0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро на естествен цикъл - споделени въl
« Отговор #940 -: Ноември 23, 2011, 06:24:19 am »
На  мен  се  обадиха  в  събота  за  понеделник,  а преди  това  също  ме  бяха  записали  в  списък.Боги,а ти за понеделник ли си беше поискала час?
Боги,а ти за понеделник ли си беше поискала час?
Да,  за  понеделник.
*
здравейте някой може ли да ми каже малко повече за пункцията аз съм утре сутринта и ми е доста притеснено, как протича, боли ли много без упойка,колко време е, бях чела за някакви системи след това има ли такова нещо.колко време продължава.ще бъда много благодарна да знам малко повече че доста сам се притеснила още от тази вечер.
Спокойно,  Дени,  няма  място  за  паника. Аз  досега  пункциите  на  ЕЦ  все  без  упойка  ги  правя  и  за  мен е  ОК. Зависи  си  от  твоя  праг  на  търпимост  какъв  е. Ако  си  без  упойка,  всичко  е  към  30-40  мин.  (поне  при  мен  е  така)  10-тина  мин.  пункция,  промивка  и  свещичка  общо. Веднага  разбирам  дали  сме  извадили  Я  (щото  съм  без  упойка  и  не  се  налага  да  чакам  да  излезна,  та  да  ми  кажат). Т.нар.  система  всъщност  е  калций,  ако  не  се  лъжа,  така  че  споко. Днес  и  аз  към  на  пункция  и  сигурно  ще  се  засечем. Сега  почвам  да  се  приготвям.     :lol:
Успех момичета, дано всичко мине като по вода! Като се върнете очакваме добри новини!
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
здравейте някой може ли да ми каже малко повече за пункцията аз съм утре сутринта и ми е доста притеснено, как протича, боли ли много без упойка,колко време е, бях чела за някакви системи след това има ли такова нещо.колко време продължава.ще бъда много благодарна да знам малко повече че доста сам се притеснила още от тази вечер.
Спокойно,  Дени,  няма  място  за  паника. Аз  досега  пункциите  на  ЕЦ  все  без  упойка  ги  правя  и  за  мен е  ОК. Зависи  си  от  твоя  праг  на  търпимост  какъв  е. Ако  си  без  упойка,  всичко  е  към  30-40  мин.  (поне  при  мен  е  така)  10-тина  мин.  пункция,  промивка  и  свещичка  общо. Веднага  разбирам  дали  сме  извадили  Я  (щото  съм  без  упойка  и  не  се  налага  да  чакам  да  излезна,  та  да  ми  кажат). Т.нар.  система  всъщност  е  калций,  ако  не  се  лъжа,  така  че  споко. Днес  и  аз  към  на  пункция  и  сигурно  ще  се  засечем. Сега  почвам  да  се  приготвям.     :lol:
Успех Боги! :)
*
Да споделя и аз ,на 13 ден 13 мм фоликул ,нещо не върви добре работата .Вие как мислите ,имал ли е някой в подобно положение? Утре съм пак за проследяване /15 ден/.А миналия път ми беше на 11 ден пункцията.Странна работа.
Здравейте момичета. Тези дни изчетох цялата тема, защото и аз съм тръгнала по този път и намерих доста полезна инфомация по темата. Иначе аз имам един неуспешен опит миналата година - яйдеклетката беше започнала да се дели според ембриолозите по-рано от нормалното и нямаше трансфер. Втория ми опит е съвсем скорошен - в понедлник бях на пункция, но за съжаление докато си изчакам реда се беше пукнал фоликула! :( Незнам дали ще се класирам за следващия месец, защото казаха, че ще работят само до 15 декември.
« Последна редакция: Ноември 23, 2011, 11:00:34 am от eraf »
*
Да споделя и аз ,на 13 ден 13 мм фоликул ,нещо не върви добре работата .Вие как мислите ,имал ли е някой в подобно положение? Утре съм пак за проследяване /15 ден/.А миналия път ми беше на 11 ден пункцията.Странна работа.
Спокойно,аз имах такъв случай,и пак стигнахме до пункция на 16 ден.
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
И аз мисля, че няма проблем - възможна е по-късна овулация в този цикъл, така че проследяването ще покаже кога е точния момент за пункция. Успех!
*
Е,  момичета,  да се  отчета  - извадихме  1 Я. Сега  ще  чакаме  ембриолозите. Декември  правя  контрола  на  НК-клетките  и  почиваме,  а  януари  - трансфер. 
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Да споделя и аз ,на 13 ден 13 мм фоликул ,нещо не върви добре работата .Вие как мислите ,имал ли е някой в подобно положение? Утре съм пак за проследяване /15 ден/.А миналия път ми беше на 11 ден пункцията.Странна работа.
Аз също на 17 ден пункция!
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Е,  момичета,  да се  отчета  - извадихме  1 Я. Сега  ще  чакаме  ембриолозите. Декември  правя  контрола  на  НК-клетките  и  почиваме,  а  януари  - трансфер. 
:balk_47:
*
Е,  момичета,  да се  отчета  - извадихме  1 Я. Сега  ще  чакаме  ембриолозите. Декември  правя  контрола  на  НК-клетките  и  почиваме,  а  януари  - трансфер. 
Чудесно,дано всичко се нареди както го плануваш.А,тези НК-клетки задължително ли се проследяват или трябва да има причина?
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
*
Благодаря за отговорите  момичета ,малко се успокоих .Боги ,успех!
да се запиша и аз, днес трябваше да е пунквията, но фоликула се беше спукал- сега продължаваме януари.Но то и се очакваше ,при положение, че в понеделник беше 20мм нямаше как да не се пукне до сряда, според мен пункцията трябваше да бъде вчера, но според докторите не.сега догодина януари пак.
Е,  момичета,  да се  отчета  - извадихме  1 Я. Сега  ще  чакаме  ембриолозите. Декември  правя  контрола  на  НК-клетките  и  почиваме,  а  януари  - трансфер.  
Боги, под контрола на НК клетки имаш в предвид контролна биопсия ли?!?!
Правих РВМС и след това биопсия, която не се беше повлияла добре. Отделно имам ендометриоза. Пък след пункцията ми казаха да минем директно на трансфер?!!?!?!?!
 osi_8Притеснявам се, че резултата няма да бъде добър...
Дано се оплоди и развие ембриончето  :crossfingers:

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Е,  момичета,  да се  отчета  - извадихме  1 Я. Сега  ще  чакаме  ембриолозите. Декември  правя  контрола  на  НК-клетките  и  почиваме,  а  януари  - трансфер.  
Боги, под контрола на НК клетки имаш в предвид контролна биопсия ли?!?!
Правих РВМС и след това биопсия, която не се беше повлияла добре. Отделно имам ендометриоза. Пък след пункцията ми казаха да минем директно на трансфер?!!?!?!?!
 osi_8Притеснявам се, че резултата няма да бъде добър...
Дано се оплоди и развие ембриончето  :crossfingers:
Имам  предвид  изследване,  а  не  биопсия. Биопсия  правихме  юли  след  неуспешния  стимулиран  опит  и  д-р  Стаменов  не  откри  нищо  притеснително. Но  една  от  популациите  на  НК-клетките  ми  е  над  референтната  стойност  и  ми  правят  вливания  с  киовиг  1  седмица  преди  трансфер,  та  затова  частични  имунологични  изследвания  ще  трябва,  за  да  видим  колко  гр. киовиг  ще  вливаме. Предният  път  бяха  10,  което  струваше 1050 лв.  
« Последна редакция: Ноември 23, 2011, 19:57:13 pm от Bogi »
Уфффф, даването на парички край няма....и все едни суми...
ДАНО да имаш успех !!!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Днес ми е най-отвратителния ден,всяко позвъняване на телефона ме изправя на нокти,дали не са от клиниката.Дано скоро да ми се обадят поне да знам дали ще се вреда или да си чакам другата година.Не давам на никой да ми проговори,че сигурно ще го нахапя.
Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ...
Разбирам те много добре. Аз чакам обаждане за евенутално вмъкване в графика за хистероскопии /за което вероятността е нищожна/. Ако не стане сега хистерото, изобщо не е ясно кога,а преди да се направи това изследване - няма да почваме процедура. Изобщо...незнам....
*
Е, на мен ми звъннаха ембриолозите, но за да ми кажат, че Я не се е активирала  :(. Този път няма да имаме ембрионче за замразяване. Нова година - нов късмет.
Успех на другите девойки!