0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Благодаря ви,за гостоприемството.То аз и без това нямам друг избор с това високо ФСХ.
bebs_y ,честито.И аз лятото щях да започна на ЕЦ преди фонда,но лош късмет,отмениха ми часа.Сега чакам да ми дойде,отивам на разговор и каквото кажат докторите.
Ще се подкрепяме взаимно до успеха.
*
Да  се  отчета  - вчера  рано-рано  минах  на  преглед.  2-та  фоликула  са  си  още  на  линия. Вечерта  направихме  прегнила  и  в  неделя  съм   1-ва  китка  за  пункция. Предният  път  изтървахме  момента  -  фоликулът  се  беше  спукал  и  докторът реши  да  не  ме  мъчи,  та  затова  сега  1-ва. А  дано  имаме  повече  късмета  от  предния  път.
Bogi, желая ти успешна процедура, дано всичко мине като по вода!  :goodluck:

ceci 75, много съжелявам за неуспехите ти  :(. Представям си колко ти е тежко и как си сломена. Възхищавам се на духът ти и че имаш вяра и не се отказвате. Дано в следващия опит на ЕЦ се получи. Наистина процедурата е доста по-лека и щадяща.
От сърце ти желая успех!  :goodluck:
На ЕЦ ми харесва това, че почти няма напрежение. Поне аз така се чувствам. При стимулирания беше едно тичане, боцкане, следене на часове, чакане по чакални....В дните, в които не пътувах и не бях по чакалните не можех да си почина. Направо откачах. Тук един ден отиваш - има фоликул. На следващия път на пункция и готово.
Слава Богу от два цикъла имаме две замразени ембриончета.
Прави ми впечатление, обаче, че др. Персенска изписва прегнила на по-малък фоликул. Стаменов го изчаква малко повече да порасне. Страхувах се, че можем да го изпуснем този месец. Но пък стана по-добро ембрионче. Дали има връзка-незнам.
Цеци, съжалявам за неуспеха ти. Сигурна съм, че на ЕЦ ще се получи!
На всички други момичета стискам палци за успех!
« Последна редакция: Октомври 29, 2011, 10:11:13 am от manga-zunga »

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Здравейте момичета, нареждам се във вашите редици, миналият месец бях в стимулация, но за съжаление не се получиха нещата, след като отидох на преглед следващият цикъл решихме да правим инвитро на ЕЦ, и преди ми беше казвала докторката за това зашото аз не реагирам добре на стимулация, знаете ...!Но сега вече преминахме в действие за мой късмет имах два фоликула и ги проследихме голяма търчането беше защото не съм от София, но усилията си струваха... то ку що ми се обадиха и ми казаха, че и двете ни ембриончета са добре и, че ще ги замразят, така че вече си имаме две снежинки!:-)))  Толкова се радвам , незнам какво точно ще се случва, но докторката каза, че ще събираме 5 или 6 ембриончета след това ще правим хистеро и тогава тарнсфер изчетох доста неща тук за ЕЦ и искрено се надявам, че това ще бъде моят начин да забременея!Наистина е по малко стреса, но при мен този път беше доста проблемно защото Е2 ми се повиши чак на 15 ден и пункцията беше на 17, но докторите казаха, че се случва важното е яйцеклетката да е добре и че при мен това е много по- добър вариянт защото яйцеклетките били по качествени!Дано да е така!Успех на всички! :youwoman:
Anajens, защо толкова ще замразявате чак 5-6?!?!?
Попитах Персенска преди време и ми каза 3-4.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Незнам Манга-Зунга, и аз съм учудена, може би защото не всички оцеляват като се размразят знам ли или може би защото аз вече съм по възрастна на 41 съм и яцеклетките ми може би на са вече добре....!Но така мш каза!Няма значение важното е да си получи!Само дано не ми се наложи да чакам много, тя спомена нещо и за лека стимулиране с Клостилбегит като отида длугия месец ще прецени!
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Anajens, защо толкова ще замразявате чак 5-6?!?!?
Попитах Персенска преди време и ми каза 3-4.
Пожелавам ти успех дано всичко да е наред и скоро да ти е трансфера и най вече да забремеенеш!Ти поради каква причина си ЕЦ?
Четех, че качеството на Я при ЕЦ е по-добро. Аз настоях за ЕЦ  и док се съгласи.  
Не ми се правят стимулации, поради напрежение, отсъствия и не на последно място финансовия въпрос /много и на куп/.
« Последна редакция: Октомври 29, 2011, 16:34:09 pm от manga-zunga »

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
здравей,предстои ми да ходя при д-р персенска и последния път се разбрахме че сега ще види имам ли фоликули и ако е така ще извади яйцеклетка.искам да те питам защото съм нова във форума и не съм въобще наясно а и не разпитвах подробно лекарката - какво точно се прави,чувам и чета за пункция и какво представлява - болка имза ли ,мога ли да я направя без упойка и въобще ще ти бъда много благодарна ако ми помогнеш с повече инфо по този въпрос.освен това не съм от софия и ми е много важно да знам трябла ли да оставам там докато тече процедурата,мога ли да пътувам веднага след нея?
Аз ходя на 10-11 ден от цикъла. Ако има фоликул давам кръв за хормони. Около обяд същия ден се нареждам пред манипулационната и чакам да ми кажат какво ще правим. Ако всичко е наред с хормоните, доктора преценява, в манипулационната ти казват кога да си биеш прегнил и кога и в колко часа трябва да си вклиниката за пункция на Я.
Пункциите ги правя до сега без упойка. Болката е различна, понякога по-лека, друг път се усеща повече. Но се преживява. След пункцията текат 1-2 банки /незнам за какво са/. Ако има Я мъжът дава материал и си тръгвате. Пункциите се правят сутрин и в зависимост от това колко хора има можеш да свършиш до 12 ч /най-късно/.
Общо взето е това...
Успех!

П.П. Също не съм от София. След пункция бързам и отивам на работа :)

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Да  се  отчета  - единият  фоликул  пак  се  беше  спукал,  Док  се  поколеба  за  2-рия,  но  ме  боцна  и  слава  Богу  в  промивката  имаше  Я. Сега  мъжо  се  е  подредил  долу  да  дава  материал  и  ще  чакаме  с  нетърпение  да  се  обадят  утре  дали  Я се  е  оплодила. И  пак  направихме  пункцията без  упойка.  :)       
*
Bogi как е без упойка ,и аз мисля да събирам Я на ЕЦ ,но не искам да слагам упойка ,само ме е страх не от болката ,а да не взема да помръдна .Дано се обадят ембриолозите с хубава новина..
Боги,стискам палци!
*
Нека споделя и аз какво се случва с мен. Скоро не съм писала и чела нищоооо. Не искам да се задълбочавам и оставям каквото е писано да стане. Но темата ме вълнува , а и се надявам да съм полезна със споделеното. След много неуспешни опити включително и два по фонда ( до трети не ме допуснаха , казаха  че няма смисъл) , сега съм на вълна събиране на ембриони на ЕЦ. Имам вече един замразен през месец юни, непосредствено след опита ми по фонда.Миналия месец не успях тъй като се спука преди пункцията за сведения ЛХ-15, Е2-245 , фоликул 16мм. Този месец ми казаха на 2-ри ден да взема клостилбегит 2х1 за пет дни и да ида на преглед. На 6-ти ден имах в ляво три фоликула два от които по 9мм , но изненадващо за мен и необяснимо на следващия преглед си бях само с един. Е2-254 , прог. 0.31 , ЛХ-9.45 , фоликул 17мм. На 29.10 ми беше пункцията ,за щастие имаше Я . Вчера ми се обадиха , че се е оплодила и днес тръпна в очакване как се дели и дали ще стане за замразяване. Да кажа само , че съм на 39г с изчерпан яйчников резерв . Мисля да събера поне три и да ги върна с един пресен . Това май ще е последният ми опит.На всички момичета желая късмет и успех!
*
Rymu38 на мен ми се случи това с помръдването и всички замряха в ужас, включително и аз - Персенска не ме предупреди, че започва и както си говорих с анестезиоложката, а тя си подготвяше нещата, решила да ме бодне докато си говорим. Да ама аз като не очаквах и .... добре че нямаше проблем. Аз трябва да знам какво ще ми правят и като ми кажат не мърдай, няма шанс да мръдна. На следващата пункция ми беше Шефкетова - тя обяснява всичко и е много внимателна, следвайки нейните указания нищо не усетих.

Bogi успех мила  :goodluck: :crossfingers:

doniss от все сърце ти пожелавам този път да се получи и да сбъднеш мечтата си :bighug:

Успех на всички момичета  :goodluck:


Здравейте, аз щъщо съм във вашите редици
Предстои ми лапароскопия за отстраняване на търби и след това имам ще имма време за един естествен цикъл преди да ме одобрят по фонда.
Четейки се опитвам да разбера какво ограничение има от към време.
Е ли възможно да правя естествен цикъл всеки месец докато ми излезе номера от фонда. Ясно е че това е свързано с пари, но говоря теоритично.
*
Здравейте, аз щъщо съм във вашите редици
Предстои ми лапароскопия за отстраняване на търби и след това имам ще имма време за един естествен цикъл преди да ме одобрят по фонда.
Четейки се опитвам да разбера какво ограничение има от към време.
Е ли възможно да правя естествен цикъл всеки месец докато ми излезе номера от фонда. Ясно е че това е свързано с пари, но говоря теоритично.
       Абсолютно,можеш всеки месец да правиш опити на ЕЦ.....никакъв проблем.
а какво може да се случи ако се пукне?
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Аз пък се чудя след като се съберат необходимият брой ембриони за конкретния човек, кога решават да бъде трансфера и има ли нещо по особенно в цикъла в който ще се извърши това?Може да ми тъп въпроса ама извинявайте!???