0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
а какво може да се случи ако се пукне?
Хрис на  ЕЦ преди пункцията те преглеждат да видят дали е там фоликула и след това правят пункцията ако се е пукнал те го виждат  и просто не правят пункция!
Аз съм след неуспешен опит на ЕЦ. Казаха ми този цикъл да почивам и ми дадоха час за 09.11 за консултация с доки за да решим следващия цикъл какво ще правим.
Чудя се дали да се съглася на стимулация  :needleani: или да продължавам с ЕЦ, единственото, което ме притеснява е, че съм на 40 години и все ми казват, че нямам време osi_14. Ох, много е стресиращо.
*
Доволна съм да Ви съобщя, че днес ембриолозите ме зарадваха, че Я се е оплодила. Стискайте палци утре да звъннат и да кажат, че се дели добре!
А иначе на въпроса за пункциите без упойка:
Тази ми бе 3-та подред и едва сега усетих лека болка. Ама то и д-р Стаменов се постара, фоликулът беше явно много на криво място застанал и беше неудобен. Но Док не му се даде :)
И следващия път пак без упойка ще бъде - така разбирам дали сме извадили Я още преди да съм станала от стола.
П.п. Вчера на пункцията ми беше и ак. Руми, която при мен винаги ми е на кадем.
*
Иначе беше забавно. Докторът ми вика: „Айде, заспивай, че почваме!”. Другите се смеят, защото не ми е слагана упойка, а той „В такъв случай, затваряй си очите и не гледай!” :) :)
Забавна история:)

*
На мен днес ми се обадиха да ми кажат , че ще замразяваме ембриона. Вчера беше разделен на две , а днес сутринта на шест.Не знам това добре ли е като се има в предвид , че говорим за хубав ембрион , когато е разделен на осем или девет....но времето ще покаже. Bogi пожелавам ти утре добри новини и стискам палци. Аз вече ще разпускам , че така се бях спекла тия дни в очакване не е истина. 
« Последна редакция: Ноември 01, 2011, 11:54:47 am от doniss »
Донис - мисля, че е не просто хубав, а много хубав. На мен преди 10 дни ми върнаха едно ембрионче /от ЕЦ/, което на 3-я ден се беше разделило почти на 6. В деня на трансфера сутринта е било на 4, а на обяд, когато ми го връщаха беше на  почти на 6. Попитах д-р Персенска, не е ли малко, и тя и ембриоложката ми казаха, че не винаги и при всички ембритата се делят с еднаква скорост. Въпреки това ме увериха, че си се дели добре.
Не се притеснявай, сигурна съм, че всичко е наред!
« Последна редакция: Ноември 01, 2011, 14:49:52 pm от istinska »
*
Донис - мисля, че е не просто хубав, а много хубав. На мен преди 10 дни ми върнаха едно ембрионче /от ЕЦ/, което на 3-я ден се беше разделило почти на 6. В деня на трансфера сутринта е било на 4, а на обяд, когато ми го връщаха беше на  почти на 6. Попитах д-р Персенска, не е ли малко, и тя и ембриоложката ми казаха, че не винаги и при всички ембритата се делят с еднаква скорост. Въпреки това ме увериха, че си се дели добре.
Не се притеснявай, сигурна съм, че всичко е наред!
   Много Благодаря мила. А на теб пожелавам положителен тест мноооого скоро!!!
*
На мен днес ми се обадиха да ми кажат , че ще замразяваме ембриона. Вчера беше разделен на две , а днес сутринта на шест.Не знам това добре ли е като се има в предвид , че говорим за хубав ембрион , когато е разделен на осем или девет....но времето ще покаже. Bogi пожелавам ти утре добри новини и стискам палци. Аз вече ще разпускам , че така се бях спекла тия дни в очакване не е истина. 
Днес звъннаха, че се дели, а дано утре, че ще го замразим.
А аз не се "спичам" :)
Каквото - такова и когато - тогава. Той, Господ и лекарите си знаят работата. :)
Днес звъннаха, че се дели, а дано утре, че ще го замразим.
А аз не се "спичам" :)
Каквото - такова и когато - тогава. Той, Господ и лекарите си знаят работата. :)

Имаш право Боги! Каза го много добре!Успех!:)))
*
Ами да ,права си Боги принципно , но при мен определено годинките не са малко , в пред менопауза съм и нямам време , ама никакво. Отделно и с качеството на Я-те си имам проблем та няма как когато -тогава. За Господ да , ама за лекарите можем да поспорим като имам в предвид наплива , натоварването , времето....ама това е друга тема , спирам до тук.
*
Ами да ,права си Боги принципно , но при мен определено годинките не са малко , в пред менопауза съм и нямам време , ама никакво. Отделно и с качеството на Я-те си имам проблем та няма как когато -тогава. За Господ да , ама за лекарите можем да поспорим като имам в предвид наплива , натоварването , времето....ама това е друга тема , спирам до тук.
Донис, само написах как седят нещата при мен. Всеки си е строго индивидуален и като субективни възприятия и като случай от медицинска гледна точка. А по въпроса за менопаузата да ви споделя -моя позната роди наскоро първото си дете, а е на 47 години. Така че наистина всичко си е строго индивидуално. Но все пак - горе главата и да гледаме позитивно.
Ние с мъжа ми сме решили, че ще опитваме да станем биологични родители до определени годинки. Все пак можеш да станеш родител и без да си родна майка или баща. Много се радвам на семейството на една друга моя позната. Осиновиха си първо едно момиченце, после момченце, и след като се успокоиха, челядта им нарастна с още две деца. Жената си зачена и роди, след като се успокои, нищо че лекарите им казваха, че няма да стане.
И оттам поуката за мен - Надеждата умира последна. Тоест, аз вярвам в щастливия изход.  :lol:
*
В този ред на мисли - звъннаха ми току-що, че замразяваме ембриончето. И така вече имаме 3. :D
Re: Ин витро на естествен цикъл - споделени въl
« Отговор #792 -: Ноември 02, 2011, 15:12:32 pm »
Bogi извинявай з атъпия въпрос но кажи ми моля те . По добер да направите един трансфер с 3 замразени и едни пресен отколкото 4 трансфера с по 1 пресен - така ли ?
« Последна редакция: Ноември 02, 2011, 15:30:29 pm от ivkacom »
4 пресни на естествен цикъл не виждам как става
4 пресни - ако е стимулиран
Anuk, Ivacom има предвид не 4 пресни на един трансфер, а четири отделни трансфера на пресен ембрион. На мен също ми е интересно не е ли по-голям шансът, ако се връща по един пресен, отколкото няколко замразени наведнъж...




My first, my last, my everything!
*
Ами Богииии ти водиш с един ембрион. Много се радвам за теб!
*
Anuk, Ivacom има предвид не 4 пресни на един трансфер, а четири отделни трансфера на пресен ембрион. На мен също ми е интересно не е ли по-голям шансът, ако се връща по един пресен, отколкото няколко замразени наведнъж...
    Аз имам четири такива опита на ЕЦ и веднага ги връщахме, ноооо за съжаление без успех.Имам позната , която даже вече роди изцяло от замръзени без пресен. Не , наистина всичко е индивидуално и голяма доза вяра и късмет.
*
Re: Ин витро на естествен цикъл - споделени въl
« Отговор #797 -: Ноември 02, 2011, 19:46:47 pm »
Bogi извинявай з атъпия въпрос но кажи ми моля те . По добер да направите един трансфер с 3 замразени и едни пресен отколкото 4 трансфера с по 1 пресен - така ли ?

Ивка, аз предпочитам комбиниран ЗЕТ + пресен. Все пак е много емоционално изтощаващо всеки месец да тръпнеш в очакване какъв е резултата, пък и да се тъпчеш с утрогестан, естрофем и други такива също не е особено добре чисто от физиологична гледна точка.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Момичета, чета ви и се чудя все пак кой го решава това, дали да е всеки месец, дали да е един само ембрион или няколко и съответно да са комбинация от ЗЕТ и ЕЦ, незнам....???Дали докторите или вие, пък и нали има такива случаи в които правят само ЗЕТ след неуспешен стимулиран опит и когато има замразени тогава няма комбинация доклокото знам!Изобщо толкова много неща ми се въртят в главата, а бе може би трябва по малко да го мисля опитавам се!:-))))
Браво Боги чудсен резултат 3 замразени ембриончета,аз писах преди, имам 2 и то в един и същи цикъл дано и другият месец се получат нещата още незнам дали няма да ме карат да пия нещо ще ми се да не пия ама ще видя какво ще кажат, мен не ме питаха дали да слагат упойка направо ми я сложиха само анастезиолога спомена нещо да пита, но д-р Персенска му каза слагаме защото са два!
А някой знае ли например дали може доктор от града в който си да напарви един от прегледите за проследяване на фоликулите, има ли такъв вариянт, че е голямо търчане като не си от София????Ако се наложи??
*
anajens, чела съм в темата за биопсиите, че се практикува лекар от града, където живееш, да проследи фоликула и лигавицата. Питай на някой преглед да ти посочат лекар, с когото работят.
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 07:17:02 am от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг