0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #40 -: Февруари 11, 2011, 20:50:18 pm »
jam, аз в изолатора във Варна не събрах сили да ида, животните са по-добре навън, отколкото там. Там не пускат доброволци, нямало нужда, така смята управлението му. Как сме помагали - давали сме приемен дом на някое животинче куче или коте, докато му се намери осиновител. Първият път просто някой беше изхвърлил до казана и в него 4 малки кученца. Извадих ги, по-късно за мой късмет и осиновители им намерих :D. Имали сме и котенце на два месеца стреляно със съчма, пак успях да го задомя :D. Знам че навън има още хиляди и не мога да помогна на всички, но когато имам възможност, защо да не го направя?
Междудругото от тези приюти се осиновяват кучета предимно от чужбина, българинът много държи да му е марково кучето, демек с порода.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #41 -: Февруари 11, 2011, 21:07:14 pm »
Eille, точно това ми беше мисълта.

защото тези приюти и тези организации са наистина изкопирани от развитите страни, където изоставено домашно животно е рядко, стряскащо и алармиращо събитие. при наличието на малко такива животни ще работи успешно методиката с прибирането им в приюти, обгрижването им и намирането на нови стопани. най-малкото, гледали сме сериите за животинската полиция по Енимъл Планет :)

но при наличието на десетки хиляди бездомни кучета и котки по улиците, този род дейност прилича на заравяне на главата в пясъка и абсолютно нищо не решава.

а не съм сигурна, че да нахраня бездомните кучета около блока и да им помагам да съществуват и да се множат, изложени на всички негативи от помиярското съществуване, е добро решение, в крайна сметка.
не ме разбирайте криво. обичам животните, имала съм и куче, макар че сме основно котколюбители и винаги в семейството ми е имало животно наоколо.
въпросът е, дали наистина помагаме и как трябва да се помага в екстраординерните случаи, какъвто е българският.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #42 -: Февруари 11, 2011, 22:00:23 pm »
аз да попитам кандидат-доброволците за обгрижване на бездомни животни - как постъпвате с животинките, които се мотаят с купища по улиците?
заобикаляте ги на път към приюта за кучета, където ще положите доброволен труд?


Храня ги. Около блока винаги има и котки, и кученца. И не само аз, много хора го правят, за което им се възхищавам. Да, не мога да помогна на всички, но ако всяко семейство помага на едно животинче, положението ще бъде много по-различно.
Казваш, че няма да им направиш услуга, ако ги храниш и ги подпомагаш да  водят "помиярското си съществуване". По-морално ли би било да ги убием всички, за да не се мъчат? Повтарям се, но вината е в хората, животните не са отишли на улицата доброволно.

Eille, постъпката ти е достойна за възхищение!
За жалост, наистина българинът държи домашният му любимец да е от порода, да не каже някой случайно: "Гледай, взели помияр!". Гледам и аз Animal Planet, и като че ли в САЩ например хората не подбират дори здравословното състояние, когато избират животинче - взимат и болни от диабет, които се нуждаят от постоянни грижи и инжекции, и такива с ампутирано краче... Има много да учим, с нашето примитивно мислене и елементарен манталитет.

Форумът е много полезен, открих и Фондация Шарко, която за съжаление не е в Пловдив, но ще проуча нещата.
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #43 -: Февруари 11, 2011, 22:57:00 pm »
Джам, все от някъде трябва да се тръгне. Да ги оставиш пък да умрат от глад ли?

Аз искам глоби, ама солидни, такива от които се ронят кървави сълзи. За кого:
- за тези, които проявяват жестокост към животните
- за стопаните, на които им писва от животното и го изхвърля. Кучетата имат чип. Когато е изхвърлено животно и се хване се намира по чипа стопанина. Ако стопанина не е подал известие, не е разлепил обяви, значи не е изгубено, а изхвърлено. Солена глоба за тези, ама наистина солена.
- солена глоба за собствениците на домашни животни, които са агресивни

Тогава приютите ни няма да са толкова пълни.

Животинската полиция за Бг ми е мечта, но не знам кога ще доживеем.
[/url][/url]
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #44 -: Февруари 11, 2011, 23:33:05 pm »
Джам, все от някъде трябва да се тръгне. Да ги оставиш пък да умрат от глад ли?

Аз искам глоби, ама солидни, такива от които се ронят кървави сълзи. За кого:
- за тези, които проявяват жестокост към животните
- за стопаните, на които им писва от животното и го изхвърля. Кучетата имат чип. Когато е изхвърлено животно и се хване се намира по чипа стопанина. Ако стопанина не е подал известие, не е разлепил обяви, значи не е изгубено, а изхвърлено. Солена глоба за тези, ама наистина солена.
- солена глоба за собствениците на домашни животни, които са агресивни

Тогава приютите ни няма да са толкова пълни.

Животинската полиция за Бг ми е мечта, но не знам кога ще доживеем.

Абсолютно съгласна. Отдавна съм на мнение, че "кучешкият проблем", всъщност е "човешки проблем" и следствие от собствената ни безотговорност и простотия. Най-лесно е да си излеем агресията върху "помиярите", понеже няма как да намерим истинският помияр  :? , който е изхвърлил на улицата кучето нахапало нас, детето ни, или наш близък. Това куче не е кастрирано и се чифтосва и размножава и така...еднократна проява на безотговорност спрямо едно животно ни "обзавежда" с още 20-ина вече родени на улицата. И да не нахраним кучетата в приютите и за една нощ да ги изтребим до крак в цяла София - след месец пак ще стане същото положението, ако не се вземат мерки първо срещу хората.

В този ред на мисли, към момента поне, за мен е доста безсмислен целият филм с приютите, докато не се пресича "изтичането" на още и още бивши домашни кучета по улиците. Но това не е повод пък да ги оставим да умират от глад, затворени в клетки.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #45 -: Февруари 11, 2011, 23:49:18 pm »
Знаете ли, че в Атина например (където проблема е овладян) останалите по улицата кучета се хранят по общинска програма. Това се прави,за да не ровят в кофите, да не досаждат на хората, кастрираните и сити кучета в много по-малка степен са агресивни спрямо хора и други животни.
Относно храненето - там където няма храна и вода, няма и кучета. Но дори и да не ги храним, сметосъбирането ни позволява животните да не умрат от глад.
Аз тази животинска полиция, така и не съм е гледала, защото телевизор нямаме от доста години, за кабелна да не говорим :lol:, но САЩ специално не са за пример - техните приюти не са no kill, напротив редовно приспиват животни, ние обаче сме европейци, така казва една приятелка :D.
От приют до приют или изолатор - разлика от небето до земята. Богров не може да бъде сравняван със Сеславци, вижте приютите на Германо-българска помощ за животните и скритата камера от изолатора във Варна.


Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #46 -: Февруари 12, 2011, 01:05:56 am »
Сакън Сеславци....ужас без край...
[/url][/url]
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #47 -: Февруари 12, 2011, 09:17:28 am »
Цък и от мен  :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #48 -: Февруари 12, 2011, 09:19:51 am »
Богров ми изглежда много чисто и спретнато място, за съжаление ще са нужни много такива да приютят всички бездомни животни.
И Вени е права, че само глобите могат да стреснат българина. Въпреки че скоро четох статия за проверяващите по паркове и градинки за кучета без намордници и т.н., и пишеше, че собственици на питбули например насъскват кучетата си срещу тях. Типично българска простотия и липса на всякакво възпитание. Трябва нещо да се промени в законите, защото много собственици не регистрират домашните си любимци и после няма как да бъдат намерени,. Но това е дълга и трудна тема, първо хората трябва да започнат да мислят и да се държат като такива, защото животните се оказват по-благородни от нас...
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #50 -: Февруари 12, 2011, 11:38:41 am »
И аз ги храня трите симпатяги от поста на jasmin_veni :)
Леко скептично съм настроена, но то е защото ги храним виртуално.
А в реалността изцяло те подкрепям jasmin_veni :)
Да си призная, че съм от изкуфелите бабички, дето хранят уличните котки и кучета.
Ако се поставя на мястото на бездомно куче: гладно, бито и от всякъде изгонено и аз ще съм агресивна, и ще хапя.
И тъй като не всички имат сърца си мечтая за закони, с които да се търси отговорност от виновните за цялото страдание, което причиняват на животните.

http://dnes.dir.bg/news/kucheta-chip-zastita-jivotni-7982617?nt=4
А това може да се окаже една малка крачка в опит да се овладее ситуацията. Ще видим все пак.
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #51 -: Февруари 12, 2011, 12:24:08 pm »
Само Вихра остана недохранена. Събрахме 1000 гласа за Арон и Джема, на Вихра й трябва 1% :D Кой каза ЦЪЪЪЪК :)


Приемам предложения за новите ни три кучета.
Вижте ги тук:
http://hitarpetar.bg/nahrani-kuche/klasirane/
[/url][/url]
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #52 -: Февруари 12, 2011, 17:30:05 pm »
Всички са нахранени! :)
Това куче събра необходимите му гласове. Благодаря ти!

Хайде, да изберем нови кученца!
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #54 -: Февруари 12, 2011, 17:57:35 pm »
Само аз ли не мога да кликна? Пак изписва "Нахрани ме" и не отчита глас... :(
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #55 -: Февруари 12, 2011, 18:54:19 pm »
На ден може да храниш 3 кучета. Тези кучовци са от утре, а днес може да ги хранят тези, които не са хранили по-рано днес.
[/url][/url]
[/url][/url]
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #57 -: Февруари 13, 2011, 18:38:55 pm »
 :D
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #58 -: Февруари 13, 2011, 18:55:56 pm »
Нахрани ги ,да направим нещо добро  :D
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #59 -: Февруари 13, 2011, 22:40:55 pm »
Цък :D