес бях на последния си безплатен ехограф тук в Естония. Бебето е седалищно, върви с около 2 седмици назад и тежи 2100. За седмиците не се притеснявам - прегледа беше максимум 5 минути и не мисля, че измерването е било коректно. Дори беше леко комично, защото информацията, която получих беше:
- има мозък, има бъбреци, а да - и сърцето работи, ама дупето не е където трябва :lol:
Моят мъж беше много разочарован - след последния ни едночасов преглед при д-р Даскалов, явно му се бяха вдигнали критериите :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #231 -: Март 11, 2011, 17:43:24 pm »
Marigri, всеки път като те "погледна", си представям какъв купон е в корема ти  :lol:.
Сори за спама, ама не се сдържах  :lol:
хии..хии  :lol: :lol:, наистина напоследък много купонясват моите деца, вече толкова силни и осезаеми движения, че като се въртят...чак дъха ми спира  8O 8O, още не мога да им свикна на темпото  :lol: :lol:, иначе корема само подскача...още не се мести на ляво, дясно... :lol:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #232 -: Март 11, 2011, 18:03:10 pm »
Нимика,чудесни новини.
Сега ми стана интересно ние колко ще сме големи при следващия преглед.Когато бях в 23та седмица бебо беше почти 600гр и док каза,че продължаваме да си вървим едрички.Вие в 24 сте 850  8O. Дали и ние сме вече толкова...  :lol:
 Иначе при мен отново проблемче,да не ми е скучно.Микробиологията е показала нещо,не знам какво точно,но сега трябва да слагам два вида глобули...Край няма да има явно до последно...
 

Ами в  22гс 3д  бяхме около 570 грама  :wink:

Иначе пуснах микробиология при доктора  и в понеделник ще видим резултата.

А д-р Сигридов каза ,че лови бас ,че имам  вече анемия-с това ниско кръвно , като видя пулса ми  и едрия юнак  -каза ,че е категоричен .При последните изследвания хемоглобина беше 120 .Сега ще пусна изследвания и ще видим резултата.
Аз с броколи не мога да наваксвам , че газовете  при мен са световен проблем .
Сутрин пия фреш - комбинация от някои от следните неща-моркови, цвекло , ябълки , тиква.Ще взема и глава целина да пробвам -ще пусне ли сок  :lol:

Аз имам друг проблем-нацепи ми се кожата на ръцете-много  е суха и на сгъвките на пръстите буквално се  цепи-като порязано  е.Мажа с крем , със зехтин , с разни натурални масла-полза няма.Чудя се дали е някаква екзема   или студова или друга алергия , или недостиг на някакви витамини .Що не питах вчера доктора , май ще отида на кожен .
« Последна редакция: Март 11, 2011, 18:38:45 pm от nimika »


*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #233 -: Март 11, 2011, 19:29:00 pm »
ТСХ - 2.150 , ФТ4 - 8,65. говорих с д-р Начев и той каза че не са хубави тези резултати , нито на ТСХ , нито на ФТ4 .  увеличи ми дозата  на Л- тироксина и контрол след 30 дни. от началото на бременността ми тези хормони винаги са били в идеални стойности, а сега... 8O . притеснена съм . от какво може да са се променили така. преди  2 седмици имах някакви гъбички и ми предписаха Клотримазол вагинални т-ки. преди това имах болки много ниско в корема и д-ра от ЖК  ми каза че не е от бебчо , а от червата и ми предписа Мезимфорте. да не би от тези медикаменти да са се разбъркали нещата? а иначе имаше и кой  да ме ядосва през този период.... :( оффф незнам ..извинете ме за дългия спам
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #234 -: Март 11, 2011, 19:44:30 pm »
Надин, аз съм с -4,5 и -5,0 диоптера. Отказах да ида на очен. Направо отсякох -секцио. Само като си представя че може да ми се отлепят ретините направо... получавам фобия. Никои не е в състояние да ме убеди че няма риск, после те ли ще ми дадат нови очи? Друг въпрос че в чужбина нямаш право на глас и там се счита че диоптрите не са проблем. Може и прави да са.

Нимика, и моите ръц са така. Можа ги с какво ли не, все тази. При мен е от сапун и препарати за съдове, ама няма как.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #235 -: Март 11, 2011, 20:04:00 pm »
Момичета, от цитонамзката ми стана ясно че имам кандида, опасно ли е по време на бременност, съвсем в началото съм? До преди няколко дни се лекувах с макмирор, дали от него се появи тази кандида?
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #236 -: Март 11, 2011, 20:09:43 pm »
IOLII , просто при  бременността  хормоните  "бушуват" и така.Не си единствената с вариращо ТСХ-спокойно -ще влезе в  норми.

Smaraidi  , доскоро не миех съдове -само мъжа ми , и си мисля , че може ад е от препаратите -ще слагаме ръкавици.
Аз по-скоро имам усещането  , че е от студа-студената вода много ме  щипе .


Re: Тема на бременните №74
« Отговор #237 -: Март 11, 2011, 21:08:54 pm »
Момичета, от цитонамзката ми стана ясно че имам кандида, опасно ли е по време на бременност, съвсем в началото съм? До преди няколко дни се лекувах с макмирор, дали от него се появи тази кандида?
Лиони, това са гъби и доста често се хващат по време на бременност. Не са опасни, но трябва да се лекуват навреме. Чувала съм че в началото някои лекари не ги лекували, а предпочитали да изчакат, но понякога не се трае като се размножатр питай лекаря се задължително. Аз също имах, слагах глобули и ги махнах малко след първи триместър.
Лека бременност  :)

Маригри, значи и ти можеш да се сдобиеш с "реактивен плод" като мен, но при два броя ще е страшно  :lol: Аз днес питах док значи ли това че е превъзбуден и не е добре, но нищо конкретно не ми каза..
*
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #238 -: Март 11, 2011, 21:23:38 pm »
Аз имам друг проблем-нацепи ми се кожата на ръцете-много  е суха и на сгъвките на пръстите буквално се  цепи-като порязано  е.Мажа с крем , със зехтин , с разни натурални масла-полза няма.

И аз имам същия проблем всяка зима. Само вазелин ме спасява - вечер преди лягане и винаги след баня.
*

    fifonqk

  • ***
  • 175
  • вярвах и чудото стана
Re: Тема на бременните №74
« Отговор #239 -: Март 11, 2011, 23:07:30 pm »
момичета току що разгледах албума на зачатие,много сте сладки всички,наистина ви се радвах от сьрце на коремчетата и на вас:)))Определено мамите на зачатие сме си хубавки,както ние така и бебешоците.Пожелавам на всички успешен финал :bighug: