0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #600 -: Април 11, 2011, 18:18:32 pm »
Благодаря Къди за бързия отговор, вече ги пуснах не в Клиниката, от доста далеко съм имам и резултати, колкото и да не ми харесват, остава всъщност да си запиша час и да им ги диктувам. Благодаря още веднъж.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #601 -: Април 11, 2011, 18:34:02 pm »
Момичета, аз пак с моите проблеми, но няма какво да направя друго.
Но някоя от вас да и предстои хистеро тази седмица и обадили и са се за потвърждение? Аз ще правя в петък и още не са ми се обадили за потвърждение. Звъннах да попитам и ми казаха да чакам или да се обадя в сряда. Много се притеснявам да не ме отложат пак...от януари се боря за това хистеро  :(
Здравей Дари, аз също си чакам реда за хистеро, този месец не успях, записала съм се за другия на изчакване, но нямам идея дали ще ме огрее, направо съм отчаяна.......!!!Явно ноастина е голяма проблем, пожелавам ти да успееш!!!Ако имаш някаква информация пиши, аз звънях на д-р Персенска, но тя не ми вдигна и незнам нищо!!!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #602 -: Април 11, 2011, 20:19:57 pm »
Хистероскопията ми беше в събота,вчера имах само леко зацапване,а от днес обилно кървене и прерязващи болки като при цикъл.Това нормално ли е и колко време ще продължи?
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #603 -: Април 11, 2011, 20:30:11 pm »
Хистероскопията ми беше в събота,вчера имах само леко зацапване,а от днес обилно кървене и прерязващи болки като при цикъл.Това нормално ли е и колко време ще продължи?
При моята хистероскопия нямах кървене , а една кафеникава слуз ден-два.Имах двурога матка и ми клампираха тръбите.Може би зависи какво точно ти е правено!
Предполагам че е нормално , но нека се включат и други момичета , които сигурно са имали твоите неразположения!
Успех напред!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #604 -: Април 11, 2011, 21:44:14 pm »
Хистероскопията ми беше в събота,вчера имах само леко зацапване,а от днес обилно кървене и прерязващи болки като при цикъл.Това нормално ли е и колко време ще продължи?

Виж какво пише на сайта на клиниката ни
http://www.invitro-bg.com/display.php?page=m6&sub=5
Според написаното е нормално, поне аз така го разбирам.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #605 -: Април 11, 2011, 22:01:59 pm »
Здравейте, момичета!
На 8. ми поставиха първа инжекция, а на 22. започваме стимулирането. Имате ли представа дали е противопоказно премането на витамини и знаете ли дали трябва да се спазва по-специален хранителен режим? Извинете ме за глупавите въпроси! Но ще се радвам да споделите лични впечатления!
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #606 -: Април 11, 2011, 22:24:29 pm »
Здравейте, момичета!
На 8. ми поставиха първа инжекция, а на 22. започваме стимулирането. Имате ли представа дали е противопоказно премането на витамини и знаете ли дали трябва да се спазва по-специален хранителен режим? Извинете ме за глупавите въпроси! Но ще се радвам да споделите лични впечатления!
Аз пиех витамин Е и ядях повече яйца, зеленчуци, плодове, месо,избягвах сладкото и гъбите защот четох, че пречат!Но най- добре е да питаш лекарите!!!!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #607 -: Април 11, 2011, 22:40:03 pm »
Merin ,писах ти ЛС.
anajens ,правилно те е ориентирала и аз ти писах почти същото.Но това със сладкото е просто много трудна работа .Тази вечер имам зацапване по принцип днес ми е датата за МЦ и как ми се хапва сладичко .Няма да си кривя душата  :oops: хапвам но по малко.Гледам да е плодово мляко или кремче някакво ,избягвам шоколадите,пастите и тортите ,бонбоните.
Мисля че пак е по удачен вариант . :wink:
О, и най-важното започнах да пия повече вода ,че по принцип не пия по много вода на ден но от няколко дни гледам да не падам под 1,5 л.
Успех на всички момичета в процедура .
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #608 -: Април 12, 2011, 12:37:32 pm »
Здравейте момичета, искам само да ви питам почвали ли сте стимулация с ТСХ на долна граница на нормата. Аз днес си го пуснах и 0,27, никога до сега не ми е било толкова ниско, даже напротив. До момента с много високи дози съм успявала да го смкъквам до 1,5-2, за да стартирам стимулация. По време на стимулация ТСХ расте, нали? Д-р Начев ми каза да си остана на дозата от 125 мг еутирокс по време на стимулацията, че щом не е под 0,1 не е пробелм и след приключване на опита ще се коригира дозата.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #609 -: Април 12, 2011, 12:56:13 pm »
Не се тревожи, д-р Начев има доста опит с такива случаи, тъй че мисля, че можеш да се довериш на преценката му. Знаеш си, че по време на стимулацияна ще се повиши ТСХ, така че, какво те безпокои. А и нали ще го следите /всъщност кога ти каза той да бъде следващото изследване/
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #610 -: Април 12, 2011, 13:03:03 pm »
Д-р Начев към Малинов ли работи? Защото аз съм с висок инсулин и сигурно преди опита пак ще пускам контрола.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #611 -: Април 12, 2011, 13:08:12 pm »
Здрасти hope-love, благодаря ти за отговора. Той ми каза, че след като приключа с опита независимо дали съм бременна или не да дойда, за да коригираме дозата за лятото. Аз просто леко се стреснах от резулата, защото съм с хипофункция и години наред гледаме да поддържам ТСХ около 2 и то с 125 мг еутирокс, което доста е висока доза и сега изведнъж 0,27. Просто за първи път ми се случва.

Аnichka.bs, д-р Начев не работи към Малинов, но д-р Стаменов насочва към него за консултации. Иначе приема в ендокринологията на Майчин дом.
« Последна редакция: Април 12, 2011, 13:10:33 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*

    haplata

  • *
  • 20
  • Мечтите се сбъдват!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #612 -: Април 12, 2011, 15:00:46 pm »
Момичета извинете ме, че нахлувам така в темата ви  :oops: но и на мен, ми предстои хистероскопия в клиниката ...обаче, много ме е страх  :oops: четох, четох какво представлява, ама нерабрах, чрез нея дали е възможно и тръбите да се запушат по някакъв начин? Т.к аз, искам да ми се запушат или отрежат поради риска, който съществуваше при мен с предната ми бременост за извънматочна ...
Няма невъзможни неща :)))
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #613 -: Април 12, 2011, 17:14:33 pm »
Момичета извинете ме, че нахлувам така в темата ви  :oops: но и на мен, ми предстои хистероскопия в клиниката ...обаче, много ме е страх  :oops: четох, четох какво представлява, ама нерабрах, чрез нея дали е възможно и тръбите да се запушат по някакъв начин? Т.к аз, искам да ми се запушат или отрежат поради риска, който съществуваше при мен с предната ми бременост за извънматочна ...
Моите тръби са прекъснати  4рез хистеро.Успех


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #614 -: Април 12, 2011, 22:40:02 pm »
Момичета извинете ме, че нахлувам така в темата ви  :oops: но и на мен, ми предстои хистероскопия в клиниката ...обаче, много ме е страх  :oops: четох, четох какво представлява, ама нерабрах, чрез нея дали е възможно и тръбите да се запушат по някакъв начин? Т.к аз, искам да ми се запушат или отрежат поради риска, който съществуваше при мен с предната ми бременост за извънматочна ...
И моите са изолирани чрез хистеро!
Успех и не се шашкай излишно ... само кой го казва  :oops:
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #615 -: Април 13, 2011, 12:17:15 pm »
Здравейте мацки.В събота съм на биопсия да я направя и нея,че да ми улекне малко.Някоя от вас ако е там може да се видим на 16 :grouphug:

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #616 -: Април 14, 2011, 00:31:45 am »
Здравейте, момичета. Преди 2 дена ми беше биопсията и имунологичните изследваия. Дано всичко е добре...в притеснението си обаче, не можах да разбера всичко,което ми каза д-р Персенска. В събота трябва да се обадя на секретарките да ми свалят досието при имунолозите или нещо такова ...Не разбрах точно какво да кажа като се обадя. Тези,които са правили биопсия - какво са им казали да направят след това? Може, ако някой иска да ми отговори да го направи и на лични също.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #617 -: Април 14, 2011, 09:09:57 am »
trandolinka, за резултатите от биопсията се обаждаш на секретарките съхраняващи файлове и те ще го препратят към докторите - телефона е на първа страница на настоящата тема.

Имунологичните,копие за теб ще си потърсиш от кабинета на имунолозите като ходиш, иначе пращат резултатите и в досието ти.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #618 -: Април 14, 2011, 10:13:38 am »
Благодаря много за отговора. Надявам се всичко да мине добре...Успешен ден на всички.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #619 -: Април 14, 2011, 13:41:40 pm »
Здравейте момичета,
Утре ще стартирам стимулация и искам да ви попитам изследванията преди прегледа ли ги правите или първо минавате на преглед? Не помня вече при предишния ми опит как беше. Иначе прегледа ми в 11 часа и ако имам вече готови изследвания и назначени дози мога да хвана обедните инжекции, иначе трябва вчерта пак да ходя. Но не знам дали няма да се разсърди док, ако си ги назнача сама преди прегледа.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)