0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #860 -: Май 05, 2011, 19:06:26 pm »
От известно време само чета и рядко пиша.В деня след отрицателния тест наистина нямаше къде да си публикувам поста,но това е друга тема.
Реших да се включа сега обаче.Първия ми опит д-р Персенска-страхотен човек и лекар.Втори опит д-р Стаменов,наясно сте за какъв човек става въпрос.Срещите ми с д-р Шефкетова са били при цветна снимка и биопсия и проследяване.Изключително внимателна и винаги в час с нещата.
За натовареността обаче сте прави.Винаги се успокоявам,че има много жени,които се нуждаят от тази клиника и за това е така,но наистина има някакъв предел май.
Сега отново съм на старта,доста съм свалила гарда,но все пак съм изпълнена с надежда.
Прави ми впечатление или може би така се случва,че е много по-спокойно от 10.2010г.Може би и те са го отчели.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #861 -: Май 05, 2011, 19:20:38 pm »
Sistur, ако при хистероскопията ти премахнат миомния възел, ще платиш само за една операция - оперативна хистероскопия. Пиша ако ти премахнат миомния възел тогава, защото не ми е ясно какъв е точно. При хистероскопия, от това което съм чела, може да се премахне субмукозен миомен възел. Поствам препратка за повече яснота.
http://www.puls.bg/illnes/issue_321/part_2.html
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #862 -: Май 05, 2011, 19:47:48 pm »
Stexlen, Luce, Диди съжалявам за недоразуменията :(, остава ни вярата, без нея сме за никъде...

Аз вярвам, че това е екипа, такива енергийни вампири съм срещала преди това, че не ми се сеща
Имах здравословни проблеми, които ми пречеха физически да ходя и по процедури и доста време вече се размотавам там. Миналата година в моя опит участваха и д-р Стаменов и д-р Персенска. После не ми се занимаваше да чакам и си записвах час за д-р Персенска, оставах с убеждение, че досието ми се обсъжда,а не се решава според на момента, даже често по време на биопсия д-р Персенска на глас разсъждава какво ще правим, какво сме правили. Резултатите от биопсиите често ми съобщаваше д-р Стаменов, като ми казваше, че няма още да почваме защото има още какво да му хареса следващия път :)
Силно се надявам натовареността да не бъде в наша вреда, защото вярвам   
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #863 -: Май 05, 2011, 20:07:42 pm »
Ох, и аз така се надявам! Натоварила съм целият екип с последната си надежда. Няма къде да отида другаде! Достатъчно недоразумения преживях. Те са ми последен пристан. Много ми харесват всички, уважавам труда и меннието им и искрено се надявам да е нещо временно. Дано случайност да е това което ми се случи, да не се превърне в практика. Аз по принцип съм по-свита и все не смея никой да притеснявам. Ако се налага да досаждам ще ми е трудно.
Надявам се скоро да се наредят нещата и дано следващият път д-р Шефкетова да е по-адекватна.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #864 -: Май 05, 2011, 20:17:25 pm »
Stelxen, и аз съм нова пациентка на клиниката, но си мисля, че единствено катозаписваш час, трябва да настояваш за д-р Стаменов или д-р Персенска, макар че съдейки по останалите постове и това не е гаранция. Моето наблюдение е, че д-р Шефкетова не се осмелява да назначава стимулации и да преминава по същество. Така си мисля аз, може и да не съм права. Да се надяваме, че няма да е все така натоварено, в крайна сметка всека знае,че за първоначален преглед се чака повече от година. А пък то и от нас зависи, колкото повече от нас забременеят, толкова по-ненатоварено ще става в клиниката :wink:. Хайде сега да не се самонавиваме, в крайна сметка за всяко нещо си има причина. И специално към Stelxen, щом така ти е предписала, приеми, че така е трябвало да стане. Горе главата и следващият път по-смело!


Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #865 -: Май 05, 2011, 20:19:58 pm »
malkave6tiza стискам ти палци да се похвалиш след 14 дни с :bfp: :bfp: :bfp:

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #866 -: Май 05, 2011, 20:30:07 pm »
Аз с тревога в сърцето само ще допълня, във вашия ред на мисли, че макар и да преживях 4 хистероскопии моимата си остана! Похарчените средства, време и болка отидоха в небитието! Д-р Шефкетова продължаваше да повтаря едно и също - "трябва хистеро, не е мястото на това нещо там", като че ли без да ме чува , че нямам вече нито средства нито време. Последния път, много притеснена, дадох ясно да се резбере , че искам консултация с д-р Стаменов.
Еq той отчете , че това е ...край с хистероскопиите!!! Миомата е на мястото си , но няма да пречи на ембриона!!!
Замълчах си!
Отчетох , че грешката си е моя - трябваше да потърся доктора за мнение много по-рано! Като не съм - точка по въпроса!
Аз 2 пъти се паднах при д-р Персенска. За мен тя е рязка, не изслушва, говори високомерно, причинява болка, дори при елементарно изследване. Това си е мое мнение, вследствие на контактите ми с нея ,не ангажирам никого с него, но винаги съм отворена за изненади и промяна!
Д-р Шефкетова - мила, с лека ръка, обяснителна,но с подозрително натъртване  и повтаряне за едно и също, едно и също, като че ли никакъв напредък в лечението с нея.
Д-р Стаменов - леко преглежда, обяснителен, взима важните решения!

Съвет към тези, които се чудят - когато попадате в ситуация, в която смятате , че не сте добре обгрижени, прегледани, че нещо не е както трябва - веднага и мотивирано поискайте консултация с д-р Стаменов. Не си тръгвайте с отчаяние - то си остава за ваша сметка! Ако той е в клиниката - откликва и не оставя пациентка без консултация! Поискайте я и търпеливо изчакайте, не се фръцвайте и не си тръгвайте сърдити, от това ще ви заболи само вас! Бъдете тактици, но не се превземайте и не прибягвайте до това за елементарни неща.
Толкоз от моя опит за година и нещо!
 
« Последна редакция: Май 05, 2011, 22:04:32 pm от New Love »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #867 -: Май 05, 2011, 21:12:32 pm »
днес се свързах с клиниката но ми казаха че чак за догодина е пълно.ще се пробвам пак при д-р владимиров,дано да се получи този път
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #868 -: Май 05, 2011, 21:33:42 pm »
днес се свързах с клиниката но ми казаха че чак за догодина е пълно.ще се пробвам пак при д-р владимиров,дано да се получи този път
съжалявам, аз април в началото записах час на момиче за края на октомври догодина и бая се  8O
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #869 -: Май 05, 2011, 22:09:45 pm »
Момичета здравейте,

първо искам да ви пожелая успех и скоро всички да се похвалите с положителни тестове. Аз също забременях в клиниката и точно преди около година видях двете чертички, та сега ми е доста носталгично.
От опита ми останаха 3 замразени ембриончета, които най-вероятно няма да ползвам, но ми е жал да ги унищожат и мисля да им плащам таксата за 5те години. Искам да ви питам някой знае ли колко беше таксата за година, спомням си, че мин. година фонда плати 200 и ние 200, та общо 400. Всяка следваща година ли е по толкова, мисля другата седмица да ходя да ги платя, та да знам колко да си взема горе долу.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #870 -: Май 06, 2011, 06:28:41 am »
pop4o, emilia_k, iva 17 и *vera благодаря ви за отговорите, вече ми се поизясниха някои неща - например това че сега ще си чакам цикъла и започваме, а не се налага да чакам след това още един. Старая се да не се притеснявам и се надявам да имаме успех при първата процедура, която чакахме мнооого дълго време. Пожелавам успех и на всички, на които им предстои, без значение коя по ред ще е.
Честит имен ден на всички именници днес!Весел празник!
« Последна редакция: Май 06, 2011, 06:30:21 am от jeni_baleva »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #871 -: Май 06, 2011, 08:52:32 am »
Честит имен ден на всички именници днес  :D и много успешни процедури момичета  :wink:
Искам да ви кажа, въпреки разочарованията, въпреки очакванията които се разминават с действителността и др фактори  :wink: които ни изнервят да знаете, че сте на правилното място и при правилните хора!


Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #872 -: Май 06, 2011, 09:01:56 am »
Чери, мисля, че годишният абонамент го пише в договора за криоконсервация. Върти ми се в главата сумата от 50-100лв. на година за съхранение, но не съм напълно убедена, а нямам документа под ръка, за да проверя.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #873 -: Май 06, 2011, 11:43:01 am »
Честит имен ден на всички именници днес  :D и много успешни процедури момичета  :wink:
Искам да ви кажа, въпреки разочарованията, въпреки очакванията които се разминават с действителността и др фактори  :wink: които ни изнервят да знаете, че сте на правилното място и при правилните хора!
:good_post:
Честит празник на всички.Да ни е жив и здрав д-р Стаменов и целия екип те са страхотни.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #874 -: Май 06, 2011, 13:26:52 pm »
Честит имен ден д-р Стаменов. Бъдете жив и здрав и все така дарявайте НАДЕЖДА!
ОБИЧАМЕ ВИ!!!!!!!


http://www.youtube.com/watch?v=BQFo4MCiy2Y
Няма значение колко бавно вървиш, стига да не се отказваш от пътя си!

*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #875 -: Май 06, 2011, 15:28:44 pm »
Честит Имен Ден на доктор Стаменов!

Да е жив и здрав, да има(ме) много успехи.

Приятно посрещане на празника!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #876 -: Май 06, 2011, 19:07:34 pm »
Момичета,
за прогестеронови аналози като Дуфастона пише, че потиска имплантацията на зиготата. Такива аналози са основния компонент на противозачатъчните таблетки (+5% estrogen), вкл. и в състава на противозачаръчните 'на другия ден', макар че само прогестеронови аналози не се смятат за противозачатъчни.
Четох, че в чужбина не се предписват аналози на Дуфастон в първата седмица, когато се очаква имплантация на зиготата. Дуфастон приемат в следващите месеци на бременността, само ако има опасност от аборт, когато зиготата вече е имплантирана и ембрионът се развива.
Има ли забременели в същия цикъл, когато са приемали всеки ден след 15 ден Дуфастон?
Ако доктор чете този сайт, нека да пише, има ли много бременности след приемане на Дуфастон в първата седмица, когато се имплантира зиготата?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #877 -: Май 09, 2011, 10:51:45 am »
Момичета, на кой телефон звъните и пращате СМС-и с подсещане за резултати от биопсия? Резултатите ми са готови от преди 4-5 дни, а още никой не се е обадил
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #878 -: Май 09, 2011, 12:05:19 pm »
момичета някой може ли да ми каже дали знае освен хотел тайти има ли  другаде квартира, благодаря предварително .
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #879 -: Май 09, 2011, 12:48:03 pm »
Виж в гугъл, има доста места - квартири, нощувки, цените също са доста разнообразни.
Аз от този сайт си намирам квартира за ин витрото http://www.alo.bg/%D0%9E%D0%B1%D1%8F%D0%B2%D0%B8-%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-sc540/region_id:22/price:250_300_BGN/p%5B740%5D:2441/