0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    polisia

  • ***
  • 291
  • Силата е в теб! Използвай я...
Re: Графиката на plamak
« Отговор #200 -: Април 04, 2011, 22:04:46 pm »
Plamak, съжалявам, че не се получи при теб, но ще ти стискам палци следващия цикъл да бъде с  :bfp:

Относно хормоните - почти никой от тях не минава по здравната каса. Аз съм си ги плащала сама. Направо отиди и си пусни хормоните, които се правят на трети ден от цикъла и с готовия резултат отиди при ендокринолог и гинеколог.
На трети ден се правят:
LH, FSH, Estradiol, Prolaktin (той може и по всяко друго време на месеца, но трябва да си лежала 20 минути преди да ти вземат кръв за него), Testosteron.

Може да си пуснеш и AMH Анти-Мюлеров хормон, но той е доста скъп, може би към 40 лв. Но пък е важен за оценка на яйчниковия резерв.

И няма лошо да си пуснеш хормоните за щитовидната жлеза: TSH, FT3 и FT4 - те също мисля, че се пускат по всяко време, не задължително на трети ден. Мисля, че те минават по здравната каса.

Поздрави и успех!
*
Re: Графиката на plamak
« Отговор #201 -: Април 04, 2011, 22:15:26 pm »
Пламъче хормоните с направления се взимат от 2-ма лекари АГ и ендокринолог...Единия специалист си дава за неговите ,другия за другите...Демек АГ-то прогестерон,тестостерон т.н а Ендо-то си дава направление за щитовидния и т.н. Взимаш си направления и за двамата от личния и те вече знаят какво да правят и какво да изследват... polisia пролактина само иска покой,преди да се изследва,доколкото си спомням... Всички хормони се изследват в определени дни от цикъла...Не помня дните АГ-то ще и ги каже,кофтито е че има 2 пъти бодене в разтояние от 10-ина дни :(
« Последна редакция: Април 04, 2011, 22:19:50 pm от _ »
*
Re: Графиката на plamak
« Отговор #202 -: Април 04, 2011, 23:49:29 pm »
Ами днес дълго говорехме и мислихме с мъжът ми и решихме да отидем на частно , дано поне така ни обърнат повече внимание ,след дълго четене днес се спрях на АГ ,дано не съм сбъркала , но ще си проличи .Дано успея да мина при нея утре или в други ден , ще ви държа в течение какво става около мен.
Re: Графиката на plamak
« Отговор #203 -: Април 05, 2011, 08:59:14 am »
Пламъче съжалявам миличка,графиката ти найстина беше като по учебник,но ти желая новия месец да ти донесе  :bfp:
Успех на изследванията  :crossfingers: :goodluck:

Вярвам!!!!
*
Re: Графиката на plamak
« Отговор #204 -: Април 05, 2011, 11:53:57 am »
Здравейте от мен , аз посетих д-р Парушева днес и като за начало съм доволна доста , жената ми обърна внимание , без проблем си ми пусна изследвания на хормони ,аз си носех старите резултати.Каза ми че е рано да си мисля че има проблем , но че е хубаво че съм отишла на време ,след като преди време съм имала проблеми от този род.Като направим всички изследвания ще отида и ще ми прави тогава микробиология и т.н Казах и че си меря БТ, а тя каза че докторите отричат този метод ,защото много малко хора можели да го направят толкова точно и че можем да проследим О с ултразвук.Също така да се направят проходимост на тръбите(дано не се налага , нямам представа в какво точно се състои ,но на дали ще е нещо приятно).Казах и че ми е открито възелче на щитовидната и тя каза ,че може проблема да е в това и ако искам да отида при доктора който периодично идва в тяхната клиника ,бил много добър.Сега ще ви напиша какво ни назначиха , на половинката -спермограма, а на мен -TSH,Anti Tg, Anti TPO.От 3-5 ден LH,FSH,Estradiol,DHEA-S , а от 19-21 ден Progesteron и Prolactin.За сега това от мен , мисля утре да отида да направя първите ,защото ми е 3 ден и да видим какви ще са резултатите.Стискайте палци да няма кой знае какво , ако все пак има проблем (поне аз си мисля че има ,поради промените последните месеци). :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:На всички ви успех и дано този месец донесе на още повече семейства щастлива новина  :bfp: yahoo_17
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Графиката на plamak
« Отговор #205 -: Април 05, 2011, 13:37:20 pm »
Браво, Пламък, назначили са ви основните неща! Дано всички резултати са добри! Цветната снимка ако си я направиш с упойка нищо няма да усетиш. Дремваш 10 мин и след това все едно нищо не е било. Към тези изследвания, които ще правите мога да добавя още хламидия, микоплазми и уреаплазми и микробиология. Всичко това и при двамата :wink:.
*
Re: Графиката на plamak
« Отговор #206 -: Април 05, 2011, 16:25:39 pm »
Успех Пламъче и от мен,и всички резултати да са в нормата :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
   
Re: Графиката на plamak
« Отговор #207 -: Април 05, 2011, 21:01:23 pm »
Пламъче, стискам палци да са добри резултатите  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Графиката на plamak
« Отговор #208 -: Април 05, 2011, 23:38:41 pm »
Благодаря ви за палчетата , още утре предполагам ще са готови резултатите на първите и ще ви ги кажа. :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Графиката на plamak
« Отговор #209 -: Април 05, 2011, 23:54:14 pm »
аз като свекърва да кажа, че е добре да направите спермограмата в клиника по стерилитет, че в обикновените лаборатории ги изкарват идеални, а реалността често не е такава.  :(

*
Re: Графиката на plamak
« Отговор #210 -: Април 06, 2011, 00:33:41 am »
аз като свекърва да кажа, че е добре да направите спермограмата в клиника по стерилитет, че в обикновените лаборатории ги изкарват идеални, а реалността често не е такава.  :(

Знам мила , но тук няма такава , за това за начало трябва да се задоволим с лаборатория , ами преди време правиха на зет ми  и си му откриха каквото има , така че се надявам че и ние ще улучим на свястна диагностика.
Re: Графиката на plamak
« Отговор #211 -: Април 06, 2011, 07:04:16 am »
Пламъче мила ще чакаме днес да разкажеш за резултатите,стискам много палчета да са всички в норма.
За спермограмата уверевам те не рискувайте в обикновенна лоборатория,ако ще я правите си изберете клиника за да нямате "главоболие"........
Ето тук можеш да ги разгледаш
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=167&Itemid=52
Успех миличка  :bighug: :goodluck:

Вярвам!!!!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Графиката на plamak
« Отговор #212 -: Април 06, 2011, 08:02:25 am »
.....От 3-5 ден LH,FSH,Estradiol,DHEA-S , а от 19-21 ден Progesteron и Prolactin...........
На 3 ден от МЦ - ЛХ, ФСХ и Е2
На 7 ден след О. - Прогестерон.

Не искам да съм груба, но дали е толкова добра тази лекарка след като ти пуска Прогестерон на 19-21 ден от МЦ.?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Графиката на plamak
« Отговор #213 -: Април 06, 2011, 09:08:21 am »
Не знам до колко е добра Денис , но от всички които проучвах в нашият град това  е единствената за която не чух куп лоша информация.Надявам се че няма да сгрешим , ако ли не ще я сменя.
*
Re: Графиката на plamak
« Отговор #214 -: Април 06, 2011, 11:56:54 am »
Ето ги и първите ми резултати , сега ги провирих онлайн, ще кажете ли и мнение?Благодаря предварително.
   LH   
4.18

mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )
FSH   
5.70

mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )
Testosteron   
1.37

nmol/L   M ( 8.64-29.0 ) Ж ( 0.29 - 1.67 )
Estradiol   
199.40

pmol/L   Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )
DHEA/S   
9.40

?mol/L   2.68 - 9.23
*
Re: Графиката на plamak
« Отговор #215 -: Април 06, 2011, 15:50:01 pm »
denis аз също го изследвах в този период макар,че май ми казаха,че трябва да е 7 дни след О.
« Последна редакция: Април 06, 2011, 15:52:50 pm от _ »
Re: Графиката на plamak
« Отговор #216 -: Април 06, 2011, 17:51:09 pm »
Пламъче,да не си объркала референтните на Е2 или самия резултат?Много е висок,я погледни пак.
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
*
Re: Графиката на plamak
« Отговор #217 -: Април 06, 2011, 18:10:54 pm »
Защо да е висок всичко освен последното е в норма , явно не съм го направила разбираемо , сега ще ги сложа отново.

LH 4.18mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 1.9 – 12.6 )

FSH 5.70mUI/ml   Фоликуларна фаза ( 2.5 – 12.5 )

Testosteron  1.37nmol/L   M ( 8.64-29.0 ) Ж ( 0.29 - 1.67 )

Estradiol 199.40pmol/L   Фоликуларна фаза ( 46 - 607 )

DHEA/S 9.40?mol/L   2.68 - 9.23
Re: Графиката на plamak
« Отговор #218 -: Април 06, 2011, 18:56:38 pm »
Ммм да,извинявай ако съм те шашнала.Чета Е2,а гледам референтите на тестостерона...сега са по-ясно написани.Да,всичко изглежда добре.Супер!Значи няма нищо притеснително. :P Успех,този месец!
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
*
Re: Графиката на plamak
« Отговор #219 -: Април 06, 2011, 19:29:39 pm »
Мерси , но аз очаквам във следващите да имам проблем ,защото преде поне при тях имах ,ще видим как ще е пролактина и ТSH,дано не е много ненормален.