0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #20 -: Февруари 10, 2011, 23:12:41 pm »
Джам, ако тази кампания е цинична, не можем ли да кажем същото и за кампаниите около Коледа "прати смс, нахрани дете", при положение, че голяма част от парите за смс-а отиват в мобилния оператор? Или за всички "благотворителни" Биг Брадъри и разните му там Шесторки?

и те са цинични.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #21 -: Февруари 10, 2011, 23:20:52 pm »
Какво и е циничното на тази кампания, jam.

1. цинично е да се използва хорската милозливост и желание за бързо, лесно и удобно милосърдия "с един клик" от един сайт, който цели единствено да си генерира трафик и посещаемост, за да си продава по-добре рекламите. срещу хилядите кликове, сайтът ще дари по 20 кила суха храна на куче, give me a break!

2. цинично е да се правим на милосърдни към изхранването на кучета в приют чрез кликане на мишката по екрана, след като улиците са заляти буквално от бездомни кучета.

3. цинично е да си затваряме очите пред огромния проблем, който тази държава има и тепърва ще има с бездомните кучета. този проблем никакъв Анимал Рескю няма да реши. прибирането, ваксинирането и лекуването на 100 песа нищо не решава за никого. вашите кликове също. само ви карат да се чувствате по-добре психически.


За ордите бездомни кучета са виновни само и единствено хората. Проблемът с бездомните животни е в това, че хората продължават да изхвърлят домашните си любимци. И го правят безнаказано, защото липсва задължителна система за регистриране.  По времето на Софиянски бяха умъртвени огромен брой бездомни кучета, но с това тяхната популация не намаля, просто защото не е това начина. Единствения начин е кастрацията, да се спре домашното развъждане!

Това е наивно изказване. Много наивно и много неинформирано. Права си единствено в това, че за ордите бездомни кучета са виновни хората. Но не по изложените от теб причини.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #22 -: Февруари 10, 2011, 23:50:57 pm »
Jam,защо мислиш така? Бях чела едно проучване, че само в София годишно се изхвърлят около 15 хиляди домашни кучета, което е под 10 процента от домашните животни в София. Не кастрирани, те раждат два пъти годишно около 8 кученца, софийска община годишно мисля кастрира около 10 000 животни, но въпреки това заради новоизхвърлените не можем да се справим с този проблем. Не случайно освободиха от данък кастрираните животни, но то пък кой ли ги регистрира, за да им плаща данъци. Другият източник на бездомни животни са така наречените полудомашни кучета - отглеждани край складове, строежи, бензиностанции, хранени са, но реално никой не поема отговорност за тях. След като например строежа завърши, кучето просто вече не им трябва да пази и го пускат да се спасява.
Затова Световната здравна организация неслучайно препоръчва кастрацията като метод, а защото просто няма друг работещ метод за решаване на проблема с бездомните кучета.
Как според теб трябва да се реши проблема?


Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #23 -: Февруари 10, 2011, 23:57:22 pm »
2л цинично е да се правим на милосърдни към изхранването на кучета в приют чрез кликане на мишката по екрана, след като улиците са заляти буквално от бездомни кучета.

3. прибирането, ваксинирането и лекуването на 100 песа нищо не решава за никого. вашите кликове също. само ви карат да се чувствате по-добре психически.

Джам, никой не те спира да храниш и бездомните по улиците :lol:

Решават се проблемите на въпросните 100 песа, както ги наричаш. Моя клик ме кара да се чувствам по-добре психически, да. ЗАщото знам, че съм имала възможност да помогна, па макар и с един клик. И хич не страдам, че сайта ще генерира трафик, ама хич. Ако ще осигури храна - постоянно в него ще вися.
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #24 -: Февруари 11, 2011, 00:41:00 am »
ЗАщото знам, че съм имала възможност да помогна, па макар и с един клик. И хич не страдам, че сайта ще генерира трафик, ама хич. Ако ще осигури храна - постоянно в него ще вися.

по-добре дари 2 лева на Анимал Рескю директно.
 :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #25 -: Февруари 11, 2011, 00:43:46 am »
Е нали имаше масова кастрация, това е първото нещо, което бате Бойко направи. Все още повечето кучета, които виждам по улиците са с маркировка на ушитата и определено виждам все помашко! А по въпроса за стоте ми дай нула тогава, нищо никой да не прави, че да не сме цинични... А дали чрез реклама ще се изкарат парите или ти ще си ги извадиш от джоба като по циничен начин си ги изкарал, все ми е тая за мен е важна крайната цел, а и трафикът сам по себе си води само до натоварване на сървъра, не носи непременно печалба, колко от хората, които ще се загледат в рекламите въобще, пък, че да си купят, години наред съм си изкарвала парите с инетернет реклама, вече не става така! 100, ми много от животинските видове и толкова нямат останали по цялата планета благодарение на великото животно човека. или пък с великата максима всичко или нищо да оставя и котките ми в двора да гладуват, да не ги кастрирам, да не ги водя на лекар, ако имат нужда, че те и без това постоянно ги блъскат по улиците и, а се развъждат яко. Това е моят начин, това че кликам не ме кара да с чувствам по-добре психически, напротив, само ми напомня колко много ги има и колко безсилна съм.
А като се замислиш нали и тия хора дето помагат трябва да се хранят от нещо, посвещавайки от времето и енергията си за животните? Нали все от някъде трябва да се започне? Кой си затваря очите въобще, според мен това е по-скоро начинът да започнем да си ги отваряме.
Цинично, каквото ще да е, това е положението, всеки като дава, търси нещо и в дивата природа е така, въпросът е все пак някой поне нещо да дава, а не само да търси!
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #26 -: Февруари 11, 2011, 07:43:38 am »
много сте милосърдни , ох горките животинки.
ай да ви вида , ако пред входа ви се навърта глутница , която някоя изкуфяла бабичка храни , и вие не може да си изведете децата на разходка  , защото въпреки бдителността ви , някой помияр изскача отнякъде.
и как от фондация 4 лапи ще ми обясняват неколкократно , как децата ми нямат права , и закона защитавал помиярите.
кви са тия фондации ??????????????????????????????????????
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #27 -: Февруари 11, 2011, 07:57:31 am »
много сте милосърдни , ох горките животинки.
ай да ви вида , ако пред входа ви се навърта глутница , която някоя изкуфяла бабичка храни , и вие не може да си изведете децата на разходка  , защото въпреки бдителността ви , някой помияр изскача отнякъде.
и как от фондация 4 лапи ще ми обясняват неколкократно , как децата ми нямат права , и закона защитавал помиярите.
кви са тия фондации ??????????????????????????????????????
Съветвам те да не правиш такива смели изказвания.
Ако за теб хората, които хранят бездомно животинче са "изкуфяли", замисли се какви морални ценности имаш ти самата.
Не ме вълнува каква фондация ти е обяснявала, че децата ти нямат права, защото вероятно става въпрос за някакъв твой сън, а не за действителен случай.
И да, крайно време е законът наистина да защитава животните, било то бездомни, домашни или диви. Всяко живо същество заслужава да живее, и то при максимално най-добри условия. Четейки изказвания като твоето, все повече се засилва убеждението ми, че човекът е най-жестокото животно на планетата.
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #28 -: Февруари 11, 2011, 09:10:52 am »
Цъкам на всички който виждам че им трябва :)))
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #29 -: Февруари 11, 2011, 09:24:45 am »
много сте милосърдни , ох горките животинки.
ай да ви вида , ако пред входа ви се навърта глутница , която някоя изкуфяла бабичка храни , и вие не може да си изведете децата на разходка  , защото въпреки бдителността ви , някой помияр изскача отнякъде.
и как от фондация 4 лапи ще ми обясняват неколкократно , как децата ми нямат права , и закона защитавал помиярите.
кви са тия фондации ??????????????????????????????????????

Като са агресивни викаш Екоравновесие. Агресивните кучета от нашия квартал изчезнаха.
Ми да, пред входа се мотаят 5-6 кучета, блока ги храни и се грижи за тях, не закачат деца, напротив. Мине ли циганин или пиян през детската площадка наддават вой до небесата и го гонят.
И да - горките животинки са и да - тези, които правят нещо за тях имат поне капка милосърдие, за разлика от теб явно. Пак не разбирам -темата я пуснах за помощ, като не искаш да помагаш - твое право. Но не скачай и не осъждай труда на хората, както е казала Делфинчето, при това със заучени клишета. Плоско е.

Мънки, благодаря :)

Ето ги и отново:
Вихра:
http://sofija.hitarpetar.bg/offer/vikhra-otchajano-ima-nuzhda-ot-dom-nakhrani-ja-s-hitarpetarbg-IDho9.html
Джема:
http://sofija.hitarpetar.bg/offer/dzhema-ima-nuzhda-ot-tvoeto-sstradanie-nakhrani-ja-s-hitarpetarbg-IDhnR.html
Арон:
http://sofija.hitarpetar.bg/offer/aron-te-moli-da-mu-pomognesh-nakhrani-go-s-hitarpetarbg-IDhoe.html#

Събрали са 84% :lol:

Джам, и парички ще преведа. Но едното не пречи на другото, нали?

[/url][/url]
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #30 -: Февруари 11, 2011, 09:28:06 am »
Цъкнах отново, вече са 85%.  :D
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #31 -: Февруари 11, 2011, 14:02:24 pm »
и аз цъкнах вече са 89 %. А Фондация 4 лапи защитава според изказването "помиярите" тъй като това е фондация за кучета-водачи. Ако не ти е ясно какво е куче-водач е отделен въпрос.
Единственото, което не ми хареса е че мога да нахраня на ден само по 3 кучета, а аз исках днес да цъкна на всички, които не са събрали достатъчно пари.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #32 -: Февруари 11, 2011, 14:07:40 pm »
http://arsofia.com/bg/ тук ще прочетете и за други начини чрез които можем да подпомогнем дейността на организацията.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #33 -: Февруари 11, 2011, 14:20:57 pm »
Жалко, че е в София. С радост бих се присъединила към доброволците. Браво на всички, които помагат на животните.
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #34 -: Февруари 11, 2011, 15:21:53 pm »
Serendipity, чудесно е, че искаш да се включиш като доброволец, знам, че има или клонове на тази организация или подобни вече в доста градове, може би на сайта пише нещо по въпроса.
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #35 -: Февруари 11, 2011, 15:26:47 pm »
Dolphin, за съжаление нищо не открих. Ако се натъкнеш на подобна организация в Пловдив, ще се радвам да споделиш. :) Сигурна съм, че ще осигуря доста доброволци.
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #36 -: Февруари 11, 2011, 16:53:21 pm »
Кучовците са нахранени на 91% :D Ако успеем да ги нахраним днес, утре по случай това че навършвам четвърт век, ще постна нови три :lol:
Serendipity винаги може да бъдеш доброволец в приют. Кученцата там никой не ги извежда, няма време.
[/url][/url]
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #37 -: Февруари 11, 2011, 17:37:48 pm »
Serendipity, потърси организация в Пловдив, върти ми се нещо като фондация Шарко, момичетата пишат в www.dog.bg, ако имаш желание, винаги има начин да помогнеш на бездомните душици. Аз съм член на Animal Help Varna :D


*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #38 -: Февруари 11, 2011, 18:51:16 pm »
Eille, много благодаря! :) Веднага ще се разровя за информация.
Ходила съм да помагам като доброволец, само че не в България. Часовете, прекарани с животинчетата, се отразяват невероятно на човек. :) Колкото и да е дребна помощта, ако се съберем повече съмишленици, ще има повече обгрижени и щастливи животинки.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #39 -: Февруари 11, 2011, 20:27:10 pm »
аз да попитам кандидат-доброволците за обгрижване на бездомни животни - как постъпвате с животинките, които се мотаят с купища по улиците?
заобикаляте ги на път към приюта за кучета, където ще положите доброволен труд?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!