0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #460 -: Март 30, 2011, 12:46:03 pm »
Ох чета и все повече се притеснявам.На 17.03 като се видях с д-р Персенска и попитах как става записването за хистероскопиа,ми обясни че с идването на цикала и си запазвам час,а сега като чета май няма да се вредя за час.Как да е планувам месец напред,ми ако нещо се обърка 

... обсъдете таймирането с противозачатъчни. Не е хубав вариант, но все пак има някаква сигурност с датите така.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #461 -: Март 30, 2011, 13:53:44 pm »
Момичета ,имам следното питане.Ако сами си финансираме опит, лекарствата задължително от клиниката ли трябва да са или има вариант да си ги купим примерно от Румъния -мисля че са на доста по-ниска цена.Как процедират в клиниката?Ще ми напишат рецепта с лекарствата с които ще ми бъде стимулацията или аз трябва да искам такава ?Ако някоя от вас скоро е правила опит със собствени средства ,моля да сподели как е било .Благодаря ви предварително .
Успех на всички в процедура.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #462 -: Март 30, 2011, 15:27:15 pm »
Вещи, в клиниката лекарствата са на достатъчно добри цени, дори от дистрибутор ако попиташ цените са по ниски. Защо реши чак в Румъния? Във Варна чета, че пациентите си ги набавят, а не клиниката, затова ходят до Румъния или се лъжа?!

ето от преди близо година в Малинов:

Фостимон - 39лв.
Цитротид - 59лв.
оргалутран - 76лв.
меногон - 17лв.
меринол - 17лв.
лукрин депо - 165лв.
декапептил депо - 236лв.
гонал Ф75 - 62лв.
гонал Ф900 - 757лв.
овитрел - 72 лв.
пурегон 50 - 38 лв.
менопур  - 43 лв.  / тук сама не си го разчитам много/
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #463 -: Март 30, 2011, 15:48:43 pm »
Благодаря много за отговора.
Аз и затова попитах ,защото не знаех как се процедира в случая.Да видно е че цените са доста приемливи.Значи да не се притеснявам.Надявам се да стартирам на 04.04.,ще бъда по дълъг протокол.Притеснявах се че при опита ми по фонда бях стимулирана с Пурегон -450 ед. на ден и като преглеждах различните теми останах с впечатление че в Румъния са по евтини лекарствата ,особенно когато става дума за по-силна стимулация .
Забравих да попитам още нещо -тъй като НКТ клетките ми са завишени ,ми казаха че ще има вливане знаете ли цена ? До колкото съм запозната сега вливат киовиг,а по рано бях чела за имуновенин има ли разлика между двете и съответно какви са цените .Преди да пусна предната контрола НКТ клетките ми бяха 28 %,и при това положение ми казаха че ще се наложи вливане на киовиг 2*5гр.На контролата резултата беше 20 % и продължих с терапията .Сега на 04.04. пак ще пускам контрола -дано да са паднали още.Киовига има ли го наличен в клиниката или аз трябва да го търся.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #464 -: Март 30, 2011, 15:55:34 pm »
Цената на киовиг 2по5 гр през октомври ми беше 1250 лв.Има го в клиниката.


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #465 -: Март 30, 2011, 16:37:56 pm »
Здравейте, момичета. Обръщам се към тези от вас, които вече сте минали през ин витро процедура в клиниката. Интересува ме как точно протича самата стимулация. Ще конкретизирам. Първия ми опит беше в АГ Варна, инжекциите си поставях сама, прегледите и следенето на хормоните бяха през ден...и така до деня на пункцията. Моля ви, кажете как стоят нещата в клиника Малинов.Не съм от София, трябва да планирам престоя си там, отпуската и куп други неща :) Благодаря ви! :)

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #466 -: Март 30, 2011, 16:45:48 pm »
Здравейте, момичета. Обръщам се към тези от вас, които вече сте минали през ин витро процедура в клиниката. Интересува ме как точно протича самата стимулация. Ще конкретизирам. Първия ми опит беше в АГ Варна, инжекциите си поставях сама, прегледите и следенето на хормоните бяха през ден...и така до деня на пункцията. Моля ви, кажете как стоят нещата в клиника Малинов.Не съм от София, трябва да планирам престоя си там, отпуската и куп други неща :) Благодаря ви! :)

И тук е горе-долу така. Можеш вечер да минаваш за инжекции, но след като не си от София можеш да ги вземеш с теб.
*

    TaIChi

  • **
  • 125
  • Няма отстъпление. Има маневра. :)
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #467 -: Март 30, 2011, 16:53:45 pm »
malkave6tiza, при мен вливането на киовига през февруари ми излезе 1046 лв. (5 гр киовиг е 498 лв. + еднократно 50 лв. за самото вливане). Приготви се да си полежиш като ти сложат системата, защото тече доста бавно :) - 2 часа най-малко. Успех!
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #468 -: Март 30, 2011, 18:09:24 pm »
malkave6tiza, аз имах предписан 2х5 гр. Киовиг (1050 лв. с вливанията) попитах и ми го замениха с 48 амп. Имуновенин 576 лв + 50 лв. за вливанията.

Filadelfia, прегледите и хормоните са сутрин. Пръвите 3-5 дни назначават еднакви дози, не се ходи на прегледи и можеш да си си у вас. След това преглед и хормони всеки ден или през ден. Инжекциите се слагат на първия етаж около 13 ч. и май към 17 ч.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #469 -: Март 30, 2011, 19:43:06 pm »
New Love,влез на лични,мила.Дано ти хареса това,което ще прочетеш и си пооправиш настроението.Целувки.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #470 -: Март 30, 2011, 22:03:46 pm »
Момичета, преди време ви питах за биопсиите. Днес моята мина и то много леко. Не бих казал, че имах болка, просто усещане за натиск. Напълно поносимо. Бях при д-р Шефкетова. На който му предстои, да не се плаши много.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #471 -: Март 31, 2011, 00:04:39 am »
Момичета, преди време ви питах за биопсиите. Днес моята мина и то много леко. Не бих казал, че имах болка, просто усещане за натиск. Напълно поносимо. Бях при д-р Шефкетова. На който му предстои, да не се плаши много.
Ох, дано! :(
*

    Filadelfia

  • **
  • 122
  • ...бих продавал познайте какво?Надежда за всички!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #472 -: Март 31, 2011, 08:04:35 am »
Благодаря за отговорите, момичета.

Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #473 -: Април 01, 2011, 09:01:11 am »
Здравейте момичета, искам да попитам как протича във времето ин витро процедурата в клиниката.
Колко време след одобрена заповед от Фонда се назначава преглед с оглед графика на клиниката? Предполагам, че на този преглед се решава какви изследвания ще са необходими, а резултатите от изследванията определят кога ще е  старта на самата процедура. При стартиране на същинското ин витро колко посещения са необходими  и как са разпределени във времето? Имаме ли право на болничен от кога и колко?
Ясно е, че всеки конкретен случай се решава с оглед на състоянието на пациента и ангажираността на клиниката, но все пак в общия случай как са процедирали досега?
Благодаря Ви предварително и пожелавам успех на всички ни.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #474 -: Април 01, 2011, 10:51:15 am »
desofina, понеже всичко е много индивидуално ще споделя как беше при мен.
Докато си чаках заповедта започнахме с изследвания и биопсии. Април месец си взех заповедта, но трябваше да се направят още биопсии. Юни месец ми сложиха блокажа и на 13 юли стартирахме стимулацията. Дадоха ми Гонал за 4 дни и на 5-я на преглед. После прегледи през ден. ЕТ беше на 29 юли на 3-ти ден от пункцията. 16 дни общо от първи преглед до ЕТ. Аз ползвах платен отпуск. Имаш право на болничен лист до 30 дни от деня на пункцията.
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #475 -: Април 01, 2011, 13:16:56 pm »
Момичета,а тези дни има ли някой в клиниката,имам впредвид записване на часове?Защото,звъня,но никой не ми отговаря.
*

    milokami

  • ***
  • 198
  • Това ще е нашата година!
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #476 -: Април 01, 2011, 13:21:00 pm »
desofina, ако ще правите опит за първи път и при теб нещата са добре- т.е. сте с мъжки фактор, едва ли ще имаш кой знае какви назначени изследвания. Задължително е да си направиш цветна снимка и 2-3 месеца преди старта на опита си пусни ТСХ.
Успех! Имай пълно доверие на докторите, те знаят какво правят!
" Когато си на дъното на пъкъла,
когато си най-тъжен, най-злочест,
от парещите въглени на мъката
си направи сам стълба и излез..."
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #477 -: Април 01, 2011, 15:31:22 pm »
Имам нужда от вашато помощ.На 12 ден след трансфер ЧХГ е по-ниско от 0,10.Спирам лекарствата, но съм чувала, че Медрола не трябва да се спира изведнъж .От началото на стимулацията взимах 2 по 1 Медрол, който малко по-късно и досега го замених с Преднизолон.Т.е. през по-голямата част от времето и до теста пих не Медрол, а негов заместител Преднизолон.Дали постепенното спиране , което съм чувала за Медрола(и по каква схема) важи и за Преднизолона?Моля, ви ако имате инфо да споделите.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #478 -: Април 01, 2011, 15:51:10 pm »
rs68,съжалявам за отрицателния резултат  :(

Преднизолона също се спира по схема. Най-добре се обади на докторите и ги питай


Re: Пациентки на клиника Малинов / Надежда - тема 7
« Отговор #479 -: Април 01, 2011, 15:54:48 pm »
rs68, и аз съм на същи хал, само че на 14 ден 0.00
Иска ми се да е лабораторна грешка, но уви не е.
При предишния опит пих Преднизолон, и го спрях веднага с лекарствата.
Като го спрях, съответно и сърцебиенето ми спря. Днес се обадих да питам на спешния за Медрола, казаха ми една седмица на ден х1, и следващата седмица през ден, постепенно спиране.
Обади се на спешния и ще ти кажат.
Късмет на следващият опит, защото след четвъртия поред малко ми е безразлично.
Исках да напиша нещо хубаво, но уви :bighug: