0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

успех, papa2011, чакаме те с добри новини  :)
Утре съм на преглед  :nurse_1:. Стискайте палци за добри резултати  :crossfingers:
Като се прибера ще докладвам  :balk_119:
*
Здравейте момичета.Искам да попитам споменавате цената на пункцията и замразяването а оплождането не се ли плаща когато се замразява емрион.

Долия,по-горе съм написала какво точно се плаща. Едва като пристъпите към трансфер ти калкулират някаква сума за оплождането.
Здравейте момичета искам да се присъединя към вашия отбор на борещите се, и ако мога да задам един въпрос. Става въпрос за пункцията, имали такива който са я правили без упойка и можели да се изтърпи. Живея в Холандия и до колкото разбрах тук няма упойка .
Красиfile:///
Преживява се, спокойно :).
Тук правят без упойка само при пункция на ЕЦ с по 1-2 Я.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Ако искаш упойка ще ти сложат, няма значение колко Я имаш, аз съм била на ЕЦ със само 1- Я и съм била с упойка ..
Исках да кажа, че при стимулирани цикли с много Я упойката е задължителна.

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
*
Така както са написали и другите момичета е. При двата ми стимулирани опита и двете пункции ги правихме с упойка. Досега съм правила 2 пункции на естествен цикъл и 2-те без упойка. Тъй като ми вадиха по 1 яйцеклетка, наистина не съм усетила някаква болка, коята да не можеш да изтърпиш. Пък и след пункцията, ти слагат свещичка и тя си действа обезболяващо. Надявам се да сме били полезни и за живеещите извън страната  :D :D
*
papa2011, чакаме и стискаме палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

Аз съм имала три пункции на ЕЦ без упойка. Докато чаках да започнат и те вече вяха извадили фоликула  :), не съм усещала нищо. Имах и една с пункция защото яйчника и самия фоликул не бяха на удобно място. Питат те преди пункцията или ако забравят си казваш сама. Аз лично винаги съм си слагала свещичката профенид преди пункция и докторите все ме хвалеха, че изобщо не помръдвам :). Дават и за след това, но никога не съм ползвала защото не съм имала болки. Но при всеки е индивидуално.

Мисля, че има голяма доза психологически момент при пункция без упойка - ако успееш да го преодолееш си спестяваш неприятното излизане от упойката след това. Първият път е "страшно" защото не знаеш какво е, после се радваш, че си се престрашил  :)


Момичета и аз на 03,10 съм на преглед за естествен цикъл на 10 ден от менструацията.Искам да ви попитам,каква е цената на трасфера,разбрах цената на пункцията,но ако има яицеклетка веднага ще я връщаме същия месец+2 замразени ембриона,които ме чакат от предният ми опит!Успех на всички и дано темата се изпълни с положителни тестчета!!!
*
Да не те излъжа ,но мисля че беше 600 лв за трансфер .
Здравейте, завърнах се благополучно. Имам си един хубав Ф. 17мм, другите са малки. Е2 ми е 91 при реф,граници при фол.фаза 24-114.
Утре ще трябва да пусна още веднъж Е2 и в зависимост от резултата ще ми кажат дали ще има пункция или не. Разбира се трябва да направим и вирусологията  :?
Това преживяване ми е за пръв път. И аз така се лутам из коридорите, чудя се дали да правя пункцията с упойка или без  :ask: след това ако има оплождане дали да връщам или да замразявам  :ask: Кога се плаща  :ask: Изооооооообщо не съм в час  osi_10

Предполагам, че в деня на пункцията се заплаща стойността на процедурата. Ако приемем, че във Фуликула има Яйцеклетка, съпругът дава материал. Това предполага ли факта, че дължим и сума за спермограмата / отделането на материала/, оплождането и т.н. Кога се заплащат тези неща ? ? ? Докато се стигне до трансфер. Колко парички ще трябва да приготвя?
Извинявам се, че отново и отново и отново...... задавам този въпрос, но ме е страх да не се изложа и да се окажа неподготвена :wink:
*
Здравейте, завърнах се благополучно. Имам си един хубав Ф. 17мм, другите са малки. Е2 ми е 91 при реф,граници при фол.фаза 24-114.
Утре ще трябва да пусна още веднъж Е2 и в зависимост от резултата ще ми кажат дали ще има пункция или не. Разбира се трябва да направим и вирусологията  :?
Това преживяване ми е за пръв път. И аз така се лутам из коридорите, чудя се дали да правя пункцията с упойка или без  :ask: след това ако има оплождане дали да връщам или да замразявам  :ask: Кога се плаща  :ask: Изооооооообщо не съм в час  osi_10

Предполагам, че в деня на пункцията се заплаща стойността на процедурата. Ако приемем, че във Фуликула има Яйцеклетка, съпругът дава материал. Това предполага ли факта, че дължим и сума за спермограмата / отделането на материала/, оплождането и т.н. Кога се заплащат тези неща ? ? ? Докато се стигне до трансфер. Колко парички ще трябва да приготвя?
Извинявам се, че отново и отново и отново...... задавам този въпрос, но ме е страх да не се изложа и да се окажа неподготвена :wink:

Рapa2011, в деня на пункцията плащаш пункцията 250лв.- без упойка и 350 лв.- с упойка. Ако има Я за оплождане, чак тогава мъжът ти дава материал и оплождат Я. Ако няма да замразявате, това е за този ден. Ако ще замразявате, ще минат два-три дни да ти кажат дали се е оплодила, дали се дели добре и става за замразяване. Ако решат, че е ОК и ще замразявате, отиваш при секретарките, те ти дават договор за криоконсервацията, подписвате го двата с мъжа ти и чак тогава плащате 400лв. за първо замразяване и по 100лв. всеки следващ път. Ако няма да замразявате, а ще правите направо трансфер, се плащат 600лв. при трансфера.
Вирусология ти трябва, струва общо 140 лв. за двамата, а на теб за пункцията ще ти искат и ПКК с време на съсирване и кървене - 18лв.
Поне досега при мен е било така. Ако има някаква промяна, нека някоя друга от девойките да ме допълни.
Благодаря ви много за информацията малко ме успокоихте
Успех на всички очакващи и много положителни  червени чертички
Красиfile:///
*

Рapa2011, моят трансфер беше на 31.05. и процедурата е точно както Bogi ти е обяснила. Успех и не се притеснявай, всичко ще е ок.


*
Е  знаех  си  аз,  че  помня  като  слон. И, Рара,  позитивно  се  настрой  и  не  се  бой!  :lol:
Рapa2011, в деня на пункцията плащаш пункцията 250лв.- без упойка и 350 лв.- с упойка. Ако има Я за оплождане, чак тогава мъжът ти дава материал и оплождат Я. Ако няма да замразявате, това е за този ден.

Едно голяяяяяяяямо благодаря за инфото  :lol:
За първи път ми е и мисля да НЕ замразявам. Искам все пак да видя, а и лекарите да си направят изводите какво и защо се случва с нашите дългогодишни опити и незабременяване. Ако имам качествена яйцеклетка и стане оплождане ще искам да ми е "върнат"  :lol:

Моля ви кажете ми - самото семеотделяне и оплождане заплащат ли се отделно или са включени в цената съответно на пункцията 250/350 лева и трансфер 600 лева.

Утре съм на "ринга"  :crossfingers:
*

Моля ви кажете ми - самото семеотделяне и оплождане заплащат ли се отделно или са включени в цената съответно на пункцията 250/350 лева и трансфер 600 лева.

Включени са. Ще ти трябват и малко парички за лекарствата, които изписват като терапия след трансфера, но при всеки е индивидуално и не мога да ти кажа колко.
Стискам ти палци :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :goodluck:


*
Рapa2011, в деня на пункцията плащаш пункцията 250лв.- без упойка и 350 лв.- с упойка. Ако има Я за оплождане, чак тогава мъжът ти дава материал и оплождат Я. Ако няма да замразявате, това е за този ден.

Моля ви кажете ми - самото семеотделяне и оплождане заплащат ли се отделно или са включени в цената съответно на пункцията 250/350 лева и трансфер 600 лева.

Утре съм на "ринга"  :crossfingers:
Включени  са.  По-горе  съм  написала  подробно.  А  ако  искаш  мнение  дали  да  връщаш  - смятам,  че  трябва  да  се вслушаш  в  лекуващия  Ви  лекар. Каквото  ти  предложи  той/тя,  това  направи.
*
papa2011 ти в коя клиника си, защото във всяка клиника цените са различни !
Момичета, при мен отрицателен тест днес 15 ден, след върнати един пресен и един размразен емлрион, събирани на естествен цикъл, имахме още един, който не се размрази.
Сега съм решила, ако ми вадят яйцеклетка да връщаме веднага и така докато имам яйцеклетки, че вече май почнаха да се свършват.
Много ми е гадно момичета, с някакви пределни вече сили мисля за следващите процедури.
Успех на всички, Papa , чакам новини от теб!