0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Рядко моля да ме подкрепите в някой конкурс и няма да моля сега за мен, а за моиуте кучета, които храня виртуално. Ако едно куче събере 1000 цъквания и "Нахрани ме", му се осигурява храна за един месец. Ще ви помоля да отделите 5 минути, за да нахраним моите кучета.
А те са:
Арон: http://sofija.hitarpetar.bg/offer/aron-te-moli-da-mu-pomognesh-nakhrani-go-s-hitarpetarbg-IDhoe.html

Джема: http://sofija.hitarpetar.bg/offer/dzhema-ima-nuzhda-ot-tvoeto-sstradanie-nakhrani-ja-s-hitarpetarbg-IDhnR.html

Вихра: http://sofija.hitarpetar.bg/offer/vikhra-otchajano-ima-nuzhda-ot-dom-nakhrani-ja-s-hitarpetarbg-IDho9.html

Вижте ги какви са сладури, как да не им даде човек ЦЪК  :lol: Досега са събрали 73% и ако до 28 февруари съберат 100% ще бъдат нахранени.

Ще се радвам, ако и вие се включите и успеем да нахраним останалите 7 кучета.
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 19:18:00 pm от Елфи »
[/url][/url]
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2011, 13:19:22 pm »
Готово osi_9

*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2011, 13:27:55 pm »
И от мен един цък. Но чудя се по какъв начин допринасяме? В смисъл кой се вълнува колко човека са цъкнали, че да подсигури храна на животните?

Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2011, 13:36:45 pm »
Спонсорът. Той явно е фирма за кучешка храна.
Благодаря за цикванията. Всеки ден може да цъквате и да ги храните докато съберат 100%. 10 кучета са останали ненахранени до момента. Може да храните по 3 кучета на ден.
[/url][/url]
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2011, 15:50:50 pm »
да цъкнем и да нахраним кучетата в богров , а нашите деца кой ще нахрани?
кучешка държава , ей ...
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2011, 16:24:02 pm »
После като ги нахраним и ги пуснат ще хапят нашите деца.

[/url]
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2011, 16:57:27 pm »
Готово.
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2011, 17:19:30 pm »
Имаш един клик и от мен. :)

П.П. Според мен начинанието е много благородно, човек трябва да показва загриженост към безпомощни животинчета. Браво, Вени!
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 17:22:38 pm от Serendipity »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2011, 18:08:48 pm »
Вени, ти сигурна ли си какво наистина правиш?
отворих този линк, страницата ми е ужасно съмнителна - сайт за безплатни обяви. сигурна ли си, че наистина има такива кучета, че наистина някой се е ангажирал нещо да прави за тях? това ми прилича на опит за копиране на оная история с цъкни тук, спечели оризово зърно за децата от Бангладеш.

хората са лековерни, а цъкането е лесно и никой не се замисля. а някой сайт си вдига рейтинга, за да си продава по-добре рекламите.

оставям настрана темата за приюта за кучета, за организацията, която го държи, има ли тя нужда тя от пари, за да храни кучетата и дали изобщо си върши работата......
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 18:10:22 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2011, 18:15:16 pm »
Благодаря на всички, които ги нахраниха :)Дано скоро съберат 1000 гласа. Ще побутвам темата всеки ден  8)

да цъкнем и да нахраним кучетата в богров , а нашите деца кой ще нахрани?
кучешка държава , ей ...

Ей тия изказвания най-много ги мразя! Защо сравнявате двете неща? Ти не можеш ли да си нахраниш децата, че поставяш нещата по този начин? Ако говориш за децата в домовете - щом се възмущаваш организирай кампания, кой те спира?
Проблемът с кучетата е един от многото в България. Тази организация е решила, че може да помогне чрез тази инициатива и го прави. Защо вместо да помогнеш с един нищо и никакъв клик реагираш така? Ако не желаеш да помагаш - недей, никой не те кара. Но изказванията-клишета си ги спести или поне изложи разумни аргументи, защо ДА НЕ помогнем.

После като ги нахраним и ги пуснат ще хапят нашите деца.

Това са кучета взети в приют и за които се прилагат грижи с идеята да бъдат осиновени.
Едва ли ще се инвестира храна в куче, което ще бъде пуснато на улицата.

Хора, прочетете им историята. Не всички кучета са родени на улицата, повечето са били домашни, изхвърлени от "грижовните" си стопани.


Джам, истински са кучетата, истински е и приюта, истинска е и организацията: http://arsofia.com/bg/items/bogrov-dogs-bg
Със сигурност сайта на Хитър.петър си прави безплатен ПР по този начин, но това е един от начините да се представят кучета, които са годни за домашни любимци.
Преди години една непозната за мен мацка ми писа, че детето й иска коте, но няма пари да купи. Пратих й сайта на бездом и след 5 часа детето беше гушнало котето. С такива инициативи се цели да се покаже, че приятелството няма порода и има животинки, които са готови да станат ваши приятели.
Разгледай сайта на асоциацията. Не искат само пари, предлагат много начини чрез които който иска да помогне. Например ако някой иска може да отива ведмъж седмично/месечно, да избере куче, да го разходи и изкъпе.
« Последна редакция: Февруари 10, 2011, 18:26:21 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #10 -: Февруари 10, 2011, 18:20:24 pm »
 :dogrun:  :D хубава тема

*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #11 -: Февруари 10, 2011, 18:28:00 pm »
Малко измествам темата, но не се въздържах...
По въпроса "Нашите деца кой ще ги нахрани?" - кампании има за подпомагане на децата в домове, стига да иска да се включи човек. Аз самата съм ходила и без да ме организира някой, да занеса дрешки или шоколади. Никой не ме е спрял и познавам доста хора, които помагат кой с каквото може, редовно. Съпричастност и загриженост може да изрази всеки, и по-важното е да не е само на думи.
Безпризорните кучета са проблем в България, да. И проблемът се дължи в голяма степен на това, както вече каза Вени, че "любящи" стопани решават да ги изритат на улицата, а държавата няма средства да ги прибира всички в приюти. Това не значи, че трябва да съдим животните за липсата на грижи към тях, а напротив. Мен са ме нападали улични кучета преди години, и сега какво - да взема един пистолет и да стрелям по всяко срещнато ли? Храня ги даже, и котки и кучета. Отношението на човека към животните е красноречиво и за отношението му към хората, не искам да засягам никого.
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2011, 18:34:52 pm »
5 пъти съм хапана от кучета, веднъж само от безпризорно.
Не мога да се сърдя на бездомните - те не са избрали да бъдат бездомни.
Сърдя се на стопаните на питбули, които ги разхождат в парка без наморник, сърдя се на доброжелателите, които искат да нахранят кучетата, но го правят в центъра на парка, а не настрана. На тях мога да кажа нещо, например че така правят лоша услуга на кучета и хора, защото това е начина да озлобиш и двата вида към себе си.
Но на самите кучета защо да се сърдя?
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #13 -: Февруари 10, 2011, 18:45:12 pm »
Преди години една непозната за мен мацка ми писа, че детето й иска коте, но няма пари да купи. Пратих й сайта на бездом и след 5 часа детето беше гушнало котето. С такива инициативи се цели да се покаже, че приятелството няма порода и има животинки, които са готови да станат ваши приятели.
Разгледай сайта на асоциацията. Не искат само пари, предлагат много начини чрез които който иска да помогне. Например ако някой иска може да отива ведмъж седмично/месечно, да избере куче, да го разходи и изкъпе.

моля те, не ме разплаквай... за пръв път чувам, че някой не знае как да си намери коте или куче без пари в България...

а който иска да изкъпе или разходи куче, не е нужно да ходи до Богров. достатъчно е да излезе на улицата пред дома си.

моля ви се, тези кампании са цинични. подобно отношение към българския проблем с кучетата е цинично. подходящи са за едни други страни, откъдето са копирани. не и за нашата, където ситуацията е коренно различна - с ордите бездомни кучета и с многобройните организации, които паразитират на техния гръб.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #14 -: Февруари 10, 2011, 18:58:35 pm »
Тази и кампанията на Меджик ФМ са последните които са организирани кампании.
Има разлика дали ще го вземеш директно от улицата или от приют. В приюта задължително им слагат необходимите ваксини и ги обезпаразитяват. Пак там преценяват кое куче е подходящо за дом. любимец в апартамент, на кое му е необходим двор, кое става за пазач и пак там взимат решение кое куче трябва да се приспи, ако е агресивно.
Джам, ако тази кампания е цинична, не можем ли да кажем същото и за кампаниите около Коледа "прати смс, нахрани дете", при положение, че голяма част от парите за смс-а отиват в мобилния оператор? Или за всички "благотворителни" Биг Брадъри и разните му там Шесторки?

[/url][/url]
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #15 -: Февруари 10, 2011, 19:04:26 pm »
Аз също гарантирам за истинността на кампанията.Дарявала съм пари, купувала съм календари, хората наистина се грижат за животинките, проверявали сме ги лично! А тази организация прави именно това: прибира бездомните кучета, лекува ги, храни ги, предлага ги за осиновяване. След като не сте приятелски и благотворително настроени поне не хулете всяка благотворителна инициатива. Някои хора наистина полагат всякакви усилия и влагат лични средства, за да помогнат, а тук просто се изисква да клекнете. Вместо да мрънкате и изразявате негативизъм можехте да го направите. Като не искате никой не ви кара! И да, много хора наистина не знаят как да си осиновят куче или коте, не знаят, че такова нещо вече е възможно в България. Какво и е циничното на тази кампания, jam. Не сме ли именно ние тези, които сме вечно цинично настроени и за това виждаме по този начин нещата?
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #16 -: Февруари 10, 2011, 19:26:26 pm »
Dolphin, много хубаво изказване! Радвам се, че Хората с главна буква не са изчезнал вид.
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #17 -: Февруари 10, 2011, 19:33:50 pm »
Ама то да ти кажа стига да им разгледаш сайта и да се влюбиш в пуФчовците.
Виж този: http://arsofia.com/bg/items/bogrov-dogs-bg
или : http://arsofia.com/bg/9866/toto
този пък е Риджбек и само полуидиот може да го изостави: http://arsofia.com/bg/9345/ridzh
[/url][/url]
*

    Dolphin

  • ***
  • 294
  • So Long, and Thanks for All the Fish
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #18 -: Февруари 10, 2011, 22:02:44 pm »
Има ги всякакви, на Арапя тази година имаше изоставено хъски. Видимо имаше някакъв проблем с очите, явно когато животните стават по-трудни за гледани и не доставят само радост на хората често биват изхвърляни...Една позната така беше изхвърлила немска овчарка взета от специален развъдник, с родословие.... капките за очи и се виждаха скъпи...и още много подобни примери имам само от моето(за щастие далечно)обкръжение...  :(
Kìyevame ulte Eywa ngahu.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Един клик за да нахраним кучетата от приюта в Богров
« Отговор #19 -: Февруари 10, 2011, 22:32:58 pm »
с ордите бездомни кучета и с многобройните организации, които паразитират на техния гръб.
За ордите бездомни кучета са виновни само и единствено хората. Проблемът с бездомните животни е в това, че хората продължават да изхвърлят домашните си любимци. И го правят безнаказано, защото липсва задължителна система за регистриране.  По времето на Софиянски бяха умъртвени огромен брой бездомни кучета, но с това тяхната популация не намаля, просто защото не е това начина. Единствения начин е кастрацията, да се спре домашното развъждане! А за Анимъл Рескю София в никакъв случай не може да се каже, че паразитира на гърба на кучетата.